Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 22:17



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 PRAWDA OBJAWIONA 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: PRAWDA OBJAWIONA
Małgosiaa napisał(a):
Przestań kłamać!!!!!!
W usuniętych postach nie było nic z powyższych treści. Na nic się zdają Twoje kłamstwa, bo do wszystkiego, co zostało usunięte, moderacja ma wgląd i medieval_man może łatwo sprawdzić. Nic nie idzie w niebyt, więc jeśli nie chcesz iść na zasłużony odpoczynek, to przestań oskarżać moderację.
A powyższe Twoje tłumaczenie ma się nijak do poprzednich Twoich "wyjaśnień".


Oj nie ładnie pani moderatorko.
Ja piszę na kilku forach i słowo w słowo.
Proszę sprawdzić - czekam...

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Pn lis 06, 2017 16:57
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: PRAWDA OBJAWIONA
Alus napisał(a):
Trochę jednak było - były odpowiedzi kilku userów korygujące tezy wybranej.

Jakie tezy?
Alus napisał(a):
W zasadzie nie bardzo jest sens odpowiadać na Twoje posty, bo wyszuka sie odpowiednie linki, argumenty, a tymczasem mod jednym ruchem wywali wszystko do kosza......

Raptem dwa linki podane przez Ciebie do słownika i wiki. Reszta postów była próbą dopytania "o co cho", ale masz rację: nie ma sensu odpowiadać, bo w postach wybranej nie ma treści do dyskusji.
wybrana napisał(a):
Oj nie ładnie pani moderatorko.
Ja piszę na kilku forach i słowo w słowo.
Proszę sprawdzić - czekam...

A co mnie interesują inne fora? Ale sprawdziłam. Z sąsiedniego forum też wywalano Twoje posty, a ostatnio (dzisiaj) zamknięto temat o tym samym tytule co powyższy.

Edit: Przepraszam. Nie zauważyłam wśród usuniętych postów, że jest też to samo co wkleiłaś w odpowiedzi m_m. Nie zmienia to faktu, że zaśmiecasz wątek i oskarżasz moderację o wrogie działanie poprzez usuwanie Twoich postów.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn lis 06, 2017 17:35
Zobacz profil
Post Re: PRAWDA OBJAWIONA
wybrana - ponawiam pytanie: jakim cudem gra słów działająca tylko w języku polskim od XIV wieku ma znaczenie dla interpretacji tekstu pisanego oryginalnie w starożytnym języku hebrajskim. I będę to pytanie powtarzał do skutku. Aż albo wyjaśnisz, albo przyznasz, że Twoje rozumowanie jest idiotyczne.


Pn lis 06, 2017 17:43

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: PRAWDA OBJAWIONA
Małgosiaa napisał(a):
Alus napisał(a):
Trochę jednak było - były odpowiedzi kilku userów korygujące tezy wybranej.

Jakie tezy?
Alus napisał(a):
W zasadzie nie bardzo jest sens odpowiadać na Twoje posty, bo wyszuka sie odpowiednie linki, argumenty, a tymczasem mod jednym ruchem wywali wszystko do kosza......

Raptem dwa linki podane przez Ciebie do słownika i wiki. Reszta postów była próbą dopytania "o co cho", ale masz rację: nie ma sensu odpowiadać, bo w postach wybranej nie ma treści do dyskusji.
wybrana napisał(a):
Oj nie ładnie pani moderatorko.
Ja piszę na kilku forach i słowo w słowo.
Proszę sprawdzić - czekam...

A co mnie interesują inne fora? Ale sprawdziłam. Z sąsiedniego forum też wywalano Twoje posty, a ostatnio (dzisiaj) zamknięto temat o tym samym tytule co powyższy.

Edit: Przepraszam. Nie zauważyłam wśród usuniętych postów, że jest też to samo co wkleiłaś w odpowiedzi m_m. Nie zmienia to faktu, że zaśmiecasz wątek i oskarżasz moderację o wrogie działanie poprzez usuwanie Twoich postów.


Nie komentuj sąsiednich forów, bo łżesz w tym temacie jak z nut. Dzisiaj nie zamknięto żadnego mojego tematu ani nie usunięto żadnego mojego postu o tym temacie.
Nie usprawiedliwiaj się kłamstwem.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Pn lis 06, 2017 18:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: PRAWDA OBJAWIONA
zefciu napisał(a):
wybrana - ponawiam pytanie: jakim cudem gra słów działająca tylko w języku polskim od XIV wieku ma znaczenie dla interpretacji tekstu pisanego oryginalnie w starożytnym języku hebrajskim. I będę to pytanie powtarzał do skutku. Aż albo wyjaśnisz, albo przyznasz, że Twoje rozumowanie jest idiotyczne.


Dałam ci odpowiedz, podawając dla przykładu cytaty z Biblii Tysiąclecia.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Pn lis 06, 2017 18:18
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: PRAWDA OBJAWIONA
wybrana napisał(a):
Dzisiaj nie zamknięto żadnego mojego tematu ani nie usunięto żadnego mojego postu o tym temacie.

Fakt, nie dzisiaj, a 30 października zamknięto ten temat "Prawda objawiona".

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn lis 06, 2017 18:47
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: PRAWDA OBJAWIONA
wybrana napisał(a):
PAN
Według źródła https://pl.wikipedia.org/wiki/Pan_(mitologia)
Pan (gr. Πάν Pán, łac. Pan, Faun, Faunus) – wywodzący się z Arkadii[1] grecki bóg opiekuńczy lasów i pól, strzegący pasterzy oraz ich trzód. W rzymskim panteonie bogów Pan utożsamiany był z Faunem (Faunusem) lub z bogiem lasów Silvanusem.
Pan był przedstawiany w postaci pół człowieka, pół zwierzęcia. Miał tułów i twarz mężczyzny, był cały owłosiony, o kozich nogach, ogonie, brodzie i rogach. Wyglądem przypominał satyra, stąd zwano ich czasem panami. Ponadto był bardzo zwinny i słynął z umiejętności tanecznych. Przebywał głównie w górach i gajach, w pobliżu źródeł i zaciszu drzew. Przypisywano mu dużą aktywność seksualną, a obiektami jego zalotów były zarówno nimfy jak i młodzi chłopcy oraz zwierzęta[2].
Pan stał się bogiem popularnym w całej antycznej Grecji i wraz z upływem czasu przypisywano mu nowe funkcje, np. lekarza i wieszcza, a pod wpływem neoplatonizmu uznano go za wcielenie płodności[3].
Atrybutami Pana była syringa, kij pasterski, wieniec jodłowy lub jodła w ręce. Poświęcona była mu świątynia w Atenach.

Jaki jest sens przytaczania tej definicji?
Może powinnaś przytoczyć też słownikową definicję słowa "Pan" z angielskiego, czyli "patelnia"?

wybrana napisał(a):

Pan
Pan oznacza monarcha, magnat, władca, panujący i może być używane zamiennie.
Np. w odniesieniu do określenia Boga - Bóg, Król Niebieski, Król Niebios, Najjaśniejszy Pan, Najwyższy, Najwyższy Sędzia, Odnowiciel, Ojciec Niebieski, Pan Świata, Pan Wszechrzeczy, Pan Wszelkiego Stworzenia, Pan Zastępów, Przedwieczny, Stworzyciel, Stwórca, Wiekuisty, Wszechmogący, Zbawiciel,

Tylko, czy słowo Wiekuisty, Bóg, Król Niebieski, Wszechmogący itd. można przypisać do każdego wersetu Biblii Starego Testamentu. Słowo Pan wprowadzone jest w Uwspółcześnionej Biblii Gdańskiej.

Bóg Ojciec Wszechmogący Stworzyciel nieba i ziemi przemówił do tego narodu Izraelskiego dając im przykazania - Dekalog, czyli kodeks Boży.
Przemawiał do tego narodu przez swoich wybranych Proroków, którzy przekazywali Słowo i Wolę Bożą i dla tego celu byli powołani.
Nie możemy jednak uznać, że przemawiał cały czas do przywódców plemion Izraelskich i bezpośrednio wpływał na ich uczynki, bo to było by fałszem.
Przywódcy Izraelski powoływali się na PANA, i tym Panem nie był Bóg Wiekuisty, ale PAN z rogami - szatan.

Skąd takie przypuszczenie, że przywódcy Izraela mówiąc "Pan" mieli na myśli Szatana?
Proszę o konkret....

wybrana napisał(a):
W jednych przekładach Biblii mamy ujęte słowo"Pan" a w innych te słowo jest zastąpione "Bóg, Wiekuisty, Zbawiciel"

Te słowa nie są równoznaczne i w rzetelnym tłumaczeniu nie mogą być stosowane wymiennie.
wybrana napisał(a):
Słowo "Pan" ma dwuznaczne znaczenie, ale gdy wpiszemy słowo - Bóg, Wiekuisty, Zbawiciel, to te słowa nadają danemu wersetowi Boskie znaczenie.
Ujęcie jednak tego słowa nadaje tworzącym Biblię wielką odpowiedzialność wobec czytających i wobec Boga.

Bóg Ojciec dał Izraelitom pouczenie - Przykazania - Dekalog.
Powołał wybranych Proroków, by przekazywali słowo i wolę Bożą.
Jeżeli na początku wersetu czytamy Pan, to możemy rozważać, czy Przemawiał Bóg Stworzyciel, czy Bóg wymyślony lub szatan.

To Twój wymysł. Nie ma on pokrycia z rzeczywistością. Ochłoń.
Każdorazowo słowo "Pan", które w polskim tłumaczeniu zastępuje słowo greckie Kyrios, czy łacińskie Dominus, albo hebrajskie Adonai odnosi się do Boga.
Nie do Szatana.

Przykro mi, ale wróć do szkoły.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn lis 06, 2017 19:36
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: PRAWDA OBJAWIONA
wybrana napisał(a):
Przywódcy Izraelski powoływali się na PANA, i tym Panem nie był Bóg Wiekuisty, ale PAN z rogami - szatan


Nie potrafisz sobie poradzić z całą zawartością ST? Tak..?
Też to przechodziłam,bywało ciężko,aż w końcu(zrozumiałam) przyjęłam
każde Słowo, które on w sobie zawiera.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn lis 06, 2017 20:22
Zobacz profil
Post Re: PRAWDA OBJAWIONA
Jeszcze trochę, a wybrana nam muzykę zrewolucjonizuje; toż tam się gra na fletni Pana. Między innymi.

O, proszę. Nie dość, że instrument szatański, to jeszcze dziki na nim gra. Normalnie piekło otwarte i siarka płomienista pod nogami.


Pn lis 06, 2017 20:40
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: PRAWDA OBJAWIONA
wybrana napisał(a):
1:1Wyrok. Mowa Pana do Izraela za pośrednictwem Malachiasza.
1:2Umiłowałem was - mówi Pan - wy zaś pytacie: W czym się przejawia, że nas umiłowałeś? Czyż Ezaw nie był bratem Jakuba? - wyrocznia Pana - a Ja [jednak] umiłowałem Jakuba...

Jeśli słowo "Pan" kojarzy Ci się z szatanem, to czytaj Biblię w innym języku, gdzie nie będzie "Pana" i już. Polecam np. uroczy język czeski, tu straszliwy problem z "Panem" w ogóle nie występuje, czyta się zupełnie bezstresowo:

Malachiáš 1

1Výnos. Slovo Hospodinovo o Izraeli skrze Malachiáše.
2„Zamiloval jsem si vás, praví Hospodin. Vy však se ptáte: ‚Kde je důkaz , že sis nás zamiloval?‘ Což nebyl Ezau Jákobův bratr? je výrok Hospodinův. Jákoba jsem si zamiloval,

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn lis 06, 2017 20:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: PRAWDA OBJAWIONA
chwat napisał(a):
wybrana napisał(a):
1:1Wyrok. Mowa Pana do Izraela za pośrednictwem Malachiasza.
1:2Umiłowałem was - mówi Pan - wy zaś pytacie: W czym się przejawia, że nas umiłowałeś? Czyż Ezaw nie był bratem Jakuba? - wyrocznia Pana - a Ja [jednak] umiłowałem Jakuba...

Jeśli słowo "Pan" kojarzy Ci się z szatanem, to czytaj Biblię w innym języku, gdzie nie będzie "Pana" i już. Polecam np. uroczy język czeski, tu straszliwy problem z "Panem" w ogóle nie występuje, czyta się zupełnie bezstresowo:

Malachiáš 1

1Výnos. Slovo Hospodinovo o Izraeli skrze Malachiáše.
2„Zamiloval jsem si vás, praví Hospodin. Vy však se ptáte: ‚Kde je důkaz , že sis nás zamiloval?‘ Což nebyl Ezau Jákobův bratr? je výrok Hospodinův. Jákoba jsem si zamiloval,



W dniu dzisiejszym na poprzedniej stronie napisałam
Pan
Pan oznacza monarcha, magnat, władca, panujący i może być używane zamiennie.
Np. w odniesieniu do określenia Boga - Bóg, Król Niebieski, Król Niebios, Najjaśniejszy Pan, Najwyższy, Najwyższy Sędzia, Odnowiciel, Ojciec Niebieski, Pan Świata, Pan Wszechrzeczy, Pan Wszelkiego Stworzenia, Pan Zastępów, Przedwieczny, Stworzyciel, Stwórca, Wiekuisty, Wszechmogący, Zbawiciel,

Zacytowałam Zefciowi fragment z Biblii Tysiąclecia, by wskazać mu, że w tych wersetach jest ujęta również ta forma wyrażania i to było odpowiedzią na jego pytanie.

Dlaczego piszesz takie niezrozumiałe wnioski oskarżające mnie. Na jakiej podstawie w ogóle wyciągnąłeś takie wnioski. Około 10 moich wpisów w tym temacie usunięto i skąd możesz wiedzieć o czym była mowa.

Napisałam Markowi Piotrowskiemu, że nigdy nie śmiała bym ocenić w jakim wersecie te słowo przyjmuje nadane znaczenie.
Czy określa Pana jako Boga wszechmogącego, czy Pan jest osobą wymyśloną służącą dla potrzeb piszącego go, w celu nadania wersetowi ważności.

Zadałam już dziś kilkakrotnie pytanie i nikt do tej pory mi nie odpowiedział. Może ty zamiast oskarżać i przypisywać komuś odpowiedzi w sposób niekulturalny mi odpowiesz.
Czy Bóg przekazywał Izraelitom swoją wolę poprzez danie im przykazań i poprzez wybranych Proroków, czy sam osobiście pouczał, prowadził i napominał każdego władcę plemienia?

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Pn lis 06, 2017 23:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: PRAWDA OBJAWIONA
Saqura napisał(a):
wybrana napisał(a):
Przywódcy Izraelski powoływali się na PANA, i tym Panem nie był Bóg Wiekuisty, ale PAN z rogami - szatan


Nie potrafisz sobie poradzić z całą zawartością ST? Tak..?
Też to przechodziłam,bywało ciężko,aż w końcu(zrozumiałam) przyjęłam
każde Słowo, które on w sobie zawiera.



Ale wielu chrześcijan błądzi, bo jest zwiedzona fałszywym obrazem Boga. Ich serca są zamknięte na miłość do Boga, bo któż pragnie kochać okrutnika? Czy z samej bojaźni i strachu jesteśmy wstanie otworzyć swoje serce na pełnie miłości Bożej.
Dlatego tak wygląda świat, bo zło dziejowe zwyciężyło. Prawda Objawiona i dana nam przez samego Boga niewiele nam ludziom pomogła. Zło króluje i triumfuje, bo dobro zostało wyparte, prawda została wyparta. Ludzie zamiast wielbić dobro Boga zalewają swoje serca trwogą. Zło wyzwala zło i kąkol rośnie. Ludzie swoje niecne i złe czyny usprawiedliwiali i usprawiedliwiają wolą Boża. Wykorzystują Boga i w ten sposób gnębią jedni drugich i jeszcze twierdzą, że Bóg tego chce.
Bóg był i jest najlepszym, kochającym, miłosiernym, cierpliwym Ojcem. Kocha nas swoje dzieci i cały czas walczy o nas o nasze zbawienie. Mimo naszej grzeszności trwa przy nas i często wspomaga. Czasem doświadcza, ale tylko dlatego, by nasze oczy zobaczyły i nasze uszy usłyszały. Z każdego nawróconego cieszy się całe Niebo.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Pn lis 06, 2017 23:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: PRAWDA OBJAWIONA
wybrana napisał(a):
Czy Bóg przekazywał Izraelitom swoją wolę poprzez danie im przykazań i poprzez wybranych Proroków, czy sam osobiście pouczał, prowadził i napominał każdego władcę plemienia?

Pytanie może i jest ciekawe, ale przeczuwam, że kwestia wcześniej przez Ciebie w pracochłonny sposób opisywana, mówiąca o występowaniu "Pan" w polskich przekładach, nie została przez Ciebie poruszona niepotrzebnie, więc jest dla Ciebie w rozumieniu powyższego pytania zasadnicza i się z nim wiąże.
Jaki jest związek "Pan" w polskojęzycznych przekładach i powyższego pytania?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt lis 07, 2017 6:33
Zobacz profil
Post Re: PRAWDA OBJAWIONA
wybrana napisał(a):
Dałam ci odpowiedz, podawając dla przykładu cytaty z Biblii Tysiąclecia.
Nie. Nie dałaś. Biblia Tysiąclecia powstała, jak sama nazwa wskazuje w latach 60 ubiegłego wieku. Fakt, że gra słowna działa w tłumaczeniu wtedy powstałym nie wskazuje bezpośrednio na znaczenie danych słów w starożytności. Nadal domagam się wyjaśnienia.


Wt lis 07, 2017 6:41

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: PRAWDA OBJAWIONA
To zaczyna być bardziej groteskowe niż dyskusje o płaskiej Ziemi :(

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Wt lis 07, 2017 8:35
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL