Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 0:03



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 www.niechcemywojny.pl 
Autor Wiadomość
Post www.niechcemywojny.pl
"Mamy do czynienia z bardzo poważnym zagrożeniem wybuchu wojny. Wszystkie państwa w Europie są beznadziejnie zadłużone, jak również Japonia i Ameryka. Podczas wojny długów się nie płaci. Ucieczka w wojnę jest pewnym sposobem wyjścia z kłopotów gospodarczych. Stany Zjednoczone mają obecnie potężną armię, a Chiny i Rosja swoje armie dopiero rozbudowują. Stany Zjednoczone są bardzo zadłużone, więc za kilka lat mogą nie mieć już takiej przewagi, jaką mają dzisiaj. Jeżeli robić wojnę – to robić ją teraz.
W Stanach Zjednoczonych i nie tylko, są pewne kręgi, które chciałyby dokonać daleko idących zmian społecznych, które świetnie wprowadza się właśnie po wojnie. Mam tu na myśli słynne projekty nowego porządku świata itd. Inne przyczyny leżą np. w przemyśle zbrojeniowym, który chciałby więcej produkować. Tradycyjną już obawą jest to, że Iran posiada broń jądrową i rakiety będą mogły dosięgnąć terytorium Izraela. Jak wiadomo, Izrael ma potężne wpływy w Stanach Zjednoczonych.
Konrad Berkowicz, wiceprezes partii KORWiN: Spotkałem się z prezesem Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego, doktorem Piotrem Wilczyńskim, który jest wręcz przekonany co do tego, że do wojny dojdzie i to niedługo. Państwa są niebotycznie zadłużone, hegemonia Stanów Zjednoczonych słabnie, a Chiny i Rosja chciałyby o nią zawalczyć. USA chciałoby swoją pozycję obronić, więc woli to zrobić wcześniej, póki mają przewagę militarną.
Czy ostatecznie dojdzie do wojny? Tego nie wiem, ale jedno jest pewne. Wielu Europejczyków, zwłaszcza ludzi z młodego pokolenia, żyje w przekonaniu, że wojna to relikt przeszłości. Jeśli występuje obecnie, to jako egzotyka w dalekich zakątkach świata. Egzotyka, nad którą możemy pokiwać zmartwioną głową, oglądając wiadomości przy rodzinnym obiedzie. I wojny światowej tez nikt nie przewidywał, niemal do ostatnich dni.
My na całą sytuację na świecie wielkiego wpływu nie mamy, ale możemy w tej sytuacji zadbać o Polskę. Dlatego zachęcamy wszystkich do podpisywania petycji zamieszczonej na stornie www.niechcemywojny.pl.

Link do filmu https://www.facebook.com/janusz.korwin. ... NE&fref=nf


Cz wrz 22, 2016 18:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: www.niechcemywojny.pl
Adrian1333 napisał(a):
"Mamy do czynienia z bardzo poważnym zagrożeniem wybuchu wojny. Wszystkie państwa w Europie są beznadziejnie zadłużone, jak również Japonia i Ameryka. Podczas wojny długów się nie płaci. Ucieczka w wojnę jest pewnym sposobem wyjścia z kłopotów gospodarczych. Stany Zjednoczone mają obecnie potężną armię, a Chiny i Rosja swoje armie dopiero rozbudowują. Stany Zjednoczone są bardzo zadłużone, więc za kilka lat mogą nie mieć już takiej przewagi, jaką mają dzisiaj. Jeżeli robić wojnę – to robić ją teraz.


To już prędzej Rosja zbankrutuje, niż USA.
I nie wiem co ma bankructwo do wojny?
Grecja zbankrutowała, a jakoś wojny u niej nie było.

Adrian1333 napisał(a):
W Stanach Zjednoczonych i nie tylko, są pewne kręgi, które chciałyby dokonać daleko idących zmian społecznych, które świetnie wprowadza się właśnie po wojnie. Mam tu na myśli słynne projekty nowego porządku świata itd. Inne przyczyny leżą np. w przemyśle zbrojeniowym, który chciałby więcej produkować.


Kolejne fantazyjne teorie spiskowe :mrgreen:
Cóż to takiego ten nowy porządek świata? wiele razy to słyszałem, i nadal nie rozumiem co to może znaczyć.

Adrian1333 napisał(a):
Tradycyjną już obawą jest to, że Iran posiada broń jądrową i rakiety będą mogły dosięgnąć terytorium Izraela.


To są regionalne wojny, nie mające zbyt większego znaczenia.

Adrian1333 napisał(a):
Spotkałem się z prezesem Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego, doktorem Piotrem Wilczyńskim, który jest wręcz przekonany co do tego, że do wojny dojdzie i to niedługo. Państwa są niebotycznie zadłużone, hegemonia Stanów Zjednoczonych słabnie, a Chiny i Rosja chciałyby o nią zawalczyć. USA chciałoby swoją pozycję obronić, więc woli to zrobić wcześniej, póki mają przewagę militarną.


Przepowiedział 3 wojne światową? :-D

Adrian1333 napisał(a):
Czy ostatecznie dojdzie do wojny? Tego nie wiem, ale jedno jest pewne. Wielu Europejczyków, zwłaszcza ludzi z młodego pokolenia, żyje w przekonaniu, że wojna to relikt przeszłości. Jeśli występuje obecnie, to jako egzotyka w dalekich zakątkach świata. Egzotyka, nad którą możemy pokiwać zmartwioną głową, oglądając wiadomości przy rodzinnym obiedzie. I wojny światowej tez nikt nie przewidywał, niemal do ostatnich dni.
My na całą sytuację na świecie wielkiego wpływu nie mamy, ale możemy w tej sytuacji zadbać o Polskę.


Niby w jaki sposób chcesz zadbać o Polske?
Przed Rosją ma nas obronić, świadomość tego że Rosja może nas zaatakować?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz wrz 22, 2016 19:42
Zobacz profil
Post Re: www.niechcemywojny.pl
(...) o nastawieniu do tego wszystkiego co się dzieje w okół nas i podejściu


Pt wrz 23, 2016 1:41
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: www.niechcemywojny.pl
sorry, nie propagujemy tu ględzenia ezoteryków

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt wrz 23, 2016 22:06
Zobacz profil WWW
Post www.niechcemywojny.pl
Ja też się boję wojny. Najpierw wydają pieniądze na budowanie czołgów, karabinów,armat a później znowu pieniądze na odbudowę ze zniszczeń. Mówił kiedyś Franciszek z okna "przekujmy miecze na lemiesze" czyli narzędzia walki na narzędzia pracy. I to wielkie słowa, zamiast produkować czołgi , można produkować traktory do orania Ziemi, prawda? Na przykładach wojny widać jaka to głupota i że to od diabła pochodzi.


Śr lis 02, 2016 8:52
Post Re: www.niechcemywojny.pl
Kwoczka napisał(a):
Ja też się boję wojny. Najpierw wydają pieniądze na budowanie czołgów, karabinów,armat a później znowu pieniądze na odbudowę ze zniszczeń. Mówił kiedyś Franciszek z okna "przekujmy miecze na lemiesze" czyli narzędzia walki na narzędzia pracy. I to wielkie słowa, zamiast produkować czołgi , można produkować traktory do orania Ziemi, prawda? Na przykładach wojny widać jaka to głupota i że to od diabła pochodzi.

Ale jak wielu państwom i koncernom napędza kasę......


Śr lis 02, 2016 9:55
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL