Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 06, 2020 16:20Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Proroctwa a świat polityki 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 10, 2017 19:08
Posty: 40
Post Daniela 11:28-30a
Daniela 11:28-30a
Witam serdecznie, proszę o zastanowienie się nad wizją z księgi Daniela 11:28-30a - o czym tu jest mowa oraz kiedy się to spełniło lub spełni?

28 – „I wróci z wielkim mieniem do swojej krainy a serce jego będzie przeciwne świętemu przymierzu.
I będzie działał skutecznie i wróci do swej krainy.”
29 – „W czasie wyznaczonym powróci z powrotem i wkroczy na południe, ale nie będzie jak wcześniej i jak później.”
30a – „I ruszą przeciw niemu mieszkańcy wybrzeży Kittim i będzie utrapiony i zawróci.”

Tekst z Dan 11:28a wypełnił się dokładnie na Rosji po II wojnie światowej, (w nawiasach będę podawał komentarz do wypowiedzi biblijnych).
Dan 11:28
„I wróci” (powrót Rosji – biblijnego króla północy po wygranej II wojnie światowej)
„z wielkim mieniem do swojej krainy” (po zwycięstwie w II wojnie światowej w 1945r Rosjanie wracając grabili wszelkie dobra z państw wrogich czy nawet sprzymierzonych przez które przechodzili - nazywając to trofiejne.
Szczególnie wielkie łupy wywozili z Niemiec gdyż Niemcy wcześniej grabili całą Europę).
„a serce jego będzie przeciwne świętemu przymierzu” (władzę w Rosji sprawowali przywódcy których cechowało wrogie nastawienie do wiary w Boga oraz krzewienie ateizmu państwowego).
„I będzie działał skutecznie” (Po II wojnie światowej Rosja była aktywna na arenie międzynarodowej, odnosiła sukcesy na scenie politycznej - w 1955r ratyfikowano Układ Warszawski czyli sojusz polityczno-wojskowy państw Europy Środkowej i Wschodniej pozostających pod wpływem Związku Radzieckiego).
„i wróci do swej krainy” ( W ostatnim fragmencie tego tekstu zapowiedziano powrót garnizonów rosyjskich do swego kraju. Do pełnej realizacji tego planu potrzebne było to, co wcześniej wydawało się niemożliwe: rozpad Związku Radzieckiego i Układu Warszawskiego. Dzięki temu szczegół ten także wypełnił się i to na naszych oczach począwszy od 1989r).
Dan 11:29
„W czasie wyznaczonym powróci z powrotem” [król północy = Rosja, odzyska utracone w wyniku rozpadu bloku wschodniego wpływy]
„i wkroczy na południe” [wiele wskazuje na Gruzję]
„ale nie będzie jak wcześniej” [zwycięstwa Rosji nad Gruzją 2008r]
„i jak później” [Ukraina - tu także sukces i brak reakcji militarnej ze strony Zachodu]
Dan 11:30a
„I ruszą przeciw niemu mieszkańcy wybrzeży Kittim” [przede wszystkim Amerykanie oraz sprzymierzony z nimi Zachód np.Wielka Brytania]
„i będzie utrapiony i zawróci” [to oznacza tu załamanie nerwowe króla północy (Rosji) oraz przegraną wojnę].

Według tej zapowiedzi III wojna światowa zacznie się gdzieś u południowych granic Rosji, biorąc pod uwagą dotychczasowe wydarzenia najbardziej prawdopodobna jest Gruzja.
Zanim jednak dojdzie do wojny, Rosja odzyska utracone wpływy i powróci z powrotem.
Obecnie zachodzące wydarzenia geopolityczne na świecie nie wydaje się być dziełem przypadku.
Studiując wcześniejsze zapowiedzi tej wizji nietrudno jest zauważyć, że od czasów starożytnych wypełniły się one nie tylko w porządku chronologicznym, ale też w całej pełni.
Można więc być pewnym, że i ta zapowiedź dokładnie się wypełni. Co to oznacza?
Niektóre kraje będące niegdyś w rosyjskiej strefie wpływów weszły w skład UE i NATO.
Aby Rosja mogła tam powrócić, nieuchronny jest rozpad UE i NATO.
Przed nami więc rozpad UE i NATO, a potem pełny powrót Rosji.
Dokładną analizę tych wypowiedzi otrzymałem już w 1998r gdy jeszcze nikt nie myślał o odzyskiwaniu wpływów przez Rosję a co dopiero o jej powrocie.
Zdaję sobie sprawę, że wydaje się to nieprawdopodobne, lecz sami z czasem będziemy mogli stwierdzić że proroctwo to wypełni się "na full". .
PS
Według tego scenariusza, trzecie wejście na południe zakończy się konfrontacją militarną z USA i globalną wojną jądrową (Objawienie 6:4).
Nie będzie to koniec świata, lecz jak stwierdził Jezus –“początkiem bólów porodowych” (Mateusza 24:7,8).
Nie stało się to za prezydentury Obamy. Nieprzypadkowo to właśnie on (a nie McCain, lub Romney) został prezydentem Stanów Zjednoczonych.
Obama jest człowiekiem rozsądnym i nie uległ presji szaleńców.
Bóg w ten sposób zabezpieczył nas przed przedwczesną wojną światową (por. Jeremiasza 1:12; Rzymian 13:1).
Dlatego też Putin odbuduje imperium a wybór Trumpa na prezydenta ułatwi mu to.
Trump jest idealnym (nieświadomym) narzędziem, którym posłuży się Bóg do realizacji swojego planu.
Tak jak do rozpadu ZSRR niezbędny był Gorbaczow tak do powrotu Rosji potrzebny jest z jednej strony Putin z drugiej Trump.
Przed nami więc w pierwszej kolejności rozpad UE i NATO a następnie powrót Rosji, dopiero potem wejście wojsk rosyjskich na południe od swoich granic i niestety globalna wojna.
Na razie, więc możemy jeszcze spać spokojnie.
Wizja ta jest różnie komentowana. Jak widać, zawiera wiele szczegółów, dlatego osoba wnikliwa jest w stanie dostrzec każdy błąd, lub sofistykę (Daniela 12:10).


Według Biblii w wyznaczonym przez Boga czasie powróci, występująca w roli "króla północy" - Rosja (Daniela 11:29a Nowa Biblia Gdańska).
Będzie to "spektakularne" widowisko, połączone z rozpadem nie tylko UE, lecz także NATO.


Pt lut 10, 2017 19:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 10, 2017 19:08
Posty: 40
Post Proroctwa a świat polityki
Witam, przeglądam prasę światową pod kontem realizacji proroctw biblijnych a dokładnie wizji z ks. Daniela.
Analizuję tą księgę od długiego czasu i zauważyłem a nawet jestem pewien, że żyjemy w czasach w których spełniają się słowa z Dan 11:28-30a:

28 – „I wróci z wielkim mieniem do swojej krainy a serce jego będzie przeciwne świętemu przymierzu.
I będzie działał skutecznie i wróci do swej krainy.”
29 – „W czasie wyznaczonym powróci z powrotem i wkroczy na południe, ale nie będzie jak wcześniej i jak później.”
30a – „I ruszą przeciw niemu mieszkańcy wybrzeży Kittim i będzie utrapiony i zawróci.”

"I powróci [król północy] do ziemi swej z dobrami ruchomymi wielkimi [1945. Ten szczegół wskazywał, że Hitler zaatakuje także ZSRR i będzie walczył aż do gorzkiego końca. Na początku nic nie wskazywało na takie zakończenie wojny], a serce jego przeciw przymierzu świętemu [wrogość wobec chrześcijan], i będzie działał [oznacza to aktywność na arenie międzynarodowej], i zawróci do ziemi swej [1991-1993. Rozpad ZSRR i Układu Warszawskiego, wojska rosyjskie powróciły do kraju]. W czasie wyznaczonym powróci z powrotem" (Daniela 11:28,29a). Powrót Rosji w tym kontekście oznacza rozpad UE i NATO. Wtedy wiele krajów z dawnego bloku wschodniego opuści amerykańską strefę wpływów i powróci do sojuszu z Rosją.

Nie dotyczy to jednak wszystkich. "I [król północy] wkroczy na południe [to może być związane z odmrożeniem konfliktu pomiędzy Gruzją i jej zbuntowanymi regionami. Rosja byłaby wówczas zmuszona do kolejnej interwencji], ale nie będzie jak wcześniej [2008 - Gruzja], lub jak później [Ukraina], gdyż ruszą przeciw niemu mieszkańcy wybrzeży Kittim [Amerykanie, na początku bez Brytyjczyków] i będzie utrapiony [to oznacza tu załamanie nerwowe] i zawróci" (Daniela 11:29b,30a).

Poprzednie wojny światowe rozpoczynały się konfliktami między państwami. Tym razem, według słów Jezusa, będzie inaczej. Zacznie się od konfliktu w ramach jednego państwa: "Powstanie bowiem naród przeciw narodowi", podobnie jak w 2008 w Gruzji (Mateusza 24:7). Wówczas Rosja znów pośpieszy na pomoc swoim sojusznikom. Jednak tym razem (będzie to już po powrocie Rosji) Amerykanie także nie opuszczą swoich sojuszników i niespodziewanie zaatakują.

Mojżesz pisał: "I okręty od strony Kittim [US Navy] i utrapią Aszszura [Rosję] i utrapią Ebera [pozostałych przeciwników, w tym Iran i Chiny] i również to [na] zawsze będzie zniszczone" (Liczb 24:24). To będzie misja samobójcza. Ta armada po wystrzeleniu rakiet z głowicami jądrowymi, nie powróci już do domu. Druga strona także użyje "wielkiego miecza" (Apokalipsa 6:4). To będzie wzajemna rzeź. Nie będzie to Armagedon, lecz jak stwierdził Jezus: "początek bólów porodowych" (Mateusza 24:7,8).

Podaje informację prasowe które potwierdzają taki scenariusz:

Dariusz Rosati: Trump gra na rozbicie UE
http://www.rp.pl/Gospodar...ie-UE.html#ap-1

Premier Walonii: UE przetrwa tylko, gdy opuszczą ją Polska, Węgry, Rumunia i Bułgaria http://www.dzienniknarodo...gdy-opuszcza-j/

Marine Le Pen ujawnia plany: NATO i UE bez Francji
http://fakty.interia.pl/s...ampaign=firefox

USA: Rex Tillerson zatwierdzony przez Senat na sekretarza stanu http://www.rp.pl/Polityka...arza-stanu.html

Zlecenie przez Kongres USA agencjom wywiadowczym przeprowadzenia oceny zdolności władz Rosji i Chin „przetrwania ataku nuklearnego” zwiększa ryzyko wojny, mówi były pracownik Pentagonu i ekspert w dziedzinie technologii rakietowych Theodore Postol. https://pl.sputniknews.com/swiat/201702 ... n-atomowa/

Amerykański wywiad sprawdzi, czy Rosja i Chiny „przetrwają atak atomowy"
https://pl.sputniknews.com/swiat/201701 ... k-atomowy/

Donald Tusk mówi Donald Trump stanowi egzystencjalne zagrożenie dla Europy
http://www.independent.co...tml#commentsDiv

„Trump otwarcie nawołuje do dezintegracji Unii Europejskiej” http://zorion.neon24.pl/p...nika-w-brukseli

Nuclear war is no longer the stuff of dystopian novellas – it's a very real and immediate threat
Wojna nuklearna nie jest już tylko czymś, co znamy z dystopicznych powieści - obecnie stała się bardzo realnym i bliskim zagrożeniem. http://www.independent.co...tml#commentsDiv

Gorbaczow straszy: to wygląda, jakby świat przygotowywał się do wojny http://www.tvn24.pl/gorba...y,710683,s.html

Wskazany przez Trumpa na ambasadora USA przy UE: Euro może upaść w ciągu 12-18 miesięcy
http://next.gazeta.pl/nex...html#Czolka3Img

Orban: Europejski projekt został zastopowany. Brexit zwiastunem ostatecznej dezintegracji
http://forsal.pl/artykuly...rze-najnowsze,1

"US President Donald Trump’s likely pick for ambassador to the European Union has said that the single currency “could collapse” in the next year and a half."
Prawdopodobny przyszły ambasador USA dla UE oświadczył, że wspólna waluta "może upaść" w ciągu następnych 18 miesięcy.
http://www.independent.co...t-a7546756.html

Rosja planuje budowę bazy wojskowej w Syrii http://indonesia.rbth.com...uriah_wyx687298

Bułgaria ma nowego prezydenta. "oponenci zarzucają Radewowi prorosyjskość; w ostatnich tygodniach wielokrotnie wyrażano obawy, że może on zmienić orientację polityczną kraju i skierować go w rosyjską strefę wpływów. W ostatnich dniach kilkakrotnie przestrzegł przed tym ustępujący prezydent Rosen Plewnelijew.
Jedną z przyczyn tych obaw było wyrażone przez Radewa stanowisko w sprawie zaanektowanego przez Rosję Krymu, który jego zdaniem "de iure jest ukraiński, de facto jest rosyjski, po przeprowadzonym referendum"... "Radew opowiada się również za zniesieniem sankcji gospodarczych przeciw Rosji," http://wiadomosci.dzienni...w-sylwetka.html

I Włosi nie chcą być częścią UE http://dnesplus.bg/News.aspx?n=789362

Szef MSZ Niemiec Frank Walter Steinmeier uważa wybranie Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych za kamień milowy, który położył kres XX-wiecznemu porządkowi świata.
https://pl.sputniknews.com/swiat/201701 ... ier-Trump/

"Gdyby polityka amerykańska poszła w zapowiadanym przez Trumpa, a szczególnie niektórych komentatorów jego wypowiedzi kierunku, to faktycznie mapy wpływów w Europie mogą zostać przerysowane. Co to oznacza? Oznacza to oczywiście między innymi zwiększenie zasięgu wpływów Moskwy. Czyli co konkretnie?"
http://alexjones.pl/aj/aj...56-co-nam-grozi

"Dyrektor Richard C. Holbrooke Forum ostrzegł, że jeśli USA wycofają się z udzielonych gwarancji bezpieczeństwa, NATO może ulec likwidacji, a to z kolei może doprowadzić do rozpadu Unii Europejskiej i strefy euro." http://wiadomosci.onet.pl...a-sobie/8gwxdq2

"Zespół prezydenta elekta Donalda Trumpa dzwonił do przedstawicieli Unii Europejskiej z zapytaniem, które z państw członkowskich jako następne po Wielkiej Brytanii, opuści struktury tej organizacji.
Pojawiło się tylko jedno pytanie i dotyczyło tego, które z państw opuści teraz struktury Unii - powiedział dziennikarzom w Brukseli obecny ambasador Stanów Zjednoczonych przy UE Anthony L. Gardner."
http://wiadomosci.wp.pl/k...l?ticaid=118717

Wicekanclerz Niemiec przestrzega przed groźbą rozpadu UE
http://forsal.pl/artykuly...rozpadu-ue.html
Według Gabriela "nie jest już nie do pomyślenia", że UE może się rozpaść.

Cena za gruzy Aleppo. Rosja rozdaje karty http://forsal.pl/artykuly...daje-karty.html

New USSR: Vladimir Putin 'to recreate HUGE SOVIET BLOCK' in plan to DESTROY the West
http://www.express.co.uk/...tin-russia-nato

"Dopóki stoję na czele rządu, obowiązkowych kwot nigdy nie będzie" – oznajmił premier Słowacji Robert Fico. Jego zdaniem system proponowany przez Unię Europejską jest "martwy".
http://fakty.interia.pl/r...ampaign=firefox

"NATO przynosi tylko zniszczenie, nieszczęście i niepewność. Powinno zostać zniesione" http://arretsurinfo.ch/lo...it-etre-abolie/

Według Biblii w wyznaczonym przez Boga czasie powróci, występująca w roli "króla północy" - Rosja (Daniela 11:29a Nowa Biblia Gdańska).
Będzie to "spektakularne" widowisko, połączone z rozpadem nie tylko UE, lecz także NATO.


Pt lut 10, 2017 23:18
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8187
Lokalizacja: Warszawa
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Wiesz, istnieje takie zjawisko jak efekt potwierdzenia, czyli, w skrócie, szukanie argumentów pasujących do tezy. Wydaje mi się, że właśnie w nie wpadłeś. Realizacji tych proroctw doszukiwano się przez całe wieki i bardzo wiele osób dostrzegało je tuż za progiem, a, jak widać, nigdy nic z tego nie wyszło.

Ja Ci polecam stosowanie podstawowego kryterium nowożytnej metodologii naukowej - falsyfikowalność. Jeśli daną hipotezę mogą obalić eksperymenty i dane, czyli, po prostu, fakty, wtedy hipoteza może być uznana za naukową. W innym wypadku tworzy się hipotezy nieweryfikowalne, w które można brnąć bez końca.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pt lut 10, 2017 23:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 10, 2017 19:08
Posty: 40
Post Re: Proroctwa a świat polityki
Jestem pewien, że tą wizję tak należy interpretować, gdybym nie był, nie odważyłbym się tego tematu przedstawiać publicznie.
W 1998 roku powiedział mi o takim zrozumieniu ks. Daniela znajomy, wtedy potraktowałem to bardzo sceptycznie, zapamiętałem tylko z tamtej rozmowy, że przed nami wojna światowa a punkt zapalny będzie na południu Rosji najprawdopodobniej w Gruzji, dał mi też wtedy swoje opracowanie biblijne na ten temat, lecz wrzuciłem je do szafki i zapomniałem.
Dopiero po 10 latach gdy w 2008 r. wybuchł konflikt zbrojny Rosji z Gruzją przypomniałem sobie tą rozmowę, odszukałem opracowanie i zadzwoniłem do niego mówiąc że właśnie stało się to o czym mi mówił w 1998 r. Powiedział wtedy że globalna wojna zacznie się dopiero od trzeciego wejścia Rosji na południe swoich granic już po powrocie Rosji, tak to przedstawia Biblia. - Dan.11:29" A w wyznaczonym czasie wróci oraz pociągnie na południe; lecz mu się nie powiedzie jak za pierwszym i następnym razem." [Nowa Biblia Gdańska]
Zacząłem wtedy analizować te wypowiedzi, lecz krytycznie żeby dostrzec w nich jakiś błąd lub sofistykę. Analizowałem to przez ok. rok kontaktując się z nim (w tamtym czasie prowadził mi księgowość w firmie), zadawałem mu wiele pytań i stwierdziłem że odpowiedzi jakich mi udzielał są rozsądne, logiczne, zgodne z wszystkimi faktami historycznymi i naukowymi.
Mogę o nim śmiało powiedzieć że jest człowiekiem bardzo uczciwym, godnym zaufania, prowadzącym się nienagannie w całym swoim życiu a co najważniejsze bojącym się Boga.
Zna na tyle gramatykę języka staro hebrajskiego, aramejskiego i greckiego aby móc przeprowadzić dokładną analizę Biblii.
Teraz po tych 18 latach obserwując wydarzenia na świecie, czytając wiele różnych artykułów prasowych, opracowań ekonomicznych, gospodarczych i politycznych z pewnością mogę stwierdzić że świat zmierza w kierunku o którym mówi Biblia a zrozumienie tego proroctwa jest w 100% zgodne z prawdą.

W 1998 r nikt poważnie nie myślał o odzyskiwaniu wpływów przez Rosję a co dopiero o jej powrocie tam gdzie była wcześniej, nic oprócz analizy biblijnej, na to nie wskazywało.
Zdaję sobie sprawę że wydaje się to nieprawdopodobne, lecz jest to plan Nieba i sami z czasem będziemy mogli stwierdzić, że te wypowiedzi wypełnią się bardzo dokładnie. (Por. Jer 1:12) Bóg czuwa nad swoim słowem, by je wypełnić. Wszystkie szczegóły tej wizji wypełniają się od czasów starożytnej Persji w porządku chronologicznym. Wizja ta jest różnie komentowana. Zawiera wiele szczegółów, dlatego osoba wnikliwa jest w stanie dostrzec każdy błąd, lub sofistykę (Daniela 12:10). Dwóch ostatnich, istotnych szczegółów tego fragmentu tej wizji inni komentatorzy nawet nie próbowali wyjaśnić. Nie pasowały bowiem do ich zwodniczych interpretacji.

W roku 1882 Wielka Brytania rozciągnęła wpływy na Egipt i przejęła rolę "króla południa". Mniej więcej w tym samym czasie Rosja zajęła pozycję "króla północy", rozciągając wpływy na terytoria, które wcześniej należały do Seleukosa I (Daniela 11:27).


Według Biblii w wyznaczonym przez Boga czasie powróci, występująca w roli "króla północy" - Rosja (Daniela 11:29a Nowa Biblia Gdańska).
Będzie to "spektakularne" widowisko, połączone z rozpadem nie tylko UE, lecz także NATO.
Następnie Dan.11:30a III WOJNA ŚWIATOWA


So lut 11, 2017 12:20
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8187
Lokalizacja: Warszawa
Post Re: Proroctwa a świat polityki
Marek_ napisał(a):
W 1998 r nikt poważnie nie myślał o odzyskiwaniu wpływów przez Rosję

Gdy ktoś spał na lekcjach historii, to nie przewidział.

Rosja od wieków dręczy wszystkich, których może, robiąc jedynie tymczasowe przerwy na okresy własnego upadku, a gdy ktoś stwierdzi, że napadnie kogoś jeszcze (oczywiście słaby kraj nienależący do NATO), totaki banał urasta do rangi niesamowitej przepowiedni.

To ja Ci powiem, że nadal będzie napadać na słabe kraje dookoła. I co, już jestem dla Ciebie prorokiem? Czy muszę jeszcze uzasadnić, dlaczego ze mnie poczciwy chłop?

Marek_ napisał(a):
...połączone z rozpadem nie tylko UE, lecz także NATO.

Wszystko się kiedyś rozpadnie. Takie prawa fizyki.

Marek_ napisał(a):
Następnie Dan.11:30a III WOJNA ŚWIATOWA

A II Wojna Światowa to nie pasowała do tego schematu?

Zresztą, nieważne. Zlekceważyłeś moje argumenty. Nie potrafisz nawet podać warunków, które obalą Twoje teorie, więc stają się one tylko bajdurzeniem wedle własnego widzimisię.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


So lut 11, 2017 13:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 10, 2017 19:08
Posty: 40
Post Re: Proroctwa a świat polityki
Czas pokaże kto ma rację.
_________________
Według Biblii w wyznaczonym przez Boga czasie powróci, występująca w roli "króla północy" - Rosja (Daniela 11:29a NBG).
Będzie to spektakularne widowisko, połączone z rozpadem nie tylko UE, lecz także NATO.
Następnie Dan.11:30a III WOJNA ŚWIATOWA


So lut 11, 2017 13:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: Proroctwa a świat polityki
No to kolego Marek_, co proponujesz w takim wypadku?


So lut 11, 2017 17:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Proroctwa a świat polityki
Marek_ napisał(a):
Jestem pewien, że tą wizję tak należy interpretować, gdybym nie był, nie odważyłbym się tego tematu przedstawiać publicznie.


Nic nowego, mnóstwo było takich pewnych przed Tobą, mnóstwo będzie po Tobie.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So lut 11, 2017 19:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: Proroctwa a świat polityki
Dlatego pytam kolegę Marek_, co dalej proponuje?


So lut 11, 2017 21:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 10, 2017 19:08
Posty: 40
Post Re: Proroctwa a świat polityki
Mądrzy będą wiedzieć, jak skorzystać z tej wiedzy.


So lut 11, 2017 22:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: Proroctwa a świat polityki
No a Ty wiesz jak skorzystać?


So lut 11, 2017 22:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Proroctwa a świat polityki
Marek_ napisał(a):
Mądrzy będą wiedzieć, jak skorzystać z tej wiedzy.


Czyli po staremu – gdy nie mamy nic merytorycznego do powiedzenia to przyjmujemy protekcjonalny ton pseudo-proroka i dla "lepszego" efektu boldujemy bzdury, które wypisujemy. ;)


So lut 11, 2017 22:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr cze 02, 2004 17:39
Posty: 40363
Post Re: Proroctwa a świat polityki
JedenPost napisał(a):
Marek_ napisał(a):
Jestem pewien, że tą wizję tak należy interpretować, gdybym nie był, nie odważyłbym się tego tematu przedstawiać publicznie.


Nic nowego, mnóstwo było takich pewnych przed Tobą, mnóstwo będzie po Tobie.

I wszyscy byli i zapewne będą tak przekonani o swej ważności i niepośledniej roli w historii ludzkości, że dowodzili i dowodzić będą treści proroctw sprzed wieków odnoszących sie jakoby właśnie do nich.


N lut 12, 2017 9:31
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Proroctwa a świat polityki
W historii interpretowano księgi apokaliptyczne (Daniela, Apokalipsę) wielokrotnie w odniesieniu do wydarzeń bieżących - każde pokolenie uważało że są w nich opisane akurat bieżące wydarzenia.

Jest to oczywiście mniej-więcej ten sam mechanizm, jaki działa w przypadku miłośników horoskopów - zawsze coś uda się "dopasować" (np. tekst "Powstanie bowiem naród przeciw narodowi" można dopasować własciwie zawsze ;) - w każdym czasie są co najmniej 3-4 miejsca na świecie, gdzie doskonale "wypełnia się" ).
Co więcej, prawem wielkich liczb od czasu do czasu "pasuje" jakieś wydarzenie w przyszłości. To dopasowanie zresztą nie musi być jakoś specjalnie trudne - popatrzmy choćby na fragment tego co napisał (nie wątpię, że w dobrej wierze) Marek_:
Marek_ napisał(a):
W 1998 roku powiedział mi o takim zrozumieniu ks. Daniela znajomy, wtedy potraktowałem to bardzo sceptycznie, zapamiętałem tylko z tamtej rozmowy, że przed nami wojna światowa a punkt zapalny będzie na południu Rosji najprawdopodobniej w Gruzji, dał mi też wtedy swoje opracowanie biblijne na ten temat, lecz wrzuciłem je do szafki i zapomniałem.
Dopiero po 10 latach gdy w 2008 r. wybuchł konflikt zbrojny Rosji z Gruzją przypomniałem sobie tą rozmowę, odszukałem opracowanie i zadzwoniłem do niego mówiąc że właśnie stało się to o czym mi mówił w 1998 r.

Otóż jakie są "twarde fakty" w tej wypowiedzi? Ano takie, że znajomy Marka_ powiedział Mu kiedyś, że wojna światowa zacznie się w Gruzji, zaś 10 lat później Rosja weszła w konflikt zbrojny w Gruzji.
  • Ile zbrojnych konfliktów było na świecie w międzyczasie?
  • Jakie było prawdopodobieństwo, że w przeciągu 10 lat nie będzie żadnego konfliktu "na południu Rosji"?
  • Czy wybuchła wojna światowa (a jeśli by dziś wybuchła - czy rzeczywiście dla jej wybuchu jakiekolwiek znaczenie miałby konflikt z Gruzji sprzed 10 lat?)

Nie spłycajmy wielkiego przesłania biblijnego do przepowiedni a la horoskop. Tam jest dużo głębsze przesłanie.
__________
Marku_ nie gniewaj się - to nic osobistego. Użyłem Twojej wypowiedzi jako przykład, bo trochę się "nawinąłeś".

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N lut 12, 2017 10:46
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 10, 2017 19:08
Posty: 40
Post Re: Proroctwa a świat polityki
Francja 2017: Marine Le Pen wygra, dzięki błędowi banku Rothschild
http://federicodezzani.altervista.org/f ... othschild/
"Front Narodowy będzie miał duże szanse na wygraną prezydenturę, wywołując tym samym ostateczny proces rozpadu Unii Europejskiej."

"Niemcy w pośpiechu ewakuują rezerwy swojego złota z zagranicy! O co chodzi?!"
http://www.dzienniknarodowy.pl/5382/nie ... go-zlota-/
"Nieoficjalnie mówi się, że nasi zachodni sąsiedzi spodziewają się na przestrzeni najbliższych lat globalnego konfliktu i to właśnie jest głównym motorem napędowym szeroko zakrojonej akcji sprowadzania złota do Niemiec."

Indie budują nowe bunkry, na granicy z Chinami
Read more at http://www.ilprimatonazionale.it/esteri ... HCWzhyO.99

Niemcy wybiera 'Anti-Trump' kandydata Frank-Walter Steinmeier na prezydenta
https://article.wn.com/view/2017/02/12/ ... nmeier_as/

Putin rozkazał lotnictwu: Przygotujcie się na wojnę!
http://czechfreepress.cz/rusko/putin-ro ... vojnu.html


Wt lut 14, 2017 10:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL