Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N gru 08, 2019 14:58Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 8 ] 
 Płaska Ziemia? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Płaska Ziemia?
Jeśli ktoś jeszcze w XXI wieku nie słyszał, że ZIEMIA JEST PŁASKA, to spoko! - usłyszy na pewno... z internetu, albo od kogoś innego.

Obrazek

Po co zakładam taki temat?
Dlatego, aby się podzielić przemyśleniami, które mnie w zupełności wystarczają do obalenia tezy o płaskiej Ziemi, a które mogą się komuś przydać.

Faktem jest, że obie strony: zwolennicy kulistej albo płaskiej Ziemi mają swoje argumenty. W obliczu jednak dość powszechnej koncepcji, że jesteśmy - jako społeczeństwo świata - manipulowani, oszukiwani na każdym kroku, a wszelakie spiski to nie żadna teoria, ale fakty... łatwo jest w mediach (zwłaszcza w internecie) rzucić hasło: Ziemia jest tak naprawdę płaska, o żadnych lotach kosmicznych nie może być mowy - a to wszystko, co temu przeczy, i ma dowodzić kulistości Ziemi oraz kosmicznych podróży, to spisek międzynarodowy, który trzeba zdemaskować wszelkimi sposobami.

I tak oto, zwłaszcza w internecie, krąży mnóstwo materiałów, które mają zdemaskować ten szalony spisek i dowieść, że żyjemy na płaskiej Ziemi, gdzie nie ma żadnej opcji, aby przy pomocy czegokolwiek, co człowiek wytworzy, oderwać się i polecieć ponad nieprzenikalną kopułę, która otacza naszą planetę!
Do argumentowania takich poglądów używa się Pisma Świętego (niestety w sposób tendencyjny), logiki, animacji, obserwacji i w zasadzie nie ma granic dla zwolenników płaskiej Ziemi, by dowieść, że od dziecka jesteśmy perfidnie oszukiwani w tym temacie...

A co mnie osobiście przekonuje o kulistości Ziemi? Otóż poza argumentami ze sfery fizyki, astronomii czyli ogólnie: nauki, przemawia do mnie... argumentacja reputacyjno-finansowa!
Nie, nikt mi nie zapłacił, abym wierzył i rozpowszechniał przekaz o kulistej Ziemi, ale wiem, że inni zapłacili, aby zobaczyć Ziemię z kosmosu...
Mam na myśli tzw. TURYSTYKĘ KOSMICZNĄ
Otóż całkiem niedawno, w latach 2001-2009, siedmiu bogatych ludzi (bardzo, bardzo bogatych - to warunek wstępny) kupiło "bilet" na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ang. skrót: ISS) i przez kilkanaście dni nie było ich w domu: krążyli na orbicie, jako pasażerowie ISS, po czym wrócili na Ziemię i znów byli w domu dostępni...
Wśród 7 kosmicznych turystów była też jedna kobieta.

Tu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Turysta_kosmiczny
krótkie zestawienie na ten temat. Gdy się kliknie w tabelce w nazwisko, to otworzy się strona informująca kim jest kosmiczny turysta prywatnie, co robi, gdzie żyje... Jest też jego zdjęcie, aby rodzina nie mogła się wyprzeć ;)
Można się też dowiedzieć, że za swój lot kosmiczny oni musieli - wierzę, że z własnej kieszeni (w przeciwieństwie do astronautów, których finansuje państwo, bo to ich praca) - zapłacić "bagatelka" 35 milionów dolarów!!
Temu panu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Charles_Simonyi
tak bardzo się spodobało, że wysupłał więcej pieniążków i drugi raz kupił kosmiczny bilet...

Co na to mogą (zgaduję - bo podczas tej dyskusji sprzed 2 lat, zwolennicy płaskiej Ziemi nie umieli mi tego wytłumaczyć) powiedzieć osoby, które wierzą, że Ziemia jest płaska, otoczona nieprzeniknioną kopułą, bez możliwości lotów kosmicznych?
Domyślam się, że ich myślenie idzie w kierunku spisku: Całą ta kosmiczna turystyka to pic na wodę i fotomontaż!...

Dobrze, przez chwilę się poddajmy takiemu myśleniu, że to tylko kolejne okłamywanie ludzi, i żadna z tych 7 osób nigdzie nie poleciała - co najwyżej do rodziny na innym kontynencie... zwykłym samolotem rejsowym!
No i trzeba wtedy założyć, że to nie ci ludzie zapłacili Rosjanom 35 000 000 dolarów, ale to - zapewne spiskowcy (i to międzynarodowi) - zapłacili im grube miliony, żeby opowiadali, iż polecieli na ISS.
Hmmm...
Czy to mogło tak być?

Napisałem, że przemawia do mnie argumentacja reputacyjno-finansowa w przekonywaniu mnie do błędnej nauki o płaskiej Ziemi.
Co mam na myśli?
Otóż mam na myśli to, że ci kosmiczni turyści wydali swoje bardzo grube finanse, ale to nie wszystko: tych 7-mioro ludzi to nie jacyś ludzie znikąd, ale to osoby, które ryzykowały by swoją reputacją, gdyby brały udział w jakiejś mistyfikacji, gdyż ich prywatne życie to prywatne biznesy!!
Ich twarze, ich firmy są znane na świecie w sferach biznesu - czy wobec tego ryzykowali by swoją reputację, swoją pozycję na rynku, swój biznes, aby dać się nakłonić do udziału w spisku pt. "Turystyka kosmiczna"?!?
Ktoś powie: Mogli dużo na tym zarobić i się zgodzić!
No przepraszam, ale to nie są biedacy, których firmy ledwo przędą i każdy cent się liczy... Mają dość kasy, aby innym płacić, a nie brać kasę za udział w mistyfikacji, z której nie ma raczej zysków, a ryzyko wydania się, że to mistyfikacja, na pewno skutecznie by powstrzymywała światowego biznesmena przed tak ryzykownym zagraniem...!
Uważam, że w takim myśleniu, iż ta cała kosmiczna turystyka to udawanie, brak za grosz logiki i brak rozeznania, że ludzie biznesu, to osoby mocno stąpające po ziemi, ceniące swoją reputację, swoje nazwisko, umiejące liczyć zyski i straty i patrzące w przyszłość, aby pozostawić rodzinie majątek, a nie opinię oszusta, który za kasę dał się uwikłać w spiskowe oszukiwanie ludzkości, że loty kosmiczne są możliwe!

Co więcej, z wyżej podanej strony wynika to:
Obecnie turyści kosmiczni chcący odbyć lot orbitalny są zmuszeni skorzystać z rosyjskich Sojuzów. Jednak już teraz trwają prace nad budową nowych, prywatnych statków kosmicznych. Wiele firm zainteresowało się turystyką kosmiczną, ponieważ okazało się, że jest to bardzo opłacalna dziedzina. Najbliżej zrealizowania prywatnego, turystycznego lotu jest przedsiębiorstwo Virgin Galactic, które ma oferować loty suborbitalne korzystając ze statków SpaceShipTwo zbudowanych przez firmę Scaled Composites. Taka „wycieczka” ma kosztować około 250 tys. dolarów (obecnie za ok. 11-dniowy pobyt na ISS trzeba zapłacić 35 mln dolarów).
Firma Space Adventures planuje również oferować loty kosmiczne na orbitę księżycową oraz spacery kosmiczne na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.


Niech mi jakiś zwolennik płaskiej Ziemi, a przeciwnik kosmicznych lotów, wytłumaczy sens realizacji przez prywatne firmy i przedsiębiorstwa, bardzo kosztowych projektów, które są mistyfikacją!
No przecież to się kupy nie trzyma!
Czy biznesmeni są głupi, żeby marnotrawić kasę na coś bezsensownego?! Czy po to prowadzą biznes, aby przy pierwszej okazji zbankrutować?! No przecież, jeśli nie ma takiej opcji, by polecieć na okołoziemską orbitę, i poobserwować Ziemię z kosmosu (chyba to było głównym marzeniem tej siódemki, która już kosmiczną turystykę odbyła), to każdy taki turysta, takiej prywatnej firmy, lecący prywatnym statkiem kosmicznym (dotychczasowi turyści lecieli na państwowym sprzęcie), gdyby został oszukany, narobił by takiego szumu, że bankructwo takiej firmy było by przesądzone! Czy tak działają biznesmeni?!? Nonsens!
Ponownie: kasa i reputacja przekonują mnie, że w błędzie są zwolennicy płaskiej Ziemi, dla których loty kosmiczne to coś niemożliwego...

Na tych stronach (może są też inne): http://www.n2yo.com/space-station/
https://eol.jsc.nasa.gov/ESRS/HDEV/
można obserwować na bieżąco położenie ISS (Międzynarodowej Stacji Kosmicznej) w stosunku do Ziemi, oraz oglądać przekaz telewizyjny z kamer umieszczonych na Stacji, a też podejrzeć wnętrze tego obiektu kosmicznego.
A tutaj: http://www.polskiastrobloger.pl/search/ ... 4%87%20ISS
jest opcja zapoznania się możliwościami obserwacji przelotów ISS na Polską. O tym, że jest możliwa taka obserwacja sam się przekonałem w kwietniu 2015, gdy wieczorami (nie tylko ja, ale i inne osoby z Forum, które brały udział w tej dyskusji ówczesnej) widziałem, że o podanym czasie, z podanego kierunku, nadleciał jasno świecący obiekt, szybko w prostej linii oddalający się, i znikający w pewnym momencie z oczu (nie za horyzontem, ale na północnym-wschodzie; podobnie nie spoza horyzontu, ale z kierunku południowo-wschodniego nieba, wyłaniała się ta kosmiczna stacja, dla obserwatora bez lornetki czy lunety, wielkości jakiejś 20-groszówki, widoczna ok. 3 minut; czas widoczności i jasność ISS jest zależna od położenia względem obserwatora w danym kraju - dla całej Polski jest to tyle a tyle, ale już np. we Włoszech będzie pewnie inaczej).

Miałem możliwość zapytać w internecie zwolenniczkę płaskiej Ziemi, o to oglądanie przelotu ISS: Co widziałem wieczorem na niebie? Otrzymałem mnie więcej taką odpowiedź: Nie wiem, co to było, ale to nie mogła być stacja kosmiczna!
Dalszej chęci do rozmowy o tym świetlanym obiekcie nie było z tamtej strony...

Jeszcze dodam, że gdy tak obserwowałem - najpierw na podwórku, a innego dnia przez okno - przelot ISS, to gdy byłem w domu, to jednocześnie widziałem na internetowej stronie (wyżej podałem namiary) jak Stacja wlatuje nad obszar Polski, a przez okno widziałem to na niebie...
Jakaż super zsynchronizowana musiała by być ta oszukująca nas iluzja, że coś na orbicie krąży... - coś, czego zwolenniczka płaskiej Ziemi nie umiała nazwać, ale to coś wg niej nie mogło być ISS.

Ktoś może powie: Samolot.
Nic podobnego! Gdy leci samolot, to owszem widać światło, ale ono... miga/mruga!
W przypadku przelotu ISS to światło jest stałe; po drugie - jego przemieszczanie się jest szybsze niż lot samolotu...
Ktoś powie: może UFO?
To bardzo ciekawe UFO by być musiało - które na długo wcześniej poinformowało, że tego dnia, o tej godzinie, będzie tu, gdzie było...

Niech mi ktoś z grona zwolenników płaskiej Ziemi (czyli automatycznie przeciwników lotów kosmicznych i orbitalnych), wytłumaczy: Po co od tak wielu lat, ktoś (nie jedna osoba, ale wielkie grono ludzi), miałby nas - zwykłych szaraków - okłamywać, że loty wokół orbity ziemskiej są możliwe?!?
W jakim celu prowadzić taką mistyfikację?! Po co manipulować jakimiś zdjęciami Ziemi z ISS (dostępnymi na podanych wyżej stronach)?!?
Po co to wszystko?!?
Niech mi to ktoś wyjaśni bo nie widzę w tym za grosz sensu i logiki...

Żyjemy w czasie innym niż lata 60-te i 70-te XX wieku, gdy trwała ogromna rywalizacja USA i ZSRR o podbój kosmosu. Wtedy oba mocarstwa wszelkimi sposobami chciały być pierwsze na orbicie okołoziemskiej... pierwsze z rakietą międzyplanetarną... pierwsze na Księżycu...
Fakt, że do tej pory tylko USA widnieją w encyklopediach, jako kraj, który wysłał astronautów na Księżyc, oraz pewne zagadki związane z tymi lotami na Księżyc, może budzić wątpliwości czy faktycznie tak było?
Być może w tym całym zapale, aby prześcignąć ZSRR i być tam, gdzie nikt jeszcze nie był - czyli na Księżycu - posunięto się do mistyfikacji... Nie wiem; być tak mogło - pewności chyba nie będzie szybko bo wiele tajnych, przez kraj kontrolowanych materiałów, jest poza szerokim dostępem, a ludzie którzy mogli by coś wyjawić nie mają w tym interesu bo to była ich praca, za którą biorą państwowe grube emerytury... A ich rodziny też chcą spokojnie żyć, bez piętna "dziadka oszusta"...

Inaczej ma się sprawa z lotami orbitalnymi, o których tu piszę.
Tu nie ma osób, które pracują w rządowych instytucjach, i którym rząd płaci by uprawiały tzw. turystykę kosmiczną - ale zwykli biznesmeni, którzy tylko na kilkanaście dni "wpadli" do załogi (opłacanej przez rządy) obecnej wiele miesięcy na ISS, pooglądali stację, pooglądali Ziemię i wrócili biedniejsi o grube miliony dolarów, ale bogatsi o przeżycia, które nie są dostępne dla wszystkich, którzy by chcieli też tam być...
Oszukano ich?! Przymuszono by opowiadali bajki?!
Fakt, że jeden gość aż 2 razy odbył taki lot na ISS, dodatkowo mnie utwierdza w tym, że jeśli już mowa o oszukiwaniu, to ma ono miejsce tam, gdzie się naucza, że Ziemia jest płaska, a loty kosmiczno-orbitalne niemożliwe!

Dziękuję za uwagę, mam nadzieję, że ten przydługi tekst przyda się komuś.
Jeśli ktoś ma życzenie coś dodać lub odjąć (nie zgadzając się ze mną), to zapraszam do aktywności...
:)

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


N sty 01, 2017 15:39
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 7534
Post Re: Płaska Ziemia?
"Płaska Ziemia" to celowe rozprowadzanie dezinformacji. Był jakiś filmik dowodzący płaską ziemię w ten sposób, że podano zdjęcie Ziemi z Księżyca i stwierdzono bez żadnych dowodów że ta Ziemia jest za mała, bo rozmiaru Księżyca widzianego z Ziemi, co zresztą idiotyczne, bo Księżyc z Ziemi jest bardzo mały. A mimo to ta argumentacja była przekonywująca dla internauty, którego nie udało mi się przekonać.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N sty 01, 2017 15:49
Zobacz profil
Post Re: Płaska Ziemia?
Jaki jest cel tego tematu?


N sty 01, 2017 17:20
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Płaska Ziemia?
Jakby na potrzebę tego tematu wymyśliłem chyba nowe pojęcie: "argumentacja reputacyjno-finansowa". Jak się Wam podoba taki argument użyty przeciwko zwolennikom płaskiej Ziemi?...
Jeśli gdzieś jeszcze napotkam zwolennika płaskiej Ziemi, to nie będę wnikał w filmiki, ale właśnie na gruncie tej tzw. Turystyki kosmicznej, zapytam się czy uważa poważnych biznesmenów za durniów, którzy ryzykują swoją reputację oraz wydają finanse, aby brać udział w światowej mistyfikacji?!

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Ostatnio edytowano N sty 01, 2017 17:29 przez czytelnikBiblii, łącznie edytowano 1 razN sty 01, 2017 17:25
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Płaska Ziemia?
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Jaki jest cel tego tematu?

Podaję to na samym początku:
Po co zakładam taki temat?
Dlatego, aby się podzielić przemyśleniami, które mnie w zupełności wystarczają do obalenia tezy o płaskiej Ziemi, a które mogą się komuś przydać.


Może podkreślę zwrot: "...które mogą się komuś przydać".

Czy szanowny Yarpenie, nie uważasz, że warto mieć każdy argument, aby sprzeciwiać się teoriom typu płaska Ziemia?!
Ja podałem taki oto...
Jeśli się on komukolwiek przyda, to warto było!
[a teraz szybciutko zamykaj temat! - przecież po to przyszedłeś :brawo: ]

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


N sty 01, 2017 17:28
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 7534
Post Re: Płaska Ziemia?
Dzięki za argumenty przeciwko "Płaskiej Ziemi", ta teoria wraz z teorią "wklęsłej ziemi" robią furorę.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N sty 01, 2017 17:33
Zobacz profil
Moderator

Dołączył(a): Pn cze 21, 2004 18:27
Posty: 7595
Post Re: Płaska Ziemia?
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Jaki jest cel tego tematu?
Przecież explicite stwierdził, jaki jest cel tematu. Argument "finansowy" całkiem fajny. Z drugiej strony - każdy może sobie kupić/zrobić żyroskop, więc taki argument nie jest potrzebny.

_________________
მიჯნურობა სხვა რამეა, არ სიძვისა დასადარი:
იგი სხვაა, სიძვა სხვაა, შუა უზის დიდი მზღვარი


N sty 01, 2017 17:37
Zobacz profil
Post Re: Płaska Ziemia?
czytelnikBiblii napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Jaki jest cel tego tematu?

Podaję to na samym początku:
Po co zakładam taki temat?
Dlatego, aby się podzielić przemyśleniami, które mnie w zupełności wystarczają do obalenia tezy o płaskiej Ziemi, a które mogą się komuś przydać.


Może podkreślę zwrot: "...które mogą się komuś przydać".

Czy szanowny Yarpenie, nie uważasz, że warto mieć każdy argument, aby sprzeciwiać się teoriom typu płaska Ziemia?!
Ja podałem taki oto...
Jeśli się on komukolwiek przyda, to warto było!
[a teraz szybciutko zamykaj temat! - przecież po to przyszedłeś :brawo: ]

Ok. Wobec tego zamykamy. Forum to nie blog, "aby się podzielić przemyśleniami, które mnie w zupełności wystarczają do obalenia tezy o płaskiej Ziemi, a które mogą się komuś przydać". Do tego celu służy ten dział: Blogi


N sty 01, 2017 17:50
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 8 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL