Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 7:15



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Przemyślenia, cytaty, myśli, refleksje 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Przemyślenia, cytaty, myśli, refleksje
Wątek ten utworzyłem, aby w nim wypisywać myśli i refleksje (nie tylko moje).

Wolałbym, aby żaden anioł nie upadł i żaden człowiek nie zgrzeszył.

Stwórca jest większy od nieskończoności.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Pt lis 03, 2017 23:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Przemyślenia, cytaty, myśli, refleksje
Dla mojej żony i potomstwa chcę przede wszystkim tego, żeby nie byli skażeni grzechem, zwłaszcza grzechem śmiertelnym.

Stwórca znaczy więcej niż ojciec czy matka, niż mąż czy żona.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


N lis 05, 2017 15:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Przemyślenia, cytaty, myśli, refleksje
Może najniższy w Niebie cieszy się z tego, że inni mają lepiej od niego.

Wolałbym świat bez żadnego grzechu pomimo tego, że dla żyjącego w pogrzechowej rzeczywistości człowieka taki świat może wydawać się bardzo nudny.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Cz lis 30, 2017 20:01
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przemyślenia, cytaty, myśli, refleksje
Uczeń zapytał mistrza:
“Uczysz mnie walczyć a mówisz o pokoju. Jak można pogodzić te dwie sprawy?”
Mistrz mu odpowiedział:
“Lepiej być wojownikiem w ogrodzie niż ogrodnikiem na wojnie.”

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt lip 23, 2021 18:51
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przemyślenia, cytaty, myśli, refleksje
niewazny12 napisał(a):
Może najniższy w Niebie cieszy się z tego, że inni mają lepiej od niego.

:ok:

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt lip 23, 2021 18:55
Zobacz profil
Post Re: Przemyślenia, cytaty, myśli, refleksje
Piekło i niebo nie są geograficzne, są częścią twojej psychiki.
Piekło i niebo są w tobie, obie bramy są w tobie.
Kiedy zachowujesz się nieświadomie, jest brama piekielna; kiedy stajesz się czujny i świadomy, będzie brama niebios.


So lip 24, 2021 9:14

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Przemyślenia, cytaty, myśli, refleksje
"Nie myśl, że wszyscy są tak głupi jak ty mądry."

Moderatorzy usuną twego linka do gier hazardowych, a Ty do staniesz stałego bana za spam.


Pt sie 13, 2021 8:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Przemyślenia, cytaty, myśli, refleksje
Kobieta powinna być piękna, ale nie może być atrakcyjna seksualnie.

Konieczne i logiczne jest to, że Bóg jest nie tylko jeden i jedyny, ale i że jest On niepodzielny (ang. indivisible). Wobec tego dogmat trynitarny nie może być rozumiany w taki sposób, jakoby Stwórca był bytem podzielnym (ang. divisible). Współistotność Osób Trójcy nie powoduje, nie może powodować, że o Bogu można powiedzieć, że jest divisible, że składa się On z części.

Większą herezją jest zaprzeczanie jedności Boga niż zaprzeczanie Jego trynitarności. Bez wiary w jedność Boga, w monoteizm, dogmat o Trójcy Świętej nie miałby sensu!

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Wt sie 24, 2021 17:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Przemyślenia, cytaty, myśli, refleksje
niewazny12 napisał(a):
Wolałbym świat bez żadnego grzechu pomimo tego, że dla żyjącego w pogrzechowej rzeczywistości człowieka taki świat może wydawać się bardzo nudny.


Świat bez grzechu to świat bez wolnej woli, a świat bez wolnej woli, to jest niewola, więc chciałbyś być niewolnikiem? chciałbyś żeby świat w którym funkcjonujesz, składał sie z niewolników, którzy nie mogą popełniać grzechów?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt sie 24, 2021 20:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Przemyślenia, cytaty, myśli, refleksje
Myślę, że brak możliwości popełnienia grzechu nie musi oznaczać braku wolnej woli i nie musi oznaczać niewoli. Jezus i Maryja mieli i mają wolną wolę, a nie zgrzeszyli, Pan Jezus ma ludzką wolę i boską wolę, ale z racji tego, że ma też naturę boską, jest osobą boską, jako człowiek nie mógł popełnić jakiegokolwiek grzechu, mimo tego, że miał i ma prawdziwą ludzką wolną wolę. Matka Boża została uchroniona łaską Bożą od jakiegokolwiek grzechu, myślę, że z racji bycia Świętą Bożą Rodzicielką w praktyce nie mogła Ona popełnić grzechu. W przypadku Niepokalanej Dziewicy możliwość popełniania grzechu jawi się jako czysto teoretyczna, a nie praktyczna.

"Nie rozumiem", dlaczego istnieje wieczne potępienie (zwłaszcza w przypadku jakiegokolwiek innego człowieka niż Adam czy Ewa, którzy według wiary Kościoła są zbawieni w nieskończoność, a nie potępieni w nieskończoność, pomimo popełnienia grzechu pierworodnego w Raju, gdzie mieli luksus), dlaczego w ogóle istnieje większe cierpienie. Przecież Bóg nie potrzebował stwarzać czegokolwiek ani czegokolwiek, nie potrzebował żadnego stworzenia, jest samowystarczalny (ang. self-sufficient). Tym bardziej nie mógł chcieć czy potrzebować jakiegokolwiek zła, grzechu, cierpienia...

Przerażająca jest nie tylko możliwość wiecznego potępienia, ale nawet bardziej może przerażające jest to, na czym owo wieczne potępienie polega, co się w związku z nim czuje oraz to, jak łatwo na nie zasłużyć i otrzymać jego wyrok.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Wt sie 24, 2021 21:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 10 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL