Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 7:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 123 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 Wolnomularstwo 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Wolnomularstwo
Kościół tym różni się od masonerii że nie ukrywa swoich prawdziwych celów, wtajemniczanie jest w masonerii i w magii

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz gru 08, 2016 14:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 11:46
Posty: 357
Post Re: Wolnomularstwo
Andy72 napisał(a):
Kościół tym różni się od masonerii że nie ukrywa swoich prawdziwych celów, wtajemniczanie jest w masonerii i w magii


ktoś ukrywa cele wtedy kiedy twierdzisz że ten ktoś ich nie ukrywa - taka krótka def ukrywania czegoś przed innymi.

_________________
jeżeli Bóg to miłość to coś o nim wiem. Jeżeli Bóg to mądrość to go znam. Jeżeli Bóg to nadzieja, to nigdy w Niego nie zwątpiłem. Jeżeli Bóg jest jednym z nas, to lubię ludzi. Jeżeli Bóg to choroba, to zaraźliwa.


Cz gru 08, 2016 14:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Wolnomularstwo
Andy72 napisał(a):
A jakie są prawdziwe cele masonerii?


Masz nas o błyskotliwy Andy. :(
Masoneria tak naprawdę zajmuje się wrzucaniem guzików do puszek Caritasu, stosując terror psychologiczny na korzyść Owsiaka, nacieraniem pieprzem papieru toaletowego w parafialnych ubikacjach oraz świadomym i złośliwym fałszowaniu w trakcie śpiewania kolęd na pasterce (również element wojny psychologicznej z Kościołem).

supahiroł napisał(a):
nie jestem ani mądry ani dociekliwy ani bystry ani spostrzegawczy, ale jeżeli masoneria to tajne i ekskluzywne bractwo czy coś. to skąd o nich tyle wiadomo?


Ponieważ masoneria nie jest żadnym tajnym bractwem. :-O
Poszczególne obediencje to w pełni legalne, zarejestrowane organizacje z transparentnymi celami i zasadami, aczkolwiek zgodnie z tradycją ceniące sobie pewną dozę dyskrecji, o której pisałem wcześniej. Możesz wejść z ulicy do Freemasons' Hall w Londynie, siedziby Wielkiej Zjednoczonej Loży Anglii i ją sobie zwiedzić, a na koniec zrobić zakupy w masońskim sklepie z pamiątkami (fotki poniżej). :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Cz gru 08, 2016 15:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 11:46
Posty: 357
Post Re: Wolnomularstwo
jeżeli to co piszesz to prawda to napisz mi jak zostać masonem, bo dla mnie to warunek, żeby uwierzyć że to co mówisz to nie są smerfy dla dorosłych. krótka piłka.

tak? https://www.youtube.com/watch?v=Xwck4ALqj-Q

_________________
jeżeli Bóg to miłość to coś o nim wiem. Jeżeli Bóg to mądrość to go znam. Jeżeli Bóg to nadzieja, to nigdy w Niego nie zwątpiłem. Jeżeli Bóg jest jednym z nas, to lubię ludzi. Jeżeli Bóg to choroba, to zaraźliwa.


Cz gru 08, 2016 15:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Wolnomularstwo
supahiroł napisał(a):
jeżeli to co piszesz to prawda to napisz mi jak zostać masonem, bo dla mnie to warunek, żeby uwierzyć że to co mówisz to nie są smerfy dla dorosłych. krótka piłka.


Proszę bardzo:
http://wolnomularstwo.pl/jak-zostac-wolnomularzem/


Cz gru 08, 2016 15:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 11:46
Posty: 357
Post Re: Wolnomularstwo
nie mam w zwyczaju [...] Asienkka dlatego unikam takie strony i nie wejdę na nią. ale chyba nie wejrzałeś na mój link https://www.youtube.com/watch?v=Xwck4ALqj-Q który opisuje zasady przyjęcia do loży które pewnie przedstawiłeś w swoim linku.

_________________
jeżeli Bóg to miłość to coś o nim wiem. Jeżeli Bóg to mądrość to go znam. Jeżeli Bóg to nadzieja, to nigdy w Niego nie zwątpiłem. Jeżeli Bóg jest jednym z nas, to lubię ludzi. Jeżeli Bóg to choroba, to zaraźliwa.


Cz gru 08, 2016 15:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Wolnomularstwo
supahiroł napisał(a):
nie mam w zwyczaju [...]Asienkka dlatego unikam takie strony i nie wejdę na nią. ale chyba nie wejrzałeś na mój link


Niezbyt błyskotliwemu trollowi już dziękujemy w tym wątku. :-)


Cz gru 08, 2016 15:54
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Wolnomularstwo
A jakie Ty masz cele, by na katolickim forum reklamować masonerię, wiedząc że to grzeszna organizacja? Do tej pory przynależność do niej jest grzechem ciężkim, więc masoneria jest czymś w rodzaju gangu.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz gru 08, 2016 16:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 11:46
Posty: 357
Post Re: Wolnomularstwo
kiedyś rozważałem czy dałbym się zabić gdyby dzięki temu na świecie było lepiej. ale jak widze takich ludzi jak andy którzy przypominają motor który wyprzedza i jedzie na czołówkę się rozpierdzielić. to zwątpiłem.


Dlatego podziwiam Chrystusa.

*napisałem roz.pier.dzielić - nie wiedziałem że to wulgaryzm.

_________________
jeżeli Bóg to miłość to coś o nim wiem. Jeżeli Bóg to mądrość to go znam. Jeżeli Bóg to nadzieja, to nigdy w Niego nie zwątpiłem. Jeżeli Bóg jest jednym z nas, to lubię ludzi. Jeżeli Bóg to choroba, to zaraźliwa.


Cz gru 08, 2016 16:08
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Wolnomularstwo
supahiroł napisał(a):
kiedyś rozważałem czy dałbym się zabić gdyby dzięki temu na świecie było lepiej. ale jak widze takich ludzi jak andy którzy przypominają motor który wyprzedza i jedzie na czołówkę się (censored). to zwątpiłem.
Dlatego podziwiam Chrystusa.

Dlaczego uważasz że przypominam motor?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz gru 08, 2016 16:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 11:46
Posty: 357
Post Re: Wolnomularstwo
rozumiem że temat o masonach trochę wam popsułem, ale co tam nie przejmuj się andy i dyskutujcie dalej. powodzenia.

_________________
jeżeli Bóg to miłość to coś o nim wiem. Jeżeli Bóg to mądrość to go znam. Jeżeli Bóg to nadzieja, to nigdy w Niego nie zwątpiłem. Jeżeli Bóg jest jednym z nas, to lubię ludzi. Jeżeli Bóg to choroba, to zaraźliwa.


Cz gru 08, 2016 16:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Wolnomularstwo
Andy72 napisał(a):
A jakie Ty masz cele, by na katolickim forum reklamować masonerię, wiedząc że to grzeszna organizacja?


Robię to na osobiste polecenie Pana Sorosa.


Cz gru 08, 2016 17:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 11:46
Posty: 357
Post Re: Wolnomularstwo
http://www.wuw.pl/product-pol-3012-Psyc ... owego.html

obowiązkowa pozycja dla wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć dlaczego temat loży budzi takie emocje i jest tak popularny.

_________________
jeżeli Bóg to miłość to coś o nim wiem. Jeżeli Bóg to mądrość to go znam. Jeżeli Bóg to nadzieja, to nigdy w Niego nie zwątpiłem. Jeżeli Bóg jest jednym z nas, to lubię ludzi. Jeżeli Bóg to choroba, to zaraźliwa.


Cz gru 08, 2016 17:51
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Wolnomularstwo
Iago napisał(a):
Andy72 napisał(a):
A jakie są prawdziwe cele masonerii?

Masz nas o błyskotliwy Andy. :(
Masoneria tak naprawdę zajmuje się wrzucaniem guzików do puszek Caritasu, stosując terror psychologiczny na korzyść Owsiaka, nacieraniem pieprzem papieru toaletowego w parafialnych ubikacjach oraz świadomym i złośliwym fałszowaniu w trakcie śpiewania kolęd na pasterce (również element wojny psychologicznej z Kościołem).

A zamiast ironii dałoby się odpowiedziećc merytorycznie?
Iago napisał(a):
supahiroł napisał(a):
nie jestem ani mądry ani dociekliwy ani bystry ani spostrzegawczy, ale jeżeli masoneria to tajne i ekskluzywne bractwo czy coś. to skąd o nich tyle wiadomo?


Ponieważ masoneria nie jest żadnym tajnym bractwem. :-O
Poszczególne obediencje to w pełni legalne, zarejestrowane organizacje z transparentnymi celami i zasadami, aczkolwiek zgodnie z tradycją ceniące sobie pewną dozę dyskrecji, o której pisałem wcześniej.

Ta "doza dyskrecji" przypomina mi poziomem uogólnienia "kulturę stanu wojennego".
;-)
O ile wiem to jest w wolnomularstwie wyraźne rozróżnienie na wolnomularzy i na profanów.
A więc tworzenie atmosfery tajemniczości przed nie-masonami.
O ile wiem, to wolnomularze przy przyjęciu i inicjacji składają przysięgę, że nie ujawnią przed profanami niczego z tego, co dzieje się w lożach.
Ba, czeladnik przysięga, że nie zdradzi uczniowi niczego, co dzieje się na stopniu czeladnika, a mistrz, że nie zdradzi czeladnikowi niczego, co dzieje się na posiedzeniach mistrzów. Kolejno, masoni wyższych stopni wtajemniczenia nie mogą ujawniać niczego, co dzieje się na ich stopniu masonom niższego szczebla.
W ogóle atmosfera tajemnicy wręcz jest elementem przyciągającym do wolnomularstwa ludzi, których rajcują ezoteryczne, okultystyczne, alchemiczne i hermetyczne klimaty.

Czy to tylko jakieś wyobrażenia i wymysły? Powiesz coś na ten temat Iago?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Cz gru 08, 2016 20:47
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 11:46
Posty: 357
Post Re: Wolnomularstwo
to co piszecie jest absurdalne. z jednej strony twierdzicie, że masoni czy inni jacyś to wpływowi ludzie, którzy zmieniają świat ( ironizuje od początku ) a z drugiej twierdzicie, że żeby się zapisać do jakiś tam wystarczy wypełnić formularz. nieważne.


razi mnie to że takie tematy są poruszane na forum katolickim - odchodzę z niego bo nie widzę tu miejsca dla siebie.

narazie.

_________________
jeżeli Bóg to miłość to coś o nim wiem. Jeżeli Bóg to mądrość to go znam. Jeżeli Bóg to nadzieja, to nigdy w Niego nie zwątpiłem. Jeżeli Bóg jest jednym z nas, to lubię ludzi. Jeżeli Bóg to choroba, to zaraźliwa.


Cz gru 08, 2016 21:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 123 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL