Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 21:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 739 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 50  Następna strona
 Uroki śmierci 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2793
Post Re: Uroki śmierci
Tego się obawiam.
Nowonarodzeni są oświeceni. Tylko oni mają rację. A cała reszta błądzi. Tysiące już lat. Naukowcy, archeolodzy, bibliści to ciemna masa wobec oświeconych.
Nie poznali 100 %, ale w 99%.
A jak, malutki robaczek błądzę. Szukam, znajduję, upadam, wstaję, szukam i tak dalej. Wciąż odkrywam Boga. W Kościele i w tramwaju. A Biblii i Apokryfach. W księdzu i pijaku. W róży i pokrzywie. W modlitwie pokornej i wywrzeszczanej. W buncie i uległości. Bo Bóg mój jest wszędzie. Bo mój Bóg nie jest mój, to jest relacja odwrotna. To ja jestem Jego. Wyciągam do Niego ręce.
I Ty jesteś Jego. Dlatego nie odrzucam Ciebie, nie gardzę Tobą, nie przekonuję, że błądzisz. Ale nie jesteś mi obojętny. Modlę się w Twojej intencji. Do samego Boga ślę prośby, aby pomógł Ci znaleźć drogę do Nieba. Nawet jeśli nie wierzysz w Niebo i Obecność Bożą w Niebie.


Pt paź 21, 2016 7:50
Zobacz profil
Post Re: Uroki śmierci
Piotrek_ napisał(a):
Marek_Piotrowski.
Marku, przed narodzeniem na nowo, tygodnie wcześniej próbowałem czytać Słowo Boże. I w pewnym momencie przestałem, a zacząłem czerpać słowo z innych źródeł, czyli tzw. "mleko". Nie rozumiałem wtedy Słowa, nie wnosiło do mojego życia niczego istotnego.
Natomiast dopiero po narodzeniu na nowo zacząłem rozumieć fragmenty, których wcześniej nie mogłem zinterpretować. W miarę jak zagłębiałem się, rozumiałem więcej i więcej. Do pewnego momentu.
Ponieważ w pewnym momencie należy dane nam zrozumienie słowa "spożytkować". Jeśli spożytkujemy właściwie, to Bóg objawi nam następną porcję. To jest tak jakbyśmy nagle stwierdzili, że danego wersetu wcześniej nie było. Jakby został nagle dopisany w nocy. Zwykle go omijałeś jako nieistotny, tak to działa.
Nigdy, przenigdy nie będziemy mieli pełnego poznania, takiego w 100%. Ten procent zależy od naszego zaangażowania w sprawy Boże.
Pozdrawiam.

Ciekawe czy jak na nowo się "narodzisz", w innym zborze będziesz pisał negatywne epistoły o opuszczonym zborze.


Pt paź 21, 2016 8:20

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Uroki śmierci
Piotrze, Twoje zapewnienia o więzi z Bogiem byłyby dużo bardziej wiarygodne, gdybyś nie kłamał (na przykład imputując mi, że neguję "możliwość duchowej więzi i wzajemnych relacji pomiędzy zbawionym człowiekiem, Dzieckiem Bożym a jego Ojcem w Niebie.")
Ojcem kłamstwa nie jest bynajmniej Bóg...

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pt paź 21, 2016 9:05
Zobacz profil WWW
Post Re: Uroki śmierci
Piotrek_ napisał(a):
Marku, nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć Ci poznania żywego Boga. Doprawdy, chyba nigdy tego nie zaznałeś, jeśli z tematu na temat negujesz możliwość duchowej więzi i wzajemnych relacji pomiędzy zbawionym człowiekiem, Dzieckiem Bożym a jego Ojcem w Niebie.


Co to jest poznać i spotkać żywego Boga? Nie spotkasz takiego Boga tylko na kartach Biblii i nie wyczytasz w słowach i między wierszami. Bóg żywy i prawdziwy może przyjść do Ciebie tylko w ten jeden sposób - w komunii.

A przecież protestantyzm odrzuca spotkanie z realnym Bogiem, skupiając całą uwagę na słowie. Nie potrzeba znać Biblii niemal na pamięć, to będzie wtedy tylko znajomosć Biblii, znajomość słów księgi, ale to nie będzie znajomością Boga - realnego i żywego Boga któremu spodobało się przychodzić do człowieka w taki sposób - pod postacią komunii.

Protestantyzm odrzuca objawienia dane przecież przez Boga które w niezwykły sposób uzupełniają to co człowiek poznał na kartach Biblii, ponieważ Bogu podoba się mówić nadal do ludzi i objawiać siebie, swoje przymioty, takie chociażby jak miłosierdzie.

Protestantyzm to jak litera prawa, sucha i pozbawiona głębokości ducha. Coś najważniejszego jest tutaj utracone. Narodzić się na nowo i spotkać żywego Boga można tylko w taki sposób - poprzez sakrament pojednania i komunię.


So paź 22, 2016 17:51
Post Re: Uroki śmierci
equuleuss napisał(a):
Protestantyzm to jak litera prawa, sucha i pozbawiona głębokości ducha. Coś najważniejszego jest tutaj utracone.

A jakim to sposobem protestantyzm "sucha litera prawa, bez ducha", zapoczątkował i rozszerzył, także na Kościół Katolicki ruch charyzmatyczny?


So paź 22, 2016 18:58
Post Re: Uroki śmierci
Alus napisał(a):
equuleuss napisał(a):
Protestantyzm to jak litera prawa, sucha i pozbawiona głębokości ducha. Coś najważniejszego jest tutaj utracone.

A jakim to sposobem protestantyzm "sucha litera prawa, bez ducha", zapoczątkował i rozszerzył, także na Kościół Katolicki ruch charyzmatyczny?


Czyż KK był pozbawiony charyzmatów? A czym są takie ruchy w protestanckim wydaniu? Bo akurat czasem mamy okazję widzieć te przedstawienia, bo to jest rodzaj show gdzie pastor hipnotyzuje ludzi - Jezus uzdrawia cię! Duch tchnie na ciebie i ludzie przewracaja się w ogólnym poziomie adrenaliny strzelającym w niebo.


So paź 22, 2016 19:10
Post Re: Uroki śmierci
equuleuss napisał(a):
Alus napisał(a):
equuleuss napisał(a):
Protestantyzm to jak litera prawa, sucha i pozbawiona głębokości ducha. Coś najważniejszego jest tutaj utracone.

A jakim to sposobem protestantyzm "sucha litera prawa, bez ducha", zapoczątkował i rozszerzył, także na Kościół Katolicki ruch charyzmatyczny?


Czyż KK był pozbawiony charyzmatów? A czym są takie ruchy w protestanckim wydaniu? Bo akurat czasem mamy okazję widzieć te przedstawienia, bo to jest rodzaj show gdzie pastor hipnotyzuje ludzi - Jezus uzdrawia cię! Duch tchnie na ciebie i ludzie przewracaja się w ogólnym poziomie adrenaliny strzelającym w niebo.

Co nie zmienia faktu, ze ruch charyzmatyczny narodził się w protestantyzmie (zapewne tak twierdzisz na bazie telewizyjnych "uzdrowicieli", którzy stworzyli parodię - show na własny osobisty użytek)......
Ani prawdziwy pastor ani ksiądz nie hipnotyzuje - wierni modlą sie, wzywają Ducha św i Duch święty działa.


So paź 22, 2016 19:17
Post Re: Uroki śmierci
Alus napisał(a):
Ani prawdziwy pastor ani ksiądz nie hipnotyzuje - wierni modlą sie, wzywają Ducha św i Duch święty działa.


Jednak jest różnica pomiędzy jednym a drugim. Protestantyzm to herezja. Duch Św działa w herezji?


So paź 22, 2016 19:31
Post Re: Uroki śmierci
equuleuss napisał(a):
Alus napisał(a):
Ani prawdziwy pastor ani ksiądz nie hipnotyzuje - wierni modlą sie, wzywają Ducha św i Duch święty działa.


Jednak jest różnica pomiędzy jednym a drugim. Protestantyzm to herezja. Duch Św działa w herezji?

Duch Święty kędy chce - nie nam Go ograniczać.
http://www.jakatolik.com/artykuly/Ruch- ... ze-czy-zle


So paź 22, 2016 19:44
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Uroki śmierci
Alus napisał(a):
Co nie zmienia faktu, ze ruch charyzmatyczny narodził się w protestantyzmie

Chodzi oczywiście o ten ruch XX-wieczny.
Bo wcześniej ruchy o charakterze charyzmatycznym (choć nie noszące takiej nazwy) pojawiały się cyklicznie w Kościele. Rzymskim. I innych też.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So paź 22, 2016 19:57
Zobacz profil WWW
Post Re: Uroki śmierci
medieval_man napisał(a):
Alus napisał(a):
Co nie zmienia faktu, ze ruch charyzmatyczny narodził się w protestantyzmie

Chodzi oczywiście o ten ruch XX-wieczny.
Bo wcześniej ruchy o charakterze charyzmatycznym (choć nie noszące takiej nazwy) pojawiały się cyklicznie w Kościele. Rzymskim. I innych też.

Tak, o ten XX wieczny.


So paź 22, 2016 19:58
Post Re: Uroki śmierci
Który jest mocno kontrowersyjny w wielu swoich przejawach. Są tacy którzy twierdzą ze to piąta kolumna w kościele. Duchowość charyzmatyczna jest mocno naciągana a ich sposoby działania czasami ocierają się o sektę. Wiele wspólnot odeszło od Kosciola katolickiego i zarejestrowało się jako kolejny zbór protestancki. Prawo w Polsce zezwala na założenie od 15 osób.
Co nie znaczy ze z protestantyzmu samo zło. Jedna z najczęściej stosowanych metod ewangelizacji w dzisiaj to Kursy Alpha, które wyrosły z anglikanizmu. Zaraz usłyszę ze to protestantyzacja katolików. Ale jednak spotykam wielu katolików u których prawdziwe życie chrześcijańskie zaczęło się od tego kursu.


So paź 22, 2016 20:20
Post Re: Uroki śmierci
Alus napisał(a):
equuleuss napisał(a):
Alus napisał(a):
Ani prawdziwy pastor ani ksiądz nie hipnotyzuje - wierni modlą sie, wzywają Ducha św i Duch święty działa.


Jednak jest różnica pomiędzy jednym a drugim. Protestantyzm to herezja. Duch Św działa w herezji?

Duch Święty kędy chce - nie nam Go ograniczać.
http://www.jakatolik.com/artykuly/Ruch- ... ze-czy-zle


Widzę to jednak w inny sposób. W takim razie można sobie swobodnie przeskoczyć na protestantyzm, bo Duch Św. jest nieograniczony i jest wszędzie. W takim razie można sobie żyć w grzechu i mieć protestanckie zapewnienie zbawienia, bo wystaczy powiedzieć że Jezus jest ok.

Nie sądzę. To są kolejne nowomody politycznej poprawności aby uniknąć nazywania rzeczy po imieniu. Skoro Duch Św. działa wśród heretyków to zapewne także wśród islamistów, buddystów, hindusów, nieochrzczonych,w sumie KK stało się zupełnie zbędne.


So paź 22, 2016 20:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Uroki śmierci
Alus napisał(a):
Ani prawdziwy pastor ani ksiądz nie hipnotyzuje - wierni modlą sie, wzywają Ducha św i Duch święty działa.

Nie byłbym taki pewien, co tam działa.

Efektowne szoł, to niekoniecznie efekty działania Ducha Św. Trudność chyba polega na jednoznacznym stwierdzeniu jako obserwatorzy, kiedy mamy szoł a kiedy działanie Ducha Św.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


So paź 22, 2016 20:56
Zobacz profil
Post Re: Uroki śmierci
Nie można za bardzo powiedzieć iż tutaj i tam również działa prawdziwie Duch Św. ponieważ w takim razie Duch Św. byłby podzielony wewnętrznie? Przecież w KK jest głoszone coś innego niż w protestanckich Kościołach / Zborach, w takim razie Duch Św. byłby sprzecznością samą w sobie?

Gdzieś jest prawda i gdzieś jest błąd. Błąd jest zazwyczaj u tych którzy odeszli od prawdy. KK nie odszedł od Tradycji i Prawdy.


So paź 22, 2016 21:04
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 739 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 50  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL