Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 15:42



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Świadectwo czystości 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz paź 20, 2016 10:32
Posty: 18
Post Świadectwo czystości
Słyszałam o takim zgromadzeniu, w którym czystość jest rozumiana dosłownie. Dziewczęta poddawane są radykalnym zabiegom, oczywiście dobrowolnie, po których nie miesiączkują. Uważam, że to jest prawdziwe świadectwo. :?:


Cz mar 23, 2017 9:05
Zobacz profil
Post Re: Świadectwo czystości
Klin napisał(a):
Słyszałam o takim zgromadzeniu, w którym czystość jest rozumiana dosłownie. Dziewczęta poddawane są radykalnym zabiegom, oczywiście dobrowolnie, po których nie miesiączkują. Uważam, że to jest prawdziwe świadectwo. :?:

Świadectwo czego?


Cz mar 23, 2017 10:03
Post Re: Świadectwo czystości
Klin napisał(a):
Słyszałam o takim zgromadzeniu, w którym czystość jest rozumiana dosłownie. Dziewczęta poddawane są radykalnym zabiegom, oczywiście dobrowolnie, po których nie miesiączkują. Uważam, że to jest prawdziwe świadectwo. :?:
Ale to ma być wątek o kretyńskich, łatwych do obalenia miejskich legendach? Czy o czym?


Cz mar 23, 2017 10:04
Post Re: Świadectwo czystości
Daja im pigulki antykoncepcyjne czy usuwaja jajniki?


Cz mar 23, 2017 10:30

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: Świadectwo czystości
Ja tam się nie znam na tych islamskich zwyczajach, ale rzeczywiście w poważnych pismach o nich czytałem. A dokładnie we trzech: "Nie" Urbana, Bravo i pudelek. Coś musi być na rzeczy.


Cz mar 23, 2017 10:34
Zobacz profil
Post Re: Świadectwo czystości
bylejaki napisał(a):
Ja tam się nie znam na tych islamskich zwyczajach, ale rzeczywiście w poważnych pismach o nich czytałem. A dokładnie we trzech: "Nie" Urbana, Bravo i pudelek. Coś musi być na rzeczy.

Zwłaszcza gdy pisze o tym pudelek :D


Cz mar 23, 2017 10:40

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: Świadectwo czystości
A teraz jeszcze koleżanka Klin o tym wspomniała. Zatem na 120% to jest prawda.


Cz mar 23, 2017 10:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 20, 2016 10:32
Posty: 18
Post Re: Świadectwo czystości
Ale jak się nad tym zastanowić, to ma jakiś sens. Bo czym innym jest deklaracja czystości tzw. śluby, a czym innym poświęcenie swojej fizyczności, swojej cielesności w sposób radykalny, by móc o swym poświęceniu zaświadczyć.


Cz mar 23, 2017 13:05
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Świadectwo czystości
Jasne... jak na przykład Orygenes, albo bliżej skopcy w Rosji.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Cz mar 23, 2017 13:17
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz paź 20, 2016 10:32
Posty: 18
Post Re: Świadectwo czystości
Coś w tym stylu, tylko już w nowoczesny sposób. Członkinie tego zgromadzenia działają głownie w "czarnej Afryce", gdzie prasuje się dziewczętom piersi jako zabezpieczenie przed gwałtem, gdzie obrzezanie faraońskie, pewnie również w tym celu, jest powszechne, gdzie narzucając pewne standardy, trzeba również dawać świadectwo samym sobą.


Cz mar 23, 2017 13:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Świadectwo czystości
Zamiast lać wodę powiedz wprost czy skłaniasz się ku pochwale patologii, którą opisujesz, czy potępieniu.


Cz mar 23, 2017 13:33
Zobacz profil
Post Re: Świadectwo czystości
Jakiego "zgromadzenia"? Słowem "zgromadzenie" określa się katolickie zakony. Więc albo bredzisz, albo celowo użyłaś tego słowa w miejsce słowa "sekta", aby rzucić oszczerstwo na katolików, którzy z pewnością takich rzeczy nie praktykują.


Cz mar 23, 2017 13:34

Dołączył(a): Cz paź 20, 2016 10:32
Posty: 18
Post Re: Świadectwo czystości
Nie wiem jaka jest precyzyjna różnica między sektą i zakonem, nie mam zamiaru wchodzić w jałową dyskusję o tym. A już oskarżanie mnie o rzucanie oszczerstw, to już przesada. Kogo miałyby dotyczyć te oszczerstwa. Nie pochwalam też żadnej patologi, ani nie potępiam, bo cóż w tej sprawie mogłabym mieć do gadania. Pojawiło się jakieś nowe, a może już bardzo stare społeczne zjawisko i o tym wspomniałam. Mnie ich filozofia trafia do przekonania i tyle.


Cz mar 23, 2017 13:48
Zobacz profil
Post Re: Świadectwo czystości
Jakies namiary na to “zgromadzenie“?


Cz mar 23, 2017 14:00
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Świadectwo czystości
Klin napisał(a):
Mnie ich filozofia trafia do przekonania i tyle.


Bardzo więc dobrze że jak na razie nikt Ci na to Twoje autorskie zgromadzenie, o którym pisałaś w innym wątku, złamanego grosza nie dał – jeżeli podobne patologie "trafiają Ci do przekonania" to doprawdy lepiej byś nie miała pod sobą żadnych mniejszych lub większych grup ludzi.

Nie wspominając już oczywiście o tym że okaleczanie własnego organizmu po przez świadome zabijanie w sobie płodności, jest oczywiście nie do pogodzenia z Nauką Kościoła na którą to raczyłaś się wcześniej powoływać.


Cz mar 23, 2017 14:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL