Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 19:23



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 276 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna strona
 Czy Bóg w swej dobroci nie da nikomu pójść do piekła? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn paź 05, 2015 13:39
Posty: 16
Post Czy Bóg w swej dobroci nie da nikomu pójść do piekła?
Dobroć Boga jest tak nieskończenie wielka , że ochroni On Nas przed piekłem :twisted: i przyjmie do Siebie , żeby uratować od wiecznej męki ?


Pt paź 09, 2015 14:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: CZY BÓG W SWEJ DOBROCI NIE DA NIKOMU PÓJŚĆ DO PIEKŁA ?
A jak ktoś nie będzie chciał, to też przyjmie?

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pt paź 09, 2015 14:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 05, 2015 13:39
Posty: 16
Post Re: CZY BÓG W SWEJ DOBROCI NIE DA NIKOMU PÓJŚĆ DO PIEKŁA ?
Trafne spostrzeżenie- dzięki. Takiej opcji nie brałem pod uwagę zaczynając temat . Z góry zakładałem, że wszyscy chcą . Zmusiłeś mnie do myślenia . W odpowiedzi : czy jak ktoś nie chce iść do nieba to śmiało może na własne życzenie nie iść i czekać sobie przed bramą aż zmądrzeje .


Pt paź 09, 2015 16:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: CZY BÓG W SWEJ DOBROCI NIE DA NIKOMU PÓJŚĆ DO PIEKŁA ?
A czy zanim założyłem temat czytałeś co już napisano w innych na ten temat?

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pt paź 09, 2015 16:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 05, 2015 13:39
Posty: 16
Post Re: CZY BÓG W SWEJ DOBROCI NIE DA NIKOMU PÓJŚĆ DO PIEKŁA ?
Odpowiem pytaniem na pytanie .
Czy zanim napisałeś to czytałeś temat dyskusji czy tak sobie napisałeś bo Ci pasowało ?
Dla wyjaśnienia temat był inny niż pytania do Mowa .


Pt paź 09, 2015 17:12
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: CZY BÓG W SWEJ DOBROCI NIE DA NIKOMU PÓJŚĆ DO PIEKŁA ?
@MOWA
Moderator tego forum zadaje Ci grzecznie pytanie, czy nie mogłeś rozwijać swoich myśli w już istniejących tematach, w których dyskutuje się o piekle, zbawieniu, apokatastazie...
Zamiast się wymądrzać, pomyśl, co Ci w ten sposób moderator sugeruje. Zanim temat wyleci w kosmos.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt paź 09, 2015 17:19
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: CZY BÓG W SWEJ DOBROCI NIE DA NIKOMU PÓJŚĆ DO PIEKŁA ?
medieval_man napisał(a):
@MOWA
Moderator tego forum zadaje Ci grzecznie pytanie, czy nie mogłeś rozwijać swoich myśli w już istniejących tematach, w których dyskutuje się o piekle, zbawieniu, apokatastazie...
Zamiast się wymądrzać, pomyśl, co Ci w ten sposób moderator sugeruje. Zanim temat wyleci w kosmos.

Oj moderatorzy obaj, próbujecie stosować cenzurę w najgorszym wydaniu. Wiele tematów, wątków, myśli wraca wielokrotnie i nikomu to nie przeszkadza. I będą wracac , gdyz rzadko w dyskusji znajduje sie rozwiazanie satysfakcjonujące wszystkich.
A pytanie jest całkiem sensowne, zaś odpowiedź chyba zbyt trudna. Wyluzujcie.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


Pt paź 09, 2015 20:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 30, 2015 15:05
Posty: 69
Post Re: CZY BÓG W SWEJ DOBROCI NIE DA NIKOMU PÓJŚĆ DO PIEKŁA ?
MOWA napisał(a):
Dobroć Boga jest tak nieskończenie wielka ,


tego ze Starego Testamentu?

_________________
wszystko co mnie zabija, sprawia, że czuję że żyję.


Pt paź 09, 2015 20:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 05, 2015 13:39
Posty: 16
Post Re: CZY BÓG W SWEJ DOBROCI NIE DA NIKOMU PÓJŚĆ DO PIEKŁA ?
Panowie moderatorzy .To co napisałem dalekie było od wymądrzania się . Jeżeli temat jest powielony i nie pasuje Wam to miło by było przeczytać precyzyjną informację : że dubluję temat ,mam przejść w inne miejsce i koniec . Zrozumiała krótka informacja . W przeciwnym wypadku mamy niedopowiedzenia , znaki zapytania i jałową dyskusję :jem3: . To są tylko same słowa i interpretacja może być bardzo różna .
Pozdrawiam.


Pt paź 09, 2015 20:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: CZY BÓG W SWEJ DOBROCI NIE DA NIKOMU PÓJŚĆ DO PIEKŁA ?
trudność napisał(a):
MOWA napisał(a):
Dobroć Boga jest tak nieskończenie wielka ,


tego ze Starego Testamentu?
Trzeba przyznać, ze Bóg zdecydowanie ewoluował i dziś jako wzorzec uznaje sie Jezusa. Ze starym bogiem Jahwe jest problem, wymazac sie nie da, a chwalic sie nie ma czym. Troche to przypomina ludzki konflikt pokoleń:-)

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


So paź 10, 2015 20:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 27, 2015 20:52
Posty: 35
Post Re: CZY BÓG W SWEJ DOBROCI NIE DA NIKOMU PÓJŚĆ DO PIEKŁA ?
MOWA napisał(a):
Dobroć Boga jest tak nieskończenie wielka , że ochroni On Nas przed piekłem :twisted: i przyjmie do Siebie , żeby uratować od wiecznej męki ?
[b][/b]


Czy nie po to zostaliśmy zesłani na Ziemię, abyśmy sami wybrali czy chcemy żyć w raju, a może w piekle? Mamy wolną wolę i to od nas zależy, którą drogą pójdziemy.


So paź 10, 2015 21:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 31, 2011 16:27
Posty: 331
Post Czy Bóg w swej dobroci nie da nikomu pójść do piekła?
A kto chce iść do piekła? Wszyscy ludzie dążą do jednego celu, do szczęścia, ale niektórzy gubią drogę i idą gdzie indziej albo nawet w przeciwnym kierunku. Jak chcę jechać do Chorzowa, a pojadę do Chrzanowa, bo źle odczytałem napis na autobusie, to owszem, mój wybór mnie tam doprowadził, ale nie można powiedzieć, że dojechanie tam było zgodne z moją wolą.


Pn paź 12, 2015 11:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Czy Bóg w swej dobroci nie da nikomu pójść do piekła?
ogon__ napisał(a):
A kto chce iść do piekła? Wszyscy ludzie dążą do jednego celu, do szczęścia, ale niektórzy gubią drogę i idą gdzie indziej albo nawet w przeciwnym kierunku. Jak chcę jechać do Chorzowa, a pojadę do Chrzanowa, bo źle odczytałem napis na autobusie, to owszem, mój wybór mnie tam doprowadził, ale nie można powiedzieć, że dojechanie tam było zgodne z moją wolą.


To nie tak funkcjonuje. Jest taki test psychologiczny, najczęściej przeprowadza się go na dzieciach. Dajesz dziecku ciastko, mówisz, że jeśli jej nie zje, to dostanie dużo więcej ciastek. Po czym opuszczasz pokój i zostawiasz dziecko sam z "pokusą".

http://www.trystero.pl/archives/3581

Powiedzmy, że historia przedstawiona na początku księgi Rodzaju bardzo przypomina ten test. Wszyscy ludzie dążą do szczęścia. Ale część ludzi woli chwilowe, szybkie zaspokojenie pragnień, niż czekanie na jakieś obiecanki w niewiadomej przyszłości. Niemniej, jeżeli osoba jest całkowicie poinformowana o konsekwencjach swojego postępowania, jest to jak najbardziej skutek wolnej woli.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pn paź 12, 2015 15:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Czy Bóg w swej dobroci nie da nikomu pójść do piekła?
A kto jest całkowicie poinformowany?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt paź 13, 2015 9:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 05, 2015 13:39
Posty: 16
Post Re: Czy Bóg w swej dobroci nie da nikomu pójść do piekła?
Obawiam się , że " test ciasteczka " inaczej się ma do piekła czy nieba niż to opisałeś .
Pierwsze co mi się nasuwa to fakt , że dziecko ze swoją świadomością nie potrafi wybrać tego co słuszne. Drugie to , że dziecko doskonale wie , że za jakiś czas tak czy inaczej dostanie masę ciasteczek od babci i cieszy się w danej chwili z tego co ma przed sobą i zaraz je zje . U dziecka występuje bardzo ograniczona przewidywalność :?: i z tego takie zachowanie wynika .


Wt paź 13, 2015 11:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 276 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL