Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 23:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1254 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 84  Następna strona
 Nasze zbawienie 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1534
Post Re: Nasze zbawienie
chwat napisał(a):
Ale przecież wiadomo, że Jezus poprzestał na słowach do młodzieńca. Młodzieniec chciał poznać swoją drogę do zbawienia, no to poznał. Rozdany majątek i podążanie za Jezusem, gwarantowało mu zbawienie. Jezusowi chyba można wierzyć, co? Dla młodzieńca lepszej i czytelniejszej metody nie było, wystarczyłoby żeby zakasał rękawy i zrobił co trzeba.

No ale jak Ty uważasz, że metody Zbawiciela podsuwane ludziom szukającym zbawienia, są złymi metodami, to myślę, że warto by to jeszcze przemyśleć.
W każdym razie dzięki za konkretną odpowiedź, to już dużo.


Nie taki był Twój cytat :roll: Twój się kończył na wyliczaniu
dekalogu... dotyczył tylko tego.
Bądź tak miły i nie odwraca kota ogonem :)
Mam wrócić wstecz i zacytować to na czym się oparłeś..dużo tego nie było :)
Chcesz zobaczyć uczynek z wiary?
Wybaczam Ci że cały czas dążyłeś tylko do tego by mnie ośmieszyć. :oops:

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Wt sty 09, 2018 2:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Nasze zbawienie
Już dawno uściśliliśmy Dekalog rozdaniem majątku i podążaniem za Jezusem, więc żadnego wywracania nie ma. Istotne jest, że rada Jezusa odnosiła się do pewnych czynności (uczynków), po wykonaniu których, młodzieniec miał zostać zbawiony, a nie była niezrozumiałą radą w stylu "musisz uwierzyć"

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt sty 09, 2018 2:43
Zobacz profil
Post Re: Nasze zbawienie
Znaczy, ja się chciałem tylko zapytać, czy gdyby młodzieniec rozdał swój majątek równocześnie klnąc Jezusa najobrzydliwszymi słowy, że mu taką radę dał, i tak klnąc poszedł za nauczycielem, a nie za Panem moim i Bogiem moim, to by na zbawienie zasłużył...

Bo uczynek to uczynek. Można np. wprogramować w takie komputherium zrobotyzowane heurestykę na sieciach neuronowych i logice rozmytej, i ono uczynek wykona. Ba, decydować będzie, jaki uczynek w jakiej sytuacji...


Wt sty 09, 2018 3:01
Post Re: Nasze zbawienie
chwat napisał(a):
Już dawno uściśliliśmy Dekalog rozdaniem majątku i podążaniem za Jezusem, więc żadnego wywracania nie ma. Istotne jest, że rada Jezusa odnosiła się do pewnych czynności (uczynków), po wykonaniu których, młodzieniec miał zostać zbawiony, a nie była niezrozumiałą radą w stylu "musisz uwierzyć"

Zbawienie zasadza sie na przykazie będziesz miłował - Boga i bliźniego.
Nakazując rozdać majątek Jezus nie gloryfikował uczynek, ale miłość do Boga, której to efektem winno być dobrowolne wyrzeczenie się ukochanych dóbr doczesnych.
Młodzieniec nawet i wierzył, ale powierzchownie, drobnymi uczynkami manifestując swoja wiarę, nie potrafił jednak wyrzec sie miłości do dóbr doczesnych.......nie może człowiek dwu panom służyć - Bogu i mamonie.


Wt sty 09, 2018 9:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Nasze zbawienie
ErgoProxy napisał(a):
chciałem tylko zapytać, czy gdyby młodzieniec...
Omawianie danego przypadku polega na omawianiu tegoż przypadku, a nie na omawianiu przypadku "co by było gdyby ten przypadek nie był tym przypadkiem, ale był innym"

Alus napisał(a):
Nakazując rozdać majątek Jezus nie gloryfikował uczynek, ale miłość do Boga...

No dobrze, a skąd tę miłość do Boga wziąć?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt sty 09, 2018 9:31
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Nasze zbawienie
Nie ma to jak dowodzenie co było pierwsze, jajko czy kura :) .
Wiara bierze się ze słuchania, a praktykuje przez miłość. Wzrost w wierze następuje w wyniku modlitwy, lektury Pisma Świętego i innych praktyk, jak np. rekolekcje, pielgrzymki, a przede wszystkim czynne uczestnictwo we Mszy świętej.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt sty 09, 2018 9:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1534
Post Re: Nasze zbawienie
chwat napisał(a):
Już dawno uściśliliśmy Dekalog rozdaniem majątku i podążaniem za Jezusem, więc żadnego wywracania nie ma. Istotne jest, że rada Jezusa odnosiła się do pewnych czynności (uczynków), po wykonaniu których, młodzieniec miał zostać zbawiony, a nie była niezrozumiałą radą w stylu "musisz uwierzyć"


:)
Żeby był czyn/uczynek najpierw potrzebna jest wiara w słowa Jezusa że to co mówi zbawienie zapewni/da je nam.
Miłość to już działanie łaski którą jest prawdziwa wiara.
Jak już pisałam nic z nas. :)

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Wt sty 09, 2018 9:59
Zobacz profil
Post Re: Nasze zbawienie
Alus napisał(a):
Nakazując rozdać majątek Jezus nie gloryfikował uczynek, ale miłość do Boga...

Cytuj:
No dobrze, a skąd tę miłość do Boga wziąć?

Każdy człowiek od poczęcia jest "zaprogramowany" na miłość - kochasz rodziców, rodzeństwo, dziewczynę/chłopaka, żonę?męża, dzieci, kochasz piękno, kochasz dobro - bo w tym wszystkim zasadza się cząstka Boga.
I to jest właśnie istota miłości do Boga.
Na pewno zaś brak Boga w kasie, w dobrach materialnych.


Wt sty 09, 2018 10:10
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Nasze zbawienie
Saqura napisał(a):
najpierw potrzebna jest wiara w słowa Jezusa
Widzę, że całkiem szybko zataczamy piękne koła i na pytanie "skąd wziąć wiarę", odpowiadamy "najpierw potrzeba wiary" :)
Więc znowu zapytam: skąd wziąć wiarę w słowa Jezusa?

Alus napisał(a):
Każdy człowiek od poczęcia jest "zaprogramowany" na miłość
Chcesz powiedzieć, że nie ma problemu z miłością do Boga, bo jesteśmy na nią zaprogramowani? Czyli zbawienie mamy w kieszeni?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt sty 09, 2018 10:25
Zobacz profil
Post Re: Nasze zbawienie
Alus napisał(a):
Każdy człowiek od poczęcia jest "zaprogramowany" na miłość

Cytuj:
Chcesz powiedzieć, że nie ma problemu z miłością do Boga, bo jesteśmy na nią zaprogramowani? Czyli zbawienie mamy w kieszeni?

A nie zauważyłeś, że programy wysiadają, psuja sie z róźnorakich przyczyn.
Aby nie dochodziło do awarii trzeba pieczołowicie o nie dbać, dbać o miłość, o to ziarno rzucone przez siewcę.


Wt sty 09, 2018 10:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Nasze zbawienie
Alus napisał(a):
Aby nie dochodziło do awarii trzeba pieczołowicie o nie dbać, dbać o miłość

Czy na przykładzie, o którym mówiliśmy, czyli rozdaniu majątku przez młodzieńca, zalecenie rozdania i podążania za Jezusem, było elementem takiego dbania o miłość?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt sty 09, 2018 10:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Nasze zbawienie
chwat napisał(a):
No dobrze, a skąd tę miłość do Boga wziąć?

Jeżeli byłeś kiedykolwiek zakochany,na przykład w kobiecie, to będziesz wiedział, co to jest miłość i skąd się bierze. Ona po prostu nas dotyka i nic nie jest wstanie jej zniszczyć.
Żeby się w kimś zakochać, to najpierw musisz tą osobę poznać. Bliższe poznanie ma wpływ na rozwój naszych uczuć, które albo wzrastają,albo umierają. Nie będziesz wstanie pokochać Boga, którego obraz jest przedstawiony w sposób fałszywy, czyli złego i okrutnego. Możesz pokochać Boga prawdziwego, który jest miłością i największym przyjacielem człowieka. Gdy poznasz ten prawdziwy obraz Boga, to sam stwierdzisz - Boże nie sposób Ciebie nie kochać i pragnąć Twojego Królowania w moim życiu. Twoja dobroć i miłość - pomaga mi żyć, dodaje sił, usuwa lęk,ociera łzę.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Wt sty 09, 2018 11:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1534
Post Re: Nasze zbawienie
chwat napisał(a):
Saqura napisał(a):
najpierw potrzebna jest wiara w słowa Jezusa
Widzę, że całkiem szybko zataczamy piękne koła i na pytanie "skąd wziąć wiarę", odpowiadamy "najpierw potrzeba wiary"
Więc znowu zapytam: skąd wziąć wiarę w słowa Jezusa?


Na słowa "Idź "chwat" na koniec tęczy, tam jest garnek ze złotem" jak byś zareagował ?
Wyśmiejesz albo uwierzysz w nie i wtedy dopiero pobiegniesz :)

Wiara to Boży dar dla "wybranych"/tych wcześniej poznanych, tych z żyzną glebą :)

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Wt sty 09, 2018 11:11
Zobacz profil
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
Jeżeli byłeś kiedykolwiek zakochany,na przykład w kobiecie, to będziesz wiedział, co to jest miłość i skąd się bierze. Ona po prostu nas dotyka i nic nie jest wstanie jej zniszczyć.

A dlaczego ta miłość dotyka tylko do tej konkretnej kobiety a nie do innych kobiet?


Wt sty 09, 2018 11:24
Post Re: Nasze zbawienie
chwat napisał(a):
Alus napisał(a):
Aby nie dochodziło do awarii trzeba pieczołowicie o nie dbać, dbać o miłość

Czy na przykładzie, o którym mówiliśmy, czyli rozdaniu majątku przez młodzieńca, zalecenie rozdania i podążania za Jezusem, było elementem takiego dbania o miłość?

Dokładnie.

Saqura napisał(a):
Wiara to Boży dar dla "wybranych"/tych wcześniej poznanych, tych z żyzną glebą :)

Inaczej - wiara to dar Boży dla wszystkich - jedynie serca jednych stanowią żyzną glebę, innych kamienistą, a jeszcze innych zachwaszczoną.
Dlatego tylko ci z żyzną glebą przyjmują i pielęgnują wiarę.


Wt sty 09, 2018 11:42
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1254 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 84  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL