Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 8:20



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Robkowe urodziny!!! 
Autor Wiadomość
Post Re: Robkowe urodziny!!!
100 lat Robek.
Wszystkiego dobrego życzę.
A w szczególności abyś nie trolował w watku o CT.
Obrazek

No i oczywiście konretnej i mądrej kobietki ci życzę, żeby cię "oderwała od ekranu" raz na jakis czas.
:mrgreen:


Cz kwi 12, 2018 17:09
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Robkowe urodziny!!!
Wszystkiego najlepszego @Robku :)

Życzę Ci, abyś znalazł w sobie siły, by zmienić swoje życie, hartu ducha, abyś wytrwale walczył z przeciwnościami losu, wiary w siebie, abyś pewnego dnia z dumą wszystkim(także forumowiczom) oświadczył, że Ci się udało :). 100 lat!

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Cz kwi 12, 2018 20:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Robkowe urodziny!!!
Dzisiaj są kolejne moje urodziny :D i z tego co liczę to już mam 35 lat :shock: więc o kolejny rok się zestarzałem, i jak zwykle nikt o tych moich urodzinach nie pamięta, więc jak zwykle samemu musze składać sobie życzenia :mrgreen: ale najpierw może jeszcze kilka spraw musze omówić, pominę kwestie tego że za 1 ostrzeżenie dostałem bana na 2 tygodnie, to już będę jutro się o to wykłócał, dzisiaj mam urodziny, to nie jest pora na takie coś, no ale musze wspomnieć, że na całe szczęście ban się skończy w dniu kiedy obchodzę urodziny, więc nawet sukces :mrgreen: bo dzięki temu mam możliwość złożenia sobie życzeń, a jakbym ban się kończył choćby 13 kwietnia, to co wtedy? byłby koniec wręcz tragedia!
Wspominając o kwestii pracy w Mszczonowie, to jednak puki co, nic z tego nie wyszło, trochę podobnie jak z ceramiką, bo na początku(jak była rozmowa ze wszystkimi kandydatami na raz) wszystko fajnie super, a na końcu(jak już były konkretne rozmowy z każdym kandydatem oddzielnie)jak przyszło co do czego, to zaczeli wynajdywać jakieś problemy, i jakieś sugestie że będę miał problemy z podniesieniem zgrzewki jakieś coli czy tam piwa :-D no i z Opoczna to oni mnie zawiozą autobusem do tego Mszczonowa, więc jedyna kwestia/problem to jest dostać się na czas do Opoczna, i ja im mówie że do tego Opoczna dostane się autobusem, a oni na to że koniecznie musze samochodem, i o co im tutaj chodziło? co im to robiło za różnicę? aż musiałem mówić po ich myśli, że będę jechał do Opoczna samochodem, inaczej nie dało rady z nimi gadać, no i powiem sporo kandydatów przyszło, zakładając/być może potrzebowali 5 może 10 nowych pracowników, a na moje oko kandydatów było 50 może 70 ludzi, tutaj oczywiście tam gdzie byłem(czyli w biedronce) to było nas pięciu, no ale ci od rekrutacji odwiedzili wszystkie biedronki w okolicy, więc chętnych było pewnie dosyć dużo.

Jeszcze spróbowałem sił w kolejnej ceramice, tym razem Opoczno, i tutaj również u nich byłem, dużo lepiej się gadało niż w tej poprzedniej ceramice, i powiedzieli że w ten wtorek zadzwonią z odpowiedzią, czy będę u nich pracował, no i gdzie to jest? mieli dzwonić i nic tego nie widać, aż się wnerwiłem i chciałem zadzwonić do kolejnego potencjalnego pracodawcy, czyli truskawki Norwegia, i okazało się że ogłoszenie już nieaktualne, i numer telefonu z tego ogłoszenia również zniknął, na całe szczęście wcześniej sobie ten numer już zapisałem :mrgreen: więc mogłem do niego zadzwonić, z zapytaniem czy ma już komplet, czy może się jeszcze da rade załapać, nawet w panice bym może nawet jakieś ławki proponował :D ale na szczęście się okazało że on usunął ogłoszenie bo w piątek jedzie do Norwegii, więc z tej przyczyny usunął to ogłoszenie, a jeszcze mu trochę brakuje parę osób do kompletu, więc bez problemu się załapałem, musiałem dać mu 300zł, bo on musi mieć pewność że ja pojadę, bo niby wyjazd tam jest darmowy, ale dzięki temu że zabrał mi 300zł, to już nie będę miał możliwości się wycofać, więc w sumie to już jest pewne że na początku czerwca jade do tej Norwegii na truskawki i maliny.
Też jest kwestia taka że wszystkie przybory do mycia, ubranie jedzenie musze samemu w Polsce kupić, i zabrać tam do Norwegii, to będzie razem kosztować z 500zł, bo nawet musze jeszcze kupić gumowce i płaszcz przeciwdeszczowy, bo tam podobno ma padać, i największy problem, to jest czy brać tam konserwy z mięsa? czy może fasolkę po bretońsku z puszki? nie wiem na co się zdecydować, bo przecież samych słodyczy nie wezmę, to za mało na mój żołądek, ja pochłaniam gigantyczne ilości jedzenia, schudnę tam ze 20 kilo albo i więcej, i to musze ze 3 torby podróżne kupić, bo przecież nie będę tego żarcia w worki ładował.

Mniejsza już o te kwestie zawodowe, przejdźmy do życzeń :mrgreen: bo tutaj moderator "Małgośka" mówiła mi że jak była w tragicznej sytuacji, i przechodziła mega kryzys finansowy, to poszła na studia, więc było ją na te studia finansowo stać, mnie dzisiaj na studia nie stać, więc jestem w gorszej sytuacji niż najgorszy kryzys "Małgośki" no więc z tej przyczyny bym jednak życzył sobie poprawy w kwestiach finansowych.

No i jeszcze jedna sprawa pomocy ze strony forumowiczów, a konkretnie o tym co robił "subadam" bo tutaj "subadam" pomagał czy tam chciał mi pomóc w ten sposób że zadzwoni to tej ceramiki, i spyta sie czy jest do pracy w tym zakładzie, konieczna znajomość języka angielskiego, no i mniejsza o to, czy ta informacja by mi coś pomogła, w końcu by nie zaszkodziło, i "subadam" mógłby przy okazji czegoś dodatkowo sie dowiedzieć, zdobyć jakieś informacje :mrgreen: zawsze by to coś mogło pomóc.
Natomiast mi chodziło o taką konkretną pomoc, w której "subadam" samemu zaczął pracować w tej ceramice, i po znajomościach by mi później tą prace załatwił, i takie coś to by była pomoc.
Podsumowując to z uwagi na aktualną sytuację, to życzę sobie w tym roku, wesołej i szczęśliwej truskawki :mrgreen:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt kwi 12, 2019 12:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Robkowe urodziny!!!
Mam nadzieje Robku ze twoj ew pracodawca truskawkowy nie robi przekretu na 300 zl od 1000 chetnych i naprawde cie do tej Norwegii zawiezie. Jezeli obecnie nie jestes w zaden spsob zatrudniony i masz troche czasu to przeznaczyl bym ten czas na nauke angielskiego.
Wyobrazam sobie mianowicie, ze gdybys umial sie troche porozumiec z Norwegami po angielsku to moglbys sam pochodzic po farmach i poszukac kogos zainteresowanego zbieraniem nie tylko truskawek, ale rowniez jakichs innych owocow czy warzyw.
A moze nawet moglbys sie po jakims czasie zalapac do stalej pracy na takiej farmie gdyby farmerzy cie poznali i byli zadowoleniz towjej pracy, w koncu masz praktyke rolnicza.
No i oczywiscie z okazji urodzin zdrowia zycze bo one najwazniejsze:
"Kochane zdrowie, nikt sie nie dowie jako smakujesz, az sie zepsujesz,
>
"Bo dobre mienie, perly, kamienie, takze wiek mlody i dar urody,
Miescia wysokie, wladze szerokie, dobre sa ale gdy zdrowie wcale.
Gdzie nie masz sily i swiat niemily.
Klinocie drogi Robka dom ubogi oddany tobie ulubuj sobie" :).


Pt kwi 12, 2019 16:59
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Robkowe urodziny!!!
Robek napisał(a):
pominę kwestie tego że za 1 ostrzeżenie dostałem bana na 2 tygodnie, to już będę jutro się o to wykłócał

Jednego dnia otrzymałeś 3 ostrzeżenia, może stąd wzięło się wrażenie, że było tylko 1?

Cytuj:
Natomiast mi chodziło o taką konkretną pomoc, w której "subadam" samemu zaczął pracować w tej ceramice, i po znajomościach by mi później tą prace załatwił, i takie coś to by była pomoc.

Ale sam przyznałeś, że wielu Twoich znajomych tam pracuje, zatem zatrudnienie się tam przez subadama niczego by nie zmieniło. To nie jest tak, że wszędzie trzeba znajomości, bo są takie miasta, gdzie brak pracowników jest dotkliwy i wymagania są dość mocno obniżone, mogłeś szukać w Poznaniu, ale wolałeś emigrację zarobkową, Twój wybór.

Cytuj:
bo tutaj moderator "Małgośka" mówiła mi że jak była w tragicznej sytuacji, i przechodziła mega kryzys finansowy, to poszła na studia, więc było ją na te studia finansowo stać, mnie dzisiaj na studia nie stać, więc jestem w gorszej sytuacji niż najgorszy kryzys "Małgośki" no więc z tej przyczyny bym jednak życzył sobie poprawy w kwestiach finansowych.

Nie wiem jak było za Czasów Małgosii, ale obecnie wpisowe na studia wynosi mniej niż dałeś gościowi od truskawek, biedni studenci mogą ubiegać się o stypendium socjalne, zatem otrzymywałbyś pieniądze, które mógłbyś przeznaczyć na naukę. Nie wiem, jakie studia ewentualnie byłyby w obszarze Twoich zainteresowań, ale są takie, gdzie można załatwić sobie indywidualny tok nauki przez wzgląd na trudną sytuację materialną i połączyć ją z pracą. Zresztą wielu studentów studiuje dziennie i dorabia sobie, więc nie jest to znowu taka skomplikowana sprawa. @Małgosiaa po prostu znalazła w sobie siłę, by w trudnych okolicznościach odmienić swoje życie i miała w sobie tyle samozaparcia, by wytrwać parę lat na studiach, ukończyć je i rozpocząć nowy rozdział w życiu. Trzeba pragnąć zmian w życiu, by zacząć żyć inaczej.



@Robku nie zniechęcaj się niepowodzeniami na rozmowach kwalifikacyjnych, ludzie chodzą nawet na setki rozmów, zanim ktoś da im szansę i ich zatrudni, zatem nie doszukiwałabym się drugiego dna w odmowie, ot trzeba przyjąć na klatę, że widocznie nie była to praca dla Ciebie i szukać dalej.
Tak jak zauważył @subadam, niezbyt dobrze to wygląda, że niby nie trzeba płacić za wyjazd, a tu wymaga się od Ciebie pieniędzy. No chyba, że to kaucja, która zostanie Ci zwrócona, ale jeżeli nie masz na piśmie umowy na podstawie której zobowiązałeś się wpłacić pieniądze, a jedynie na słowo mu przelałeś pieniądze, to zaczynam się martwić, czy nie wtopiłeś.
Bądźmy jednak dobrej myśli i odliczajmy czas do wyjazdu. Pytasz o to jak się przygotować na wyjazd. Przede wszystkim nie rób rodakom siary na obczyźnie, biorąc przykład z Borata, tylko weź zajrzyj na jakieś forum Polaków na emigracji, najlepiej w miejscu docelowym i dowiedz się jak się przygotować. Warto już teraz szlifować angielski i zadbać o swoją kondycję (w rolnictwie przy zbiorach najczęściej pracuje się na akord, co oznacza że dostaniesz parę dni, na wyrobienie normy godzinowej nazbieranych łubianek), przyda się znajomość składu półproduktów, które dadzą Ci energię i wydajność na wiele godzin pracy bez częstych przerw.

To tak pokrótce. Cieszy mnie, że w końcu zebrałeś się w sobie i zacząłeś na poważnie szukać pracy, a nie tylko w tej ceramice, jakby był to jedyny pracodawca na całą Polskę ;). Życzę Ci, by w końcu Ci się udało, żebyś odmienił swoje życie i żebyś mógł się nam pochwalić, że dajesz w życiu radę, może nawet poślesz nam truskawki z tej Norwegii? ;)

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Pt kwi 12, 2019 20:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Robkowe urodziny!!!
Mrs_Hadley napisał(a):
Jednego dnia otrzymałeś 3 ostrzeżenia, może stąd wzięło się wrażenie, że było tylko 1?

Dostałem tylko jedno ostrzeżenie.
Mrs_Hadley napisał(a):
Ale sam przyznałeś, że wielu Twoich znajomych tam pracuje, zatem zatrudnienie się tam przez subadama niczego by nie zmieniło.

A co to ma do rzeczy? już mówiłem że ci moi znajomi działają na moją szkodę, wiedzą że szukam pracy, i wymyślają jakieś nieistniejące rzeczy, w ich opowieściach w kółko słychać że do ceramiki przyjmują wszystkich, bez żadnego wyjątku.
Mrs_Hadley napisał(a):
To nie jest tak, że wszędzie trzeba znajomości, bo są takie miasta, gdzie brak pracowników jest dotkliwy i wymagania są dość mocno obniżone, mogłeś szukać w Poznaniu, ale wolałeś emigrację zarobkową, Twój wybór.


Niby jak miałbym szukać w Poznaniu? codziennie dojeżdżać setki kilometrów do Poznania, w poszukiwaniu pracy? a jak znajdę to pracodawca da mi za darmo mieszkanie? jedzenie? i całą resztę?
Mrs_Hadley napisał(a):
Nie wiem jak było za Czasów Małgosii, ale obecnie wpisowe na studia wynosi mniej niż dałeś gościowi od truskawek, biedni studenci mogą ubiegać się o stypendium socjalne, zatem otrzymywałbyś pieniądze, które mógłbyś przeznaczyć na naukę. Nie wiem, jakie studia ewentualnie byłyby w obszarze Twoich zainteresowań, ale są takie, gdzie można załatwić sobie indywidualny tok nauki przez wzgląd na trudną sytuację materialną i połączyć ją z pracą.


O czym ty mówisz? 300zł to koszt studiów? :mrgreen: bo tak to zabrzmiało.
Mrs_Hadley napisał(a):
Zresztą wielu studentów studiuje dziennie i dorabia sobie, więc nie jest to znowu taka skomplikowana sprawa.



Dorabiają, więc znaleźli prace, w tej sytuacji jakbym znalazł pracę, to na co mi studiować?
Tutaj jedno wyklucza drugie.
Mrs_Hadley napisał(a):
Tak jak zauważył @subadam, niezbyt dobrze to wygląda, że niby nie trzeba płacić za wyjazd, a tu wymaga się od Ciebie pieniędzy. No chyba, że to kaucja, która zostanie Ci zwrócona, ale jeżeli nie masz na piśmie umowy na podstawie której zobowiązałeś się wpłacić pieniądze, a jedynie na słowo mu przelałeś pieniądze, to zaczynam się martwić, czy nie wtopiłeś.


Kase to mu do ręki osobiście dałem, nigdy w życiu bym komuś obcemu na konto pieniędzy nie przelewał, zresztą jak szukałem tego domu gdzie on mieszka, to jakiś gość mówił że faktycznie on organizuje wyjazdy do pracy w Norwegii, więc raczej to nie jest oszustwo, a nawet jakby coś, to przecież wiem gdzie on mieszka :mrgreen:
Mrs_Hadley napisał(a):
Warto już teraz szlifować angielski

A to Norwedzy znają angielski? dogadam się z nimi w tym języku? w sumie by było nawet łatwiej gadać po angielsku, niż uczyć się Norweskiego.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt kwi 12, 2019 20:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Robkowe urodziny!!!
Wyobraz sobie znaja, angielski to coraz bardziej jezyk miedzynarodowy.


Pt kwi 12, 2019 22:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Robkowe urodziny!!!
Mrs_Hadley napisał(a):
To nie jest tak, że wszędzie trzeba znajomości, bo są takie miasta, gdzie brak pracowników jest dotkliwy i wymagania są dość mocno obniżone, mogłeś szukać w Poznaniu, ale wolałeś emigrację zarobkową, Twój wybór.


Do Poznania to ja mam 300 km, więc to trochę daleko :mrgreen: i jak mówisz że w Poznaniu wymagania są obniżone i jest małe bezrobocie, to powiem ci że znalazłem informacje odnośnie bezrobotnych w Poznaniu z 2018 roku.

Cytuj:
W Poznaniu najniższy poziom bezrobocia w kraju
2018-10-30
We wrześniu utrzymywał się spadek liczby mieszkańców Poznania zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy.

Na koniec miesiąca liczba bezrobotnych w Poznaniu wyniosła 4,4 tys. osób, czyli o 1,3 tys. mniej niż przed rokiem. Stopa bezrobocia w Poznaniu osiągnęła poziom 1,2% i była najniższa w Polsce.
Prawie jedna trzecia osób bezrobotnych to osoby powyżej 50 r. życia, a prawie jedna piąta to osoby młode, do 30 r. życia. Blisko co trzecia osoba bezrobotna legitymowała się wykształceniem wyższym, a co czwarta najwyżej gimnazjalnym. Połowa bezrobotnych posiadała staż pracy nie dłuższy niż 5 lat, 40% zaliczanych było do kategorii długotrwale bezrobotnych. Jedynie prawie co piąty bezrobotny posiadał uprawnienia do pobierania zasiłku. Pracy w Poznaniu poszukiwało 399 osób niepełnosprawnych oraz 34 cudzoziemców. Na koniec miesiąca na 1 ofertę pracy przypadało 5 osób poszukujących zatrudnienia. W okresie III kwartału 1,2 tys. osób bezrobotnych podjęło pracę, 0,3 tys. rozpoczęło staż lub szkolenie zawodowe, a 68 osób rozpoczęło własną działalność gospodarczą.


5 osób na 1 oferte pracy? i to ma być małe bezrobocie :mrgreen: no chyba że na 1 osobe by przypadało 5 ofert pracy, wtedy to faktycznie ma sens jechać do tego Poznania, i szukać pracy od 5 tyś zł w górę, w końcu życie w mieście sporo kosztuje.

Mrs_Hadley napisał(a):
Nie wiem jak było za Czasów Małgosii, ale obecnie wpisowe na studia wynosi mniej niż dałeś gościowi od truskawek,


Jeszcze dodam że najbliższe studia mam w Łodzi, więc to jest 100 kilometrów, i tutaj trzeba pamiętań że jak ktoś mieszka w dużym mieście to do tych studiów ma dużo bliżej.

Mrs_Hadley napisał(a):
@Robku nie zniechęcaj się niepowodzeniami na rozmowach kwalifikacyjnych, ludzie chodzą nawet na setki rozmów, zanim ktoś da im szansę i ich zatrudni, zatem nie doszukiwałabym się drugiego dna w odmowie, ot trzeba przyjąć na klatę, że widocznie nie była to praca dla Ciebie i szukać dalej.



Drugiego dna w tym nie widze, natomiast jestem na tym punkcie trochę przewrażliwiony, i to właśnie przez tą sytuacje z przed wielu lat, gdzie najprawdopodobniej ktoś z mojej rodziny, zadzwonił do ceramiki i się podawał za mnie, a takie coś nic mi nie pomogło, a nawet zaszkodziło, w końcu mieli do mnie później pretensje że raz ja dzwonie, a za jakiś czas zupełnie inna osoba, o innym głosie, a imie i nazwisko dokładnie to samo :D wtedy się o to wnerwiłem, bo rodzina zamiast mi pomagać, to tylko sieje zamęt.

subadam napisał(a):
Wyobraz sobie znaja, angielski to coraz bardziej jezyk miedzynarodowy.



Po angielsku, to w jakimś minimalnym stopniu to sie dogadam, zresztą gość od Norwegii mówił że tam są jedynie Polacy, więc nie trzeba sie uczyć języka, no ale jednak coś tam sie musze nauczyć, w końcu chcąc zrobić zakupy, to te kilka wyrazów trzeba znać.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So kwi 13, 2019 12:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Robkowe urodziny!!!
Mam jeszcze kilka pytań, może ktoś się orientuje, i by mi odpowiedział, a nowego wątku nie będę otwierał, więc spróbuje tutaj, i mam pytanie odnośnie możliwości kontaktu z rodziną przez telefon, bo według moich planów, to tylko dwie osoby będą wiedziały, że pojechałem do Norwegii, reszta bedzie miała informacje że pojechałem do Niemiec, i chciałbym żeby to tak zostało, więc jak do mnie zadzwoni ta część rodziny która ma nie wiedzieć, że jest w Norwegii, i ja odbiorę, to im wyskoczy na komórce/w rachunku za telefon, że jestem w Norwegii? więc trzeba nie odbierać od nich telefonu? a jak wyślą sms? to także będzie widać do jakiego kraju to poszło? jak to działa? bo w internecie nie mogę znaleźć informacji na ten temat, więc może ktoś tutaj się orientuje?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt kwi 26, 2019 20:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 933
Post Re: Robkowe urodziny!!!
Robek napisał(a):
więc trzeba nie odbierać od nich telefonu?


Wtedy jest duża szansa, że w słuchawce odezwie im się norweski operator ;)
Jak masz nerwy do konspiracji to może włącz sobie blokadę prezentacji numeru.

_________________
Tylko Bogu chwała


So kwi 27, 2019 10:19
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Robkowe urodziny!!!
A nie lepiej się przyznać że jest się w Norwegii?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So kwi 27, 2019 10:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Robkowe urodziny!!!
białogłowa napisał(a):
Wtedy jest duża szansa, że w słuchawce odezwie im się norweski operator ;)
Jak masz nerwy do konspiracji to może włącz sobie blokadę prezentacji numeru.


Faktycznie może tak być, w sumie to nie wiem czy uda sie tutaj coś osiągnąć, chyba i tak wszystko wyjdzie na jaw.

Andy72 napisał(a):
A nie lepiej się przyznać że jest się w Norwegii?


To by sie nie udało, bo pracuje średnio 8 godzin dziennie, zliczając koszty mojego utrzymania, razem z pieniędzmi jakie od nich dostaej, to wychodzi tak z 500zł, więc teraz jest pytanie gdzie oni znajdą kogoś kto by chiał pracować za 500zł na miesiąc? z tego co mi sie zdaje to od razu będzie panika, i pruba zastopowania tego wyjazdu do Norwegii, więc trzeba utrzymać to w tajemnicy jak długo sie da, przynajmniej żeby poprawcować w spokoju te kilka dni w tej Norwegii.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So kwi 27, 2019 17:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Robkowe urodziny!!!
Już w piątek jade czy bardziej mnie jakiś gościu zawiezie, do tej Norwegii na 2 miesiące, co prawda "Mrs_Hadley" doradzała mi że zamiast decydować się na prace która będzie na 100% i w dodatku powyżej 5 tyś na miesiąc, to decydować się jechać do Poznania wynająć mieszkanie, i tam szukać pracy, a jak kasa na mieszkanie/jedzenie/rachunki się skończy, to zostać bezdomnym.
Nie bardzo rozumiem gdzie w tym sens, ale powiem że z mojej okolicy wielu ludzi gada podobnie, ciekawe z czego to wyniaka?
Bo to że rodzinie nie pasuje mój wyjazd to zbytnio sie nie dziwie, w końcu ja pracuje raz 2 godziny dziennie, a często 15 godzin dziennie, więc średnio wychodzi tak 8 godzin dziennie, a sumując to co mi dają, jak również doliczając koszty mojego utrzymania, wychodzi gdzieś tak z 500zł na miesiąc, w tej sytuacji jak będą musieli mnie zastąpić to trzeba znaleź pracownika, i teraz pytanie gdzie oni znajdą kogoś, kto będzie pracował za 500zł miesięcznie?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So cze 29, 2019 12:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Robkowe urodziny!!!
Powodzenia Robek! Życzę przyjemnej pracy i pozytywnych współpracowników ;) Daleko na północ się wybierasz?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


So cze 29, 2019 18:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Robkowe urodziny!!!
IrciaLilith napisał(a):
Powodzenia Robek! Życzę przyjemnej pracy i pozytywnych współpracowników ;) Daleko na północ się wybierasz?


Na ten moment jest jeszcze pod górkę, bo jak się znajde na miejscu, to może będzie lepiej :mrgreen: jedziemy wszyscy po 3 na każdy samochód, mnie akurat przydzielono do gościa który ma już bliżej do 50 lat, i na samym początku taki fajny się wydawał, i ja mówie że przyjadę pod dom tego gościa który organizuje wyjazd, bo ten adres znam, i tak będzie najwygodniej, a tu on mówi że nie, podał mi adres i musze jechać do jego domu, i dopiero u niego przed domem wrzucę wszystkie torby do jego samochodu, no i jedziemy na zbiórkę pod dom gościa co organizuje wyjazd, i razem w kilkanaście samochodów, jedziemy na prom do Norwegii, już mi nawet wyleciało z głowy z jakiego miasta :mrgreen: bardziej byłem w głowie zajęty co ten 50 letni facet tak kombinuje i utrudnia, bo mamy jechać we 3, a ten 3 dopiero ma być wiadomy w dzień wyjazdu, więc on może kombinuje w ten sposób, że jakby później podjechał pod dom organizatora wyjazdu, to może mu nie zdąży wepchnąć 3 czy może jeszcze 4 gościa do samochodu, nie wiem dlaczego chce w ten sposób, a jeszcze zaczął mi gadać żeby mu 30 piw na drogę kupić, papierosa by zapalił :mrgreen: no aż musze mu kupić ze 2 piwa, bo inaczej to będzie ciężko z nim to wszystko przetrzymać :D dobrze chociaż że mąż mojej siostry, ma papiery na tira czy tam na jakiś inny duży samochód, sporo jeździł po Polsce, za granicą też był, on jest obeznany, on sam to wszystko ogarnie bez problemu, zawiezie mnie pod ten adres, w sumie i tak ktoś musi mnie tam zawieź, przecież nie zostawię samochodu na 2 miesiące.

Jeśli chodzi o to gdzie konkretnie jedziemy, to gość mówił że od truskawek w góre jest skała za 100 metrów, w dół też skała, dalej jest morze, więc pewnie będą fajne widoki :mrgreen:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So cze 29, 2019 22:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL