Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 7:29



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 739 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 50  Następna strona
 Uroki śmierci 
Autor Wiadomość
Post Re: Uroki śmierci
Askadtowiesz napisał(a):
wybrana napisał(a):
Ma czołową i nadrzędną pozycję wśród istot żywych..
Cytuj:
..którą sobie -powiedzmy- wypracował

Cytuj:
Co człowiek sobie wypracował ?.
Tak jak napisane: czołową i nadrzędną pozycję wśród istot żywych


Nie miał by tej pozycji, gdyby Bóg mu jej nie dał. Nasze życie, nasze istnienie zawdzięczamy tylko naszemu Stwórcy.


N maja 22, 2016 9:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Uroki śmierci
wybrana napisał(a):
Nie miał by tej pozycji, gdyby Bóg mu jej nie dał. Nasze życie, nasze istnienie zawdzięczamy tylko naszemu Stwórcy.


To gdyby Bóg, nie dał człowiekowi nadrzędnej pozycji, względem zwierząt, to wtedy światem by rządziły, krowy? kury? jelenie?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N maja 22, 2016 12:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Uroki śmierci
Robek napisał(a):
wybrana napisał(a):
Nie miał by tej pozycji, gdyby Bóg mu jej nie dał. Nasze życie, nasze istnienie zawdzięczamy tylko naszemu Stwórcy.


To gdyby Bóg, nie dał człowiekowi nadrzędnej pozycji, względem zwierząt, to wtedy światem by rządziły, krowy? kury? jelenie?

Róznie w dziejach bywało. Najbardziej znany jest okres gdy swiatem rządziły dinozaury.
Potam Bóg sie namyslił i postawił na człowieka.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


N maja 22, 2016 16:29
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 01, 2015 22:33
Posty: 95
Post Re: Uroki śmierci
"Bóg jest Istnieniem" - Tomasz z Akwinu, "Istnienie jest Bogiem" - Mistrz Eckhart.

Bóg jako najwyższy byt Istnieje vs (vs?) immanencja Istnienia stworzenia w Bogu. Jak by nie patrzeć to co jest poza Bogiem istnieje nie do końca realnie w sensie nie w pełni.

"Śmierć" dla traktowania Istnienia jak krowę którą chcemy wydoić, miłości do niego dla własnej korzyści, kierowania się samością, fałszywie pojmowanym własnym interesem, egoizmem skutkuje otwarciem na Istnienie które wobec braku przeszkód z naszej strony nas przenika i powoduje oglądanie świata nowymi oczyma, odkrycie Istnienia w sobie a siebie w Istnieniu.

To tak z perspektywy Mistrza Eckhart, nie mylić z Eckhartem Tolle, który zresztą być może przejął rozumienie terminu Istnienie po swoim imienniku.


Wt maja 24, 2016 20:43
Zobacz profil
Post Re: Uroki śmierci
Prawdziwy skarb
Ewangelia Św. Mateusza

6:19 Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie je mól i rdza niszczą i gdzie złodzieje podkopują i kradną;
6:20 Ale gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie podkopują i nie kradną.
6:21 Albowiem gdzie jest skarb twój - tam będzie i serce twoje.


Śr maja 25, 2016 9:50
Post Re: Uroki śmierci
Poproszę o podanie wydania cytowanej Ewangelii Św. Mateusza.


Śr maja 25, 2016 10:16
Post Re: Uroki śmierci
Hominibus napisał(a):
Poproszę o podanie wydania cytowanej Ewangelii Św. Mateusza.


Biblia Warszawska


Śr maja 25, 2016 10:38
Post Re: Uroki śmierci
Wybrana jako protestantka poprzez ,,ewangelizację" tutaj na tym forum może wyrabia normę w swoim zborze jak u Świadków Jehowy.


Śr maja 25, 2016 11:58
Post Re: Uroki śmierci
Wybrana jakbyś nie wiedziała to dzisiaj jest Środa i Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Szatan uznaje Boga, Jezusa Chrystusa , Ducha Świętego ale Matki Bożej nie może znieść bo jest pyszny.
Dzisiaj w Radiu Maryja jest Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Posłuchaj sobie.


Śr maja 25, 2016 12:02
Post Re: Uroki śmierci
Prawdziwa rodzina
12:46 A gdy On jeszcze mówił do tłumów, oto matka i bracia jego stanęli na dworze, chcąc z nim mówić.
12:47 I rzekł mu ktoś: Oto matka twoja i bracia twoi stoją na dworze i chcą z tobą mówić.
12:48 A On, odpowiadając, rzekł temu, co mu to powiedział: Któż jest moją matką? I kto to bracia moi?
12:49 I wyciągnąwszy rękę ku uczniom swoim, rzekł: Oto matka moja i bracia moi!
12:50 Albowiem ktokolwiek czyni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten jest moim bratem i siostrą, i matką.

Biblia Warszawska - Ewangelia Św. Mateusza


Misja Jezusa
11:27 Wszystko zostało mi przekazane przez Ojca mego i nikt nie zna Syna tylko Ojciec, i nikt nie zna Ojca, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić.
11:28 Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie.
11:29 Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode mnie, że jestem cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych.
11:30 Albowiem jarzmo moje jest miłe, a brzemię moje lekkie.


Śr maja 25, 2016 13:15
Post Re: Uroki śmierci
Daruj sobie te twoje uzasadnienie rzekomego wybrania i niby ,że jesteś ,,prostaczką". Ciebie wybrał nie Bóg ale szatan.


Śr maja 25, 2016 13:17
Post Re: Uroki śmierci
Błogosławieństwa
5:3 Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem ich jest Królestwo Niebios.
5:4 Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni.
5:5 Błogosławieni cisi, albowiem oni posiądą ziemię.
5:6 Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni.
5:7 Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.
5:8 Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą.
5:9 Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani.
5:10 Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie z powodu sprawiedliwości, albowiem ich jest Królestwo Niebios.
5:11 Błogosławieni jesteście, gdy wam złorzeczyć i prześladować was będą i kłamliwie mówić na was wszelkie zło ze względu na mnie!


Śr maja 25, 2016 15:17
Post Re: Uroki śmierci
http://nerwica-natrectw.pl/jakie-sa-typ ... y-natrectw


http://www.nerwica.com/post2021590.html


Śr maja 25, 2016 17:07
Post Re: Uroki śmierci
@Hominibus - dlaczego tak bardzo razi cię Pismo Święte ?


Śr maja 25, 2016 21:18
Post Re: Uroki śmierci
wybrana napisał(a):
@Hominibus - dlaczego tak bardzo razi cię Pismo Święte ?


Na jakiej prawdzie oparta jest twoja wiara ?
Czym jest dla ciebie Pismo Święte ?
Kim był dla ciebie Jezus ?


So maja 28, 2016 10:00
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 739 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 50  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL