Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 4:16



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Robkowe urodziny!!! 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Robkowe urodziny!!!
Powodzenia Robku zycze i proponuje, ucz sie angielskiego.


N cze 30, 2019 15:54
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Robkowe urodziny!!!
Cytuj:
o prawda "Mrs_Hadley" doradzała mi że zamiast decydować się na prace która będzie na 100% i w dodatku powyżej 5 tyś na miesiąc, to decydować się jechać do Poznania wynająć mieszkanie, i tam szukać pracy,

Gdzie Ty to przeczytałeś :shock: ?? Nie wiem z kim rozmawiałeś, ale to nie byłam ja. Wyrażałam jedynie pewne wątpliwości dotyczące Twojego nowego pracodawcy, ale nie namawiałam na pracę w Poznaniu i porzucenie myśli o Norwegii, w końcu mój post nadal jest do wglądu w tym wątku, nawet w tamtym poście CI doradzam jak się przygotować na wyjazd, więc już nie rób dramy, tylko się ciesz, że ktoś Ci życzy powodzenia. Czekamy na norweskie truskawki ;)

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Wt lip 02, 2019 16:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Robkowe urodziny!!!
Już jestem z powrotem :mrgreen:
Pewnie bym został tam do połowy września, no ale na szczęście sie odmieniło, bo wszystko sie zaczęło w okolicach początku sierpnia, gdzie szef bardzo negatywnie wypowiadał sie w kierunku sowich pracowników, i negatywnie sie wypowiadał bo myślał że nikt mu nic nie zrobi, no ale był w błędzie bo paru dzieciaków w wieku około 20 lat, zaczęło działać, była współpraca z Polską ambasadą, z prawnikami, i z całą resztą, gdzie przez 2 tygodnie szef był nagrywany, szukali ludzi z poprzednich lat, który również by coś na niego mieli, no i udało sie zebrać sporo dowodów.
I tutaj szef wiedział? przeczuwał? ze coś się dzieje, a może to był sposób na zastraszenie całej reszty? bo mówił że jak będzie dobrze się czuł, to zawiezie te kilka osób na lotnisko, a jak się źle będzie czuł, to te osoby pójdą pieszo, mowa tutaj jest o ludziach którzy 16 sierpnia wracają samolotem do domu, i te osoby dzień przed wylotem muszą się z szefem rozliczyć, bo trzeba policzyć ile razem wszystkiego zebrali, jak również policzyć ile jest kosztów przebywania tutaj(czynsz za barak, woda prąd, jedzenie, podatki) no i w śród tych co mają się rozliczyć był Patryk, który dość powoli zbierał, więc mogło u wyjść że tutaj niewiele zarobi, jak również Patryk był wielokrotnie atakowany przez szefa, i to również mogło mieć w tym wszystkim jakieś znaczenie, więc Patryk odważnie i zdecydowanie mówi do szefa, że zamiast rozliczać się na akord, gdzie z godziny pracy uzbierał malin za 40 koron, to on chce się rozliczać na godziny, i w tej sytuacji za 1 godzinę pracy by dostał około 120 koron, to jest gdzieś 3 razy więcej, niż by dostał normalnie, w końcu trzeba mu przyznać racje, na umowie jest napisana praca na godziny, a nie na akord.
Szef sie strasznie wściekł, no i sie zaczęło, bo nie chciał zawieś tych kilku osób na lotnisko, sami musieli zorganizować sobie transport, i tak zrobili, a skoro ich nie chciał zawieźć to pewnie i mnie by nie chciał, więc warto było, zbuntować sie trochę wcześniej.

A przez ten bunt, to każdy chciał czekać na decyzje właściciele tych malin, a właściciele nie chcą za bardzo o tym rozmawiać, więc tutaj nic sie nie zrobi, sumie tego dnia co przyjechał policja , to dziś był pewien że nikt nie przyjedzie, a wszystkich gówniarzy da się nastraszyć, niestety okazało się inaczej, i głupi gówniarze go przechytrzyli. i jeśli go zamkneli, to mogę wracać wcześniej, nie trzeba czekać do połowy września :mrgreen: udało się załapać na samochód na 22 sierpnia, więc już jestem w Polsce :lol:
I dostane zamiast 4 tyś, to może licząc na godzine, tak 15 tyś.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So sie 24, 2019 21:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Robkowe urodziny!!!
Kto byl tym szefem ???


N sie 25, 2019 2:18
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Robkowe urodziny!!!
Robek napisał(a):
Pewnie bym został tam do połowy września, no ale na szczęście sie odmieniło, bo wszystko sie zaczęło w okolicach początku sierpnia, gdzie szef bardzo negatywnie wypowiadał sie w kierunku sowich pracowników, i negatywnie sie wypowiadał bo myślał że nikt mu nic nie zrobi

Z powyższego wynika, że tylko czekałeś na to, aby szef zaczął źle traktować ludzi i mieć powód do wcześniejszego powrotu. Ręce opadają, bo widać jak na dłoni, że Tobie się zwyczajnie nie chce pracować, o co już podejrzewałam Ciebie wcześniej, kiedy rzekomo nie było pracy w Polsce.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N sie 25, 2019 8:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Robkowe urodziny!!!
subadam napisał(a):
Kto byl tym szefem ???


Tutaj jest wszystko opisane, więc można sobie przeczytać co tam się działo.
Robili nam zdjęcia do lokalnej gazety, ale nawet jak to jest gdzieś w sieci to i tak nie wiem gdzie tego szukać.

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/201 ... lu-ludzmi/

Najgorsze jest to że nie wiem kiedy będą pieniądze, bo sporo wydałem na tą imprezę, a zysków nie ma nic.

Małgosiaa napisał(a):
Z powyższego wynika, że tylko czekałeś na to, aby szef zaczął źle traktować ludzi i mieć powód do wcześniejszego powrotu. Ręce opadają, bo widać jak na dłoni, że Tobie się zwyczajnie nie chce pracować, o co już podejrzewałam Ciebie wcześniej, kiedy rzekomo nie było pracy w Polsce.



Przywiezionego jedzenia starczyło mi gdzieś tak do 25 sierpnia, a po 25 na polu pracy nie ma zbyt dużo, więc bym do tego dokładał, w końcu życie w Norwegii sporo kosztuje.

Kup jedzenie opłać barak prąd wode, i idź na pole zebrać resztki malin za które dostane 20 może 40 złoty :mrgreen:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N sie 25, 2019 8:41
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Robkowe urodziny!!!
Robek napisał(a):
I dostane zamiast 4 tyś, to może licząc na godzine, tak 15 tyś.

@Robku, to nie takie proste, zwłaszcza w przypadku gdy Twój pracodawca jest oszustem. Kolejną kwestią jest, czy zgłoszono fakt Twojego zatrudnienia do norweskich organów, bo może się okazać, że pracowałeś tam na czarno i w takim przypadku możesz się starać o odzyskanie pieniędzy z powództwa prywatnego, co wiąże się z wydatkami na norweskich prawników. Zatem warto trzymać rękę na pulsie i zdobyć telefony do osób, które pracowały tam, gdzie Ty.
Robek napisał(a):
Patryk odważnie i zdecydowanie mówi do szefa, że zamiast rozliczać się na akord, gdzie z godziny pracy uzbierał malin za 40 koron, to on chce się rozliczać na godziny, i w tej sytuacji za 1 godzinę pracy by dostał około 120 koron, to jest gdzieś 3 razy więcej, niż by dostał normalnie, w końcu trzeba mu przyznać racje, na umowie jest napisana praca na godziny, a nie na akord.

Normalną stawką w Norwegii za truskawki jest ok. 110 koron, jak się jest dobrym, wyciąga się więcej.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


N sie 25, 2019 13:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Robkowe urodziny!!!
To jest wytluimaczenie Robku dlaczego pisze ci zawsze ucz sie jezyka angiielskiego ktorym porozumiewa sie wiekszosc mieszkancow Zach. Europy - nie jestes wowczas zdany na polskich wykorzystywaczy zerujacych na takich ludzialch jak ty czy ci mlodzi studenci.


N sie 25, 2019 14:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Robkowe urodziny!!!
Mrs_Hadley napisał(a):
@Robku, to nie takie proste, zwłaszcza w przypadku gdy Twój pracodawca jest oszustem. Kolejną kwestią jest, czy zgłoszono fakt Twojego zatrudnienia do norweskich organów, bo może się okazać, że pracowałeś tam na czarno i w takim przypadku możesz się starać o odzyskanie pieniędzy z powództwa prywatnego, co wiąże się z wydatkami na norweskich prawników.



Mam umowę pracy z którą byliśmy wszyscy, rejestrować się w Norweskim urzędzie, sprawa w sądzie jest już od kilku tygodni, mam numer do adwokata musze kiedy zadzwonić, i się dowiedzieć, jak to wszystko idzie.

I wydaje mi się że to powinno być proste, bo na umowie jest stawka za godzinę, więc chyba musi mi zapłacić za godzinę? a z tego co mi policzono, to pracowałem tam nieco ponad 400 godzin.


Mrs_Hadley napisał(a):
Normalną stawką w Norwegii za truskawki jest ok. 110 koron, jak się jest dobrym, wyciąga się więcej.



Tutaj nic nie było normalne, szef okradał wszystkich jak tylko mógł, czynsz za barak kiedyś był mniejszy, za wodę sie płaci, za prąd również sie płaci, i to nawet więcej niż powinno sie płacić :D patrzyliśmy na zegra, i tam jest dużo mniej nabite, niż nam szef opowiada, dojazd z baraku na pole tak samo jest na nasz koszt, dodatkowo 14% tego co zarobimy szef zabiera dla siebie, no i jest jeszcze podatek 34%. I jak to wszystko się zliczy, to jest nam zabierana prawie połowe kasy, ale to żaden problem by był, ludzie by to jakoś przeżyli, bo największy może i nawet jedyny problem, to jest taki że w tym roku jest nieurodzaj, wiosna była zimna i truskawki/maliny nie chciały rosnąć, sezon zaczął się późno, a owoców jest bardzo mało, a spora ilość truskawek była mikroskopijnych rozmiarów, więc zwyczajnie nie było czego zbierać, i wielu wyszło że za 2 miesiące pracy w Norwegii, są do przodu 3 tysiące złotych, i w tej sytuacji postanowiono się zbuntować, i zażądano wypłaty pieniędzy według tego co pisze w umowie o pracę.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N sie 25, 2019 14:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Robkowe urodziny!!!
Mrs_Hadley napisał(a):
Normalną stawką w Norwegii za truskawki jest ok. 110 koron, jak się jest dobrym, wyciąga się więcej.



O czym tutaj mówisz? 110 koron za godzine? czy może 110 koron dają za kilo truskawek? a maliny liczą jakoś inaczej? teraz jak ponownie to przeczytałem, to nijak nie rozumiem o czym tutaj mówisz? :D bo jeśli ci chodzi o minimalną stawkę za godzinę, to przecież ta minimalna stawka obowiązuje wszystkich, nie tylko zbieraczy truskawek.



Jutro jade na 10 dni do Francji na winogrona, ale nie o tym chciałem teraz mówić, rodzina sie wścieka, ojciec mówi że jak nie będe robił w gospodarce za darmo, to mnie z domu wygoni :D co mnie troche śmieszy, w końcu u notariusza sam mi zapisał kawałek domu, a teraz bedzie mnie z niego wyganiał, to trochę dziwne.

No i jak byłem na tych truskawkach w Norwegii, i mówiłem że nie mam żadnej dziewczyny, to oni na to mówią że jak wróce do domu, to dziewczyny same sie do mnie zgłoszą po te pieniądze, nie ja, ale one mnie będą podrywać :D ciekawe czy oni na serio to mówili? bo ja nie mam za dużo znajomych, jakoś nie specjalnie ludzie wiedzą o tym że wyjechałem za granice, aktuallnie nie znam żadnej wolnej dziewczyny, która by była w podobnym do mnie wieku, więc nawet jakby to była prawda, to i tak by mnie to omineło.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt wrz 10, 2019 21:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Robkowe urodziny!!!
Dziś jest wszystkich świętych, to co prawda nie są moje urodziny, ale zwłaszcza w tym temacie, mogę sobie życzyć udanych świąt.

Obrazek

Też byłem na cmentarzu, w kościele też byłem, i ksiądz na kazaniu mówi, że samoluby i egoiści nie dostąpią zbawienia, a to przecież ja taki jestem, no ale co tam jeden ksiądz może wiedzieć, tutaj nie jest istotne zdanie jednego księdza, liczy się zdanie całego Kościoła.
Wróciłem z tej Francji, nawet fajnie było, dużo krócej, w przeliczeniu na dzień to nawet większa kasa, też pakowałem się w pośpiechu nie wszystko wziąłem, zapomniałem zabrać ładowarki do telefonu, a ci którzy mnie tam wieźli do tej Francji, chcieli pozwiedzać Paryż, więc zabrałem się z nimi, i pojechałem do Paryża żeby kupić sobie ładowarkę :mrgreen: korki były, dużo murzynów chińczyków na ulicach, nawet widzieliśmy Romana Polańskiego!!! na ulicy, mówie żeby do niego iść pogadać i tak dalej, ale nikt mnie nie słuchał, szliśmy do metra żeby dalej jechać i zwiedzać, więc jakbym poleciał za Polańskim to reszta by mi uciekła, i bym się jeszcze zgubił, więc dałem spokój, też jeden co z nami był, mieszka trochę w Paryżu, mówi po Francusku, i obiecał że nam ten Paryż pokaże, bardzo dużo się metrem najeździłem, ciągłe przechodzenie z jednego poziomu metra na drugie, w końcu tylko metrem można się wszędzie w miarę szybko dostać, kupiliśmy bilet na cały dzień czy może na całą dobę, nie pamiętam ale wyszło w miarę tanio, więc można było kursować metrem do woli, nawet inni co tak samo jechali przez Paryż do pracy przy winogronach w Francji, utknęli na jednej ze stacji metra, bo zamiast kupić bilet na cały dzień, to kupili jedynie z jednej stacji na drugą, i ich przyblokowało, trzeba było do nich jechać i ich ratować :mrgreen: więc znowu jechania a jechania!!!! ale wycieczka udana kupiłem ładowarke, od murzyna kupiłem miniaturę wieży Eiffla, no i ruszyliśmy do miejscowości gdzie były te winogrona, praca chyba 9 dni, dali mi 580 euro, był alkohol, haszysz! więc nawet narkotyki tam zażywałem, i na koniec szefowi czy może bardziej brygadziście, nie spodobało się moje zachowanie względem dziewczyny która była jego krewną, byliśmy wszyscy pod wpływem alkoholu, ta dziewczyna nie widziała żadnego problemu, no ale on widział, chciał żebym zaczął przepraszać, jakoś nie miałem zamiaru, trochę pobiliśmy się o to, więc zabawa jak nigdy :mrgreen:
Ale powiem wam o tym bo to dość ważne, gość w nocy do mnie przyszedł, obudził mnie zaczął mi grozić, rano też przyszedł z tą dziewczyną którą miałem przepraszać, był pijany agresywny, kiedy powiedziałem że nie widzę powodu żeby za cokolwiek przepraszać(w końcu inni zachowywali się podobnie jak ja) zaczął mnie szarpać, i wtedy zdarzyła się dość dziwna sytuacja, bo zazwyczaj na takie coś to moja reakcja jest zła, bo albo bym jednak ustąpił, i zaczął przepraszać, i później bym miał do siebie pretensje, że dałem się do tego zmusić, albo bym nie reagował na jego zaczepki, i on by mi dosłownie wlazł na głowę, więc tutaj również bym miał do siebie pretensje, o to że nic nie zrobiłem, a okazało się że prawidłowo zareagowałem, i zaczęła się bójka, gdzie słowo bójka to jednak trochę za dużo, bo nawet go za specjalnie nie trafiłem, zanim cokolwiek się rozkręciło, to cała reszta nas rozdzieliła, więc tutaj jestem zadowolony z siebie, że dobrze zareagowałem, no i tak podliczając to razem uzbierało się około 8 tysięcy złoty, jak ktoś się przygląda co ja na ty forum wypisuje, to będzie wiedział, na jakiego rodzaju rozrywki wydam te pieniądze :mrgreen:
W sumie też trochę dziwne, bo jeszcze zanim to sie zaczęło, to myślałem że jak to wszystko się uda, i na zarabiam tej kasy, to będę z tego bardzo zadowolony, no i zarobiłem, i żadnego zadowolenia z tego nie ma, nie wiem dlaczego tak się stało?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt lis 01, 2019 18:06
Zobacz profil
Post Re: Robkowe urodziny!!!
Quinque obywatel Meskyku obchodzi dziś urodziny. Gratulacje dla mnie, niech się to trzyma pozdrawiam całą Legnice i dobrych chłopaków. Dobry przekaz leci


Cz lis 21, 2019 0:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Robkowe urodziny!!!
Urodziny urodzinami, ale widzę że takie coś nie ma sensu, składanie życzeń samemu sobie to jakaś głupota, to tak jakby uprawiać seks ze samym sobą, zwyczajnie nie da się czegoś takiego zrobić, więc w tej sytuacji kieruje w strone moderatora, informacje o tym, żeby usunąć ten temat.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz maja 21, 2020 14:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Robkowe urodziny!!!
Zamiast zamykac temat lepiej napisz jak sprawy norweskie sie posuwaja i co z truskawkami we Francji sie stalo.


Cz maja 21, 2020 16:50
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Robkowe urodziny!!!
Zgodnie z życzeniem @Robka, temat zamykam.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Cz maja 21, 2020 18:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL