Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 14:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 358 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Następna strona
 Moje świadectwo uzdrowienia 
Autor Wiadomość
Post Re: Moje świadectwo uzdrowienia
Tak jak myslałem.
Upadł na twarz w sensie oddania pokłonu. Wszędzie.
W jednym przypadku tylko jest inaczej, nieco niejednoznacznie: Daniel oszołomiony padł na twarz przed postacią, jak w pokłonie. BW nie oddaje tego dobrze, tu BT opisuje to lepiej.

Nie mozesz tego odnosić do przezycia @wybranej. Ona nie padała przed kims aby oddać hołd, ona omdlała.


Śr mar 30, 2016 20:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Moje świadectwo uzdrowienia
Omdlała... Może i tak [trzeba się spytać jej o świadomość w tym czasie?]
Mimo wszystko nie mamy na tego typu upadki do tyłu (czemu akurat do tyłu??) jakiegoś biblijnego oparcia [aby nie upaść :-P ]

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Śr mar 30, 2016 20:30
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Moje świadectwo uzdrowienia
wybrana napisał(a):
Stosowałam różne sposoby leczenia, ale one nie pomagały.

A czy była postawiona diagnoza lekarska?

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


Śr mar 30, 2016 20:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Moje świadectwo uzdrowienia
czytelnikBiblii napisał(a):
Jak widać w obecności Bożej ludzie padają na twarz! NIE NA PLECY!
Nie tylko w Bożej. A lud przed swym królem czy nawet pomniejszym panem na co padał?
Upadek na plecy i uderzenie tyłem głowy o glebę kończy sie śmiercia lub kalectwem.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


Śr mar 30, 2016 20:41
Zobacz profil
Post Re: Moje świadectwo uzdrowienia
czytelnikBiblii napisał(a):
Omdlała... Może i tak [trzeba się spytać jej o świadomość w tym czasie?]
Mimo wszystko nie mamy na tego typu upadki do tyłu (czemu akurat do tyłu??) jakiegoś biblijnego oparcia [aby nie upaść :-P ]
O pomarańczach w Biblii też nic nie ma.
Osoby omdlewające sa podtrzymywane i kładzione do tyłu. To chyba logiczne, skoro przed nimi stoi np. duchowny. Nikt na nim omdlewajacego nie powiesi. A że osoba omdlewająca ma tendencję do osunięcia się na bok do tyłu, to inna sprawa.


Śr mar 30, 2016 20:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Moje świadectwo uzdrowienia
czytelnikBiblii napisał(a):
To mnie martwi, że u charyzmatyków jest na odwrót: upadki są zawsze do tyłu!

Czy to Cię nie niepokoi :?:


A co ma jedno do drugiego?
Padanie na twarz miało jakiś konkretny cel, natomiast tutaj te upadki są przez coś wywołane, tu bym obstawił, że ktoś zbyt długo stał w jednym miejscu.
Oczywiście może być również jakaś ingerencja Ducha Świętego, natomiast nie bardzo rozumiem z jakiej to przyczyny, ten duch, miałby wszystkich przewracać na twarz? :-D

czytelnikBiblii napisał(a):
Upadki na twarz (tylko te, które dotyczyły obecności Bożej, anielskiej):

Ty przeczytałeś całą Biblie? Orientujesz sie w kwestii, ewangelii nie uznanych przez kościół?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr mar 30, 2016 20:59
Zobacz profil
Post Re: Moje świadectwo uzdrowienia
Robek napisał(a):
Ty przeczytałeś całą Biblie? Orientujesz sie w kwestii, ewangelii nie uznanych przez kościół?

Przez który Kościół? Jakie "ewangelie"?


Śr mar 30, 2016 21:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Moje świadectwo uzdrowienia
Kozioł napisał(a):
Robek napisał(a):
Ty przeczytałeś całą Biblie? Orientujesz sie w kwestii, ewangelii nie uznanych przez kościół?

Przez który Kościół? Jakie "ewangelie"?


Mam na myśli Kościół Katolicki, czy choćby Ewangelie Judasza :-D

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr mar 30, 2016 22:15
Zobacz profil
Post Re: Moje świadectwo uzdrowienia
Upadki są interpretowane w różny sposób.Jedni uważają je ,za spoczynek w Duchu Świętym, inni jeszcze inaczej to interpretują.Te przeżycia, które ludzie doświadczają, są tak dokładnie jeszcze nie wyjaśnione.Myślę, ze skoro księża to czynią w połączeniu z modlitwą do Jezusa Chrystusa, to jest w tym działanie mocy Bożej. Jeżeli byśmy chcieli uznać, że jest to hipnoza - to kto jest tym hipnotyzerem?. Czy działanie księdza w kościele, który tylko przez modlitwę prosi Jezusa Chrystusa o pomoc, może być działaniem złej mocy?. Myślę, że jeśli za wstawiennictwem modlitwy księdza upadamy, to możemy doświadczyć działania energii i to nie ziemskiej która nie obniża naszej wiary, tylko jeszcze bardziej ją pogłębia.Gdyby jakaś duża siła nie powaliła mnie na ziemię, to pomyślałabym, że ci inni ludzie, którzy upadają - tylko udają, a teraz wiem na pewno, że nie udają.


Śr mar 30, 2016 22:32
Post Re: Moje świadectwo uzdrowienia
Robek napisał(a):
Mam na myśli Kościół Katolicki, czy choćby Ewangelie Judasza :-D
Błąd polega na tym, ze KK nie zatwierdzał ewangelii.
Polecam w wiki temat Nowy Testament.


Śr mar 30, 2016 22:42
Post Re: Moje świadectwo uzdrowienia
Jeszcze ktoś powyżej zadał pytanie, czy miałam świadomość podczas upadku.Tak miałam cały czas świadomość- wiedziałam, co się wokół dzieje, tylko moje ciało stało się całkowicie bezwładne.


Śr mar 30, 2016 22:50
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Moje świadectwo uzdrowienia
Nie chodzi o hipnozę konkretnie, tylko o podobną zasadę działania. Kiedyś m.in. "bioenergoterapeuta" (czyt. hochsztapler) Kaszpirowski robił takie rzeczy. Dotykał ludzi w czoło, a oni się przewracali.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr mar 30, 2016 22:51
Zobacz profil
Post Re: Moje świadectwo uzdrowienia
Soul33-pomyśl z jakiej energii korzystają bioenergoterapeuci, a sam odpowiesz sobie na pytanie, kto miał w tym udział ?. Można korzystać z energii obdarowanej przez Boga, albo również z energii szatana.


Śr mar 30, 2016 23:06
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Moje świadectwo uzdrowienia
Bioenergoterapeuci korzystają z tej samej "energii", co hipnotyzerzy. Czyli z żadnej.

Ludzie mają naturalną zdolność do przeżyć mistycznych, która powstała w wyniku ewolucji. Jeśli hipnozę uznajemy za zjawisko naturalne, to dlaczego w znacznie prostszej sprawie, jaką jest utrata równowagi, mamy szukać czegoś nadnaturalnego?

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr mar 30, 2016 23:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Moje świadectwo uzdrowienia
wybrana napisał(a):
Jeszcze ktoś powyżej zadał pytanie, czy miałam świadomość podczas upadku.Tak miałam cały czas świadomość- wiedziałam, co się wokół dzieje, tylko moje ciało stało się całkowicie bezwładne.

Czyli opcja "omdlenie" raczej odpada bo przy omdleniach traci się kontakt z rzeczywistością...

Soul33 napisał(a):
Nie chodzi o hipnozę konkretnie, tylko o podobną zasadę działania. Kiedyś m.in. "bioenergoterapeuta" (czyt. hochsztapler) Kaszpirowski robił takie rzeczy. Dotykał ludzi w czoło, a oni się przewracali.

Dokładnie!

@wybrana, a jeszcze się zapytam: Czy na tych spotkaniach, gdzie były te upadki, były też osoby z glosolalią [mówienie językami, wiesz o co pytam]?

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Cz mar 31, 2016 4:28
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 358 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL