Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:15



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Jakie jest Niebo twoich marzeń? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Jakie jest Niebo twoich marzeń?
Z tego co mi się wydaje to jeszcze takiego tematu nie było, więc może spróbuje, w sumie to na razie będzie z mojej strony ostatni rozpoczęty temat, bo już mi się pomysły pokończyły.
Oczywiście by wypadało uwzględnić jak na ten temat wypowiadają się poszczególne religie, jak również to co ja chce nie ma żadnego znaczenia, w końcu ewentualne Niebo wygląda jak wygląda i tutaj nie mam na to żadnego wpływu.
No ale w sumie przecież mogę przedstawić swoją wersie która mi odpowiada, i skonfrontować ją z tym co przedstawiają różne religie.
A więc zaczynajmy :biggrin:
Mi by pasowało coś takiego żeby Niebo wyglądało w ten sposób że ludzie żyją, tak jak jest w tej chwili na ziemi, tyle tylko że są cały czas młodzi, no i nie ma sytuacji że ktoś może zostać zamordowany, na cokolwiek zachorować czy tam coś podobnego.
I również by nie było możliwości żeby popełniać jakiekolwiek przestępstwa, więc to prawo które by było ustanowione,(oczywiście przez ludzi za pomocą jakiegoś tam referendum, w końcu to ma być Niebo dla ludzi, więc to ludzie muszą mieć w tym decydujący głos)to by również było w 100% przestrzegane, a nad przestrzeganiem tego prawa oczywiście by czuwał Bóg 8)

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt maja 30, 2017 19:12
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Jakie jest Niebo twoich marzeń?
W zasadzie to w dużym stopniu wyczerpuje ideę Jeruzalem nowego zstępującego z nieba na ziemię. Poza prawem wymyślanym przez ludzi.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt maja 30, 2017 19:19
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 06, 2015 10:22
Posty: 630
Post Re: Jakie jest Niebo twoich marzeń?
Dobrze napisane :) Ap 21

_________________
Warto zerknąć: Egzorcyzmy | Mamre | Różaniec | Modlitwy i życiorysy świętych | Życie wieczne


Wt maja 30, 2017 20:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jakie jest Niebo twoich marzeń?
medieval_man napisał(a):
W zasadzie to w dużym stopniu wyczerpuje ideę Jeruzalem nowego zstępującego z nieba na ziemię. Poza prawem wymyślanym przez ludzi.


Jeruzalem to jednak coś innego.
Bo w tej mojej wersji Nieba co tutaj przestawiłem, jest możliwość rywalizacji w sporcie w biznesie, czy gdziekolwiek indziej, w końcu to nie jest coś co jest zabronione przez prawo.
A przecież taka rywalizacji rodzi przeróżne emocje, również negatywne.
I tutaj pojawia się problem, bo w tym Jeruzalem to żadnych negatywnych emocji nie będzie.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt maja 30, 2017 22:35
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 03, 2016 22:44
Posty: 65
Post Re: Jakie jest Niebo twoich marzeń?
500 hurys dla każdego.


Pt cze 02, 2017 21:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jakie jest Niebo twoich marzeń?
Marek144 napisał(a):
500 hurys dla każdego.


To by było zbyt proste :mrgreen:
Bo na te hurysy to trzeba zapracować, wtedy wszystko smakuje zupełnie inaczej.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N cze 04, 2017 4:17
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 03, 2016 22:44
Posty: 65
Post Re: Jakie jest Niebo twoich marzeń?
Słuchaj, pytanie było jak wg mnie niebo wygląda. Więc dla mnie hurysy. Dla ciebie może być 500+


N cze 04, 2017 8:23
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 03, 2016 22:44
Posty: 65
Post Re: Jakie jest Niebo twoich marzeń?
Apropos zapracowania, zawsze możesz krzyknąć Allah Akbar w galerii handlowej i dać się spałować przez ochronę, lub w wersji mocniejszej wysadzić w powietrze. 500 hurys jak nic...


N cze 04, 2017 8:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jakie jest Niebo twoich marzeń?
Marek144 napisał(a):
Słuchaj, pytanie było jak wg mnie niebo wygląda. Więc dla mnie hurysy. Dla ciebie może być 500+


Pytanie akurat dotyczy tego, jakie Niebo tobie "Marek144" odpowiadało najbardziej, a kwestia tego jak faktycznie Niebo wygląda to już zupełnie coś innego, bo przecież nie będzie tak że to Niebo będzie wyglądało tak jak tobie "Marek144" by pasowało najbardziej.

No i oczywiście ja tobie tych hurys nie zabraniam, w sumie bym może i nawet popierał, tyle tylko że wcześniej czy później te 500 hurys się znudzi( a przynajmniej mi tak się wydaje :mrgreen: ) i co wtedy?
I ja bym tu był za dostępem do innych ludzi, bo przy tym nie ma możliwości żeby się to wszystko znudziło.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N cze 04, 2017 10:53
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 03, 2016 22:44
Posty: 65
Post Re: Jakie jest Niebo twoich marzeń?
Ani ucho nie słyszało, ani oko nie widziało. Zatem można puszczać wodze fantazji. Może hurysy, walkirie lub Valhalla, zależy kogo spytasz. Może też być uczta Baranka, Nowe Jeruzalem i podobne. Jak dla mnie to rzecz nie do rozstrzygnięcia bo nikt stamtąd nie powrócił.

Osobiście bliska jest mi wizja Nowego Jeruzalem z Apokalipsy św. Jana.


N cze 04, 2017 19:46
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 03, 2016 22:44
Posty: 65
Post Re: Jakie jest Niebo twoich marzeń?
Ciekawą wskazówkę daje przypowieść o talentach, gdzie Pan mówi swoim sługom, że byli wierni w małych rzeczach (choć powierza im bardzo duży majątek) i nad wieloma wielkimi ich postawi. Zatem nie będą to relacje takie jakie znamy ale coś naprawdę wielkiego. Co? Może udział w Stworzeniu?


N cze 04, 2017 19:49
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 03, 2016 22:44
Posty: 65
Post Re: Jakie jest Niebo twoich marzeń?
Jest jeszcze wersja ala Matrix vel Elon Musk, gdzie jesteśmy tylko symulacją komputerową. Moim zdaniem to już odjazdy z bogactwa pana Muska.


N cze 04, 2017 19:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jakie jest Niebo twoich marzeń?
Marek144 napisał(a):
Jest jeszcze wersja ala Matrix vel Elon Musk, gdzie jesteśmy tylko symulacją komputerową. Moim zdaniem to już odjazdy z bogactwa pana Muska.


Co takiego ten Matrix zmienia?
Bo jeśli ludzkości kiedyś by się udało stworzyć takiego Matrixa, to by oznaczało że nie ma Boga?

Marek144 napisał(a):
Ani ucho nie słyszało, ani oko nie widziało. Zatem można puszczać wodze fantazji.


Nie tak prędko :mrgreen:
Bo jeśli ktoś za życia doczesnego lubił grać sobie w GTA, to również w Niebie by chciał w to grać, i to jeszcze na dodatek grać w to, w realnej rzeczywistości, więc wtedy jak taki ktoś by chciał samochodem ludzi rozjeżdżać, to trzeba mu na to pozwolić? w końcu sam mówiłeś że trzeba zdać się na fantazje.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N cze 04, 2017 20:19
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 03, 2016 22:44
Posty: 65
Post Re: Jakie jest Niebo twoich marzeń?
To niech gra. Not my problem.


N cze 04, 2017 20:27
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 03, 2016 22:44
Posty: 65
Post Re: Jakie jest Niebo twoich marzeń?
Człowiek potrzebuje Boga, bo jest śmiertelny. Gdyby był tylko maszyną, którą można naprawić czy wyłączyć i włączyć być może Boga by nie potrzebował. Pytanie kogo uważasz a Boga?


N cze 04, 2017 20:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL