Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 18:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Czy ktoś słyszy Anioła Stróża dosłownie. 
Autor Wiadomość
Post Czy ktoś słyszy Anioła Stróża dosłownie.
Każdy człowiek ma podpowiedzi w Życiu podpowiedzi dotyczące codziennych spraw ,które pochodzą albo od Pana Boga albo Anioła Stróża ale tez od Szatana. Często w myślach mieliśmy przeczucie takie albo takie. A mnie zastanawia czy dużo osób słyszy głos obok siebie tak dosłownie jakby słyszał żywego człowieka. A jeśli tak jest to dlaczego nie wszyscy tak mają?? Przecież każdy by chciał słyszeć Anioła swojego żeby nam mówił co robić głośno a nie gdzieś tam szukać w głowie w bałaganie myśli.


Śr sie 31, 2016 12:39

Dołączył(a): Pn maja 16, 2016 15:37
Posty: 11
Lokalizacja: Rzeszów, Podkarpackie
Post Re: Czy ktoś słyszy Anioła Stróża dosłownie.
Jeśli ktoś się przyznał do tego to go pewnie uznali za wariata. Takie czasy - ludzie nie wierzą w cuda i w działanie pozaziemskie. Co najsmutniejsze - nawet osoby wierzące...


Pn paź 10, 2016 19:44
Zobacz profil WWW
Post Re: Czy ktoś słyszy Anioła Stróża dosłownie.
darkon5 napisał(a):
Jeśli ktoś się przyznał do tego to go pewnie uznali za wariata. Takie czasy - ludzie nie wierzą w cuda i w działanie pozaziemskie. Co najsmutniejsze - nawet osoby wierzące...


To może poznaj;
Piękne świadectwa dotyku Boga możemy zobaczyć na stronie
szukajacBoga.pl w zakładce - MOJA HISTORIA.
Możemy tam obejrzeć ludzi, którzy opowiadają jak Bóg zmienił ich życie.
Gorąco polecam.

https://szukajacboga.pl


Pn paź 10, 2016 21:10
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 11:46
Posty: 357
Post Re: Czy ktoś słyszy Anioła Stróża dosłownie.
Pragnę zauważyć że osoby które słyszą głosy aniołów czy demonów są sledzone przez ZOMO, podsłuchiwane przez radziecki wywiad, ale kiedy biorą cudowne tabletki to już im się tylko tak trochę wydaje.

Objawienia występują i są. Ale takowe powinny być weryfikowane przez duchownych.

_________________
jeżeli Bóg to miłość to coś o nim wiem. Jeżeli Bóg to mądrość to go znam. Jeżeli Bóg to nadzieja, to nigdy w Niego nie zwątpiłem. Jeżeli Bóg jest jednym z nas, to lubię ludzi. Jeżeli Bóg to choroba, to zaraźliwa.


Wt lis 15, 2016 7:10
Zobacz profil
Post Re: Czy ktoś słyszy Anioła Stróża dosłownie.
supahiroł napisał(a):
Pragnę zauważyć że osoby które słyszą głosy aniołów czy demonów są sledzone przez ZOMO, podsłuchiwane przez radziecki wywiad, ale kiedy biorą cudowne tabletki to już im się tylko tak trochę wydaje.

Objawienia występują i są. Ale takowe powinny być weryfikowane przez duchownych.


A po co? Taka weryfikacja może potrwać 100 lat i można się jej nie doczekać.


Wt lis 15, 2016 10:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 11:46
Posty: 357
Post Re: Czy ktoś słyszy Anioła Stróża dosłownie.
w takich sytuacjach weryfikacja przez pacjenta jest niemożliwa. nawet kiedy pacjent przyzna się do tego, że to coś z nim jest nie tak, to zawsze zostaje w nim przekonanie, że to jednak prawda. przecież doświadcza, czuje, słyszy. więc jak sobie to uświadomić, że to co przeżywa tak naprawdę się nie dzieje. to tak jakbym ci powiedział, że ja nie istnieje, a ty czytasz komentarz, który tylko ty widzisz. właśnie. uznasz, że widzisz, patrzysz więc to istnieje. a jednak nie. więc jak uświadomić takiej osobie, że jednak nie?

taka osoba wie, że ludzie nie mówią w myślach dlatego przypisuje głosy aniołowi czy złemu. głosy się nei przedstawiają - chyba tak mi się wydaje. więc skąd taka osoba wie, że to anioł czy np. zły?

w mojej ocenie wynika to z faktu treści jaką słyszy. ktoś mówi dobrze o Bogu i się o nas troszczy to przypisujemy mu typ anioła.
ktoś mówi złe rzeczy - przypisujemy mu typ złego.
nie wiem jak z tego wybrnąć. trzeba byłoby się zastanowić co powoduje takie myślenie. w mojej ocenie jest to brak sprawnego myślenia, które wynika z intuicji. doświadczam więc to istnieje.

jak przekonać mnie że kiedy wstaje rano kiedy wschodzi słońce jem płatki śniadaniowe słuchając radia to nie dzieje się naprawdę?

_________________
jeżeli Bóg to miłość to coś o nim wiem. Jeżeli Bóg to mądrość to go znam. Jeżeli Bóg to nadzieja, to nigdy w Niego nie zwątpiłem. Jeżeli Bóg jest jednym z nas, to lubię ludzi. Jeżeli Bóg to choroba, to zaraźliwa.


Wt lis 15, 2016 11:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 17, 2012 19:38
Posty: 43
Post Re: Czy ktoś słyszy Anioła Stróża dosłownie.
Żeby usłyszeć głos Anioła to Pan Bóg "musi" przystosować rozum ludzki do kontaktów z istotami pozaziemskimi, do których należą niestety i diabły. Wówczas człowiek odbierałby głosy, które bombardowałyby rozum człowieka. Anioł "odzywałby" się w chwilach zagrożenia a diabły non-stop. Psychika ludzka nie wytrzymałaby takiego obciążenia. Bóg podzielił ciało człowieka na sferę cielesną i duchową. W sferze duchowej człowiek kontaktuje się z Istotami Bożymi poprzez wiarę w Boga. Podam przykład: ludzie wierzący w Boga, mimo że Go nie widzą i nie słyszą w sensie słownym to wiedzą, że On JEST; wierzą w Niego i traktują Go jako najwyższą Istotę wszechświata. Człowiek, który nie wierzy w Boga to nawet jakby doświadczył cudów pochodzących od Niego, to i tak w Niego nie uwierzy. Czyli w jednym przypadku rozum człowieka wierzącego jest oświecany przez Istoty Boże, a w drugim przypadku zaciemniany przez zło duchowe. Rozum człowieka jest potrzebny tylko wiary w Boga a nie do Jego odbioru jako Boga w ciele.
P.S. Komentarz oparłam na doświadczeniach duchowych i literaturze specjalistycznej. Dodam jeszcze, że są ludzie, którzy odbierają głos Boga ale ma to miejsce tylko i wyłącznie wtedy, gdy Bóg powierza im zadanie do wykonania.


Wt lis 15, 2016 12:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 11:46
Posty: 357
Post Re: Czy ktoś słyszy Anioła Stróża dosłownie.
uczennica6 napisał(a):
.
1. Podam przykład: ludzie wierzący w Boga, mimo że Go nie widzą i nie słyszą w sensie słownym to wiedzą, że On JEST; wierzą w Niego i traktują Go jako najwyższą Istotę wszechświata.
2.Czyli w jednym przypadku rozum człowieka wierzącego jest oświecany przez Istoty Boże, a w drugim przypadku zaciemniany przez zło duchowe.
3.Rozum człowieka jest potrzebny tylko wiary w Boga a nie do Jego odbioru jako Boga w ciele.

ludzie generalnie wierzą w Boga bo a) chcą być zbawieni b) jakoś tłumaczą powstanie świata.
żeby być zbawionym to trzeba czytać PŚ, chodzić do kościoła, przestrzegać prawa Bożego. no i oczywiście mówić, że się GO ponad wszystko i bezgranicznie kocha. ehhh...

czy ludzie zadają sobie w ogóle pytanie dlaczego Boga trzeba kochać? Bo stworzył świat i Syna swojego jednorodzonego dał?

nikt tak naprawdę nie wie co to znaczy. ale wszyscy kochają Boga - jest dobrze.

_________________
jeżeli Bóg to miłość to coś o nim wiem. Jeżeli Bóg to mądrość to go znam. Jeżeli Bóg to nadzieja, to nigdy w Niego nie zwątpiłem. Jeżeli Bóg jest jednym z nas, to lubię ludzi. Jeżeli Bóg to choroba, to zaraźliwa.


Wt lis 15, 2016 12:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 17, 2012 19:38
Posty: 43
Post Re: Czy ktoś słyszy Anioła Stróża dosłownie.
Odpowiem krótko:
Kocha się rozumem i sercem; w sensie duchowym kocha się wolą. Jeśli chcesz kochać Boga w sensie cielesnym to miłość ta jest na poziomie tzw. czysto ludzkim. Jeśli wolą - to ona (miłość) towarzyszy nam po śmierci ciała. Więc Boga kochamy wolą a nie rozumem (rozum zanika wraz ze śmiercią ciała; jest to organ cielesny). Dlatego Boga kochamy bo po śmierci naszego ciała a więc rozumu, zostaje nam tylko wola.
Więcej na ten temat może innym razem.
Pozdrawiam.


Wt lis 15, 2016 13:33
Zobacz profil
Post Re: Czy ktoś słyszy Anioła Stróża dosłownie.
supahiroł napisał(a):
w takich sytuacjach weryfikacja przez pacjenta jest niemożliwa. nawet kiedy pacjent przyzna się do tego, że to coś z nim jest nie tak, to zawsze zostaje w nim przekonanie, że to jednak prawda. przecież doświadcza, czuje, słyszy. więc jak sobie to uświadomić, że to co przeżywa tak naprawdę się nie dzieje. to tak jakbym ci powiedział, że ja nie istnieje, a ty czytasz komentarz, który tylko ty widzisz. właśnie. uznasz, że widzisz, patrzysz więc to istnieje. a jednak nie. więc jak uświadomić takiej osobie, że jednak nie?

taka osoba wie, że ludzie nie mówią w myślach dlatego przypisuje głosy aniołowi czy złemu. głosy się nei przedstawiają - chyba tak mi się wydaje. więc skąd taka osoba wie, że to anioł czy np. zły?

w mojej ocenie wynika to z faktu treści jaką słyszy. ktoś mówi dobrze o Bogu i się o nas troszczy to przypisujemy mu typ anioła.
ktoś mówi złe rzeczy - przypisujemy mu typ złego.
nie wiem jak z tego wybrnąć. trzeba byłoby się zastanowić co powoduje takie myślenie. w mojej ocenie jest to brak sprawnego myślenia, które wynika z intuicji. doświadczam więc to istnieje.

jak przekonać mnie że kiedy wstaje rano kiedy wschodzi słońce jem płatki śniadaniowe słuchając radia to nie dzieje się naprawdę?

W życiu każdego człowieka, wcześniej czy później, przychodzi moment, kiedy zadać
sobie musi dramatyczne pytanie o cel i sens swojego życia. Dla ludzi wierzących ziemska
egzystencja nie jest pasmem mniej lub bardziej pomyślnych zbiegów okoliczności czy
przypadkowych wydarzeń, pociągających za sobą takie a nie inne konsekwencje. W sytuacjach
granicznych, czyli w skrajnych momentach egzystencjalnych, w sposób szczególny stajemy
przed prawdą, że nic na tej ziemi nie jest w stanie kompletnie wypełnić naszej duszy i ukoić
naszego serca. Ani dobra materialne, ani intelektualne bogactwo, ani satysfakcjonujące
kontakty z innymi. Przychodzi taka chwila, iż stajemy przed prawdą, że nie ma takiego
człowieka, ani takiego ziemskiego dobra, które byłyby w stanie obdarzyć nasze serce pokojem.
Ta trudna do nazwania tęsknota, którą nie zawsze rozumiemy, jest czymś świętym, ponieważ to
pragnienie głębszej relacji z Bogiem, gdyż dopiero wtedy, kiedy kompletnie otworzymy się na
Jego łaskę i działanie, pokój zawita w naszych sercach. Często jednak, zanim odkryjemy to
święte źródło naszych tęsknot i pragnień, upłynie sporo czasu. „Świat jest wypełniony ludźmi,
którzy wierzą w Boga, ale tak naprawdę nie wierzą, że On jest szczęściem i szczęścia szukają
poza nim.


Wt lis 15, 2016 14:04
Post Re: Czy ktoś słyszy Anioła Stróża dosłownie.
uczennica6 napisał(a):
Żeby usłyszeć głos Anioła to Pan Bóg "musi" przystosować rozum ludzki do kontaktów z istotami pozaziemskimi, do których należą niestety i diabły. Wówczas człowiek odbierałby głosy, które bombardowałyby rozum człowieka. Anioł "odzywałby" się w chwilach zagrożenia a diabły non-stop. Psychika ludzka nie wytrzymałaby takiego obciążenia. Bóg podzielił ciało człowieka na sferę cielesną i duchową. W sferze duchowej człowiek kontaktuje się z Istotami Bożymi poprzez wiarę w Boga. Podam przykład: ludzie wierzący w Boga, mimo że Go nie widzą i nie słyszą w sensie słownym to wiedzą, że On JEST; wierzą w Niego i traktują Go jako najwyższą Istotę wszechświata. Człowiek, który nie wierzy w Boga to nawet jakby doświadczył cudów pochodzących od Niego, to i tak w Niego nie uwierzy. Czyli w jednym przypadku rozum człowieka wierzącego jest oświecany przez Istoty Boże, a w drugim przypadku zaciemniany przez zło duchowe. Rozum człowieka jest potrzebny tylko wiary w Boga a nie do Jego odbioru jako Boga w ciele.
P.S. Komentarz oparłam na doświadczeniach duchowych i literaturze specjalistycznej. Dodam jeszcze, że są ludzie, którzy odbierają głos Boga ale ma to miejsce tylko i wyłącznie wtedy, gdy Bóg powierza im zadanie do wykonania.


Trafilas w dziesiatke ta wypowiedzia.
Od sily tej wiary zalezy na ile mozemy spojzec na druga strone, by demony nie mogly miec zbytnio wplywu na nas. Gdybysmy bez wiary w Boga i jego opieki mogli tam wejzec, to nie mamy szans z demonami. Tylko silna wiara moze dac nam mozliwosc takiego spojzenia i poznania chocby czesci Prawdy co jest po drugiej stronie.
Niektorzy mysla ze np. spirytyzmem czy innymi metodami moga tam zajzec, ale nie zdaja sobie sprawy z niebezpieczenstw i pozniej potrzebne sa egzorcyzmy by choc troche zmniejszyc dzialanie demonow na nich.
Po smierci kazdy zobaczy co jest po drugiej stronie, a od jego wiary i tym samym pomocy Boga zalezy czy sobie tam poradzi z demonami.
Fizyczne doznania dzialania Boga sa podparte ochrona osoby ich doswiadczajacej by ograniczyc wpllyw zlego na te osoby. Niemniej od sily wiary tej osoby i trwania w tej wierze zalezy zakres ochrony i pomocy Boga. Niczym nie ograniiczona wiara w Boga odzwierciedla sie w nieograniczonej pomocy Boga, co moze sie oznaczac czynienie cudow, ale zawsze jest to dzialanie Boga, a nie osoby poprzez ktora dokonywane sa cudy.

Mozesz podac co to za "literatura specjalistyczna" ?


Wt lis 15, 2016 15:12
Post Re: Czy ktoś słyszy Anioła Stróża dosłownie.
Pimpek napisał(a):
A mnie zastanawia czy dużo osób słyszy głos obok siebie tak dosłownie jakby słyszał żywego człowieka.


Anioły, byty anielskie nie używają głosu fizycznego i organu mowy, chyba że wyjątkowo, ale to nazywa się opętaniem, zawładnięciem ciała człowieka, oczywiście przez demona a nie przez anioły światłości.

uczennica6 napisał(a):
Więc Boga kochamy wolą a nie rozumem (rozum zanika wraz ze śmiercią ciała; jest to organ cielesny). Dlatego Boga kochamy bo po śmierci naszego ciała a więc rozumu, zostaje nam tylko wola.


Rozum nie zanika po śmierci ciała. Dusza ludzka jest inteligentna i rozumna. Anioły to czyste duchy i czyste umysły, nieporównywalnie bardziej inteligentne niż istota ludzka, a przecież nie mają materialnego ciała ani takiego organu jak mózg. Po śmierci człowiek nie traci swojej rozumnej natury, zachowuje świadomość. Rozum to nie jest znak równości z posiadaniem mózgu, zwierzęta także mają taki organ a rozumne nie są, także rozum w swojej naturze jest jednak czymś innym.


Wt lis 15, 2016 23:54

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Czy ktoś słyszy Anioła Stróża dosłownie.
Czemu zatem po uszodzeniu mózgu człowiek nie może używać rozumu?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr lis 16, 2016 10:16
Zobacz profil
Post Re: Czy ktoś słyszy Anioła Stróża dosłownie.
JedenPost napisał(a):
Czemu zatem po uszodzeniu mózgu człowiek nie może używać rozumu?


Bo rozum nie otrzymuje wtedy potrzebnych informacji.
Czy jak oslepinisz bedziesz nadal mial informacje wzrokowe?
Bedziesz uzywal rozumu, ale jedynie na podstawie informacji z pozostalych receptorow, ale jak je tez stracisz to nie bedziesz otrzymywal zadnych informacji.


Śr lis 16, 2016 10:57
Post Re: Czy ktoś słyszy Anioła Stróża dosłownie.
supahiroł napisał(a):

czy ludzie zadają sobie w ogóle pytanie dlaczego Boga trzeba kochać? Bo stworzył świat i Syna swojego jednorodzonego dał?

nikt tak naprawdę nie wie co to znaczy. ale wszyscy kochają Boga - jest dobrze.



Człowiek jest Świątynią Boga, a serce człowieka jest Jego Ołtarzem. Bóg jest miłością.
Poprzez wzrastanie w wierze wzrastamy w świętości i miłości Bożej. My jesteśmy częścią Boga, bo Bóg nas stworzył i jest w nas. Wzrastanie w miłości Bożej daje nam uczucie wielkiego szczęścia, bezpieczeństwa, ochrony i wzmocnienia duchowego. Poznajemy wiarę od swoich rodziców, na katechezie, czytając Pismo Święte, uczestnicząc we Mszy Świętej, jak również poprzez świadectwa wiary innych ludzi, którzy pragną się nimi podzielić. Wiara jet tak wielka i niepojęta, że czasem rozum ludzki nie jest wstanie ją ogarnąć, ale serce i dusza czuje i wie. Bóg jest wszędzie. Mieszka w każdym człowieku. Jest z nami w każdej chwili. Niejednokrotnie wspomaga nas, chociaż my czasem tego nie zauważamy. Z perspektywy czasu dopiero nieraz jesteśmy w stanie to zauważyć. Bóg jest miłością wielką i tą wielką miłością obdarza każdego człowieka, nawet tego grzesznego.
Każdy chrześcijanin jest wyznawcą Jezusa. Jest to wiara dla mnie jedyna i prawdziwa. To nie religia jest wykładnią nasze wiary, ale czystość naszego serca. Pytanie a co to znaczy ? to znaczy, że pragniemy żyć tak, jak nauczał Jezus, bo Jezus jest naszym zbawieniem. Jesteśmy ludzmi grzesznymi, którzy często upadają, ale możemy poprzez wyznawaną wiarę, modlitwę, podnosić się z naszego upadku i starać się wzrastać - wzrastać w świętości Bożej. Grzech oddala nas od Boga. Bóg jest żywy i prawdziwy. Zawsze nas słyszy i zawsze nas widzi. Naszą wolą musimy wyrażać, czy pragniemy życia z Bogiem tu na ziemi i w Królestwie Bożym. Jesteśmy powołani do życia w wieczności. Życie na ziemi jest tylko maleńkim zaczątkiem, maleńkim epizodem życia wiecznego. Tu na ziemi my swoją wolną wolą decydujemy jakiego dalszego życia - życia wiecznego pragniemy. Jezus Chrystus przekazał nam najważniejsze przykazania, które mamy czynić : Kochać Boga i bliżniego swego, jak siebie samego.
Poprzez modlitwę zapraszamy Jezusa do naszego życia i wyrażamy, że pragniemy, by Był z nami i by nas wspomagał, prowadził ku zbawieniu. Bóg tworzył człowieka wolnego i dlatego poprzez modlitwę wyrażamy naszą wolę, że pragniemy zamieszkać w Królestwie Bożym.


Śr lis 16, 2016 15:49
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL