Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:22



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Symbolika ukryta w Religii... 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 13, 2018 8:02
Posty: 14
Post Symbolika ukryta w Religii...
Witam, jestem nowym forumowiczem i w zasadzie specjalnie założyłem tu konto by móc dyskutować na ważne w mojej ocenie kwestie które uderzają nie tylko w moją religię (katolicką) ale również we wszystkie wierzenia jakie znam :)

Na początek zadam dość szerokie pytanie: Jak to możliwie, że "Instytucja" kościelna, która niewiarygodną wręcz uwagę przykłada do wszelkiego rodzaju symboliki w otoczeniu - w swoich kościołach, na swoich szatach, głowach w rękach, miejscach kultu ma tak wiele symboli kompletnie niezwiązanych z Bogiem, wręcz przeciwnie - nawiązujących do innych religii, innych wierzeń również tych jakie przypisuje się sektom czy nawet satanizmowi (?)...

Uważam że to jest przerażające jak wiele można zobaczyć zagłębiając się w pierwotne znaczenia konkretnych symboli...

Wiem że większość ludzi która tutaj przebywa jest silnie wierząca i kocha Boga, więc tym bardziej powinno wszystkim zależeć na tym by w kościołach to On był numero uno...

Ktoś powie - podaj przykłady! A ja wówczas: Infuła (bożek Dagon), Mitra - bez jakiegokolwiek chrześcijańskiego symbolu, Słońca w witrażach, Trójkąty (z okiem w środku i... oczywiście słońcem dookoła) IHS (wcześniej Isis, Horus, Set - znowu słońce dookoła), Oko Ozyrysa (nawet w ostatnim logo światowych dni młodzieży - dziwny zbieg okoliczności, jestem grafikiem i musiało być to celowo zaprojektowane, zrobione z zamysłem - to nie jest przypadek...), nie wspomnę nawet o obelisku na środku Watykanu...
Czasami będąc w jakimś nowym kościele rozglądam się dookoła i widzę całą masę obrazów przedstawiających nie wiadomo nawet kogo, wszystko opływające "złotem"... Oko opatrzności ze standardowymi promieniami słońca (niosące światło...) i wtedy zastanawiam się kogo tak na prawdę jest ten kościół? Jezusa który jechał na osiołku ubrany w jakieś łachmany (sory, ale taka jest prawda) czy jakiego boga słońca który świeci na nas z każdego elementu ołtarza...

Wspólnym mianownikiem tego wszystkiego jest... BABILON i ich wierzenia...

Mam o wiele więcej "rewelacji" dotyczących tego tematu, ale nie chce się rozpisywać z obawy że moderator i tak usunie mój post... :/


N maja 13, 2018 8:48
Zobacz profil
Post Re: Symbolika ukryta w Religii...
DarkCoolioPL napisał(a):
Witam, jestem nowym forumowiczem i w zasadzie specjalnie założyłem tu konto by móc dyskutować na ważne w mojej ocenie kwestie które uderzają nie tylko w moją religię (katolicką) ale również we wszystkie wierzenia jakie znam :)

Na początek zadam dość szerokie pytanie: Jak to możliwie, że "Instytucja" kościelna, która niewiarygodną wręcz uwagę przykłada do wszelkiego rodzaju symboliki w otoczeniu - w swoich kościołach, na swoich szatach, głowach w rękach, miejscach kultu ma tak wiele symboli kompletnie niezwiązanych z Bogiem, wręcz przeciwnie - nawiązujących do innych religii, innych wierzeń również tych jakie przypisuje się sektom czy nawet satanizmowi (?)...

Uważam że to jest przerażające jak wiele można zobaczyć zagłębiając się w pierwotne znaczenia konkretnych symboli...

Wiem że większość ludzi która tutaj przebywa jest silnie wierząca i kocha Boga, więc tym bardziej powinno wszystkim zależeć na tym by w kościołach to On był numero uno...

Ktoś powie - podaj przykłady! A ja wówczas: Infuła (bożek Dagon), Mitra - bez jakiegokolwiek chrześcijańskiego symbolu, Słońca w witrażach, Trójkąty (z okiem w środku i... oczywiście słońcem dookoła) IHS (wcześniej Isis, Horus, Set - znowu słońce dookoła), Oko Ozyrysa (nawet w ostatnim logo światowych dni młodzieży - dziwny zbieg okoliczności, jestem grafikiem i musiało być to celowo zaprojektowane, zrobione z zamysłem - to nie jest przypadek...), nie wspomnę nawet o obelisku na środku Watykanu...
Czasami będąc w jakimś nowym kościele rozglądam się dookoła i widzę całą masę obrazów przedstawiających nie wiadomo nawet kogo, wszystko opływające "złotem"... Oko opatrzności ze standardowymi promieniami słońca (niosące światło...) i wtedy zastanawiam się kogo tak na prawdę jest ten kościół? Jezusa który jechał na osiołku ubrany w jakieś łachmany (sory, ale taka jest prawda) czy jakiego boga słońca który świeci na nas z każdego elementu ołtarza...

Wspólnym mianownikiem tego wszystkiego jest... BABILON i ich wierzenia...

Mam o wiele więcej "rewelacji" dotyczących tego tematu, ale nie chce się rozpisywać z obawy że moderator i tak usunie mój post... :/

"Rewelacje" powszechnie znane, niezależne od nadania przez Ciebie miana "Babilon"
https://opoka.org.pl/biblioteka/T/TA/TA ... ika16.html


N maja 13, 2018 9:34
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Symbolika ukryta w Religii...
DarkCoolioPL napisał(a):
kogo tak na prawdę jest ten kościół? Jezusa który jechał na osiołku ubrany w jakieś łachmany (sory, ale taka jest prawda)
Po pierwsze: nie kogo?, a czyj jest ten kościół?
Po drugie: skąd ta informacja, że Jezus był ubrany w łachmany? Żołnierze zaś, gdy ukrzyżowali Jezusa, wzięli Jego szaty i podzielili na cztery części, dla każdego żołnierza po części; wzięli także tunikę. Tunika zaś nie była szyta, ale cała tkana od góry do dołu. Mówili więc między sobą: «Nie rozdzierajmy jej, ale rzućmy o nią losy, do kogo ma należeć». Tak miały się wypełnić słowa Pisma: Podzielili między siebie szaty, a los rzucili o moją suknię*. To właśnie uczynili żołnierze. (J19,23-24)
Taka tunika, jaką miał Jezus na sobie, nie była tania, a już na pewno nie była łachmanem.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N maja 13, 2018 10:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 13, 2018 8:02
Posty: 14
Post Re: Symbolika ukryta w Religii...
Małogsia...
Wybaczcie, ale temat dotyczy symboli jakie są w kościołach - gdybym chciał założyć temat w co był ubrany Jezus to by temat się nazywał "w co był ubrany JEZUS"... Istotą nie jest przecież akurat to jedno sformułowanie do którego się koleżanko odniosłaś... Liczyłem na mniej lub bardziej merytoryczne wyrażenie swojego zdania, obow, dysakrobaty, akceptacji... Chociażby czegoś w stylu "tak wiem, w kościele są symbole ku czci Lucyfera, ale nie przeszkadza mi to"...

Alus...
Skoro to jest forum poświęcone wierze to uważam że dosyć istotne jest to jaka symbolika kryje się w rzeczach jakie używane są w kościołach, skoro kościół doskonale wymienia "czarodziejskie, zakazane" symbole to nie daje nikomu nic do myślenia to że budynki w których są liturgie naszpikowane są taką samą symboliką jaka uważana jest za zakazaną??
Podobno Kościół tworzą ludzie, milczenie o faktach nie sprawi że one znikną... dużo tu piszecie o nawróceniach, błogosławieństwie bożym, ale jak to się ma do rzeczywistości w której to błogosławieństwo się odbywa?
Skoro wszyscy tu jesteśmy Katolikami (jak mniemam) - to jaka jest Wasza opinia na temat systemu Naszego Kościoła??
Może księża żyją w celibacie aby ukryć to że większość z nich to homoseksualiści? A celibat jest im na rękę bo musieliby zawierać fikcyjne śluby (dziwnym byłoby gdyby mogli, a nie mieli żon...) - a ogólne przekonanie że celibat jest dla zachowania majątku kościelnego - jest po prostu przykrywką?

Chcą nie chcąc jesteśmy częścią tego systemu bo idąc na msze, płacąc na tace, czy za komunię, ślub... itd... Utrzymujemy to... a jeżeli jest w tym drugie dno... to znaczy że wszyscy przykładamy rękę do tego by budowano świątynie Z NASZYCH pieniędzy w którym później spotyka się jakieś nie związane z NASZĄ wiarą dziwne symbole...


N maja 13, 2018 11:59
Zobacz profil
Post Re: Symbolika ukryta w Religii...
DarkCoolioPL napisał(a):
A ja wówczas: Infuła (bożek Dagon)
No powiedzmy, że jest tutaj podobieństwo. Ale infuła wywodzi się od tradycyjnego kształtu Tablic.
Cytuj:
Mitra - bez jakiegokolwiek chrześcijańskiego symbolu
No nie. Na mitrze nie ma wcale ikon ani krzyża.
Cytuj:
Słońca w witrażach
No i co jest złego w słońcu jako takim? Chrystus jest nazywany Słońcem w Biblii.
Cytuj:
IHS (wcześniej Isis, Horus, Set - znowu słońce dookoła)
Wybacz, ale to jest tak głupie na tylu poziomach, że nie da się tego skomentować. Po pierwsze, to nie jest "i-ha-es", tylko "jota-eta-sigma". Po drugie – Egipcjanie nie używali pisma łacińskiego ani greckiego w swojej religii. Naprawdę nie wiem, jak ktoś kto ma trochę oleju w głowie może w coś takiego wierzyć.
Cytuj:
Czasami będąc w jakimś nowym kościele rozglądam się dookoła i widzę całą masę obrazów przedstawiających nie wiadomo nawet kogo, wszystko opływające "złotem"
A to już jest Twój problem, że nie znasz świętych swojego kościoła. Doucz się, to będziesz wiedział, kogo przedstawiają ikony, na których złoto reprezentuje przebóstwioną rzeczywistość, w której uczestniczą.
Cytuj:
kogo tak na prawdę jest ten kościół
To jest forum polskie i piszemy tutaj po polsku.
Cytuj:
Jezusa który jechał na osiołku ubrany w jakieś łachmany (sory, ale taka jest prawda) czy jakiego boga słońca który świeci na nas z każdego elementu ołtarza...
Ten sam Jezus, który jechał na osiołku ubrany nie w łachmany, ale w normalny ubiór wcześniej przemienił się na Górze Oliwnej i okazał taką chwałę, że uczniowie prawie zwariowali.
Cytuj:
BABILON
Gdyby tak było, nie musiałbyś się wydzierać.
Cytuj:
Mam o wiele więcej "rewelacji" dotyczących tego tematu, ale nie chce się rozpisywać z obawy że moderator i tak usunie mój post... :/
Jak będziesz się darł, pisał w dziwnych językach oraz opowiadał obraźliwe dla inteligencji historyjki o tym, że „IHΣ” to egipski skrót, to może Cię z litości wywali, żebyś się nie ośmieszał.


N maja 13, 2018 12:27
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Symbolika ukryta w Religii...
DarkCoolioPL napisał(a):
Małogsia...
Wybaczcie, ale temat dotyczy symboli jakie są w kościołach - gdybym chciał założyć temat w co był ubrany Jezus to by temat się nazywał "w co był ubrany JEZUS"...

Sprostowałam bzdurę.
DarkCoolioPL napisał(a):
Istotą nie jest przecież akurat to jedno sformułowanie do którego się koleżanko odniosłaś... Liczyłem na mniej lub bardziej merytoryczne wyrażenie swojego zdania, obow, dysakrobaty, akceptacji... Chociażby czegoś w stylu "tak wiem, w kościele są symbole ku czci Lucyfera, ale nie przeszkadza mi to"...

To, do czego się odniosłam, jest bardzo istotne, nawet jeśli nie w temacie (sam o tym wspomniałeś). Nie zamierzam dyskutować, dlatego do reszty bzdur sie nie odniosłam widząc, że Alus dała namiary na prawidłowe rozumienie symboli.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N maja 13, 2018 12:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 28, 2013 13:05
Posty: 469
Post Re: Symbolika ukryta w Religii...
To może więcej modlitwy? Od tego mądrości i pokory przybywa. A jeśli modlitwa, to polecam brewiarz. A tam się natkniesz na taki fragment:
Dzięki serdecznej litości naszego Boga, *
z jaką nas nawiedzi z wysoka Wschodzące Słońce,
By oświecić tych, co w mroku i cieniu śmierci mieszkają, *
aby nasze kroki skierować na drogę pokoju.
Drogi DarkCoolioPL, coś Ci to słońce przeszkadza, nawet w nicku masz ciemność, daj się oświecić, dla swojego dobra.

_________________
laudare benedicere praedicare


N maja 13, 2018 15:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 13, 2018 8:02
Posty: 14
Post Re: Symbolika ukryta w Religii...
Obrazki nie chciał mi się dodać :/

IHS - odnosi się tutaj do 3 bogów i to jest zasadniczym podobieństwem, jednej wspólnej religii, jest to zadziwiające... Tak odmienne religie jak chrześcijaństwo i religia egipska - a tyle podobieństw... Jesteście obcykani - powiedzcie? Skąd tyle cech wspólnych (podobnych). Zastanawiało Was to w ogóle kiedykolwiek? Jakby ktoś celowo zapożyczał, albo mieszał, zwodził...

A przypomnijcie pod jakimi sztandarami były tzw. Święte Inkwizycje w których mordowano bestialsko "heretyków" - poszło to w miliony :/? hm... Jezuici - chyba nie do końca byli tacy święci, a mimo to nadal przy ołtarzach jest znak który był/jest ich znakiem rozpoznawczym - tylko chyba gwoździe mają zamienione na dzidy (włócznie). To trochę tak jakby swastykę dorobić do jakiejś"dobrej ideologii", niby wszystko byłoby ok... ale dla ludzi którzy znają jej historie i tak kojarzona byłaby z jednym...

Najpierw chcieliśmy wszystkich siłą nastawić na naszą wiarę, (patrz wyprawy krzyżowe, później inkwizycje)... nie udało się - a teraz w ogóle o tym się nie mówi, mówi się o zjednoczeniu wszystkich religii...
Nie wiem, może w tym co mi przyszło teraz do głowy jest odrobina szaleństwa, ale popatrzcie: Jest wiele podobieństw, celowo wmiksowuje się w Naszą religie jakieś pra stare wierzenia egipskie i innych religii (np. bóg słońca), zakorzenione inne symbole religijne - nic tylko czekać aż powiedzą że wszystkie religie mają racje i opracują kompromis...

Na serio nikogo nie razi to że miejsca w których się spotykamy na mszy, to ociekające przepychem sale gdzie na ścianach jest masa ludzi uznanych przez innych ludzi za świętych?
Przecież nawet Wy nie wiecie kogo tak na prawdę przedstawił autor na obrazie czy rzeźbie - tyle tego jest...

Sory - jestem na etapie czytania o Babilonie i po prostu na bieżąco coś ciągle do mnie dociera, czuje się jakbym czytał historię która dzieje się tu i teraz... Babilon datowany jest przed Chrystusem więc... To wszystko jest interesujące ;) Zachęcam do czytania (najlepiej z kilku, nawet kilkunastu źródeł) - bo coś w tym jest...


N maja 13, 2018 15:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 13, 2018 8:02
Posty: 14
Post Re: Symbolika ukryta w Religii...
brunero napisał(a):
To może więcej modlitwy? Od tego mądrości i pokory przybywa. A jeśli modlitwa, to polecam brewiarz. A tam się natkniesz na taki fragment:
Dzięki serdecznej litości naszego Boga, *
z jaką nas nawiedzi z wysoka Wschodzące Słońce,
By oświecić tych, co w mroku i cieniu śmierci mieszkają, *
aby nasze kroki skierować na drogę pokoju.
Drogi DarkCoolioPL, coś Ci to słońce przeszkadza, nawet w nicku masz ciemność, daj się oświecić, dla swojego dobra.


Tyle wszyscy mówią o modlitwie, ale czy nie zastanawiało Was nigdy to w jakim miejscu się modlicie? Co przedstawiają te różne znaczki na witrażach czy na głównym ołtarzu, dlaczego to jest pełne takiego przepychu - kiedy uczą Nas o skromnym życiu?

Czy nie ma na tym forum nikogo kto ma odwagę powiedzieć to co myśli - a nie tylko posługuje się cytatami?


N maja 13, 2018 16:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 13, 2018 8:02
Posty: 14
Post Re: Symbolika ukryta w Religii...
zefciu napisał(a):
DarkCoolioPL napisał(a):
A ja wówczas: Infuła (bożek Dagon)
No powiedzmy, że jest tutaj podobieństwo. Ale infuła wywodzi się od tradycyjnego kształtu Tablic.

- Pytanie tylko co było pierwsze? A skoro to nawiażanie do tablic to dlaczego nie ma tam np. przykazań?

Cytuj:
Mitra - bez jakiegokolwiek chrześcijańskiego symbolu
No nie. Na mitrze nie ma wcale ikon ani krzyża.
Obejrzyj sobie Mitrę Benedykta, a później wszystkie inne...

Cytuj:
Słońca w witrażach
No i co jest złego w słońcu jako takim? Chrystus jest nazywany Słońcem w Biblii.
To super, tylko że bóg słońca i jego "znak rozpoznawczy" jest z przed narodzin Chrystusa (poczytaj o wierzeniach babilonu), Lucyfer jest za to "niosący swiatlość" co również możan odnaleźć w Biblii :P

Cytuj:
IHS (wcześniej Isis, Horus, Set - znowu słońce dookoła)
Wybacz, ale to jest tak głupie na tylu poziomach, że nie da się tego skomentować. Po pierwsze, to nie jest "i-ha-es", tylko "jota-eta-sigma". Po drugie – Egipcjanie nie używali pisma łacińskiego ani greckiego w swojej religii. Naprawdę nie wiem, jak ktoś kto ma trochę oleju w głowie może w coś takiego wierzyć.
Cytuj:
Czasami będąc w jakimś nowym kościele rozglądam się dookoła i widzę całą masę obrazów przedstawiających nie wiadomo nawet kogo, wszystko opływające "złotem"
A to już jest Twój problem, że nie znasz świętych swojego kościoła. Doucz się, to będziesz wiedział, kogo przedstawiają ikony, na których złoto reprezentuje przebóstwioną rzeczywistość, w której uczestniczą.
Cytuj:
kogo tak na prawdę jest ten kościół
To jest forum polskie i piszemy tutaj po polsku.
W tym przypadku jest to dobrze postawione pytanie... "kogo"...

Cytuj:
Jezusa który jechał na osiołku ubrany w jakieś łachmany (sory, ale taka jest prawda) czy jakiego boga słońca który świeci na nas z każdego elementu ołtarza...
Ten sam Jezus, który jechał na osiołku ubrany nie w łachmany, ale w normalny ubiór wcześniej przemienił się na Górze Oliwnej i okazał taką chwałę, że uczniowie prawie zwariowali.
Za to dzisiaj rozbijają się w purpurach i jeżdżą limuzynami i tu faktycznie wspólną rzeczą jest to że ludzie wariują jak widzą jakimi gablotami przyjeżdżają modlić się o głodujących...

Cytuj:
BABILON
Gdyby tak było, nie musiałbyś się wydzierać.
Cytuj:
Mam o wiele więcej "rewelacji" dotyczących tego tematu, ale nie chce się rozpisywać z obawy że moderator i tak usunie mój post... :/
Jak będziesz się darł, pisał w dziwnych językach oraz opowiadał obraźliwe dla inteligencji historyjki o tym, że „IHΣ” to egipski skrót, to może Cię z litości wywali, żebyś się nie ośmieszał.

Najpierw zobacz rozwinięcie IHS który jest u Nas na ołtarzu, później skup się na tłumaczeniu... polskiego też nie było 2000 tysiące lat temu a jednak mamy wspólnego przodka jezykowego...


N maja 13, 2018 16:28
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Symbolika ukryta w Religii...
@DarkCoolioPL
Pod płaszczykiem troski o chrześcijaństwo przemycasz perfidne zarzuty. Walczysz z Kościołem? Bądź odważny i pisz otwarcie.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N maja 13, 2018 17:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 28, 2013 13:05
Posty: 469
Post Re: Symbolika ukryta w Religii...
Cytuj:
Za to dzisiaj rozbijają się w purpurach i jeżdżą limuzynami i tu faktycznie wspólną rzeczą jest to że ludzie wariują jak widzą jakimi gablotami przyjeżdżają modlić się o głodujących...

Naprawdę wierzysz, że ktoś prosi w modlitwach,by byli głodujący???

_________________
laudare benedicere praedicare


N maja 13, 2018 17:20
Zobacz profil
Post Re: Symbolika ukryta w Religii...
DarkCoolioPL napisał(a):
IHS - odnosi się tutaj do 3 bogów
Gdzie „tutaj”? Tłumaczy Ci się jak krowie na rowie, że to nie IHS, a IHΣ. I nie odnosi się do 3 bogów, tylko jest pierwszymi trzema literami imienia Zbawiciela. Po grecku, a nie po koptyjsku.

Cytuj:
Skąd tyle cech wspólnych
Jakich? Wymień konkretne cechy wspólne religii staroegipskiej i chrześcijaństwa.
Cytuj:
A przypomnijcie pod jakimi sztandarami były tzw. Święte Inkwizycje w których mordowano bestialsko "heretyków" - poszło to w miliony
Oczywiście nie szło to w miliony. Kolejna bzdura.

Cytuj:
a teraz w ogóle o tym się nie mówi, mówi się o zjednoczeniu wszystkich religii...
Kto mówi o zjednoczeniu wszystkich religii?
Cytuj:
Na serio nikogo nie razi to że miejsca w których się spotykamy na mszy, to ociekające przepychem sale gdzie na ścianach jest masa ludzi uznanych przez innych ludzi za świętych?
A dlaczego by miało?
Cytuj:
Sory - jestem na etapie czytania o Babilonie
No czytaj sobie o Babilonie. Ale na litość boską – czytaj o Babilonie u historyków, a nie u paszkwilantów pokroju Chicka (zgadłem?)

DarkCoolioPL napisał(a):
Pytanie tylko co było pierwsze? A skoro to nawiażanie do tablic to dlaczego nie ma tam np. przykazań?
Pierwszy był Dagon. Ale co z tego. Kształt infuły wykształcił się niezależnie.
Cytuj:
Obejrzyj sobie Mitrę Benedykta
Benedykt nosił mitrę (nie infułę)? Proszę o źródło tej informacji.
Cytuj:
z przed
To jest forum polskie do ciężkiej cholery. Piszemy tutaj po polsku.
Cytuj:
Lucyfer jest za to "niosący swiatlość"
Niby tak. Ale po pierwsze Lucyfer to nie Słońce, a Wenus, a po drugie w Biblii masz napisane coś takiego:
Cytuj:
καὶ ἔχομεν βεβαιότερον τὸν προφητικὸν λόγον, ᾧ καλῶς ποιεῖτε προσέχοντες ὡς λύχνῳ φαίνοντι ἐν αὐχμηρῷ τόπῳ, ἕως οὗ ἡμέρα διαυγάσῃ καὶ φωσφόρος ἀνατείλῃ ἐν ταῖς καρδίαις ὑμῶν:
2P 1, 19
Święty Piotr chce, żeby Lucyfer wzeszedł w sercach naszych. No tak dosłownie pisze
Cytuj:
W tym przypadku jest to dobrze postawione pytanie... "kogo"...
No i jeszcze się będzie upierał. Pytajnym zaimkiem dzierżawczym jest w języku polskim „czyj”.
Cytuj:
Najpierw zobacz rozwinięcie IHS który jest u Nas na ołtarzu, później skup się na tłumaczeniu...
Nie ma czegoś takiego jak IHS. Jest IHΣ. Tłumaczenie jest proste „Jezus”.
Cytuj:
polskiego też nie było 2000 tysiące lat temu a jednak mamy wspólnego przodka jezykowego...
Kto ma z kim wspólnego przodka językowego? Bo polski z koptyjskim niekoniecznie mają. I na pewno nie miały 2000 lat temu. Wtedy rodziny afroazjatycka i indoeuropejska były już dawno rozdzielone.


N maja 13, 2018 17:27
Post Re: Symbolika ukryta w Religii...
Małgosiaa napisał(a):
Taka tunika, jaką miał Jezus na sobie, nie była tania, a już na pewno nie była łachmanem.


Otworzyłaś mi oczy, do tej pory widziałem stajenkę lichą, a w niej ubogo narodzonego Jezusa. Nie zwróciłem uwagi, że to potem się zmieniło.

zefciu napisał(a):
DarkCoolioPL napisał(a):
Na serio nikogo nie razi to że miejsca w których się spotykamy na mszy, to ociekające przepychem sale gdzie na ścianach jest masa ludzi uznanych przez innych ludzi za świętych?

A dlaczego by miało?


Dekalog w drugim przykazaniu mówi:
„Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań”.
Może komuś te obrazy nie pasują do tego przykazania.


N maja 13, 2018 19:41
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Symbolika ukryta w Religii...
nolda napisał(a):
Otworzyłaś mi oczy, do tej pory widziałem stajenkę lichą, a w niej ubogo narodzonego Jezusa. Nie zwróciłem uwagi, że to potem się zmieniło.

I co w związku z tym?
Cytuj:
Dekalog w drugim przykazaniu mówi:
„Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań”.
Może komuś te obrazy nie pasują do tego przykazania.
Problem tego kogoś.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N maja 13, 2018 19:58
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL