Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 0:02



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Żebrałem o Boże Miłosierdzie 
Autor Wiadomość
Post Re: Żebrałem o Boże Miłosierdzie
Krzysiek, wskazano Ci mnóstwo fragmentów Pisma Świętego, które zaprzeczają Twoim tezom, ale Ty w swej pysze i przekonaniu o własnej nieomylności zwyczajnie nie chcesz ich zobaczyć. :(


Wt lut 07, 2017 21:27

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Żebrałem o Boże Miłosierdzie
To może sporządź listę i przedstaw je.


Wt lut 07, 2017 21:33
Zobacz profil
Post Re: Żebrałem o Boże Miłosierdzie
Nie chciałeś ich zobaczyć wtedy, to teraz tym bardziej ich nie dojrzysz. Szkoda mojego czasu na robienie listy. Jeżeli jesteś rzeczywiście zainteresowany, to po prostu przejrzyj jeszcze raz tematy, w których się wypowiadałeś.


Wt lut 07, 2017 21:34

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Żebrałem o Boże Miłosierdzie
Yarpen przestań się reklamować. Może choć jeden argument z Nowego Testamentu. Chyba coś jeszcze pamiętasz? Czy będziesz się zasłaniał amnezją.


Wt lut 07, 2017 22:08
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Żebrałem o Boże Miłosierdzie
Niestety, Krzysztof jest przekonany że ma nadzwyczajne objawienia. Jest przy tym bezkrytyczny dla swoich tez - nawet po udowodnieniu iż nie ma pojęcia o Biblii.
Pycha pomieszana z przekonaniem o własnym wybraniu uniemożliwia praktycznie dyskusję.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Wt lut 07, 2017 22:34
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Żebrałem o Boże Miłosierdzie
Marek; widzę, że zaczynasz argumentować tak jak Yarpen - czyli gołosłownie. Twierdzenie, że mam rację bo ty nie masz racji to dla mnie żaden argument.
Przedstaw te swoje dowody. Zrób listę bo pewnie Ci się wydaje, że jest ich sporo. Nie argumentuj, że jestem pomylony bo jak dotąd to twój jedyny argument, którego kurczowo się trzymasz.


Śr lut 08, 2017 8:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: Żebrałem o Boże Miłosierdzie
Jeżeli 500 lat reformacji nic Ci nie mówi, jeżeli 500 lat myślenia, że skoro nie ma czegoś w Nowym Testamencie to znaczy, że to jest błędna nauka nic Ci nie mówi, to nam pozostaje milczeć. Historia Kościoła oraz protestantów z ostatnich 500 lat do Ciebie nie przemawia to taki pył marny jak my do Ciebie nie przemówimy. Twoim problemem jest to, że jesteś tzw. niedouczonym inteligentem. Czyli myślisz ale nie masz wiedzy i wychodzą z tego kuriozalne wnioski. Błąd polegający na opieraniu się tylko na Biblii bez uwzględnienia Tradycji to błąd klasy przedszkolnej, świadczy o miernocie Twojej wiedzy na ten temat. A jak dodamy jeszcze do tego pychę i rzekome objawienia to mamy Marcina Lutra II. Nie miałem zamiaru Ci ubliżyć. Delikatnie wszyscy Ci sugerują, że jesteś w błędzie, a Ty dalej nie reagujesz.


Śr lut 08, 2017 12:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Żebrałem o Boże Miłosierdzie
bylejaki ; nie wysyłasz mnie do psychiatry tylko twierdzisz, że jestem w błędzie.Traktuję to jako duży krok w dobrą stronę. Jakbyś przedstawił moje błędne twierdzenie i argumentami z nowego testamentu udowodnił byś, że nie mam racji, to byłbym zachwycony. Na razie argumentujesz jak twoi dwaj poprzednicy. Co do reformacji i Lutra to mój pogląd jest taki: to, że ktoś ma rację to jeszcze go nie upoważnia go do buntu i podziału kościoła. W żaden sposób nie naśladował Chrystusa. Pan Jezus też miał rację, a poddał się prawowitej chociaż niesprawiedliwej władzy i dał się ukrzyżować. Jakby Luter dał się ukrzyżować to z tego obumarłego ziarna mielibyśmy owoc sprawiedliwości. Owocem jego buntu było morze krwi w wojnach religijnych. Po owocach ich poznacie. Sukcesorzy buntownika są buntownikami. Dużo dalej im do Boga jak tym, którzy z buntu nie wyrośli.


Śr lut 08, 2017 15:50
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Żebrałem o Boże Miłosierdzie
Krzysztofie - otrzymałeś argumenty we wszystkich (a było ich kilka) wątkach, które na ten temat otworzyłeś. Doprawdy, nie ma sensu mówić CI po raz kolejny tego samego - ani dalej dyskutować na temat tego typu tez.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Śr lut 08, 2017 17:39
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Żebrałem o Boże Miłosierdzie
Podaj chociaż jeden cytat z nowego testamentu, którym mi coś udowodniłeś, bo już od dłuższego czasu jesteś gołosłowny.


Śr lut 08, 2017 17:47
Zobacz profil
Post Re: Żebrałem o Boże Miłosierdzie
To nie ma sensu. Zamykamy.


Śr lut 08, 2017 22:22
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL