Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 372 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Następna strona
 Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctwo"? 
Autor Wiadomość
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Małgosiaa napisał(a):
Żeby kogokolwiek przekonywać (nie przekonać) do czegokolwiek, trzeba najpierw znać temat. W tym przypadku:
- znać Biblię
- znać konteksty (nie tylko słowny, ale historyczny, kulturowy itp., przy czym słowny nie odnosi się tylko do jakiegoś fragmentu, tematu, a całości Biblii. Biblię tłumaczy sie Biblią).
- znać i umieć rozpoznawać środki stylistyczne
- umieć czytać ze zrozumieniem uwzględniając owe konteksty i środki stylistyczne

Niestety, tak już jest, że najwięksi ignoranci (wykazywano to wielokrotnie adzie i wybranej) uważają siebie za największych znawców tematu, a posługują się wyłącznie własnym widzimisię.


Skoro tak, to czego sie spodziewasz z mojej strony...?

Religia to bardzo osobista sprawa...Dlaczego uznalas za stosowne ingerowac w moje osobiste sprawy...?


Cz lut 16, 2017 22:54
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
To nie ja ingeruję. To Ty wprowadzasz zamęt na katolickim forum wciskając do wierzenia herezje, na co nie mogę pozwolić.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz lut 16, 2017 23:02
Zobacz profil
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Małgosiaa napisał(a):
To nie ja ingeruję. To Ty wprowadzasz zamęt na katolickim forum wciskając do wierzenia herezje, na co nie mogę pozwolić.


Ale to nie jest twoj prywatny folwark ...?...A wiec skoncz wreszcie te farse...EOT


Cz lut 16, 2017 23:18

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Kiedy adaBRD opowiada różności, przy tym oszczerczo lży Kościół i katolików, to ma prawo, bo wypowiada "osobistą" rzecz, jaką jest wiara; kiedy Ty odpowiadasz na oszczerstwa to "ingerujesz w jej osobistą sprawę" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Sama widzisz Małgosiu, że wobec demagogii lepiej:
Obrazek


Pt lut 17, 2017 0:33
Zobacz profil WWW
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Marek_Piotrowski napisał(a):
Kiedy adaBRD opowiada różności, przy tym oszczerczo lży Kościół i katolików, to ma prawo, bo wypowiada "osobistą" rzecz, jaką jest wiara; kiedy Ty odpowiadasz na oszczerstwa to "ingerujesz w jej osobistą sprawę" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Sama widzisz Małgosiu, że wobec demagogii lepiej:
Obrazek




Jaka determinacja :shock:

Marku, ale to nie jest moja wina, ze popyt na twoje "dziela" jest taki kiepski :)

Po prostu brak ci charyzmy :-(


Pt lut 17, 2017 0:45

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Obrazek


Pt lut 17, 2017 0:53
Zobacz profil WWW
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Cytuj:
Twierdzisz, ze "ona zetrze glowe demona"...moglabys to jakos uzasadnic...?...Na czym opierasz to przekonanie...?

NA BIBLII....tak chętnie wklejasz gotowce, nie znając zupełnie Biblii......podpowiem Ci - nie musisz przeszukiwać całej - 3 rozdział Księgi Rodzaju.


Pt lut 17, 2017 9:01
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Alus napisał(a):
Cytuj:
Twierdzisz, ze "ona zetrze glowe demona"...moglabys to jakos uzasadnic...?...Na czym opierasz to przekonanie...?

NA BIBLII....tak chętnie wklejasz gotowce, nie znając zupełnie Biblii......podpowiem Ci - nie musisz przeszukiwać całej - 3 rozdział Księgi Rodzaju.



Ja Biblie znam i podany przez ciebie fragment rowniez, tyle tylko, ze tam nie ma mowy o Maryi...Chyba, ze jestem slepa ...wiec wytlumacz mi, prosze, w ktorym miejscu pisze, ze Maryja zmiazdzy glowe demonowi...Z gory dziekuje :)

Moze jeszcze wyjasnisz przy okazji czym jest "potomstwo weza " i "potomstwo niewiasty"...bo to wlasnie "potomstwo niewiasty "ma zmiazdzyc glowe wezowi... :)

Ktos chyba wprowadzil cie w blad...?


15 Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie i niewiastę,
pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej:
ono zmiażdży2 ci głowę,
a ty zmiażdżysz2 mu piętę».


Ksiega Rodzaju 3, 15


Pt lut 17, 2017 9:22
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
adaBRD napisał(a):
Alus napisał(a):
Cytuj:
Twierdzisz, ze "ona zetrze glowe demona"...moglabys to jakos uzasadnic...?...Na czym opierasz to przekonanie...?

NA BIBLII....tak chętnie wklejasz gotowce, nie znając zupełnie Biblii......podpowiem Ci - nie musisz przeszukiwać całej - 3 rozdział Księgi Rodzaju.



Ja Biblie znam i podany przez ciebie fragment rowniez, tyle tylko, ze tam nie ma mowy o Maryi...Chyba, ze jestem slepa ...wiec wytlumacz mi, prosze, w ktorym miejscu pisze, ze Maryja zmiazdzy glowe demonowi...Z gory dziekuje :)

Moze jeszcze wyjasnisz przy okazji czym jest "potomstwo weza " i "potomstwo niewiasty"...bo to wlasnie "potomstwo niewiasty "ma zmiazdzyc glowe wezowi... :)

Ktos chyba wprowadzil cie w blad...?


15 Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie i niewiastę,
pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej:
ono zmiażdży2 ci głowę,
a ty zmiażdżysz2 mu piętę».


Ksiega Rodzaju 3, 15

Chyba nie masz na myśli zwykłych zjadaczy chleba, którzy miażdżą głowę szatana?......bez większego intelektualnego wysiłku oczywistym jest, że jedynie Jezus zmiażdżył głowę szatana i dał światu zbawienie.
Jest tylko jedna jedyna niewiasta, wybrana od prawieków, błogosławiona między niewiastami, która wydała błogosławiony owoc - Jezusa.
I takiej oczywistości nie rozumiesz? :o :o :o :o :o


Pt lut 17, 2017 9:26
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Alus napisał(a):

Cytuj:
Jest tylko jedna jedyna niewiasta, wybrana od prawieków, błogosławiona między niewiastami, która wydała błogosławiony owoc - Jezusa.
I takiej oczywistości nie rozumiesz? :o :o :o :o :o



Mylisz sie, Alus...Jest jeszcze druga "Niewiasta"...i to wlasnie o niej mowi wskazany przez ciebie tekst...Biblia nazywa Ja "OBLUBIENICA BARANKA"...i to wlasnie "potomstwo" tej "niewiasty" zmiazdzy "wezowi" glowe... :)


Pt lut 17, 2017 9:56
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
adaBRD napisał(a):
Alus napisał(a):

Cytuj:
Jest tylko jedna jedyna niewiasta, wybrana od prawieków, błogosławiona między niewiastami, która wydała błogosławiony owoc - Jezusa.
I takiej oczywistości nie rozumiesz? :o :o :o :o :o



Mylisz sie, Alus...Jest jeszcze druga "Niewiasta"...i to wlasnie o niej mowi wskazany przez ciebie tekst...Biblia nazywa Ja "OBLUBIENICA BARANKA"...i to wlasnie "potomstwo" tej "niewiasty" zmiazdzy "wezowi" glowe... :)

Tak....Bóg sie myli w Protoewangelii, a konający na krzyżu Jezus tak dla kaprysu powierzył Maryi swój Kościół oto Matka twoja......


Pt lut 17, 2017 12:14
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Alus napisał(a):
Tak....Bóg sie myli w Protoewangelii, a konający na krzyżu Jezus tak dla kaprysu powierzył Maryi swój Kościół oto Matka twoja......



Masz na mysli ten fragment:

Jan 19, 25


25 A obok krzyża Jezusowego stały: Matka Jego i siostra Matki Jego, Maria, żona Kleofasa, i Maria Magdalena. 26 Kiedy więc Jezus ujrzał Matkę i stojącego obok Niej ucznia, którego miłował, rzekł do Matki: «Niewiasto, oto syn Twój». 27 Następnie rzekł do ucznia: «Oto Matka twoja». I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie.


W jaki sposob wynika z tej sytuacji , ze Jezus powierzyl swojej matce Kosciol...?...bo zupelnie nie rozumiem... :)


Pt lut 17, 2017 13:12
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Maria przedstawiona w Piśmie Świętym to wierna, pokorna i pełna miłości służebnica Boża. Z powodu swego oddania i posłuszeństwa Bogu była błogosławioną osobą. Dlatego Bóg zaszczycił ją, aby urodziła Jezusa Chrystusa (zbawiciela świata), który otworzył drogę do zbawienia wszystkim ludzi .
Fakt ten nie oznacza jednak, że mamy ją czcić i wywyższać (na wzór obecnego kultu), co przez skromność Maria wyraża w dziękczynnych słowach; ...(46) I rzekła Maria: Wielbi dusza moja Pana, (47) i rozradował się duch mój w Bogu, Zbawicielu moim, (48) bo wejrzał na uniżoność służebnicy swojej. Oto bowiem odtąd błogosławioną zwać mnie będą wszystkie pokolenia. (49) Bo wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny, i święte jest imię jego. (50) A miłosierdzie jego z pokolenia w pokolenie nad tymi, którzy się go boją. (51) Okazał moc ramieniem swoim, rozproszył pysznych z zamysłów ich serc, (52) strącił władców z tronów, a wywyższył poniżonych, (53) łaknących nasycił dobrami, a bogaczy odprawił z niczym (Łukasza 1:46)

Już w początkach chrześcijaństwa ludzie próbowali wyróżnić Marię na co Pan Jezus udzielił następującej odpowiedzi; ...(27) A gdy On to mówił, pewna niewiasta z tłumu, podniósłszy swój głos, rzekła do niego: Błogosławione łono, które cię nosiło, i piersi, które ssałeś. (28) On zaś rzekł: Błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają Słowa Bożego i strzegą go (Łukasza 11:27-28).

W innym miejscu czytamy; ...(19) I przyszła do niego matka z braćmi jego, ale nie mogli dotrzeć do niego z powodu tłumu. (20) I doniesiono mu: Matka twoja i bracia twoi stoją na dworze i chcą widzieć się z tobą. (21) On zaś odpowiedział im: Matką moją i braćmi moimi są ci, którzy słuchają Słowa Bożego i wypełniają je (Łukasza 8:19-21).

Również w 1-szym Liście do Koryntian 3, Apostoł Paweł określił cel i zadania świętych (sług Bożych), którą była służebnica Boża Maria (matka Pana Jezusa); ...(5) Bo któż to jest Apollos? Albo, któż to jest Paweł? Słudzy, dzięki którym uwierzyliście, a z których każdy dokonał tyle, ile mu dał Pan. (6) Ja zasadziłem, Apollos podlał, a wzrost dał Bóg. (7) A zatem ani ten, co sadzi, jest czymś, ani ten, co podlewa, lecz Bóg, który daje wzrost. (8) Bo ten, co sadzi, i ten, co podlewa, jedno mają zadanie i każdy własną zapłatę odbierze według swojej pracy. (9) Albowiem współpracownikami Bożymi jesteśmy; wy rolą Bożą, budowlą Bożą jesteście. (10) Według łaski Bożej, która mi jest dana, jako mądry budowniczy założyłem fundament, a inny na nim buduje. Każdy zaś niechaj baczy, jak na nim buduje. (11) Albowiem fundamentu innego nikt nie może założyć oprócz tego, który jest założony, a którym jest Jezus Chrystus.

Maria, której buduje się tysiące sanktuarii; w koronie, opływająca w bogactwie i chwale (wieczna dziewica, pośredniczka, współodkupicielka, niepokalanie poczęta matka kościoła) nie odpowiada charakterowi prawdziwej (opisanej w Piśmie Świętym) Marii (matki Pana Jezusa). Biblia przedstawia ją w innym świetle, nie wskazując potrzeby oddawania jej czci, chwały czy modlenia się do niej. Obraz ten ukształtowała ludzka wyobraźnia, czyli religijnie (cieleśnie) usposobiony człowiek, wzorujący się na zmyślonych opowieściach, błędnych doktrynach, własnych odczuciach - nie na Słowie Bożym.
Maria nie jest Bogiem, ani też naszym pośrednikiem do Boga; ...(5) Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus, (6) który siebie samego złożył jako okup za wszystkich, aby o tym świadczono we właściwym czasie. (7) Na to zostałem ustanowiony kaznodzieją i apostołem - prawdę mówię, nie kłamię - nauczycielem pogan w wierze i w prawdzie (1 Tymoteusza 2:5-7).

Efezjan 2:17-19
...(18) Albowiem przez Niego (Jezusa) mamy dostęp do Ojca, jedni i drudzy w jednym Duchu. (19) Tak więc już nie jesteście obcymi i przychodniami, lecz współobywatelami świętych i domownikami Boga, (20) zbudowani na fundamencie apostołów i proroków, którego kamieniem węgielnym jest sam Chrystus Jezus,...

Hebrajczyków 9:24
...(24) Albowiem Chrystus nie wszedł do świątyni zbudowanej rękami, która jest odbiciem prawdziwej, ale do samego nieba, aby się wstawiać teraz za nami przed obliczem Boga;...

Jana 14:13-14
...(13) I o cokolwiek prosić będziecie w imieniu moim, to uczynię, aby Ojciec był uwielbiony w Synu. (14) Jeśli o co prosić będziecie w imieniu moim, spełnię to...

1 Jana 2:1-2
(1) Dzieci moje, to wam piszę, abyście nie grzeszyli. A jeśliby kto zgrzeszył, mamy orędownika u Ojca, Jezusa Chrystusa, który jest sprawiedliwy. (2) On ci jest ubłaganiem za grzechy nasze, a nie tylko za nasze, lecz i za grzechy całego świata.

Jana 14:5-7
...(5) Rzekł do niego Tomasz: Panie, nie wiemy, dokąd idziesz, jakże możemy znać drogę? (6) Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie...

Izajasza 49:8-9
...(8) Tak mówi Pan: W czasie łaski wysłuchałem cię i w dniu zbawienia pomogłem ci; stworzyłem cię i ustanowiłem cię pośrednikiem przymierza z ludem, abyś podźwignął kraj, porozdzielał spustoszoną własność dziedziczną, (9) abyś rzekł do więźniów: Wyjdźcie! A do tych, którzy siedzą w ciemności: Pokażcie się! Przy drogach będą się paść, a na wszystkich gołych wzgórzach będą ich pastwiska.

Sam Pan Jezus wskazywał, że mamy przychodzić bezpośrednio do Niego, ponieważ to On jest ustanowionym przez Ojca pośrednikiem (Izajasza 49:6-11):

Mateusza 11:28
...(28) Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie...

Jana 10:9
...(9) Ja jestem drzwiami; jeśli kto przeze mnie wejdzie, zbawiony będzie i wejdzie, i wyjdzie, i pastwisko znajdzie...

Objawienie Jana 3:20
...(20) Oto stoję u drzwi i kołaczę; jeśli ktoś usłyszy głos mój i otworzy drzwi, wstąpię do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze mną...

Jana 6:35
...(35) Ja jestem chlebem żywota; kto do mnie przychodzi, nigdy łaknąć nie będzie, a kto wierzy we mnie, nigdy pragnąć nie będzie...

Jana 10:27-28
...(27) Owce moje głosu mojego słuchają i Ja znam je, a one idą za mną. (28) I Ja daję im żywot wieczny, i nie giną na wieki, i nikt nie wydrze ich z ręki mojej...

Jana 6:37
...(37) Wszystko, co mi daje Ojciec, przyjdzie do mnie, a tego, który do mnie przychodzi, nie wyrzucę precz;...

Jana 7:37-39
...(37) Jeśli kto pragnie, niech przyjdzie do mnie i pije. (38) Kto wierzy we mnie, jak powiada Pismo, z wnętrza jego popłyną rzeki wody żywej. (39) A to mówił o Duchu, którego mieli otrzymać ci, którzy w niego uwierzyli;...

Na końcu Pan Jezus dodaje; ...(48) Kto mną gardzi i nie przyjmuje słów moich, ma swego sędziego: Słowo, które głosiłem, sądzić go będzie w dniu ostatecznym;... (Jana 12:48).

Kochając i szanując Marię (matkę naszego zbawiciela), pragnę podziękować Bogu za jej posłannictwo i służbę, której owoce (za sprawą Bożej łaski) docierają w najdalsze rejony świata. Uważam więc, że szacunek do tej wspaniałej, wiernej kobiety powinien być okazywany, ale w sposób, który nie wchodzi w konflikt ze Słowem Bożym. W przeciwnym wypadku pogrąży to ludzi w duchowej ciemności (czego jesteśmy świadkami), odciągając od właściwej drogi do zbawienia.



http://www.zajezusem.com/index.php?num=5551


Pt lut 17, 2017 13:16
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
adaBRD napisał(a):
Alus napisał(a):
Tak....Bóg sie myli w Protoewangelii, a konający na krzyżu Jezus tak dla kaprysu powierzył Maryi swój Kościół oto Matka twoja......



Masz na mysli ten fragment:

Jan 19, 25


25 A obok krzyża Jezusowego stały: Matka Jego i siostra Matki Jego, Maria, żona Kleofasa, i Maria Magdalena. 26 Kiedy więc Jezus ujrzał Matkę i stojącego obok Niej ucznia, którego miłował, rzekł do Matki: «Niewiasto, oto syn Twój». 27 Następnie rzekł do ucznia: «Oto Matka twoja». I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie.


W jaki sposob wynika z tej sytuacji , ze Jezus powierzyl swojej matce Kosciol...?...bo zupelnie nie rozumiem... :)

Proste - Jezus fundamentem swojego Kościoła ustanowił apostołów.
Jako, że inni apostołowie tchórzliwie się pochowali, to Jan uosabia własnie ten Kościół, nad którym funkcję matki opiekunki Jezus powierza swojej Matce.

wybrana - nie mam zamiaru polemizować z zapodawanymi przez Ciebie stronkami :D


Pt lut 17, 2017 13:30
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
@ Wybrana, dzieki...Super to zestawienie...Zaraz sobie wydrukuje, zeby miec zawsze pod reka...Dzieki :)


Pt lut 17, 2017 13:43
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 372 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL