Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 0:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 drwina z ateistów "Bóg ma poczucie humoru". 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 11:46
Posty: 357
Post Re: drwina z ateistów "Bóg ma poczucie humoru".
To masz problem, ale chyba z sobą.

_________________
jeżeli Bóg to miłość to coś o nim wiem. Jeżeli Bóg to mądrość to go znam. Jeżeli Bóg to nadzieja, to nigdy w Niego nie zwątpiłem. Jeżeli Bóg jest jednym z nas, to lubię ludzi. Jeżeli Bóg to choroba, to zaraźliwa.


Pt mar 04, 2016 19:01
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: drwina z ateistów "Bóg ma poczucie humoru".
beata50 napisał(a):
Nie chce śpiewać w Hurze anielskim.
Co znaczy być zbawionym?

Co to jest "Hur anielski"?
Bo jeśli chodzi o Chór anielski to chcesz śpiewać, tylko o tym jeszcze nie wiesz

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So mar 05, 2016 11:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 15:39
Posty: 291
Post Re: drwina z ateistów "Bóg ma poczucie humoru".
Dziękuję, za poprawienie mojej pisowni. Rzeczywiście chodziło mi o Chóry Anielskie.

Mam jednak duże wątpliwości co do tego zbawienia. A jeśli, no powiedzmy, spróbowałabym trochę poudawać. Bo wiesz, z tą wiarą to jest podobno tak, że jednym Pan Bóg daje Łaskę Wiary, a drugim nie. Dla mnie niestety tej łaski już nie starczyło. Żeby było sprawiedliwie i każdy coś tam jednak dostał. Mnie się dostało odrobinę sceptycyzmu.

Powracając, do tego udawania, to myślę, że pan Bóg raczej nie da się oszukać. Tak sobie myślę, że może jak jest taki bardzo dobry, to pozwoliłby się trochę po tym Niebie rozejrzeć. No tak po ludzku. Wypróbować towar. Czy te skrzydełka to pasują, czy aureola nie uwiera, czy w tych powłóczystych szatach to mi do twarzy? Może jak bym spróbowała --- to, kto wie. Może mi się by spodobało. Obawiam się jednak, że mogłabym się rozczarować. Całe wieki..... czy ty wiesz, jaki to szmat czasu. Ja to ledwo czasami (dla tradycji) godzinę w kościele wysiedzę. Tak przez wieki wielbić Pana. To po prostu wydaje się strasznie nudne.


So mar 05, 2016 12:54
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: drwina z ateistów "Bóg ma poczucie humoru".
Po śmierci trzeba wybrać swój los na wieki, Niebo albo piekło

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So mar 05, 2016 12:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 15:39
Posty: 291
Post Re: drwina z ateistów "Bóg ma poczucie humoru".
Skąd to wiesz. Ty to wiesz, czy ty w to wierzysz.

''Sam fakt, że się w coś wierzy nie nadaje przedmiotowi wiary waloru prawdy. Stąd płyną oczywiste wnioski: jest rzeczą złą wierzyć w fałsz, a dobrą — wierzyć w prawdę /../ Prawda powinna być przedmiotem wiary, a fałsz nie /../ Im ktoś jest bardziej rozumny, tym ma mniejszą swobodę w przyjmowaniu czegoś "na wiarę", tym bardziej zniewalająco działają na niego racje rozumowe".

kopoiuj -wklej .....źródła nie znam.

Te słowa w pełni oddają to, co na ten temat myślę.


So mar 05, 2016 13:10
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: drwina z ateistów "Bóg ma poczucie humoru".
Ja marzę aby pójść do Nieba, bo sam Bóg powiedział że w Niebie jest bardzo dobrze.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So mar 05, 2016 13:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 15:39
Posty: 291
Post Re: drwina z ateistów "Bóg ma poczucie humoru".
No dobrze Już dobrze. Miej sobie tego Wymyślonego Przyjaciela. Nie będę już odbierała Ci nadziei. Uśmiechnij się. Opowiem Ci dowcip.

Mama z córką przechodzą obok kościoła.

Widzisz — mówi mama — tutaj jest dom Boży.

Mamo, ale mówiłaś, że Bóg mieszka w Niebie.

Tak, ale tutaj Prowadzi interes.


So mar 05, 2016 13:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 15:39
Posty: 291
Post Re: drwina z ateistów "Bóg ma poczucie humoru".
Fragment zwierzenia jednego z wiernych

''.....byłem w niedzielę na Mszy Świętej. Kobieta w ławce obok zapaliła papierosa. Jak to zobaczyłem, piwo wypadło mi z rąk...


So mar 05, 2016 13:30
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: drwina z ateistów "Bóg ma poczucie humoru".
A co myślisz że będzie po śmierci?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So mar 05, 2016 13:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 15:39
Posty: 291
Post Re: drwina z ateistów "Bóg ma poczucie humoru".
Nie wiem.
Nikt nie wie.
To, co się mówi, to czyste spekulacje.

Pamiętasz czas przed narodzeniem?


So mar 05, 2016 13:36
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: drwina z ateistów "Bóg ma poczucie humoru".
Ja mam nadzieję że wreszcie otrzymam odpowiedzi na wszystkie pytania i że będę szczęśliwy

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So mar 05, 2016 13:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 11:46
Posty: 357
Post Re: drwina z ateistów "Bóg ma poczucie humoru".
Beata po prostu przyjęła postawę kłody i czeka aż ktoś ją poruszy. :-) czeka na znak Jonaszowy albo pioruny z nieba, a tu" innego końca nie bedzie" :-D

_________________
jeżeli Bóg to miłość to coś o nim wiem. Jeżeli Bóg to mądrość to go znam. Jeżeli Bóg to nadzieja, to nigdy w Niego nie zwątpiłem. Jeżeli Bóg jest jednym z nas, to lubię ludzi. Jeżeli Bóg to choroba, to zaraźliwa.


N mar 06, 2016 11:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 15:39
Posty: 291
Post Re: drwina z ateistów "Bóg ma poczucie humoru".
Beata woli należeć do wspólnoty ludzi myślących i poszukujących niż do wspólnoty ludzi wierzących.

Jest człowiekiem wolnym i w pełni z tej wolności korzysta.

Szanuje innych, choć nie musi podzielać ich wierzeń, i uczestniczyć w obrzędach, które ją po prostu nudzą, bo nie widzi w nich najmniejszego sensu.


N mar 06, 2016 13:04
Zobacz profil
Post Re: drwina z ateistów "Bóg ma poczucie humoru".
beata50 napisał(a):
Beata woli należeć do wspólnoty ludzi myślących i poszukujących niż do wspólnoty ludzi wierzących.

Jest człowiekiem wolnym i w pełni z tej wolności korzysta.

Szanuje innych, choć nie musi podzielać ich wierzeń, i uczestniczyć w obrzędach, które ją po prostu nudzą, bo nie widzi w nich najmniejszego sensu.


Juz wczesniej pisalem ze nie znalazlas Boga w kosciele bo go tam nie szukalas.
Idz i poszukaj, on tam jest, jesli mi nie wierzysz to zastanow sie dlaczego miliony chodza do kosciola i znajduja tam Boga.
Uwierz, wstap do kosciola i poszukaj, On bedzie wiedzial kiedy prawdziwie uwierzysz i z pewnoscia da Ci jakis znak, po ktorym bedziesz wiedziala ze nie byl to przypadek.


Pn mar 07, 2016 0:28

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 15:39
Posty: 291
Post Re: drwina z ateistów "Bóg ma poczucie humoru".
Jak można znaleźć coś, czego nie ma?
Istnienie Boga pozostanie zawsze kwestią wiary.
Jeśli potrzebujesz wierzyć ....nikt Ci tego nie zabrania. Jeśli nie umiesz żyć bez tego „opium dla ciemnego ludu". Masz do tego prawo. Konstytucja Ci na to pozwala.
Dla mnie wolność jest zbyt cenna, żebym dla cudzych wymysłów, sama sobie zakładała kajdany wiary i robiła rzeczy, które nie uważam ani za mądre, ani za ciekawe. Poznałam już krainę, w której Ty mieszkasz. Za bardzo mnie ogranicza i ogłupia. Ty być może nigdy nie wejdziesz do mojego świata. Za bardzo jesteś zastraszony i boisz się samodzielnie myśleć.
Jak myślisz czy sędzia, który idzie na rozprawę, a zna już wyrok, zanim przesłucha świadków, jest sprawiedliwy.
Skąd wiesz, że droga, którą ty kroczysz, jest jedyną słuszną drogą. Sam podjąłeś decyzję, kiedy twój umysł był już w pełni ukształtowany i potrafiłeś logicznie rozumować? Ile innych religii przedtem poznałeś, zanim uznałeś, że ta jedyna jest słuszna?
Nie musisz innych uszczęśliwiać na siłę.


Pn mar 07, 2016 14:09
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL