Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 o. Adam Szustak krtytykuje kult częstochowski :) 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 11:46
Posty: 357
Post Re: o. Adam Szustak krtytykuje kult częstochowski :)
nie wklejam tych linków żeby kogoś przekonać do tego co pisze. moim celem jest dyskusja na ten temat.

oczywiście o. adam nie mówi tego wprost, ale moim zdaniem jest to nawiązanie. twoje twierdzenie byłoby prawdziwe gdyby o.adam wypowiedział się faktycznie w temacie częstochowskim i miałby na ten temat inne zdanie.

_________________
jeżeli Bóg to miłość to coś o nim wiem. Jeżeli Bóg to mądrość to go znam. Jeżeli Bóg to nadzieja, to nigdy w Niego nie zwątpiłem. Jeżeli Bóg jest jednym z nas, to lubię ludzi. Jeżeli Bóg to choroba, to zaraźliwa.


Wt lis 22, 2016 17:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 06, 2011 14:38
Posty: 350
Post Re: o. Adam Szustak krtytykuje kult częstochowski :)
Zapytaj się ks. Szustaka czy zgadza się na takie wykorzystanie jego słów.
Temat, o którym mówisz, jest w swojej istocie ciekawy i może go wprost napisać bez podpinania się pod kogoś. Nigdy nie słuchałem o. Szustaka i nie mam zdania na jego temat, ale to nie znaczy, że mogę wykorzystać czyjś tekst w ten sposób. Chcesz szczerze porozmawiać, ale fałszujesz czyjeś słowa.


Wt lis 22, 2016 18:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 06, 2011 14:38
Posty: 350
Post Re: o. Adam Szustak krtytykuje kult częstochowski :)
zrób po prostu temat np. Czy Maryja musi być Królową Polski...albo inny


Wt lis 22, 2016 18:45
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: o. Adam Szustak krtytykuje kult częstochowski :)
supahiroł napisał(a):
o. adam idzie za ciosem.
https://www.youtube.com/watch?v=7zYS5CamvKc&t=62s

naprawdę porównanie wyszydzania Jezusa przez żydów nazywając go królem do dzisiejszego koronowania - mocne.

czy trzeba dodać coś więcej?
No właśnie. "Mocne" ponad "sensowne" :-(

dimko napisał(a):
W tym nagraniu nie ma nawet cienia krytyki kultu Maryji. Gazeta Wyborcza lubuje się w takich szumnych tytułach, które tłustym drukiem kłamią, a z tekstu wyniki coś innego.
Prawda.
Cytuj:
O.Szustak mówi do tych co lekarza potrzebują, że Maryji korona nie jest potrzebna. Ona i bez tego jest Królową.

Ach ten król Kazimierz Jan Kazimierz - tak bluźnić! Potrzebuje lekarza...
Ale że Episkopat Polski nie zauważył tego, kiedy ten "bluźnierca" Stefan Wyszyński zainicjował w trzechsetną rocznicę odnowienie ślubów królewskich...
Dobrze, że mamy Gazetę Wyborczą :mrgreen:
supahiroł napisał(a):
oczywiście o. adam nie mówi tego wprost, ale moim zdaniem jest to nawiązanie. twoje twierdzenie byłoby prawdziwe gdyby o.adam wypowiedział się faktycznie w temacie częstochowskim i miałby na ten temat inne zdanie.
Przy całej rezerwie do o.Szustaka, nie znalazłem w tej audycji cienia podobnej sugestii.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Wt lis 22, 2016 23:33
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 06, 2011 14:38
Posty: 350
Post Re: o. Adam Szustak krtytykuje kult częstochowski :)
re: Marek_Piotrowski :Ach ten król Kazimierz Jan Kazimierz - tak bluźnić! Potrzebuje lekarza...
Ale że Episkopat Polski nie zauważył tego, kiedy ten "bluźnierca" Stefan Wyszyński zainicjował w trzechsetną rocznicę odnowienie ślubów królewskich...

Król Jan Kazimierz Ukoronował Maryję (i dzięki mu za to), ale to nie zmienia faktu, że to nam jest potrzebne koronowanie Maryji na Królową. Korona i berło...

Jezus też został ukoronowany i otrzymał berło - tylko kto chce taką koronę i takie berło ?

Istotą koronacji jest uznanie osoby koronowanej za swojego króla (królową) i w konsekwencji bycie poddanym.

O, Szustak porusza inny temat. Jeżeli ktoś uznaje Maryję za królową a potem obawia się, że źle odmówiona modlitwa może go na razić na Jej gniew,to powinien udać się do lekarza. Z czym akurat się całkowicie zgadzam :)


Śr lis 23, 2016 19:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 11:46
Posty: 357
Post Re: o. Adam Szustak krtytykuje kult częstochowski :)
Marek_Piotrowski napisał(a):
Ach ten król Kazimierz Jan Kazimierz - tak bluźnić! Potrzebuje lekarza...
Ale że Episkopat Polski nie zauważył tego, kiedy ten "bluźnierca" Stefan Wyszyński zainicjował w trzechsetną rocznicę odnowienie ślubów królewskich...
Dobrze, że mamy Gazetę Wyborczą :mrgreen:


gazeta wyborcza jak każda gazeta jest potrzebna. jak wiadomo gazeta to nie podręcznik i nie przedstawia nam prawdy. mamy pewnego rodzaju opinie, z którą nie powinnismy się zgadzać bądź nie tylko przyjąć jako pogląd autora (a nie całej gazety czy części narodu - to chyba nie manifest?) z którym można polemizować.

ja tak sobie wyobrażam anty-chryzm że jest to prawo Boże stanowione przez ludzi - zrozum to jak chcesz sądząc po poprzednich wpisach to nie musisz odpisywać, żebym wiedział co chcesz powiedzieć.

_________________
jeżeli Bóg to miłość to coś o nim wiem. Jeżeli Bóg to mądrość to go znam. Jeżeli Bóg to nadzieja, to nigdy w Niego nie zwątpiłem. Jeżeli Bóg jest jednym z nas, to lubię ludzi. Jeżeli Bóg to choroba, to zaraźliwa.


N gru 04, 2016 16:31
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: o. Adam Szustak krtytykuje kult częstochowski :)
dimko napisał(a):
re: Marek_Piotrowski :Ach ten król Kazimierz Jan Kazimierz - tak bluźnić! Potrzebuje lekarza...
Ale że Episkopat Polski nie zauważył tego, kiedy ten "bluźnierca" Stefan Wyszyński zainicjował w trzechsetną rocznicę odnowienie ślubów królewskich...

Król Jan Kazimierz Ukoronował Maryję (i dzięki mu za to), ale to nie zmienia faktu, że to nam jest potrzebne koronowanie Maryji na Królową. Korona i berło...
Oczywiście.
Cytuj:
Jezus też został ukoronowany i otrzymał berło - tylko kto chce taką koronę i takie berło ?
?

Cytuj:
Istotą koronacji jest uznanie osoby koronowanej za swojego króla (królową) i w konsekwencji bycie poddanym.
Tak jest.

Cytuj:
O, Szustak porusza inny temat. Jeżeli ktoś uznaje Maryję za królową a potem obawia się, że źle odmówiona modlitwa może go na razić na Jej gniew,to powinien udać się do lekarza. Z czym akurat się całkowicie zgadzam :)
Teza słuszna, ale nie bardzo wiem co ma wspólnego z koronacją.
supahiroł napisał(a):
po poprzednich wpisach to nie musisz odpisywać, żebym wiedział co chcesz powiedzieć.
To świetnie.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N gru 04, 2016 20:54
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 11:46
Posty: 357
Post Re: o. Adam Szustak krtytykuje kult częstochowski :)
polecam pozłocić koronę jeżeli masz takowy obraz królowej w domu.

_________________
jeżeli Bóg to miłość to coś o nim wiem. Jeżeli Bóg to mądrość to go znam. Jeżeli Bóg to nadzieja, to nigdy w Niego nie zwątpiłem. Jeżeli Bóg jest jednym z nas, to lubię ludzi. Jeżeli Bóg to choroba, to zaraźliwa.


N gru 04, 2016 21:45
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 14, 2016 14:55
Posty: 70
Post Re: o. Adam Szustak krtytykuje kult częstochowski :)
equuleuss napisał(a):
Ja wiem z realnych objawień iż Maryja przyjmuje ten tytuł od narodu który uczynił ją swoją Królową. Można także osobiście uczynić Ją swoją Królową, w życiu, Maryja także to przyjmie. Akt dobrej woli i oddania. Akt który jest przez Nią doceniany.
Wiesz z objawień?
To już wyższa szkoła jazdy.
Jaki naród i kiedy uczynił?

equuleuss napisał(a):
Jezus oddał swoją matkę dla ludzi - Oto Matka twoja, uczynił to umierając na krzyżu.
pomijając to, że nie widzę związku z tematem, było tam "Matka twoja" czy "wasza"?
Gdy jakaś kobieta zawołała "błogosławione łono, które cię nosiło, i piersi, które ssałeś" rzekł Jezus "Bardziej błogosławieni są ci, którzy słuchają Słowa Bożego i przestrzegają go" (Łk 11,28) http://didaskalos.pl/avenarius/1495

_________________
Gdzie krzywdy nie będą pomszczone
Lecz wynagrodzone do cna
Gdzie dziecko bezpiecznie zrodzone
Siądzie obok jagnięcia i lwa.


Śr sie 02, 2017 10:16
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 14, 2016 14:55
Posty: 70
Post Re: o. Adam Szustak krtytykuje kult częstochowski :)
Jest tylko jeden Pośrednik między Bogiem a ludźmi 1 Tm 2,5

Lumen Gentium 62 nazywa Matkę Jezusa : Orędowniczką (Advocata), Wspomożycielką (Auxiliatrix), Pomocnicą (Adiutrix) i Pośredniczką (Mediatrix) "Rozumie się jednak te tytuły w taki sposób, że niczego nie ujmują one ani nie przydają godności i skuteczności działania Chrystusa, jedynego Pośrednika" (Quod tamen ita intelligitur, ut dignitati et efficacitati Christi unius Mediatoris nihil deroget, nihil superaddat)

Jednak niektórym tego mało http://www.opoka.org.pl//biblioteka/P/P ... 15-td.html szczególnie osobliwie wygląda argumentum buddyjska koncepcja bodhisattwy, kogoś, kto — kierując się współczuciem — schodzi na pewien czas z własnej drogi ku oświeceniu-zbawieniu (nirwana), by „pozostając na ziemi, nieść pomoc tym, którzy cierpią.

_________________
Gdzie krzywdy nie będą pomszczone
Lecz wynagrodzone do cna
Gdzie dziecko bezpiecznie zrodzone
Siądzie obok jagnięcia i lwa.


Śr sie 02, 2017 10:32
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: o. Adam Szustak krtytykuje kult częstochowski :)
JAWA25 napisał(a):
Gdy jakaś kobieta zawołała "błogosławione łono, które cię nosiło, i piersi, które ssałeś" rzekł Jezus "Bardziej błogosławieni są ci, którzy słuchają Słowa Bożego i przestrzegają go" (Łk 11,28)
Jak już , to nie "bardziej" tylko "tym bardziej" (względnie "o ileż"). Tak "dyskretnie" opuściłeś ten zwrot, przerobiłeś w bardziej pierwszą literę, żeby wyglądało na poczatek zdania i już! jest zarzut :)

Najpoprawniejsze tłumaczenie zaczyna sie od słowa "Owszem".
Protestancka (!) Biblia Gdańska oddaje ten werset tak:
"Ale on rzekł: Owszem błogosławieni są, którzy słuchają słowa Bożego i strzegą go." co ma zupełnie inny wymiar: Jezus przytakuje, zmienia tylko powód błogosławieństwa Maryi.

Jezus potwierdza płynącą z tłumu sugestię mówiąc „Owszem” (w innych tłumaczeniach „Zaiste ”). To co robi (i to dobitnie) to zmienia powód błogosławieństwa. Maryja jest błogosławiona nie przede wszystkim dlatego że urodziła Jezusa, ale przez posłuszeństwo Słowu.
Jezus mówi „błogosławieni ci, którzy słuchają słowa Bożego i zachowują je” . Słowa te z niesamowitą ścisłością pasują do tego co o Maryi mówi Pismo:
„Na to rzekła Maryja: Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa! Wtedy odszedł od Niej anioł. (...)
Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Ci od Pana.
(Łk 1,38.45)
„A Matka Jego chowała wiernie wszystkie te wspomnienia w swym sercu.” (Łk 2:51b)
Maryja jest Matką wszystkich wierzących również dlatego że jest dla nas wzorem; każdy chrześcijanin jest błogosławiony do tego rodzaju słuchania i zachowywania słowa, dzięki czemu pocznie z Ducha Świętego i narodzi się w nim Chrystus, jak to pisał św.Paweł:
„Dzieci moje, oto ponownie w bólach was rodzę, aż Chrystus w was się ukształtuje.” (Ga 4:19)
I to jest właściwy cel i ideał naszego chrześcijańskiego życia: narodzenie się w nas Chrystusa, zupełne upodobnienie się do Niego oraz narodzenie się nas już nie dla naszego życia, ale dla życia Chrystusa:
„Teraz zaś już nie ja żyję, lecz żyje we mnie Chrystus. Choć nadal prowadzę życie w ciele, jednak obecne życie moje jest życiem wiary w Syna Bożego, który umiłował mnie i samego siebie wydał za mnie.”/Gal 2,20/
Pytam czasem osoby trudzące się ewangelizacją ; jaki jest jej cel? Jakże często otrzymuję odpowiedź w rodzaju „oddanie życia Jezusowi”.
Cóż za minimalizm!
Celem wierzącego jest całkowite upodobnienie się do Jezusa, tak aby zrodził się On w wierzącym, stwarzając go ponownie jako całkiem Nowego Człowieka.
Fragment Łk 11,27-28 nie tylko nie deprecjonuje Matki Jezusa, ale wskazuje iż ważniejsze od błogosławieństwa bycia matką Jezusa jest posłuszeństwo Słowu. Co więcej, owo błogosławieństwo jest obietnicą dla każdego wiernego chrześcijanina (podobna sytuacja – tyle że z naciskiem na tę obietnicę dla ogółu - występuje w Mt 12,48 ; Mk 3,33 ; Łk 8,21).

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Śr sie 02, 2017 10:51
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: o. Adam Szustak krtytykuje kult częstochowski :)
JAWA25 napisał(a):
Jest tylko jeden Pośrednik między Bogiem a ludźmi 1 Tm 2,5
Przeczytaj jedyny pośrednik W CZYM i nie nudź.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Śr sie 02, 2017 10:51
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: o. Adam Szustak krtytykuje kult częstochowski :)
Szustak ustalił wywiadu po którym może nieść problemy.
https://youtu.be/toAeoCG1T3I
Jest wezwany na dywanik:
https://wmeritum.pl/szustak-wezwany-na- ... 347324/amp

Nie jestem fanem Szustak, bo uważam że jest niekonsekwentny w tym co mówi i często brak w tym logiki. Ale z punktu widzenia KK dobrze jest mieć takich Szustaków bo pokazuje alternatywną, bardziej lagodną stronę Kościoła (moim zdaniem nieprawdziwą) co pozwala utrzymać cześć wiernych w organizacji.
Jeśli go spacyfikują a tym bardziej ucisza lub wywalą to stracą na tym bo wiele osób zostanie pozbawionych złudzeń że KK może się zmienić na lepsze.


Śr maja 26, 2021 8:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: o. Adam Szustak krtytykuje kult częstochowski :)
O. Szustak nie jest wezwany na dywanik tylko na rozmowę.

Jako zakonnik nie jest podwładnym arcybiskupa. Arcybiskup mógłby go wezwać na dywanik gdyby Szustak mieszkał na terenie jego diecezji, w konkretnej parafii czy placówce dominikańskiej i sprawa mogłaby dotyczyć duszpasterstwa, które zakonnik prowadzi.

W tym konkretnym przypadku Szustak może iść na tę rozmowę ale może tez grzecznie podziękować za zaproszenie i go nie przyjąć.

_________________
ksiądz


Śr maja 26, 2021 8:36
Zobacz profil
Post Re: o. Adam Szustak krtytykuje kult częstochowski :)
Trochę szkoda Szustaka, kiedyś był w miarę normalny. No ale zarobił prawie trzy bańki to moze gadać różne brednie


Śr maja 26, 2021 8:54
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL