Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 17:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 372 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Następna strona
 Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctwo"? 
Autor Wiadomość
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
supahiroł napisał(a):
To chyba nie jest tak, że dotykamy kryształowej kuli i mamy wizje. Jeżeli tak jest czym jest owa wizja. To co pojawia się w naszej głowie - czym to jest?



Tutaj trzeba by zapytać prawdziwych mistyków w jaki sposób udzielane są im wizje. Przypadek Bruna Cornacchiola, w Tre Fontane, tam Bruno opisuje iż jakieś dłonie, białe lub jasne dłonie zbliżyły sie do jego twarzy, dotykając jego oczu i wtedy poczuł jakby jakaś zasłona została usunięta, i mógł ujrzeć Matkę Bożą. Wcześniej, jego troje dzieci doznało widzenia i te dzieci były w ekstazie, Bruno nie mógł nawiązać z nimi kontaktu a także nie był w stanie podnieść żadnego z dzieciaków, były jak skała przytwierdzona do gruntu.

Cytuj:
Czy jest to informacja pochodząca z przyszłości?


Są to przekazy z Nieba. Można to nazwać innym swiatem, inna rzeczywistością, innym wymiarem...

Cytuj:
no bo inaczej czym była apokalipsa? jest to wizja końca świata który ma nastąpić czyli ponowne przyjście Chrystusa?


Apokalipsa to proroctwo dotyczące dni ostatecznych.

Cytuj:
jak powstaje. czy czas w takim rozumieniu istnieje?


Czas w Niebie nie istnieje w naszym rozumieniu czym jest czas.

Cytuj:
więc niezależnie co zrobimy i tak zrobimy to co mieliśmy zrobić. :-)


Raczej nie jest tak, wiele razy to jest potwierdzone w prywatnych objawieniach iż Matka Boża zwraca uwagę na pewne rzeczy, przekazując ostrzeżenia, mówiąc słowa o przyszłych wydarzeniach, ale jednocześnie mówiąc także - jeśli - więc to co się stanie jest uwarunkowane przez wolną wolę ludzi. Matka Boża mówi do Bruna iż wydarzą się dramatyczne rzeczy jeśli ludzie nie odwrócą się od grzechu i nie nawrócą się do Boga. Nie ma fatum, ale jest zależność losu ludzi od ich postawy wobec Boga. Jeśli ludzie odwracają się od Boga, wtedy dają pole do działania dla demona i wtedy nawiedzają ich nieszczęścia.


Pt gru 23, 2016 17:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 11:46
Posty: 357
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
mnie zastanawia jeżeli chodzi o świadomych wyznawców złego, dlaczego to robią?

dlaczego ci ludzie nie wierzą w Boga?

czy zwykły kowalski, który żyje w matrixie politycznym jest mądrzejszy od systemu?

zakładam że nie wierzą w Boga, bo to co się dzieje na świecie jest tego wyznacznikiem, a nie zdjęcia z święta dziękczynienia gdzie wszyscy w białych koszulach składają sobie życzenia pokoju i dobra na świecie.

_________________
jeżeli Bóg to miłość to coś o nim wiem. Jeżeli Bóg to mądrość to go znam. Jeżeli Bóg to nadzieja, to nigdy w Niego nie zwątpiłem. Jeżeli Bóg jest jednym z nas, to lubię ludzi. Jeżeli Bóg to choroba, to zaraźliwa.


Ostatnio edytowano Pt gru 23, 2016 18:18 przez supahiroł, łącznie edytowano 1 raz



Pt gru 23, 2016 18:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 06, 2011 14:38
Posty: 350
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
skąd się wzięło przekonanie, że Apokalipsa to proroctwo dni ostatecznych?


Pt gru 23, 2016 18:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 11:46
Posty: 357
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
uważam że kościół powinien napisać coś o dowolnej interpretacji Pisma św. Te wszystkie wynalazki w postaci religii solarnej chociażby świadczą o słabości KK.


supahiroł napisał(a):
dlaczego ci ludzie nie wierzą w Boga?

czy zwykły kowalski, który żyje w matrixie politycznym jest mądrzejszy od systemu?


jeżeli ktoś grzeszy, a jest katolikiem to nie wierzy w Boga. co się stało z piotrem kiedy zgrzeszył? gorzko zapłakał. jak wielka była jego wiara.

ja żyje tak jakby Boga nie było, choć uważam się za osobę wierzącą. nie na marne się mówi że święci są wzorem, to są osoby, dla których Bóg istniał na ziemi. być może czyściec istnieje ale jak dla mnie fakt że ktoś nie trafi do Nieba po śmierci świadczy o tym, że nie wierzył w Boga za życia. Gdyby wierzył wszelkie pokusy i grzech byłby mu obce.

czyściec według mnie mówi o tym że go nie. czyli jego istnienie zaprzecza jego istnieniu. bo nikt kto grzeszy nie wierzy w Boga. gdyby wierzył wolały sobie odciąć rękę jeżeli byłaby powodem do grzechu.


tak trochę nie na temat :-D

_________________
jeżeli Bóg to miłość to coś o nim wiem. Jeżeli Bóg to mądrość to go znam. Jeżeli Bóg to nadzieja, to nigdy w Niego nie zwątpiłem. Jeżeli Bóg jest jednym z nas, to lubię ludzi. Jeżeli Bóg to choroba, to zaraźliwa.


Pt gru 23, 2016 18:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 06, 2011 14:38
Posty: 350
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
supahiroł napisał(a):
uważam że kościół powinien napisać coś o dowolnej interpretacji Pisma św.


Św. Paweł pisze w listach, że wszelkie Pisma nie są dowolnej interpretacji, tylko dla wspólnoty Kościoła.Tzn, że Kościół tylko może wyjaśniać i interpretować Pismo Św.


Cytuj:
ja żyje tak jakby Boga nie było, choć uważam się za osobę wierzącą. nie na marne się mówi że święci są wzorem, to są osoby, dla których Bóg istniał na ziemi. być może czyściec istnieje ale jak dla mnie fakt że ktoś nie trafi do Nieba po śmierci świadczy o tym, że nie wierzył w Boga za życia. Gdyby wierzył wszelkie pokusy i grzech byłby mu obce.

czyściec według mnie mówi o tym że go nie. czyli jego istnienie zaprzecza jego istnieniu. bo nikt kto grzeszy nie wierzy w Boga. gdyby wierzył wolały sobie odciąć rękę jeżeli byłaby powodem do grzechu.


Jezus nie przyszedł do zdrowych, tylko do tych co się źle mają. Ideałem by było , że każdy tak postępował, ale niestety człowiek jest słabą istotą i upada. Św. Piotr pod przysięgą się zaparł Jezusa ale żałował tego i wrócił i uzyskał przebaczenie.


Pt gru 23, 2016 19:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 11:46
Posty: 357
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
rozumiem słabości czy niedoskonałości. natomiast grzech jest wynikiem "woli" człowieka. jeżeli człowiek w sposób świadomy "grzeszy" to przekłada dobro doczesne nad wieczności czyli zaprzecza sensowi tego w co RZEKOMO wierzy. grzech nie wynika z chwili słabości. grzech to zapomnienie o Bogu.

_________________
jeżeli Bóg to miłość to coś o nim wiem. Jeżeli Bóg to mądrość to go znam. Jeżeli Bóg to nadzieja, to nigdy w Niego nie zwątpiłem. Jeżeli Bóg jest jednym z nas, to lubię ludzi. Jeżeli Bóg to choroba, to zaraźliwa.


Pt gru 23, 2016 19:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 06, 2011 14:38
Posty: 350
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Ojcowie pustyni mają fajne opowieści na ten temat. W jednej z nich było dwóch pustelników. Wzajemnie sobie usługiwali, byli życzliwi pełni pokory. Z radością służyli sobie i innym. Nigdy się nie kłócili. W końcu stwierdzili , że pójdą do świętego pustelnika i zapytają się go czy oni już osiągnęli świętość. Abba spojrzał na nich i rzekł: jesteście ludźmi nie aniołami.


Pt gru 23, 2016 21:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 11:46
Posty: 357
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
dlaczego aniołowie nie grzeszą? według ciebie.

_________________
jeżeli Bóg to miłość to coś o nim wiem. Jeżeli Bóg to mądrość to go znam. Jeżeli Bóg to nadzieja, to nigdy w Niego nie zwątpiłem. Jeżeli Bóg jest jednym z nas, to lubię ludzi. Jeżeli Bóg to choroba, to zaraźliwa.


Pt gru 23, 2016 22:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 26, 2012 10:12
Posty: 848
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Łk 8, 10: Jezus rzekł: Wam dano poznać tajemnice królestwa Bożego, innym zaś w przypowieściach, aby patrząc nie widzieli i słuchając nie rozumieli.

Dn 12, 4: Ty jednak, Danielu, ukryj słowa i zapieczętuj księgę aż do czasów ostatecznych. Wielu będzie dociekało, by pomnożyła się wiedza.

_________________
Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef.4.30-32 Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia... Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.


Pt gru 23, 2016 22:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 26, 2012 10:12
Posty: 848
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Jak rozeznać proroctwo?

Dn 9, 2: w roku pierwszym jego panowania, ja, Daniel, dociekałem w Pismach liczby lat, które objawił Pan prorokowi Jeremiaszowi, że ma się dopełnić siedemdziesiąt lat spustoszenia Jerozolimy.
Dn 9, 3: Zwróciłem więc twarz do Pana Boga, oddając się modlitwie i błaganiu w postach, pokucie i popiele.

_________________
Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef.4.30-32 Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia... Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.


Pt gru 23, 2016 23:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 11:46
Posty: 357
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
jak dla mnie tajemnicą królestwa Bożego jest Jezus - uczniowie mieli okazje Go poznać. reszta zna Jezusa tylko z przypowieści.

_________________
jeżeli Bóg to miłość to coś o nim wiem. Jeżeli Bóg to mądrość to go znam. Jeżeli Bóg to nadzieja, to nigdy w Niego nie zwątpiłem. Jeżeli Bóg jest jednym z nas, to lubię ludzi. Jeżeli Bóg to choroba, to zaraźliwa.


Pt gru 23, 2016 23:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 06, 2011 14:38
Posty: 350
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
supahiroł napisał(a):
dlaczego aniołowie nie grzeszą? według ciebie.


nie chodzi o to, że nie grzeszą, mają wolną wolę i mogą się sprzeciwić Bogu.
Ale nie podlegają grzechowi pierworodnemu. Dlatego to co mówiłeś o grzeszeniu to dotyczy aniołów, nie ludzi.
Św. Jan w liście pisze, że wszyscy jesteśmy grzesznikami, a kto mówi że jest bez grzechu, ten Boga czyni kłamcą. (piszę z pamięci , nie dosłowny cytat).

Cytuj:
jak dla mnie(supahiroł) tajemnicą królestwa Bożego jest Jezus - uczniowie mieli okazje Go poznać. reszta zna Jezusa tylko z przypowieści.


Jezus żyje, więc możesz Go spotkać. Wystarczy poprosić. Albo raczej zaprosić: Oto stoję u drzwi i kołaczę, jeśli kto Mnie zaprosi, wejdę i będę z nim wieczerzał)


So gru 24, 2016 0:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 11:46
Posty: 357
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
jeżeli jesteśmy grzeszni to jakże możemy trafić do nieba. czekając na zakończenie procesu beatyfikacyjnego?


wiem że to trudne i to wyłącznie moje twierdzenie, więc żeby się nie zgodzić nie trzeba go nawet podważać.

_________________
jeżeli Bóg to miłość to coś o nim wiem. Jeżeli Bóg to mądrość to go znam. Jeżeli Bóg to nadzieja, to nigdy w Niego nie zwątpiłem. Jeżeli Bóg jest jednym z nas, to lubię ludzi. Jeżeli Bóg to choroba, to zaraźliwa.


So gru 24, 2016 0:22
Zobacz profil
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
supahiroł napisał(a):
jeżeli jesteśmy grzeszni to jakże możemy trafić do nieba. czekając na zakończenie procesu beatyfikacyjnego?


wiem że to trudne i to wyłącznie moje twierdzenie, więc żeby się nie zgodzić nie trzeba go nawet podważać.


Zapomniales o Sakramentach i Eucharystii.

A tak poza tym to nie pozostalo juz wystarczajaco czasu na nowe procesy beatyfikacyjne.


So gru 24, 2016 4:22
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 11:46
Posty: 357
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
nie wiem. ja staram się żyć bez grzechu albo ów. z Komunią św. mam problem. niektórzy pewnie nie mają. może lepiej nie pytać innych, bo wyjdzie że i nie tylko ja mam ten problem. moja wiara jest słaba i jestem na ostatnim miejscu.

jak wejdę do nieba to w ostatniej sekundzie przed zamknięciem :-)

_________________
jeżeli Bóg to miłość to coś o nim wiem. Jeżeli Bóg to mądrość to go znam. Jeżeli Bóg to nadzieja, to nigdy w Niego nie zwątpiłem. Jeżeli Bóg jest jednym z nas, to lubię ludzi. Jeżeli Bóg to choroba, to zaraźliwa.


So gru 24, 2016 4:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 372 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL