Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Średniowiecze - z W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2017 12:51
Posty: 430
Post Re: Średniowiecze - z W Polsce nie tylko katolicy są prześla
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Wystarczy tytuł i data wydania. Skoro to "powszechnie znane" podręczniki, to nie powinieneś mieć z tym żadnego problemu.


Co za upierdliwość, człowieku to nie jest zabawa w to kto lepsze książki wypisze, idiotyczna sprawa...
Czemu to ma służyć? jeśli chcesz coś udowodnić przedstaw konkretną tezę i wtedy można wybierać w konkretnych źródłach.


Śr paź 25, 2017 19:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2017 12:51
Posty: 430
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
felek27 napisał(a):
hubris napisał(a):
Człowieku... chodzi o Cesarstwo Rzymskie do momentu rozpadu w 395 r.

Cesarstwo Rzymskie istniało do 1453 roku.


Czytaj proszę od początku. Wybrałem tysiąclecie starożytnego Imperium Rzymskiego, gdyż zefciu chciał okres tysiąca lat. Tyle.


Śr paź 25, 2017 19:55
Zobacz profil
Post Re: Średniowiecze - z W Polsce nie tylko katolicy są prześla
hubris napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Wystarczy tytuł i data wydania. Skoro to "powszechnie znane" podręczniki, to nie powinieneś mieć z tym żadnego problemu.

Co za (....)

Czyli nie masz źródeł, które mógłbyś wskazać, a prezentujesz nam jedynie ateuszowskie wyobrażenia, które nie mają żadnego pokrycia w rzeczywistości.


Śr paź 25, 2017 20:09

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2017 12:51
Posty: 430
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
zefciu napisał(a):
hubris napisał(a):
Człowieku... chodzi o Cesarstwo Rzymskie do momentu rozpadu w 395 r.
A skąd mogłem wiedzieć, że chodzi. Nijak tego nie zaznaczyłeś. Ale OK. Mamy mniej więcej milenium. Proszę zatem wskazać wynalazki tego milenium.


Proszę bardzo: wynalazki plus odkrycia naukowe:

1. Wynalazki - papier, młyn wodny, katapulta, koło wodne, astrolabium, turbina parowa Herona, wiatrak, strzemię, kusza, świeca, abakus, żelazko, kalendarz juliański, śruba Archimedesa, latarnia morska, porcelana, cement, podkowa, pompa strażacka, szkło okienne, wielokrążek,

2. Odkrycia naukowe - medycyna Hipokratesa, geometria euklidesowa, odkrycia Arystotelesa, odkrycia Archimedesa, heliocentryzm Arystarcha, obliczenie obwodu ziemi - Erastotenes, zjawisko precesji Hipparchosa, załamanie światła, maszyny proste Herona z Aleksandrii, geocentryzm Ptolemeusza, botanika Teofrasta, machiny wojenne Witruwiusza.


Śr paź 25, 2017 20:26
Zobacz profil
Post Re: Średniowiecze - z W Polsce nie tylko katolicy są prześla
Hubris, wywaliłem twoje śmieciowe posty. Jak będziesz dalej praktykował zabawę w papugę, to posypią się ostrzeżenia za trolling.


Śr paź 25, 2017 20:30
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
hubris napisał(a):
Można go zmierzyć miarodajnie poprzez liczbę wynalazków które pojawiły się w tym okresie. W tej kategorii tysiąclecie średniowiecza wypada bardzo blado...
Bardzo proszę o wskazanie konkretnych wyników tego miarodajnego pomiaru, to jest liczby wynalazków. Oczywiście, w porównaniu z liczbą wynalazków jakiegoś wcześniejszego tysiąclecia. WSZYSTKICH.

Bo chyba nie rzucasz takich hasełek gołosłownie, prawda?


Śr paź 25, 2017 20:33

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2017 12:51
Posty: 430
Post Re: Średniowiecze - z W Polsce nie tylko katolicy są prześla
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Hubris, wywaliłem twoje śmieciowe posty. Jak będziesz dalej praktykował zabawę w papugę, to posypią się ostrzeżenia za trolling.


Doprawdy? A czymże są Twoje posty? domagasz się źródeł na temat historii powszechnej średniowiecza - czy zdajesz sobie sprawę jaki ogrom materiału obejmuje ten okres?
Zapewne sam opierasz się na jednej czy dwóch pozycjach i uważasz je za nieomylne...


Śr paź 25, 2017 20:35
Zobacz profil
Post Re: Średniowiecze - z W Polsce nie tylko katolicy są prześla
hubris napisał(a):
domagasz się źródeł na temat historii powszechnej średniowiecza

Proszę o źródła, na których Tysię opierałeś. Skoro zamiast wymienić tytuły robisz uniki, to świadczy o tym, że to, co tutaj podajesz, sam wymyślasz.


Śr paź 25, 2017 20:40

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2017 12:51
Posty: 430
Post Re: Średniowiecze - z W Polsce nie tylko katolicy są prześla
Yarpen_Zirgin napisał(a):
hubris napisał(a):
domagasz się źródeł na temat historii powszechnej średniowiecza

Proszę o źródła, na których Tysię opierałeś. Skoro zamiast wymienić tytuły robisz uniki, to świadczy o tym, że to, co tutaj podajesz, sam wymyślasz.


Ale opierałem się przy jakim temacie?


Śr paź 25, 2017 20:45
Zobacz profil
Post Re: Średniowiecze - z W Polsce nie tylko katolicy są prześla
Nie udawaj greka.


Śr paź 25, 2017 20:46

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2017 12:51
Posty: 430
Post Re: Średniowiecze - z W Polsce nie tylko katolicy są prześla
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Nie udawaj greka.


Słuchaj, teraz to sam trollujesz. Pytasz się o źródła, pytam się w jakim konkretnie temacie?


Śr paź 25, 2017 20:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2017 12:51
Posty: 430
Post Re: Średniowiecze - z W Polsce nie tylko katolicy są prześla
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Nie udawaj greka.


Z tego co pamiętam to stwierdziłem, że poglądy Cejrowskiego są rodem z ciemnych wieków średniowiecza a Ty zarzuciłeś mi, że nie mam wiedzy na temat średniowiecza i buddyzmu. Nie wiem skąd takie przekonanie ale oparte jest ono na niczym. W zasadzie skoro tak twierdzisz to powinieneś sam przedstawić co wiesz na dany temat.


Śr paź 25, 2017 20:59
Zobacz profil
Post Re: Średniowiecze - z W Polsce nie tylko katolicy są prześla
hubris napisał(a):
Z tego co pamiętam to stwierdziłem, że poglądy Cejrowskiego są rodem z ciemnych wieków średniowiecza a Ty zarzuciłeś mi, że nie mam wiedzy na temat średniowiecza i buddyzmu. Nie wiem skąd takie przekonanie ale oparte jest ono na niczym.
Na tym, że używasz określenia "ciemne wieki średniowiecza". "Ciemne wieki" to termin propagandowy, nieprzypadkowo ukuty w renesansie.


Śr paź 25, 2017 21:14
Post Re: Średniowiecze - z W Polsce nie tylko katolicy są prześla
hubris napisał(a):
czy zdajesz sobie sprawę jaki ogrom materiału obejmuje ten okres?
Zabawnie sam sobie tutaj zaprzeczasz. Bo z jednej strony niby "zdajesz sobie sprawę, jaki to ogrom materiału", a z drugiej uważasz, że można całe to milenium pierdzielnąć do jednego wora z napisem "ciemne wieki średniowiecza".


Cz paź 26, 2017 6:09

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2017 12:51
Posty: 430
Post Re: Średniowiecze - z W Polsce nie tylko katolicy są prześla
zefciu napisał(a):
hubris napisał(a):
czy zdajesz sobie sprawę jaki ogrom materiału obejmuje ten okres?
Zabawnie sam sobie tutaj zaprzeczasz. Bo z jednej strony niby "zdajesz sobie sprawę, jaki to ogrom materiału", a z drugiej uważasz, że można całe to milenium pierdzielnąć do jednego wora z napisem "ciemne wieki średniowiecza".


Tobie już wyjaśniłem dlaczego można je uznać za ciemne. Przeczytałeś?


Cz paź 26, 2017 8:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL