Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 15:38



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 bycie gejem wierzącym a rodzina 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn maja 08, 2017 20:32
Posty: 17
Post Re: bycie gejem wierzącym a rodzina
equuleuss ma rację że nikt prócz mnie nie rozumie do końca co naprawdę czuje bo nikt nie był w mojej sytuacji.nie mówię też za wszelką cenę chciałbym żyć kobietą w związku małżeńskim. mówię tylko że nie wiem czy byłbym w stanie pokochać i żyć z kobietą w sensie fizycznym skoro teraz wcale mnie nie pociagają w chyba żaden możliwy sposób.wiem że długa droga przede mną że muszę i chcieć bez żadnych wymówek zawierzyć siebie Bogu i prosić by wskazał właściwy kierunek. Może z czasem wydarzy się jakiś cud a jeśli nie to będe sam zył w czystości . łatwo się to pisze ale nie jest w rzeczywistości. ciagle pełno pokus myśli pragnień. gdybym nie chciał się zająć swoim problemem na poważnie nie tracił bym czasu na pisanie na forum.większość z was i tak uważa że tracę tu czas bo co inna osoba mówi i doradza co innego. pisze bo sie calkiem pogubiłem a sumienie wciąż gryzie i życie ucieka.nie chciałbym się obudzić pewnego dnia i zoorientować się że już jest za późno dla mnie na ratunek.

A czy ty equuleuss mogłabyś opowiedzieć swoją historię i w jakiej sytuacji jesteś teraz?


So maja 13, 2017 21:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 08, 2017 20:32
Posty: 17
Post Re: bycie gejem wierzącym a rodzina
1.wiem że długa droga przede mną. nikt nie mówił ze będzie lekko. sorki za szczerość ale chce byście mieli cały obraz z czym walczę najbardziej( mam na myśli grzeszenie sam ze sobą bo chłopaka nie widziałem od ponad pół roku a i rozmowa gdzies ostatnio się nie klei głównie chyba dlatego z czym się borykam- muszę z nim porozmawiać szczerze bo nie chce tego odbyć przez telefon)czym bardziej się staram by nie popełnić żadnego ciężkiego grzechu tym więcej i więcej pokus z każdej strony napływa. wtedy tylko proszę w krótkiej modlitwie by zabrał to wszystko ode mnie bo nie raz nie daje rady. o ile nie grzeszę cieleśnie to często mam tyle myśli o facetach - wciąż mi się podobają i ciągnie mnie do nich. ostatnio prawie co noc mam sny o facetach- nie mam nad tym żadej kontroli. jak się bronić przed tym wszystkim?

2. pisałem do księdza z mojej parafi . opisałem wszystko co i jak sytuacja wygląda ze mną. na wstępie prosiłem go o dyskrecję i czy mogę liczyć na jego pomoc i odpowiedział że tak. następnie opisałem mu wszystko i od przeszło tygodnia nie mam żadnej odpowiedzi. nie wiem czy ma za dużo obowązków ( bo wiem że ma) czy po prostu ucieka od pomocy ?

3. czy powinienem powiedzieć rodzeństwu (bo mama ma problemy ze zdrowiem) o moim problemie?


Pn maja 22, 2017 19:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: bycie gejem wierzącym a rodzina
Ad 3) Myślę, że rozmowa z siostrą to jest jakaś opcja. Raz, że już raz się wygadałeś, dwa, że sama ma "skomplikowany życiorys". A trzy, że bracia jako faceci hetero mogą mieć - wybacz wyrażenie - wrodzoną awersję do homo.

No i być może wybadasz, czy za Twoimi plecami i tak już wszyscy się nie domyślają

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pn maja 22, 2017 22:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 08, 2017 20:32
Posty: 17
Post Re: bycie gejem wierzącym a rodzina
odpisał mi ksiądz po dlugim czasie ( fakt mało miał czasu) że nikt nigdy nie prosił go o pomoc w takiej sprawie i że pierwszy raz spotyka się z tym. trudno się dziwić jest młodszy nawet ode mnie.pozwoliłem mu popytać kogoś kto może pomóc. Wiem wiem powiecie tylko Jeden może pomóc. chciałbym jednak zasięgnąć porady kogoś kto się tym zajmuję fachowo.


Wt maja 23, 2017 19:01
Zobacz profil
Post Re: bycie gejem wierzącym a rodzina
@termo

poczytaj sobie

http://mateusz.pl/okarol/ok_hin.htm


Wt lip 11, 2017 13:57

Dołączył(a): N lip 23, 2017 18:30
Posty: 2
Post Re: bycie gejem wierzącym a rodzina
Jestem w podobnej sytuacji jak i ty, mam swoje lata i też jestem nadal wierzący.
Dam ci moją subiektywną radę na podstawie własnych doznań ,nie musisz ale możesz skorzystać. Wg mnie powinieneś przede wszystkim kochać ludzi,być dobrym człowiekiem, zaakceptować to co Bóg ci zesłał,nie jesteś jedyny są tysiące,miliony takich jak ty, nie staraj się na siłę tego dlaczego tak jest zrozumieć,zaufaj Bogu ,modlić się, ja jestem w związku z mężczyzną. Jest miłość,szczera,czysta,bez zdrad,fałszu,kłamstwa. Czuję często Bożą miłość ,ogromną pomoc ,dużo pomogło mi wstawiennictwo Siostry Faustyny ,tak namacalne,zarówno w chorobie /silna depresja/ jak i w życiu.
Stosuj się do 10 przykazań, nie słuchaj ludzi ,którzy pod przykazanie : "nie cudzołóż" podciągają homoseksualizm, wg mnie to bzdura, polecam film "Pray for Boby" jest w nim dokładnie pokazane jak ślepy ortodoksyjny katolicyzm może uczynić dużo zła.
Bóg Ciebie kocha jakim jesteś, heteroseksualny człowiek może być o wiele gorszym człowiekiem od Ciebie ,nawet taki ,który lata codziennie na msze i przyjmuje sakramenty.
Powiem ci moje doświadczenie z jednej ze spowiedzi św. : ogólnie konkluzja po wyznaniu mojej sytuacji jest : lepiej chodzić po saunach,klubach,parkach i uprawiać przygodny sex- bo z tego możesz się wyspowiadać ,niż życie w związku homoseksualnym ,tamto kościół ci odpuści tego nie,więc pomyśl logicznie??? lepsze bycie dziwką niż kochającym gejem w związku ,nikt mnie tutaj na tym forum zwłaszcza nie przekona do tego co mi powiedział uprzedzony nierozumiejący sytuacji ksiądz, poradził mi "unikać sexu" co oczywiście jest u kochającej się dwójki osób w związku nonsensem . Teraz co do wyznania rodzinie ,nie wiem ile masz lat ale uważam ,że dla twojego i ich dobra nie powinieneś, kryj się z tym do 30tki ,wtedy będzie i tak wiadomo,ale zawsze lepiej nie mowic choc sie domyślają, wielu znajomych potwierdzi, bo wtedy pęka jakaś bariera psychologiczna, jest to dla rodziny bardzo ciężkie, cierp sobie ty a im oszczędż będziesz miał zasługę większą . Co by tutaj mi kto nie mówił na ten temat nigdy nie uwierzę ,że Bóg mnie takim stworzył i potępia to co stworzył, podyskutować można tylko właśnie z gejem, bo jak heteroseksualna osoba to ocenia to naprawdę musiałaby posiedzieć w twoim mózgu przez pare dni wtedy zmieniła by zdanie. To tak jakby zacząć leczyć z heteroseksualności osobę heteroseksualną dla której inna orientacja jest wręcz obrzydliwa, tak bo to zakodowany instynkt od stworzenia. Tutaj i tak widzę udzie są dość na forum wyrozumiali,radzą normalnie, najgorsi są tacy katolicy,którzy mają sami czarno w duszy ale łatwo im przychodzi potępiać innych,a zwłaszcza niestety księża ,z których sporo jest gejami.
Sam potępiam wyuzdanie,obnoszenie się ze swwoją taką czy inną seksualnością , tzw. bzykanie się jak piesek gdzie popadnie,dlatego wybrałem życie w związku ,wieloletnim związku,który nie podoba się głównie ludziom bo Bóg i tak jestem pewien mnie kocha i będzie miał miłosierdzie nademną.Siostra Faustyna kiedyś pięknie opisała w pamiętniku ,jak Pan Jezus jej powiedział,że bardziej go boli nieufnośc w miłosierdzie i wybaczenie przez Boga wszelkiego grzechu niz sam grzech.
Więc głowa do góry,znajdż sobie kogoś pokochaj go, ale kochaj ludzi,bądż dla nich dobry, proś o opiekę Boga,módl się . Oczywiście najtrudniej jest rozeznać w sumieniu jeśli chodzi o spowiedż i sakramenty wtedy ,ja usłyszałem pewną radę jakgdyby w duszy ,po żarliwej modlitwie do Siostry Faustyny co robić ale o tym to juz mogę ew. tylko na priv.
Wiem ,że wielu czytających nie zgodzi się z moim podejściem dlatego na poczatku napisałem ,że jest to moja subiektywna ocena rzeczywistości w jakiej przyszło mi żyć.


N lip 23, 2017 19:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL