Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 15:48



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 405 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27  Następna strona
 Żródło naszego cierpienia 
Autor Wiadomość
Post Re: Żródło naszego cierpienia
Tak. Tylko nie ma co przenosić przykładu Poznania na inne tereny mniej uprzemysłowione np. Ścianę Wschodnią.
A Poznań to jest silnie rozwinięty gospodarczo z dziada pradziada.


Pt kwi 22, 2016 9:46
Post Re: Żródło naszego cierpienia
Swoją drogą Poznań piękne miasto. Byłem tam kiedyś. Koziołki - super i Stajenka Pegaza nie wiem czy jeszcze jest?
Malta - super. Miasto niezwykle czyste - ordnung must sein. A nawet w jakiejś kafejce to przy wyjściu z toalety nawet perfumy zraszały z pojemnika nad drzwiami. No i Kiekrz.
Mam kolegę co pracuje na UAM. Porządny człowiek mimo że trochę ateista.


Pt kwi 22, 2016 9:57
Post Re: Żródło naszego cierpienia
@Hominibus - wesprzyj kolegę duchowo.


Cz kwi 28, 2016 14:15
Post Re: Żródło naszego cierpienia
sowaniejestmadra napisał(a):
wybrana napisał(a):
@ Sowiejemadra - Bóg Ojciec Wszechmogący, Jezus Chrystus - jest moim Panem, Królem, Zbawcą, Światłością, Nadzieją, Miłością, Ojcem.
Ty jesteś moim Panem, Ty jesteś moim Panem, Ty jesteś moim Panem - na zawsze jesteś Panem mym.


Skąd wiesz, że jest światłością? Skąd wiesz, że Cię zbawił? Od czego zbawił? Czy wierzysz w tę bzdurę, że urodziłaś się grzeszna i potrzebujesz zbawienia?



@sowaniejestmadra - szatan nie jest bzdurą. On jest, istnieje i będzie zwodził człowieka, człowieka który nie wierzy i nie uznaje Chrystusa. Ty decydujesz - kto jest twoim panem.


Cz maja 19, 2016 9:20
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Żródło naszego cierpienia
wybrana napisał(a):
@sowaniejestmadra - szatan nie jest bzdurą. On jest, istnieje i będzie zwodził człowieka, człowieka który nie wierzy i nie uznaje Chrystusa. Ty decydujesz - kto jest twoim panem.


A może to twoje omdlenie, to też dzieło szatana?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz maja 19, 2016 11:08
Zobacz profil
Post Re: Żródło naszego cierpienia
Robek napisał(a):
wybrana napisał(a):
@sowaniejestmadra - szatan nie jest bzdurą. On jest, istnieje i będzie zwodził człowieka, człowieka który nie wierzy i nie uznaje Chrystusa. Ty decydujesz - kto jest twoim panem.


A może to twoje omdlenie, to też dzieło szatana?


Skoro tak uważasz, to pewnie masz rację.


Cz maja 19, 2016 14:27
Post Re: Żródło naszego cierpienia
Robek napisał(a):
wybrana napisał(a):
@sowaniejestmadra - szatan nie jest bzdurą. On jest, istnieje i będzie zwodził człowieka, człowieka który nie wierzy i nie uznaje Chrystusa. Ty decydujesz - kto jest twoim panem.


A może to twoje omdlenie, to też dzieło szatana?


A może twoje myślenie, to dzieło szatana?


N maja 22, 2016 10:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Żródło naszego cierpienia
wybrana napisał(a):
Robek napisał(a):
wybrana napisał(a):
@sowaniejestmadra - szatan nie jest bzdurą. On jest, istnieje i będzie zwodził człowieka, człowieka który nie wierzy i nie uznaje Chrystusa. Ty decydujesz - kto jest twoim panem.


A może to twoje omdlenie, to też dzieło szatana?


A może twoje myślenie, to dzieło szatana?


Od samego początku, myślałem w ten sposób, jak teraz myśle.
Więc jeśli moje myślenie to dzieło szatana, to wtedy trzeba by uznać, że od samego początku, był ze mną szatan.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N maja 22, 2016 10:22
Zobacz profil
Post Re: Żródło naszego cierpienia
Ewangelia Św. Mateusza

Miłość bliźniego
5:43 Słyszeliście, iż powiedziano: Będziesz miłował bliźniego swego, a będziesz miał w nienawiści nieprzyjaciela swego.
5:44 A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują,
5:45 Abyście byli synami Ojca waszego, który jest w niebie, bo słońce jego wschodzi nad złymi i dobrymi i deszcz pada na sprawiedliwych i niesprawiedliwych.
5:46 Bo jeślibyście miłowali tylko tych, którzy was miłują, jakąż macie zapłatę? Czyż i celnicy tego nie czynią?
5:47 A jeślibyście pozdrawiali tylko braci waszych, cóż osobliwego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią?
5:48 Bądźcie wy tedy doskonali, jak Ojciec wasz niebieski doskonały jest.


Śr maja 25, 2016 10:31
Post Re: Żródło naszego cierpienia
No oczywiście wybrana to miłuje każdego bliźniego.


Śr maja 25, 2016 11:54
Post Re: Żródło naszego cierpienia
Hominibus napisał(a):
No oczywiście wybrana to miłuje każdego bliźniego.



Ciebie również.
Hominibus - miej serce i patrz w serce.


So maja 28, 2016 11:06
Post Re: Żródło naszego cierpienia
Jeden ksiądz z naszej diecezjalnej katedry powiedział tak:
,,Katolik chodzi z głową w chmurach ale twardo stąpa po ziemi".


So maja 28, 2016 19:51
Post Re: Żródło naszego cierpienia
Hominibus napisał(a):
Jeden ksiądz z naszej diecezjalnej katedry powiedział tak:
,,Katolik chodzi z głową w chmurach ale twardo stąpa po ziemi".


Co nazywasz twardym stąpaniem po ziemi ?
Czy te stąpanie jest twarde, bo prawda wiary jest w nim twarda ?
Twarda, czyli jaka ? prawdziwa, zgodna z naukami Jezusa.
Królową katolickiego państwa Polskiego jest Maryja. 80 % kościołów w Polsce, to Sanktuaria Maryjne, gdzie główną postacią uwielbienia na Ołtarzu jest Maryja.
Gdzie widzimy Jezusa, jego ofiarę, zbawczą moc ?


Pn maja 30, 2016 12:09
Post Re: Żródło naszego cierpienia
Wypowiedź odnosi Maryi zakrawa na herezję. Toteż nie będę tego komentował.
A mówiąc o twardym stąpaniu po ziemi ksiądz miał na myśli zwracanie uwagi na realia otaczającego świata by nie być naiwnym. Niejako by być ,,roztropnym jak wąż a nieskazitelnym jak gołąb".


Pn maja 30, 2016 15:38
Post Re: Żródło naszego cierpienia
Hominibus napisał(a):
Wypowiedź odnosi Maryi zakrawa na herezję. Toteż nie będę tego komentował.
A mówiąc o twardym stąpaniu po ziemi ksiądz miał na myśli zwracanie uwagi na realia otaczającego świata by nie być naiwnym. Niejako by być ,,roztropnym jak wąż a nieskazitelnym jak gołąb".


Co nazywasz herezją, czy to, że główną postacią uwielbienia w KK jest Maryja, nie jest błądzeniem kościoła. Dlaczego nie Jezus? Czy Jezus na to nie zasłużył, by być główną postacią uwielbienia w Kościele ?
Dlaczego Jezus jest drugorzędną postacią ? czy Jezus prosił o pośredników ? Czy Jezus nie jest twórcą i Królem Kościoła ?.

Co masz na myśli pisząc, że człowiek powinien nie być naiwnym i być nijako roztropnym jak wąż.
To wiara ,dla człowieka wierzącego jest drogą życia. To przykazania miłości powinny gościć w naszych sercach.

Człowiek jest Świątynią Boga, a jego serce jest jej ołtarzem.


Pn maja 30, 2016 16:03
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 405 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL