Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 2:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 ??? - bo nie wiem jaki nadać tytuł 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 15, 2004 15:31
Posty: 2652
Post ??? - bo nie wiem jaki nadać tytuł
JAk tak słucham i oglądam co niektórzy wygadują o Kościele to zaastanawia mnie jedno

Czemu uważają tzw. ateiści/ niepraktykujący że księża czy zakonnicy ........ końiecznie muszą być bez skazy, święci, najmądrzejsi na świecie..........
Czemu nie zauważają że to też ludzie tacy sami jak oni, omylni, .....,......,

Czy tak bardzo potrzeba autorytetu że opluwa się każdego księdza/zakonnika/siostrę który okazuje choć troszeczkę ludzkiej słaboścci.....

_________________
Obrazek Obrazek


Śr cze 01, 2005 19:26
Zobacz profil YIM
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 30, 2004 13:22
Posty: 1845
Post 
To jest podobnie, jak w stosunku do własnych dzieci. Każdy rodzic mniema, że jego dziecko jest nieskazitelne, skromne, grzeczniutkie, łagodne, pogodne, przyjazne i wiele, wiele zalet mozna by tu wymieniać. A to własne dziecko jest nikim innym, jak tylko i aż człowiekiem. Jest grzeszne, niegrzeczne i ma wiele słabości, z którymi P. Bóg kazał nam się urodzić, czyli z grzechem pierworodnym.
Sama poniekąd opdpowiadasz, mówiąc, że to tacy sami ludzie, jak my i oni, czyli omylni.
Bez skazy, święty, najmądrzejszy jest tylko Bóg. Dlatego tu na ziemi my ludzie ciągle sie doskonalimy, uczymy, pracujemy, uczymy się myśleć, zadajemy wciąż pytania, na które brak odpowiedzi. Odpowiedzi od ludzi.
Jeśli ktoś w moim towarzystwie tak komentuje osoby duchowne, jak to stwierdzasz , to wkraczam w dyskusję i wysuwam swoje argumenty. Bo takie traktowanie ludzi zakonnych to tylko brak podstawowej wiedzy poprostu o
człowieku .
Co nie oznacza, że osoby duchowne są bardziej grzeszne od laików. Ale to są ludzie.
A ich zawód predysponuje ich do większych wymagań wobec Boga i takich samych ludzi, jakimi oni też są.

_________________
Miłować Go całym sercem, całym umysłem i całą mocą i miłować bliźniego, jak siebie samego daleko więcej znaczy niż wszystkie całopalenia i ofiary. Mk12,33


Śr cze 01, 2005 20:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
Obawiam się, że zawężenie twierdzenia do ateistów i niepraktykujących również nie jest sprawiedliwe...

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


Śr cze 01, 2005 22:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 15, 2004 15:31
Posty: 2652
Post 
Wilczku może i zawężam ale TE osoby wg. mnie najbardziej krzyczą.
Proponowałabym spojżeć na własną słabość, potem spróbować zobaczyć np. w księżach człowieka nie robota wykonującego zadanie.
Tym którzy nie potrafią dać wolności nikomu poza sobą,













[size=9]Ps. Tylko Bóg jest doskonały więc ja też mogę sie gdzieś tu mylić[/soze]

_________________
Obrazek Obrazek


Cz cze 02, 2005 5:39
Zobacz profil YIM
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 14, 2004 19:35
Posty: 796
Post 
Nutko, nie tylko ateiści i nie tylko od księzy wymagają "bycia bez skazy". Oczekuje się tego od wszystkich osób, które mają być autorytetem, które uczą, bądź rzadzą, czyli: polityków, nauczycieli. Tacy ludzie są pod ostrzalem czujnych spojrzeń ludzi, powinni bardziej się kontrolować, wykazywać większą dyscypliną i nie pozwalać sobie na słaości. Skoro tego nie potrafią, nie nadają się na księży, nauczycieli, czy polityków. Zauważcie, ze teraz już nikt nie szanuje polityków, uwaza się, że politycy to złodzieje, kłamcy, oszuści, mimo że pewnie to tacy sami ludzie jak my, mają swoje słabości.

W okresie rozkwitu mediów, wszelkie słabości osób mniej lub bardziej publicznych wychodzą na światło dzienne.

_________________
Oszukać diabła nie grzech...


Cz cze 02, 2005 7:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
Właśnie :)

Po pierwsze - nie tylko ateiści. Nie podoba nam się, że powiedzmy jedną aferę rozciąga się na wszystkich księży, nie uogólnajmy i my. Więc: nie wszyscy ateiści i nie tylko ateiści.

Po drugie - nie tylko księży, ale wszystkich osób na świeczniku.

Faktem jest, że media nie podadzą informacji o tych wszystkich kapłanach, którzy sumiennie spełniają swoje obowiązki, tylko wyciągną i rozdmuchają każdą aferę. Więc jeśli ktoś nie ma styczności z Kościołem (a także odrobiny rozsądku czy dobrej woli), to taki obraz duchowieństwa mu się tworzy. Gorzej, że podatne na to są również osoby praktykujące, którym nagle zamykają się oczy na normalność wokół nich, a widzą tylko to, o czym akurat trąbi się w telewizji. Pogoń za sensacją i szukanie usprawiedliwienia dla własnego postępowania...

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


Cz cze 02, 2005 15:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL