Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 18:48



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie dusza 
Autor Wiadomość
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
SemenBedryszko napisał(a):
Alus pisze

Cytuj:
Nigdy nie była i nie jest to katolicka wizja nieba, to wasze ŚJ tendencyjne przeobrażenie prostej nauki Jezusa w celu deprecjonowania innych chrześcijan, bo niedouczony pastor "odkrył" inna naukę Jezusa, który przecież wedle ŚJ nie jest Bogiem.


Bo nie jest. Pokaż mi gdzie w Biblii jest nauka o tym że Jezus jest Bogiem.? Nie powinieneś mieć z tym problemów bo przecież taka nauka jest fundamentem chrześcijaństwa. Nie ma w chrześcijaństwie większej nauki ja ta że Jezus jest Bogiem. Tylko gdzie ona jest w Biblii? Są prozaiczne nauki Jezusa i apostołów np. o tym jak się ubierać, jakiej długości nosić włosy. Skoro są takie drobne nauki to nauka o Bogu Jezusie też powinna być zważywszy na jej fundamentalne znaczenie dla chrześcijaństwa.

Pan mój i Bóg mój(J 20,28) - a Jezus nie dementuje, nie prostuje "pomyłki", "nadinterpretacji", a może kłamstwa?


Pn kwi 24, 2017 19:49

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
Johnn99 pisze

Cytuj:
Mylisz katolicką wizję Nieba z wizją Nieba rodem z nauk ŚJ, acz z pewnymi modyfikacjami. Po zmartwychwstaniu ciał nie "wraca się na Ziemię", żeby się dalej "użerać z życiem tak jak dziś", tylko żyje w ciele przemienionym z Bogiem w Niebie.

Acha?! W takim razie wytłumacz mi dlaczego w modlitwie "wyznanie wiary - skład apostolski" którą przecież powtarzasz dość często są takie słowa; http://adonai.pl/modlitwy/?id=109





Cytuj:
To ŚJ uważają, że zmartwychwstanie będzie (dla zdecydowanej większości zbawionych) polegało po prostu na powstaniu z grobów i dalszym życiu na Ziemi co do zasady takim, jak teraz, z tą jedynie różnicą, że zniknie "cierpienie", tj. nie będzie chorób, nie będzie śmierci, nie będzie zła (np. zwierzęta nie będą groźne), każdy będzie z radością pracował i np. uprawiał rolę, która zawsze da obfity plon etc. To raczej ta wizja jest niejasna - przede wszystkim podstawowe pytanie brzmi, czy życie w ogóle może wyglądać z grubsza tak, jak teraz, ale z tym jednym wyjątkiem, że zostanie od niego odjęte "zło".

Pierwotne zamierzenie Boga właśnie tak wyglądało. Adam żył w raju na ziemi gdzie nie było zła. i Bóg nie planował że Adam z czasem umrze i pójdzie do nieba. Miał żyć na ziemi wiecznie. To było pierwotne zamierzenie Boga i ono się nie zmieniło. Co prawda wkradły się pewne komplikacje bo Adam zgrzeszył i realizacja zamierzenia Bożego się odroczyła na pewien czas, ale się nie zmieniła. Bóg podoił odpowiednie kroki by naprawić to co Adam zepsuł. Słowo które Bóg wypowiedział mianowicie że człowiek ma żyć wiecznie na rajskiej ziemi musi się zrealizować bo to słowo wyszło już ust Boga. A żadne słowo nigdy nie wyszło z ust Boga bez realizacji;

Iza 55:8 „Bo wasze myśli nie są moimi myślami ani moje drogi waszymi drogami” — brzmi wypowiedź Jehowy. 9 „Gdyż jak niebiosa przewyższają ziemię, tak moje drogi przewyższają wasze drogi, a moje myśli — wasze myśli. 10 Bo jak ulewny deszcz oraz śnieg spada z niebios i tam nie wraca, dopóki nie nasyci ziemi i nie sprawi, że ona rodzi i porasta, i daje siewcy nasienie, a jedzącemu chleb, 11 tak też będzie z moim słowem, które wychodzi z moich ust. Nie wróci do mnie bezowocne, lecz uczyni to, w czym mam upodobanie, i pomyślnie spełni to, z czym je posłałem.

Zatem albo słowa Boga które On wypowiedział poprzez proroka Izajasza są prawdziwe albo nie. To znaczy albo życie na ziemi będzie wieczne w Boskim raju tak jak to Bóg zamierzył na początku stwarzania albo nie, to znaczy ludzie będą musieli umierać by iść do nieba. My mocno wierzymy w pierwotne zamierzenie Boga i w to że Bóg obiecał życie wieczne Adamowi i jego potomstwu tu na ziemi, a Bóg nie może kłamać.

Tytusa 1:2 na podstawie nadziei życia wiecznego, obiecanego przed dawnymi czasy przez Boga, który nie może kłamać,


Cytuj:
Katolicka wizja natomiast stawia sprawę jasno - będzie zupełnie, ale to zupełnie inaczej, tak, że ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało. To życie będzie lepsze nie w tym sensie, że zostanie z niego usunięte zło a reszta zostanie jak była, tylko będzie przeniesione na zupełnie inny poziom.

Cieszę się że uczciwie napisałeś że to Katolicka wizja. Rzadko można spotkać Katolika który byłby uczciwy i mówił że tak uczy Kościół. Najczęściej Katolicy tak manipulują tekstami Biblii by dowieść że tak jest napisane w Biblii. Oczywiście KrK ma prawo do swojej wizji, własnego rozumienia, własnych wierzeń, itp.. My to szczerze szanujemy choć się z tym nie zgadzamy.

Cytuj:
Szczerze mówiąc nie przypuszczałem, że ŚJ mają aż do tego stopnia wypaczone informacje o Kościele :shock:

Informacje tudzież niezrozumienie o KrK wynikają z moich powyższych rozważań które zaznaczyłem powyżej. Byłbym wdzięczny gdybyś na nie odpisał i wyjaśnił mi to o co pytam. Nie chodzi mi o toczenie dyskusji tylko chciałbym dobrze zrozumieć to czego nie rozumiem.


Pn kwi 24, 2017 20:39
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
Cytuj:
Pierwotne zamierzenie Boga właśnie tak wyglądało.
Jaaasne, Bo Bóg jak wiadomo nie zna przyszłości i zmienia zdanie :)
Taki to już "Bóg" Świadków... zbudowany na ich obraz i podobieństwo :)

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pn kwi 24, 2017 20:48
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
SemenBedryszko napisał(a):
??? No to tu mnie "żasztrzeliłeś" kwaśnym mlekiem"" czyli to przy czym się tak uparcie opowiadają Katolicy że słowa Jezusa ;" dziś będziesz ze mną w raju" to wcale nie znaczy że tego samego dnia?. Na setki katolików z którymi poruszałem ten temat ty jesteś pierwszy który tak twierdzi. Ale wiesz że twoja teza odbiega mono od oficjalnego nauczania KrK? Czyli co Jezus tak naprawdę powiedział w tych słowach " dziś będziesz ze mną w raju"?


Cały czas rozpatrywałem tą kwestie z perspektywy łotra.
A dla niego z chwilą śmierci czas staną w miejscu, więc czy był trupem jeden dzień, jeden rok czy milion lat, to przecież dla niego bez różnicy, w końcu martwi ludzie nie odczuwają upływu czasu, i dla tego łotra nawet jeśli po jakimś czasie został ożywiony, to i tak z jego perspektyw to wyglądało tak jakby to wszystko działo sie w ten dzień w którym zmarł.

SemenBedryszko napisał(a):
Raj Greckie. Parádeisos to piękny ogród, park.


A co ty byś w tym ogrodzie po śmierci robił?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn kwi 24, 2017 20:54
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
Robek napisał(a):
SemenBedryszko napisał(a):
Cały czas rozpatrywałem tą kwestie z perspektywy łotra.
A dla niego z chwilą śmierci czas staną w miejscu, więc czy był trupem jeden dzień, jeden rok czy milion lat, to przecież dla niego bez różnicy, w końcu martwi ludzie nie odczuwają upływu czasu, i dla tego łotra nawet jeśli po jakimś czasie został ożywiony, to i tak z jego perspektyw to wyglądało tak jakby to wszystko działo sie w ten dzień w którym zmarł.

Też miałem taką teorię. Załóżmy że koniec czasów będzie za 2 tysiące lat, od 2 tysiecy lat Łotr jest nieżywy a gdy Zmartwychwstanie, będzie to dla niego "dziś", czyli nie został oszukany. I to bez wygibasów ŚJ z przesuwaniem przecinka.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn kwi 24, 2017 21:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
Alus napisał(a):
SemenBedryszko napisał(a):
Alus pisze

Cytuj:
Nigdy nie była i nie jest to katolicka wizja nieba, to wasze ŚJ tendencyjne przeobrażenie prostej nauki Jezusa w celu deprecjonowania innych chrześcijan, bo niedouczony pastor "odkrył" inna naukę Jezusa, który przecież wedle ŚJ nie jest Bogiem.


Bo nie jest. Pokaż mi gdzie w Biblii jest nauka o tym że Jezus jest Bogiem.? Nie powinieneś mieć z tym problemów bo przecież taka nauka jest fundamentem chrześcijaństwa. Nie ma w chrześcijaństwie większej nauki ja ta że Jezus jest Bogiem. Tylko gdzie ona jest w Biblii? Są prozaiczne nauki Jezusa i apostołów np. o tym jak się ubierać, jakiej długości nosić włosy. Skoro są takie drobne nauki to nauka o Bogu Jezusie też powinna być zważywszy na jej fundamentalne znaczenie dla chrześcijaństwa.

Pan mój i Bóg mój(J 20,28) - a Jezus nie dementuje, nie prostuje "pomyłki", "nadinterpretacji", a może kłamstwa?





Nie rozumiesz pytania. Ja nie pytam " pokaż mi fragmenty Biblii w oparciu o które KrK poprzez wnioski interpretuję że Jezus jest Bogiem" tylko pokaż mi stricte naukę Jezusa lub apostołów w której uczą oni że Jezus jest Bogiem najwyższym. Ja rozumuję logicznie. Skoro w Nauczaniu apostołów jest taka prozaiczna nauka;

1 Kor 11:14 Czyż sama natura nie uczy was, że gdy mężczyzna ma długie włosy, jest to dla niego hańbą, 15 ale gdy kobieta ma długie włosy, jest to dla niej chwałą? Włosy bowiem zostały jej dane za nakrycie głowy. 16 A jeśli ktoś zdaje się spierać o jakiś inny zwyczaj, to my nie mamy żadnego innego ani też zbory Boże.

Jest tu wyłożone krótko co i dlaczego odnośnie włosów to logicznie rzecz ujmując należy się spodziewać że fundamentalna nauko chrześcijaństwa o Bogu Jezusie będzie nie mniej, a więcej wyłuszczona co i dlaczego. Tymczasem w Biblii nie ma ani słowa najważniejszej nauki dla chrześcijaństwa o tym że Jezus jest Bogiem. Trzeba ją sobie dopiero samemu interpretować z wyrwanych z kontekstu fragmentów Biblii.


Śr kwi 26, 2017 17:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
Robek pisze

Cytuj:
Cały czas rozpatrywałem tą kwestie z perspektywy łotra.
A dla niego z chwilą śmierci czas staną w miejscu, więc czy był trupem jeden dzień, jeden rok czy milion lat, to przecież dla niego bez różnicy, w końcu martwi ludzie nie odczuwają upływu czasu, i dla tego łotra nawet jeśli po jakimś czasie został ożywiony, to i tak z jego perspektyw to wyglądało tak jakby to wszystko działo sie w ten dzień w którym zmarł.


Nie cały czas. Wątek się rozwinął od osoby Jezusa. Czy Jezus tego samego dnie był w raju [ według KrK w niebie]. Nie był. Wątek Łotra wyłonił się przy okazji i jest nie istotny.

Cytuj:
A co ty byś w tym ogrodzie po śmierci robił?

To co miał robić Adam w raju gdy go stworzył Bóg


Śr kwi 26, 2017 17:38
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
SemenBedryszko napisał(a):
Cytuj:
A co ty byś w tym ogrodzie po śmierci robił?

To co miał robić Adam w raju gdy go stworzył Bóg

Zakładasz, że zbawienie i życie wieczne z Bogiem w niebie jest tożsame z pobytem w Edenie?
Czyli, gdyby nie było grzechu Adama, Syn Boży nie wcieliłby się w człowieka dla naszego zbawienia?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr kwi 26, 2017 17:46
Zobacz profil WWW
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
Cytuj:
Pan mój i Bóg mój(J 20,28) - a Jezus nie dementuje, nie prostuje "pomyłki", "nadinterpretacji", a może kłamstwa?


Cytuj:
Nie rozumiesz pytania. Ja nie pytam " pokaż mi fragmenty Biblii w oparciu o które KrK poprzez wnioski interpretuję że Jezus jest Bogiem" tylko pokaż mi stricte naukę Jezusa lub apostołów w której uczą oni że Jezus jest Bogiem najwyższym. Ja rozumuję logicznie. Skoro w Nauczaniu apostołów jest taka prozaiczna nauka;

1 Kor 11:14 Czyż sama natura nie uczy was, że gdy mężczyzna ma długie włosy, jest to dla niego hańbą, 15 ale gdy kobieta ma długie włosy, jest to dla niej chwałą? Włosy bowiem zostały jej dane za nakrycie głowy. 16 A jeśli ktoś zdaje się spierać o jakiś inny zwyczaj, to my nie mamy żadnego innego ani też zbory Boże.

Jest tu wyłożone krótko co i dlaczego odnośnie włosów to logicznie rzecz ujmując należy się spodziewać że fundamentalna nauko chrześcijaństwa o Bogu Jezusie będzie nie mniej, a więcej wyłuszczona co i dlaczego. Tymczasem w Biblii nie ma ani słowa najważniejszej nauki dla chrześcijaństwa o tym że Jezus jest Bogiem. Trzeba ją sobie dopiero samemu interpretować z wyrwanych z kontekstu fragmentów Biblii.


Trzeba se interpretować udając, że wyznanie św Tomasza to taka mało istotna sprawa.


Śr kwi 26, 2017 19:14
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
SemenBedryszko napisał(a):
To co miał robić Adam w raju gdy go stworzył Bóg


A co miał robić Adam?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr kwi 26, 2017 21:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
medieval_man napisał(a):
SemenBedryszko napisał(a):
Cytuj:
A co ty byś w tym ogrodzie po śmierci robił?

To co miał robić Adam w raju gdy go stworzył Bóg

Zakładasz, że zbawienie i życie wieczne z Bogiem w niebie jest tożsame z pobytem w Edenie?
Czyli, gdyby nie było grzechu Adama, Syn Boży nie wcieliłby się w człowieka dla naszego zbawienia?


to jest oczywiste


N maja 14, 2017 18:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
Alus napisał(a):
Cytuj:
Pan mój i Bóg mój(J 20,28) - a Jezus nie dementuje, nie prostuje "pomyłki", "nadinterpretacji", a może kłamstwa?


Cytuj:
Nie rozumiesz pytania. Ja nie pytam " pokaż mi fragmenty Biblii w oparciu o które KrK poprzez wnioski interpretuję że Jezus jest Bogiem" tylko pokaż mi stricte naukę Jezusa lub apostołów w której uczą oni że Jezus jest Bogiem najwyższym. Ja rozumuję logicznie. Skoro w Nauczaniu apostołów jest taka prozaiczna nauka;

1 Kor 11:14 Czyż sama natura nie uczy was, że gdy mężczyzna ma długie włosy, jest to dla niego hańbą, 15 ale gdy kobieta ma długie włosy, jest to dla niej chwałą? Włosy bowiem zostały jej dane za nakrycie głowy. 16 A jeśli ktoś zdaje się spierać o jakiś inny zwyczaj, to my nie mamy żadnego innego ani też zbory Boże.

Jest tu wyłożone krótko co i dlaczego odnośnie włosów to logicznie rzecz ujmując należy się spodziewać że fundamentalna nauko chrześcijaństwa o Bogu Jezusie będzie nie mniej, a więcej wyłuszczona co i dlaczego. Tymczasem w Biblii nie ma ani słowa najważniejszej nauki dla chrześcijaństwa o tym że Jezus jest Bogiem. Trzeba ją sobie dopiero samemu interpretować z wyrwanych z kontekstu fragmentów Biblii.


Trzeba se interpretować udając, że wyznanie św Tomasza to taka mało istotna sprawa.



To że Tomasz powiedział Pan mój i Bóg mój faktycznie trzeba interpretować, bo co miał na myśli Tomasz tego nikt nie wie. Sugerując się kontekstem i okolicznościami owszem można zinterpretować to iż Tomasz nazywa to Jezusa Bogiem. Ale na pewno nie jest to nauką stricte o Jezusie Bogu. Na pewno Tomasz wyraża tu swój zachwyt w odniesieniu do Jezusa tak jak np. meloman po wysłuchaniu gry jakiegoś muzyka zachwycony jego grą wykrzyknie "mistrz nad mistrzem" choć w porównaniu z prawdziwym mistrzem może być co najwyżej mierny. Często też ludzi wykrzykują " to geniusz" np. w grze w szachy gdy gracz wyjdzie po mistrzowsku z opresji, albo " istny Ulisses" jak w "Potopie" pewien biskup o Zagłobie. Celem takich przewartościowań jest podkreślenie jak cenny jest w jego oczach taki człowiek co nie koniecznie jest odzwierciedleniem faktu. I tak może ja mam rację może ty masz rację jest to kwestia otwarta. Dlatego pytam o naukę Jezusa lub Apostołów o Jezusie Bogu która by raz na zawsze ucięła wszelkie dyskusję na ten temat. Przyznasz że jest to przynajmniej zastanawiające że tak gigantycznej i fundamentalnej nauki o Jezusie Bogu w nauczaniu Jezusa i Apostołów nie ma w Biblii?


N maja 14, 2017 18:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
Robek napisał(a):
SemenBedryszko napisał(a):
To co miał robić Adam w raju gdy go stworzył Bóg


A co miał robić Adam?


Miał dbać o raj i pracować nad rozszerzeniem go po całej ziemi. Siłą rzeczy Adam mógł też rozwijać swoje talenty, umiejętności, wiedzę w szerokim tego słowa znaczeniu. Biorąc pod uwagę współczesne odkrycia nauki wiemy że np. wszechświat jest tak ogromny że aż się prosi by go kolonizować zważywszy że człowiek miał żyć wiecznie. Do tego potrzebna jest ogromna wiedza którą trzeba zdobyć. Do dziś znamy pewne prawa fizyki ale nie wszystkie. Wiele jest jeszcze przed nami. Zatem zdobywani wiedzy, rozwijaniu umiejętności i wprowadzaniu ich w czyn praktycznie nie ma końca biorąc pod uwagę ogrom wszechświata. Ale do tego musimy być doskonali i wypróbowanie w doskonałości i wierności. Dzisiejszy człowiek jest za głupi by Bóg dał mu możliwość kolonizowania wszechświata bo rozniósłby po wszechświecie terytorializm, nacjonalizm, chciwość, wojny, i wszelkiego rodzaju zło. Zatem najpierw ludzie muszą dojść do doskonałości i to wypróbowanej, a potem… cały wszechświat jest przed nami.


N maja 14, 2017 19:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
SemenBedryszko napisał(a):
To że Tomasz powiedział Pan mój i Bóg mój faktycznie trzeba interpretować, bo co miał na myśli Tomasz tego nikt nie wie.
Jak Tomasz mówi Pan mój i Bóg mój (J 20,28) to nikt nie wie, co miał na myśli? Interesujące.

A co by oznaczało, gdyby Tomasz powiedział: "nie powiem co mam na myśli, żeby nikt nie wiedział?"
Może wtedy oznaczało by to: "jesteś moim Panem I Bogiem"?

Powiedziałbym, że Twoja logika pozostawia pewien niedosyt :D

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N maja 14, 2017 19:42
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
SemenBedryszko napisał(a):
medieval_man napisał(a):
Zakładasz, że zbawienie i życie wieczne z Bogiem w niebie jest tożsame z pobytem w Edenie?
Czyli, gdyby nie było grzechu Adama, Syn Boży nie wcieliłby się w człowieka dla naszego zbawienia?

to jest oczywiste


To wcale nie jest oczywiste.
1P 1, 20
Wiecie bowiem, że z waszego, odziedziczonego po przodkach, złego postępowania zostali wykupieni nie czymś przemijającym, srebrem lub złotem, ale drogocenną krwią Chrystusa, jako baranka niepokalanego i bez zmazy. On był wprawdzie przewidziany przed stworzeniem świata, dopiero jednak w ostatnich czasach się objawił ze względu na was.
http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?p=836828#p836828

Tak więc, niezależnie od grzechu Adama wcielenie Syna Bożego dla naszego przebóstwienia było przewidziane.
Grzech Adama spowodował natomiast to, że to przebóstwienie musiało dokonać się z uwzględnieniem konieczności zbawienia.
Zbawienie od grzechu jest tylko aktem uzupełniającym wcielenia mającego za cel podniesienie człowieka do godności syna Bożego.
Dlatego w Credo mówimy:
On to
- dla nas ludzi i
- dla naszego zbawienia zstąpił z nieba

Wcielenie miało więc
- cel konieczny (dla nas ludzi, czyli dla przebóstwienia, dla theosis)
- cel przygodny (zbawienie od grzechu przy okazji przebóstwienia)

W teologii katolickiej głównym zwolennikiem takiej tezy, który dzisiaj przeważa, był Duns Szkot

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


N maja 14, 2017 20:04
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL