Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 1:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Katolicy a przemysł tytoniowy 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Katolicy a przemysł tytoniowy
chwat napisał(a):
Kłamstwem jest przedstawienie sensu wypowiedzi, w sposób inny niż w oryginale, w sposób który intencje oryginalnej wypowiedzi zmienia. Można w celu przedstawienia pewnej wypowiedzi, użyć innych słów, synonimów, wyrażeń bliskoznacznych, różnych środków stylistycznych, pod warunkiem, że zachowują sens wypowiedzi.


Trudno o bardziej jaskrawy przykład intencjonalnego niezachowanai sensu wypowiedzi, niż przedstawienie jako czyjegoś stanowiska sformułownaai wprost sprzecznego z tym, co ten ktoś wyraźnie napisał. A to właśnie zrobiłeś, pisząc, o katolikach którzy powinni wg niego bardziej niż inni, zwalczać branżę tytoniową, co jest wyłącznie Twoim wymysłem.

Synteza? Skoro to Ty jej dokonałeś, to powinieneś przedstawić ją jako swój wniosek, a nie moje stanowisko. Wskazywanie, że z rozumowania oponenta mogą wynikać wnioski czy konsekwencje o których nie pomyślał jest normalną częścia dyskusji (ja zrobiłem tak np. w odniesieniu do Twojego argumentu, że tytoń nie zabija każdego, wskazujac, że w ten sposób można argumentowac za handlem wszystkimi narkotykami), ale należy to robić uczciwie. Gdybym chciał postąpić tak jak Ty, w przywołanym w nawiasie przykładzie zamiast tego, co napisałem, mógłbym walnąć coś w stylu wg. chwata handel dowolnymi narkotykami jesty OK, ponieważ wszystkich przecież nie zabijają.

Cytuj:
Powiedziałem, że "zasadniczym tematem, jest nie tyle tytoń jako taki, co rzekoma katolicka podwójna moralność", co całkiem dobrze oddaje Twoje zamiary i określa kierunek myślenia zawarty w tym wątku, zarzucania katolikom zachowań wątpliwych maralnie


Zgadza się, dlatego nie zarzuciłem Ci kłamstwa w tej części wypowiedzi, ponieważ ogólnie rzecz biorąc tu nie mija się ona z prawdą.

___________________________________________

OK, zatem:

Jak katolicy godzą pracę przy produkcji bądź sprzedaży wyrobów tytoniowych ze swoim systemem wartości?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz lis 24, 2016 14:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Katolicy a przemysł tytoniowy
Cieszy mnie, że pomimo tych jaskrawych przejawów niezachowywania sensu wypowiedzi i mojego nienormalnego posługiwania się syntezą mylącą wnioski, część tej wypowiedzi, ogólnie rzecz biorąc nie mija się z prawdą.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Cz lis 24, 2016 17:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL