Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 372 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25  Następna strona
 Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctwo"? 
Autor Wiadomość
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
adaBRD napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
:rotfl2: :rotfl2: ada nie czyta nawet tego co wkleja. Cytat Marka pochodzi z Twojego posta:
viewtopic.php?p=942664#p942664



Czytam ale nie zauwazylam, ze apologeta zacytowal fragment z mojego posta....
A poniewaz ty w swojej galopujacej glupocie kwestionowalas bez zastanowienia wszystko jak leci...pomyslalam, ze byc moze on tobie wciska bajki o Maryi w Apokalipsie...Sory, ze tak wyszlo ale dzialalam w pospiechu ze wzgledu na palaca koniecznosc spaceru z psem... :)


Pozdrawiam was oboje i zycze wam wszystkiego dobrego...ale znajdzcie sobie prosze innego partnera do konwersacji...Ja was nie rozumiem i mam uczulenie na takie przejawy katolicyzmu jakim probujecie mnie uraczyc...Dziekuje i...uszanujcie prosze moja wole: odczepcie sie ode mnie :)

Jakbyś nie zauważyła mówiąc o odczepianiu, to Ty sie przyczepiłaś do katolickiego forum, a nie odwrotnie :D
Przy czym na tym katolickim forum pisało/pisze wielu protestantów nie usiłując wmówić gospodarzom galopującej głupoty.....to nie kwestia przynależności do danego kościoła, ale po prostu kultury osobistej.


So lut 18, 2017 9:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 26, 2012 10:12
Posty: 848
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
AdaBDR - Pogański trup to określenie zwracające uwagę, wcześniej pisalem o kulcie złotego cielca, co zostało nie zauważone, jak i pytanie o potrzebę spożywania Ciała Pana Jezusa powiązane z częstym Sakramentem spowiedzi. To są bardzo ważne kwestie, które już się rozwijają w stronę niestety ohydy spustoszenia i zarażają ludzi doprowadzą do chaosu, dlaczego?
W jakim celu drodzy Katolicy spożywamy Ciało Pana Jezusa?
Zbyt wielu czci "śwìęty spokój" i nie ma odwagi bronić Prawdy, dlatego coraz łatwiej zmiany złotego cielca postępują, a tylko pare głosów ostrzega, ale sa zagłuszani przez masy.
Przykład, remont kościoła, z centralnego punktu w prezbiterium znika Tabernakulum - Namiot Spotkania z Bogiem, zastępuje je tron człowieka, zostaje podane wytłumaczenie przez pasterzy i niby wszystko po staremu toczy się dalej, ale Pismo Święte opisuje kult złotego cielca i konsekwencje odsunięcia Boga na bok, w cień. Subtelne usypianie ducha dzieci bożych już po, teraz zmiany są śmielsze, nawet przekłamania Przykazań Bożych, bez jakiegoś większego sprzeciwu. Łatwiej jest w tym czasie powiedzieć, bo ludzie tego chcą, niż przywrócić Chwałę Bożą, bo Bóg tego chce, nie dla Siebie, bo Bóg jest Pełny Chwały, ale dla naszego dobra. Ma to związek z pytaniami, dlaczego?

_________________
Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef.4.30-32 Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia... Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.


So lut 18, 2017 15:32
Zobacz profil
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
kooool napisał(a):
AdaBDR - Pogański trup to określenie zwracające uwagę, wcześniej pisalem o kulcie złotego cielca, co zostało nie zauważone, jak i pytanie o potrzebę spożywania Ciała Pana Jezusa powiązane z częstym Sakramentem spowiedzi. To są bardzo ważne kwestie, które już się rozwijają w stronę niestety ohydy spustoszenia i zarażają ludzi doprowadzą do chaosu, dlaczego?
W jakim celu drodzy Katolicy spożywamy Ciało Pana Jezusa?
Zbyt wielu czci "śwìęty spokój" i nie ma odwagi bronić Prawdy, dlatego coraz łatwiej zmiany złotego cielca postępują, a tylko pare głosów ostrzega, ale sa zagłuszani przez masy.
Przykład, remont kościoła, z centralnego punktu w prezbiterium znika Tabernakulum - Namiot Spotkania z Bogiem, zastępuje je tron człowieka, zostaje podane wytłumaczenie przez pasterzy i niby wszystko po staremu toczy się dalej, ale Pismo Święte opisuje kult złotego cielca i konsekwencje odsunięcia Boga na bok, w cień. Subtelne usypianie ducha dzieci bożych już po, teraz zmiany są śmielsze, nawet przekłamania Przykazań Bożych, bez jakiegoś większego sprzeciwu. Łatwiej jest w tym czasie powiedzieć, bo ludzie tego chcą, niż przywrócić Chwałę Bożą, bo Bóg tego chce, nie dla Siebie, bo Bóg jest Pełny Chwały, ale dla naszego dobra. Ma to związek z pytaniami, dlaczego?


Kooool, jaka to odwaga upoważnia cię, by zamykać Boga w Tabernakulum, bądź gdziekolwiek w innym miejscu. Kto ci nadał to prawo?
Bóg jest wszechobecny - w każdym miejscu. Bóg mieszka w sercu każdego człowieku, bo to człowiek jest Świątynią Boga, a jego serce Jej Ołtarzem. Jesteśmy dziećmi Bożymi i Bóg meszka w nas- w każdym człowieku.
Jezus powiedział: A gdy będziesz się modlił, wejdz do swojej izdebki. W twojej izdebce również mieszka Bóg oraz tam gdzie będzie twoje serce.
Nie pisz tak strasznych rzeczy, bo to obraża Boga. Czytaj Pismo Święte, a poznasz Boga.


So lut 18, 2017 17:46

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Ja się z tobą kooool zgadzam. W wielu miejscach Bóg jest usuwany dla zaspokojenia jakichś potrzeb człowieka. Mnie na przykład dziwi monstrancja. Przychodzę na adorację i widzę złotego cielca a w środku Bóg jest ledwo dostrzegalny. Widocznie uznano, że nasz Bóg w tym kawałku chleba jest tak bylejaki, że inne religie będą się z nas śmiały. Ubrano Boga w złote szaty chociaż Pan Jezus nigdy takich
Szat nie nosił. Zdarza się, że jest inaczej ale to jest już żadkość.


N lut 19, 2017 4:38
Zobacz profil
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
krzysiekniepieklo napisał(a):
Ja się z tobą kooool zgadzam. W wielu miejscach Bóg jest usuwany dla zaspokojenia jakichś potrzeb człowieka. Mnie na przykład dziwi monstrancja. Przychodzę na adorację i widzę złotego cielca a w środku Bóg jest ledwo dostrzegalny. Widocznie uznano, że nasz Bóg w tym kawałku chleba jest tak bylejaki, że inne religie będą się z nas śmiały. Ubrano Boga w złote szaty chociaż Pan Jezus nigdy takich
Szat nie nosił. Zdarza się, że jest inaczej ale to jest już żadkość.

To może dla odmiany przeczytaj o wystrojeniu Arki Przymierza..... też Izraelici uważali, ze Bóg jest nijaki i dlatego tak starali się przyozdobić Arkę?


N lut 19, 2017 9:35

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Zapomniałeś, jak to się dla Zydów skończyło.


N lut 19, 2017 9:46
Zobacz profil
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
krzysiekniepieklo napisał(a):
Zapomniałeś, jak to się dla Zydów skończyło.

Nic sie nie skończyło - jak dla Izraelitów złoto było forma przechowywania bogactwa, tak w wymiarze sakralnym złoto i drogie kamienie posłużyły do budowy Arka z zawartością tablic Dekalogu, laski Aarona i manny - zawierała najwyższe bogactwo dla Izraelitów.
Monstrancja zawiera najwyższe bogactwo dla katolików - samego Boga - stąd złoto do budowy monstrancji.
Nota bene aktualnie w 99% kościołów monstrancja to metal pokryty złotem w listkach....niewielka wartość rynkowa, tylko dyletanci postrzegają jako przepych i kilogramy bogactwa.


N lut 19, 2017 9:53

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Ten lud czci Mnie wargami lecz sercem swym daleko jest Ode Mnie. Jeśliby Bóg lubował się w złocie, to świątynia jerozolimska przetrwała by do dzisiejszych czasów. Prawdziwą cześć Bogu można oddać tylko w swoim sercu uznając, że spożywanie Ciała i Krwi Chrystusa jest dla zachowania życia naszej duszy tak niezbędne jak tlen dla zachowania życia ciała. Uczcić Boga można tylko w swoim sercu. Nie naśladujmy tego co robili Żydzi.


N lut 19, 2017 10:44
Zobacz profil
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
krzysiekniepieklo napisał(a):
Ten lud czci Mnie wargami lecz sercem swym daleko jest Ode Mnie. Jeśliby Bóg lubował się w złocie, to świątynia jerozolimska przetrwała by do dzisiejszych czasów. Prawdziwą cześć Bogu można oddać tylko w swoim sercu uznając, że spożywanie Ciała i Krwi Chrystusa jest dla zachowania życia naszej duszy tak niezbędne jak tlen dla zachowania życia ciała. Uczcić Boga można tylko w swoim sercu. Nie naśladujmy tego co robili Żydzi.

To czemu Bóg wyrył Dekalog na kamiennych tablicach, nie wystarczyło mu wyryć jedynie w sercu każdego Izraelity?


N lut 19, 2017 10:51

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Na kamieniu łatwiej było Mu to zrobić. Cały czas próbuje wyryć to w naszych sercach ale niewielu ludzi się na to godzi.


N lut 19, 2017 11:21
Zobacz profil
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
krzysiekniepieklo napisał(a):
Na kamieniu łatwiej było Mu to zrobić. Cały czas próbuje wyryć to w naszych sercach ale niewielu ludzi się na to godzi.

Czyli uznajesz, że wszechmoc Boga ma jednak ograniczenia?


N lut 19, 2017 11:48

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Oczywiście,że ma. Bóg sam się ograniczył. Dał nam wolną wolę. Pozwolił nam wybrać śmierć.


N lut 19, 2017 11:54
Zobacz profil
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
krzysiekniepieklo napisał(a):
Oczywiście,że ma. Bóg sam się ograniczył. Dał nam wolną wolę. Pozwolił nam wybrać śmierć.

Pozwolił także aby wyznawcy złotem oddawali Mu hołd jako Panu i Królowi wszechświata.


N lut 19, 2017 11:56

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
To jest właśnie oddawanie czci wargami.


N lut 19, 2017 12:07
Zobacz profil
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
krzysiekniepieklo napisał(a):
To jest właśnie oddawanie czci wargami.

Tylko wedle ludzi, którzy złoto i majątek traktują jako zło wcielone.....w takiej perspektywie królowa Jadwiga, królewicz Kazimierz, król Węgier Stefan, cesarzowa Helena, Kinga księżna, królowa Szkocji Małgorzata i wielu jeszcze innych świętych, którzy nie porzucili swego stanu, a zatem nie zrezygnowali z drogiej odzieży, noszenia złotej biżuterii, modlili sie jedynie wargami nie zasługująć na kanonizację.


N lut 19, 2017 12:34
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 372 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL