Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 23:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
 Czy jesteś niewolnikiem, czy bojownikiem? 
Autor Wiadomość
Post Re: Cy jesteś niewolnikiem ?, czy bojownikiem ?.
Kael napisał(a):
Wybrana, ty tu chcesz misjonowac, czy dyskutowac?
Moze traktuj rozmowcow powaznie, nie jak dzieci,ktore trzeba prowadzic, zeby doszly tam, gdzie ty chcesz?
Gdzie ja pisze, ze nie wierze w istnienie szatana?

Moze jednak uzasadnisz, ze glownym celem zycia chrzescijanina jest walka z szatanem? Obojetnie jak: Pismo sw, Katechizm Kosciol Katolickiego, jak chcesz.



A dlaczego uważasz, że nie jest, że walka nie istnieje ?.
Głównym celem chrześcijanina jest Bóg i wzrastanie w jego Świętości.

Odpowiedz mi, czy uważasz, że szatan nie działa i nie przeszkadza nam by być dziećmi Bożymi ?.
Odpowiedz mi, czy nie ma walki duchowej w codziennym życiu człowieka ?.
Czy uważasz, że piekła nie ma i ludzie tam nie idą ?, a jeżeli idą, to dlaczego ?.


Cz maja 19, 2016 15:25
Post Re: Cy jesteś niewolnikiem ?, czy bojownikiem ?.
O wlasnie: glownym celem jest Bog i wzrastanie w swietosci. A marnowanie czasu na doszukiwanie sie wszedzie szatana, odciaga ciebie od glownego celu.

Oczywiscie wierze w istnienie szatana, wierze, ze Jezus juz go pokonal i ja sie nim nie musze zajmowac. Jesli jestem przy Jezusie, to On jest moja tarcza.
Ja mam inne zadania do wypelnienia i nie mam co sie rozpraszac na szukanie sladow szatana. Ja mam isc za Jezusem i czynic dobrze.

Do piekla moze i ktos idzie, ale ja sie tam nie wybieram. A kto tam trafi? Polecam Mt 25,31-46. Tam masz jasna odpowiedz.


Cz maja 19, 2016 15:33

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Cy jesteś niewolnikiem ?, czy bojownikiem ?.
Alus napisał(a):
JedenPost napisał(a):
wybrana napisał(a):
Szatan pragnie, abyśmy nie wierzyli w jego istnienie.


I w ramach tej koncepcji urządza spektakle z opętaniami?

Z których wielu kpi.....czym właśnie wygrywa.


To akurat mało istotne chyba. No bo chyba się zgodzisz, że opętanie (obserwowane, przeżyte, poznane z relacji...) raczej przekona niewierzącego w demony, by w nie uwierzył, niż wierzącego, by przestał wierzyć? Ergo - Szatan, rzekomo pragnący, by ludzie w niego nie wierzyli, notorycznie działa tak, by jak najwyraźniej się ujawnić.

Z drugiej strony Bóg, który podobno chce, żeby w Niego wierzyć - starannie się ukrywa.

Osobliwe.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz maja 19, 2016 15:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 11:46
Posty: 357
Post Re: Cy jesteś niewolnikiem ?, czy bojownikiem ?.
co jest opętaniem? gdzie takowe zostało odnotowane? czym jest opętanie? dlaczego "ofiary" ewangelicznych egzorcyzmów nie umierały?

opętania to efekt popkultury albo strefy dostępnej tylko dla "wtajemniczonych".


życie w grzechu to OPĘTANIE...

_________________
jeżeli Bóg to miłość to coś o nim wiem. Jeżeli Bóg to mądrość to go znam. Jeżeli Bóg to nadzieja, to nigdy w Niego nie zwątpiłem. Jeżeli Bóg jest jednym z nas, to lubię ludzi. Jeżeli Bóg to choroba, to zaraźliwa.


Cz maja 19, 2016 16:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 11:46
Posty: 357
Post Re: Cy jesteś niewolnikiem ?, czy bojownikiem ?.
supahiroł napisał(a):
uważam że takie koncentrowanie się na "walce" czy na samym problemie jest raczej niezdrowe. takie rzeczy lepiej pozostawić księżą egzorycystą, a samemu proponuje się zająć życiem i jego ogarnianiem w koncentracji, żeby być jak najbliżej Boga.

amen.

_________________
jeżeli Bóg to miłość to coś o nim wiem. Jeżeli Bóg to mądrość to go znam. Jeżeli Bóg to nadzieja, to nigdy w Niego nie zwątpiłem. Jeżeli Bóg jest jednym z nas, to lubię ludzi. Jeżeli Bóg to choroba, to zaraźliwa.


Cz maja 19, 2016 16:13
Zobacz profil
Post Re: Cy jesteś niewolnikiem ?, czy bojownikiem ?.
Kael napisał(a):
O wlasnie: glownym celem jest Bog i wzrastanie w swietosci. A marnowanie czasu na doszukiwanie sie wszedzie szatana, odciaga ciebie od glownego celu.

Oczywiscie wierze w istnienie szatana, wierze, ze Jezus juz go pokonal i ja sie nim nie musze zajmowac. Jesli jestem przy Jezusie, to On jest moja tarcza.
Ja mam inne zadania do wypelnienia i nie mam co sie rozpraszac na szukanie sladow szatana. Ja mam isc za Jezusem i czynic dobrze.

Do piekla moze i ktos idzie, ale ja sie tam nie wybieram. A kto tam trafi? Polecam Mt 25,31-46. Tam masz jasna odpowiedz.


Nie musimy się lękać, ponieważ zwycięstwo nad Szatanem już się dokonało w Godzinie Krzyża. Sąd nad światem dokonał się i władca tego świata został precz wyrzucony (J 12,31; Ap 12,11). W tym fundamentalnym sensie Chrystus odniósł zwycięstwo nad Szatanem i grzechem, a człowiek ochrzczony już uczestniczy w dziele zbawienia. Nie zmienia to jednak faktu, że w naszym konkretnym jednostkowym życiu ciągle musimy walczyć z pokusami i z siłami zła. Dopóki trwa ten świat, w sercu ludzkim wciąż toczy się walka pomiędzy dobrem a złem. Człowiek woła wciąż do Boga Ojca : "zbaw nas ode Złego". Zawsze należy pamiętać, że człowiek walczący z pokusami do grzechu - a także z samym grzechem - nie jest sam. Bóg wspiera nas w przezwyciężeniu pokus, a dzięki łasce Bożej człowiek może odnieść ostateczne zwycięstwo nad wszelkimi pokusami. Stąd zachęta Jezusa: "Módlcie się, abyście nie ulegli pokusie" (Łk 22,40). Modlitwa jest też wyrazem postawy czujności i otwarcia się na pełnienie woli Bożej. Modlitwa otwiera nas na działanie Ducha Świętego, dzięki któremu jesteśmy w stanie przezwyciężyć pokusy tego świata. Duchową walkę prowadzi człowiek "uzbrojony" w pomoc nadprzyrodzoną (Ef 6,11-18).


Cz maja 19, 2016 16:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Cy jesteś niewolnikiem ?, czy bojownikiem ?.
wybrana napisał(a):
Odpowiedz mi, czy uważasz, że szatan nie działa i nie przeszkadza nam by być dziećmi Bożymi ?.


Tobie raczej nie przeszkadza :-D
W kółko o nim gadasz i gadasz, czy to nie jest podejrzane? :mrgreen:

JedenPost napisał(a):
Szatan, rzekomo pragnący, by ludzie w niego nie wierzyli, notorycznie działa tak, by jak najwyraźniej się ujawnić.


Gadanina mówiąca że szatan specjalnie sie ukrywa żeby nikt nie wierzył w jego istnienie, jest mi bardzo dobrze znane.
Przez całe swoje życie słyszałem ten tekst w szkole, w telewizji, w internecie, czy nawet na tym forum, ktoś takie mądrości głosił :mrgreen:
Zastanawia mnie skąd to sie wzieło? ktoś tak powiedział, sie spodobało, i powtarzają? może gdzieś w Biblii tak pisze? papież takie coś objawił?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz maja 19, 2016 16:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 11:46
Posty: 357
Post Re: Cy jesteś niewolnikiem ?, czy bojownikiem ?.
b-z-d-u-r-a!
wybrana napisał(a):
Nie musimy się lękać, ponieważ zwycięstwo nad Szatanem już się dokonało w Godzinie Krzyża. Sąd nad światem dokonał się i władca tego świata został precz wyrzucony (J 12,31; Ap 12,11).

skoro tak, to żadna walka się już nie toczy. oczekujemy tylko ponownego przyjścia w chwale!

Cytuj:
Nie zmienia to jednak faktu, że w naszym konkretnym jednostkowym życiu ciągle musimy walczyć z pokusami i z siłami zła. Dopóki trwa ten świat, w sercu ludzkim wciąż toczy się walka pomiędzy dobrem a złem. Człowiek woła wciąż do Boga Ojca : "zbaw nas ode Złego".

grzech jest konsekwencją "decyzji" pierwszych ludzi, więc to że jesteśmy grzeszni wcale nie jest winą naszą (walka dobra ze złem, bo ta już się dokonała). podobnie nie jest winą wulkanów, że wybuchają albo tornad że niszczą okolice. :|

Cytuj:
"Módlcie się, abyście nie ulegli pokusie" (Łk 22,40).

czy pokusa w tym kontekście ma to samo znaczenie, co grzech?

_________________
jeżeli Bóg to miłość to coś o nim wiem. Jeżeli Bóg to mądrość to go znam. Jeżeli Bóg to nadzieja, to nigdy w Niego nie zwątpiłem. Jeżeli Bóg jest jednym z nas, to lubię ludzi. Jeżeli Bóg to choroba, to zaraźliwa.


Cz maja 19, 2016 16:23
Zobacz profil
Post Re: Cy jesteś niewolnikiem ?, czy bojownikiem ?.
@ supahiroł - w twoim poście zawarty jest jakże wygodny sposób myślenia. Nic nie muszę, już wszystko za mnie zrobiono. Jestem wolny i niezależny od wszelkiego myślenia i działania. Zbawienie mi się należy, bo przecież Jezus był, umarł za nie ,a ja cóż jestem zupełnie niewinny. Wszystko mi się należy bez mojego wysiłku, bez mojego udziału. Pełna łatwizna, a owszem, czemu nie. Cóż z tego, że szatan mnie kusi i mu ulegam, czynię zło, przecież, to nie moja wina, że przez to grzeszę, mam do grzechu prawo, to nie jest ode mnie zależne, przecież tylko ulegam pokusie, a, że nie żyje w łasce uświęcającej, to też nie ode mnie zależy.
Masz bardzo beztroskie i wygodne myślenie, a nawet egoistyczne, jak zresztą dużo ludzi myśli tak samo.
Szatan, a jaki szatan ?. Walka z jego kuszeniem, a jaka walka ?. Ona jest niestety i to w każdej naszej chwili, w każdej sekundzie naszego życia. Nasze myśli atakowane są nieustannie. Kuszenie do złego trwa cały czas. Wzniosimy się poprzez modlitwę i upadamy poprzez złe podszepty. Człowiek nie rodzi się zły. Zło w procesie rozwoju w nim dojrzewa. Nasza walka duchowa trwa przez całe nasze życie. Jezus zwyciężył zło, zwyciężył szatana, który również Go kusił i zwodził . Człowiek, który naśladuje Jezusa również musi zwyciężyć, prosząc Jezusa o wsparcie w tej walce. Naszym orężem jest nasza wiara, codzienna modlitwa i oddanie swoje życie w opiekę Jezusa. Sami jesteśmy bardzo słabi, to Jezus jest naszą siłą - naszym zwycięstwem.


Cz maja 19, 2016 22:42
Post Re: Cy jesteś niewolnikiem ?, czy bojownikiem ?.
wybrana napisał(a):
Tak właśnie to pytanie może być skierowane również do ciebie, bo widzę, że zainteresowałeś się tym tematem.

Dziękuję za takie pytanie z tezą. :D Sama sobie odpowiedz na nie. Zaczynaj od siebie.
A to twoje pytanie to jest z typu pytań: Kto jest twoim idolem i dlaczego Józef Stalin :-D
Wybrana posiada strasznie silną i nieodpartą potrzebę ewangelizacji ale w odcieniu heretycznym i ewangelizuje, że Matka Boska nie jest pośredniczką ,że Bóg uśmierca dzieci, teraz zamiast skupiać się na Jezusie Chrystusie ,,ewangelizuje" o szatanie.
Idź do jakiego księdza na konsultację.


Pt maja 20, 2016 8:14
Post Re: Cy jesteś niewolnikiem ?, czy bojownikiem ?.
Poniżej link trochę związany z tematem:
http://www.katolik.pl/forum/read.php?f= ... 4&t=373294
I cytat , który można odnieść do tego tematu:
,,Ja widzę w tym zafascynowaniem "urokiem szatana" (polecam do obejrzenia ten film, stary ale jary) bankructwo duchowości wyzutej z refleksji: w Kogo i w co wierzę, dlaczego wierzę, jak objawia sìę moja wiara, skąd idę i dokąd zmierzam, jak idę, kim jestem, co ja tu robię? Wiem, że to trudne pytania. Jednakowoż warto je sobie postawić zamiast pytać bez sensu."


Pt maja 20, 2016 8:27
Post Re: Cy jesteś niewolnikiem ?, czy bojownikiem ?.
Hominibus napisał(a):
wybrana napisał(a):
Tak właśnie to pytanie może być skierowane również do ciebie, bo widzę, że zainteresowałeś się tym tematem.

Dziękuję za takie pytanie z tezą. :D Sama sobie odpowiedz na nie. Zaczynaj od siebie.
A to twoje pytanie to jest z typu pytań: Kto jest twoim idolem i dlaczego Józef Stalin :-D
Wybrana posiada strasznie silną i nieodpartą potrzebę ewangelizacji ale w odcieniu heretycznym i ewangelizuje, że Matka Boska nie jest pośredniczką ,że Bóg uśmierca dzieci, teraz zamiast skupiać się na Jezusie Chrystusie ,,ewangelizuje" o szatanie.
Idź do jakiego księdza na konsultację.



Pisałeś kiedyś, że jesteś człowiekiem wykształconym, a nie czytasz ze zrozumieniem. Gdzie przeczytałeś w moim poście, że szatan jest moim idolem. Nie wiem, czemu odniosłeś takie wrażenie. Pisanie o kuszeniu człowieka przez szatana jest formą ostrzegania przed nim. Gdybyś był człowiekiem wiary, to również byś przed nim ostrzegał innych ludzi. No chyba, że ty jak wynika z formy twoich postów nienawidzisz ludzi. Są osoby, co nienawidzą innych ludzi, a jeżeli się z nimi komunikują, to tylko po to, by oskarżyć, by jak najmocniej komuś dopiec. Sprawia im to radość i satysfakcję. Być może jest to odreagowanie na swoją niską samoocenę. Szatan też nienawidzi ludzi i to właśnie ty się nad tym zastanów, czy jesteś jego niewolnikiem ?. Nie jestem pierwszą osobą na tym forum, którą ty atakujesz. A może trochę więcej miłości do blizniego ?, i w ramach jej , coś doradz, a nie tylko krytykuj. W nicku umieściłeś twarz Jezusa i to jest bardzo niewłaściwe - brak pokory. Pamiętaj, że miłość i pokora jest również drogą do zbawienia.


Pt maja 20, 2016 11:48
Post Re: Cy jesteś niewolnikiem ?, czy bojownikiem ?.
wybrana napisał(a):
brak pokory.

... napisała osoba o nicku Wybrana.

Szanowna Wybrana,
czy byłabyś tak uprzejma i poczytała kilka pozycji z zakresu sztuki dyskutowania z szacunkiem? Albo przynajmniej coś, co traktuje o błędach logicznych oraz manipulacji - może Ty po prostu robisz tak nieświadomie, gdyż wykształcił Ci się taki brzydki styl, na którym można studentów o chamskiej erystyce nauczać...


Pt maja 20, 2016 12:28
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Cy jesteś niewolnikiem ?, czy bojownikiem ?.
wybrana napisał(a):
Jezus zwyciężył zło, zwyciężył szatana, który również Go kusił i zwodził.


To Jezus, będący wszechmogącym Bogiem, mógł z szatanem przegrać?

wybrana napisał(a):
Człowiek, który naśladuje Jezusa również musi zwyciężyć, prosząc Jezusa o wsparcie w tej walce.


Co za pożytek mam, z takiego zwycięstwa?

Hominibus napisał(a):

Wybrana posiada strasznie silną i nieodpartą potrzebę ewangelizacji ale w odcieniu heretycznym i ewangelizuje, że Matka Boska nie jest pośredniczką ,że Bóg uśmierca dzieci, teraz zamiast skupiać się na Jezusie Chrystusie ,,ewangelizuje" o szatanie.
Idź do jakiego księdza na konsultację.


Może i źle ewangelizuje, ale przynajmniej ma dobre chęci :D

wybrana napisał(a):
Są osoby, co nienawidzą innych ludzi, a jeżeli się z nimi komunikują, to tylko po to, by oskarżyć, by jak najmocniej komuś dopiec. Sprawia im to radość i satysfakcję. Być może jest to odreagowanie na swoją niską samoocenę.


Jak ktoś zaczyna opowiadać głupoty, to nie jestem w stanie sie powstrzymać, i musze to skomentować, taki już jestem :mrgreen:

wybrana napisał(a):
Nie jestem pierwszą osobą na tym forum, którą ty atakujesz.


Kogo jeszcze "Hominibus" atakował?

wybrana napisał(a):
W nicku umieściłeś twarz Jezusa i to jest bardzo niewłaściwe - brak pokory.


Jezus sie o to nie obrazi, i to z prostej przyczyny, to nie jest twarz Jezusa :D
Pamiętajmy że nikt nigdy Jezusowi zdjęcia nie zrobił, jak również nikt nigdy Jezusa nie namalował, więc "Hominibus" nie miałby skąd tą twarz Jezusa wziąźć :D
Kojarze tą twarz na tym obrazku, ale nie powiem ci kto jest jej autorem, bo aż tak bardzo sie takimi rzeczami nie interesuje.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt maja 20, 2016 15:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 11:46
Posty: 357
Post Re: Cy jesteś niewolnikiem ?, czy bojownikiem ?.
Robek napisał(a):
wybrana napisał(a):
Jezus zwyciężył zło, zwyciężył szatana, który również Go kusił i zwodził.

To Jezus, będący wszechmogącym Bogiem, mógł z szatanem przegrać?


to zależy co rozumiesz używając słowa "przegrać" w odniesieniu do tego czym jest czas i przeznaczenie, przepowiednie, Biblia, apokalipsa.

patrząc z takiej perspektywy twoje pytanie pomimo udawanego debilizmu nabiera ciekawego sensu i znaczenia. :-)

_________________
jeżeli Bóg to miłość to coś o nim wiem. Jeżeli Bóg to mądrość to go znam. Jeżeli Bóg to nadzieja, to nigdy w Niego nie zwątpiłem. Jeżeli Bóg jest jednym z nas, to lubię ludzi. Jeżeli Bóg to choroba, to zaraźliwa.


Pt maja 20, 2016 15:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL