Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 15:32



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Symbolika ukryta w Religii... 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 13, 2018 8:02
Posty: 14
Post Re: Symbolika ukryta w Religii...
Małgosiaa napisał(a):
@DarkCoolioPL
Pod płaszczykiem troski o chrześcijaństwo przemycasz perfidne zarzuty. Walczysz z Kościołem? Bądź odważny i pisz otwarcie.


Proszę uważnie czytać co jest napisane (jeżeli już tej polonistyki się czepiacie...).
Nie jestem wrogiem Kościoła, lecz instytucji kościelnej która na każdym możliwym kroku mówi Nam jak należy postępować i jak żyć - a sama - ocieka luksusem...

Nie czynie nikomu zarzutów i nie podważam wiary w Boga - mówię tylko że jeszcze żądna z osób nie podzieliła się swoimi własnymi odczuciami na temat symboliki w Naszym kościele tylko odsyła mnie do "wyjaśnień" które nie mają nic wspólnego z tym o czym piszę...


N maja 13, 2018 20:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 13, 2018 8:02
Posty: 14
Post Re: Symbolika ukryta w Religii...
brunero napisał(a):
Cytuj:
Za to dzisiaj rozbijają się w purpurach i jeżdżą limuzynami i tu faktycznie wspólną rzeczą jest to że ludzie wariują jak widzą jakimi gablotami przyjeżdżają modlić się o głodujących...

Naprawdę wierzysz, że ktoś prosi w modlitwach,by byli głodujący???



Ty tak serio??? Modlić się o (za) głodujących tzn w intencji głodujących żeby nie byli głodni... Skrót myślowy...


N maja 13, 2018 20:28
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Symbolika ukryta w Religii...
DarkCoolioPL napisał(a):
Nie jestem wrogiem Kościoła, lecz instytucji kościelnej która na każdym możliwym kroku mówi Nam jak należy postępować i jak żyć - a sama - ocieka luksusem...

Czepiając się symboli? :o
A co do ociekania luksusem i nauczania, to Biblia mówi: "słuchajcie ich, ale uczynków nie naśladujcie" i "komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie" oraz "czemu widzisz drzazgę w oku bliźniego, a belki w swoim nie dostrzegasz" (cytuję z pamięci, więc nie dosłownie, ale nie zatracając sensu).

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N maja 13, 2018 20:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 13, 2018 8:02
Posty: 14
Post Re: Symbolika ukryta w Religii...
Małgosiaa napisał(a):
nolda napisał(a):
Otworzyłaś mi oczy, do tej pory widziałem stajenkę lichą, a w niej ubogo narodzonego Jezusa. Nie zwróciłem uwagi, że to potem się zmieniło.

I co w związku z tym?
Cytuj:
Dekalog w drugim przykazaniu mówi:
„Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań”.
Może komuś te obrazy nie pasują do tego przykazania.
Problem tego kogoś.


I tu niestety nie do końca masz rację, nie jestem świadkiem Jehowy (żeby nie było)...

Troszkę o opętaniach, skoro wypowiadanie (nawet będąc nieświadomym ich znaczeń) pewnych zdań jakie występują np. w utworach muzycznych może skutkować otwarciem się na szatana (źródło: któryś numer egzorcysty, nawet kiedyś miałem okazję osobiście rozmawiać z egzorcystą który pisze do tego miesięcznika na ten temat) i pozwoleniem dla niego by zaczął się nami bardziej interesować to uczestnictwo w mszach gdzie na ścianach są rzeźby czy obrazy ludzi których tak na prawdę nie jesteśmy w stanie zidentyfikować - jest tym bardziej niebezpieczne... Jeżeli dojdą do tego symbole jakie znajdują się w większości, jak nie każdym kościele na ziemi to może się okazać że zupełnie nieświadomie oddajemy cześć jakiemuś Bożkowi... mimo że nasze intencje były przecież inne - czy w tym zakresie (hipotetycznie, jeżeli takie coś miało by miejsce) koleżanka jest w stanie przyznać mi rację? Że wówczas to nie jest mój problem... tylko problem Nas wszystkich?


N maja 13, 2018 20:38
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Symbolika ukryta w Religii...
Mnie hipotezy w tym temacie nie pociągają.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N maja 13, 2018 20:43
Zobacz profil
Post Re: Symbolika ukryta w Religii...
Panie mhrrroczny, naucz się polszczyzny porządnie, a nikt nie będzie miał pretensji.

Also, masz może przewlekłą obturacyjną chorobę płuc? Bo cięgiem podkreślasz w swoich postach, że tchu ci brakuje.

Nie pisz też jednym ciągiem, że jesteś wrogiem instytucji kościelnej, a nikomu nie stawiasz zarzutów, bo akurat na forum wiara od ludzi słabiej lub mocniej związanych z tą instytucją jest gęsto. Zaskakujące, nieprawdaż? Forum się wiara nazywa i zakonnicy się po nim plączą z katechetami zusammen.

Takoż nie żal się, że to niesprawiedliwe, że ksiundz majo tyyyle kasy, bo to jest butthurt w czystej postaci. Widocznie jesteś zbyt leniwy, żeby zostać biznesmenem i zbyt rozwiązły, żeby zostać księdzem, dajmy na to, unickim – ale to jest już twój problem życiowy, że kler ma więcej w głowie niż ty w nogach.

Wreszcie załóżmy, że jakimś cudem przekonasz ludzi, że instytucja kościelna jest fe i be. Co proponujesz w zamian – jeśli jesteś w stanie zaproponować cokolwiek?


N maja 13, 2018 20:50
Post Re: Symbolika ukryta w Religii...
Małgosiaa napisał(a):
nolda napisał(a):
Otworzyłaś mi oczy, do tej pory widziałem stajenkę lichą, a w niej ubogo narodzonego Jezusa. Nie zwróciłem uwagi, że to potem się zmieniło.

I co w związku z tym?


Ciekawe pytanie zadałaś.
Może ta stajenka nie była taka licha, może nie była to jedyna wartościowa szata… Jeszcze raz Dziękuję za zwrócenie uwagi.

Małgosiaa napisał(a):
nolda napisał(a):
Dekalog w drugim przykazaniu mówi:
„Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu […]"Może komuś te obrazy nie pasują do tego przykazania.

Problem tego kogoś.


Może choć na chwilę stań się Samarytaninem i pomóż w miarę możliwości rozwiązać powyższe zagadnienie. Dla mnie nie jest dla mnie to takie proste i przejrzyste. Może choć kilka wskazówek.


N maja 13, 2018 20:59
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Symbolika ukryta w Religii...
nolda napisał(a):
Ciekawe pytanie zadałaś.
Może ta stajenka nie była taka licha, może nie była to jedyna wartościowa szata… Jeszcze raz Dziękuję za zwrócenie uwagi.

A nie przyszło Ci do głowy, że Jezus wówczas był już dorosły, niezależny od Matki i Opiekuna? Że przebywał z apostołami, którzy byli rybakami, a on z racji tego, że Józef był cieśla, też coś umiał? Że w czasie, kiedy nie nauczał, pracował?
nolda napisał(a):
Może choć na chwilę stań się Samarytaninem i pomóż w miarę możliwości rozwiązać powyższe zagadnienie. Dla mnie nie jest dla mnie to takie proste i przejrzyste. Może choć kilka wskazówek.

Jest późno, a temat szeroki. Tu masz o kulcie NMP i świętych: http://www.teologia.pl/m_k/00-k.htm
Poczytaj. Jeśli czegoś nie ogarniesz, wtedy pogadamy.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N maja 13, 2018 21:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 13, 2018 8:02
Posty: 14
Post Re: Symbolika ukryta w Religii...
zefciu napisał(a):
DarkCoolioPL napisał(a):
IHS - odnosi się tutaj do 3 bogów
Gdzie „tutaj”? Tłumaczy Ci się jak krowie na rowie, że to nie IHS, a IHΣ. I nie odnosi się do 3 bogów, tylko jest pierwszymi trzema literami imienia Zbawiciela. Po grecku, a nie po koptyjsku.
- Lingwista:) Pójdę krok dalej, czy wiesz że praktycznie każda religia (za wyjątkiem tej o spaghetti) ma swoje 3 osoby boskie, albo 3 głównych bogów? Podobieństwo wszystkich religii, sposobów ubierania się kapłanów, symboli mam tutaj na myśli (nie tylko egipt...)

Cytuj:
Skąd tyle cech wspólnych
Jakich? Wymień konkretne cechy wspólne religii staroegipskiej i chrześcijaństwa.
Cytuj:
A przypomnijcie pod jakimi sztandarami były tzw. Święte Inkwizycje w których mordowano bestialsko "heretyków" - poszło to w miliony
Oczywiście nie szło to w miliony. Kolejna bzdura.
- Źródła historyczne nie podają tych wartości w prost, ale można by użyc troszke matematyki i skoro wszystkich wypraw było 14 jak podaje głupia wikipedia i trwało to w zaokrągleniu 150 lat (3 pokolenia!) to ile istnień ludzkich mogło to pochłonąć? skoro podczas jednej masakry mogło zostać zniszczone jedno powiedzmy 20 tysięczne miasto... a palenie ludzi na stosach i inkwizycja?

Cytuj:
a teraz w ogóle o tym się nie mówi, mówi się o zjednoczeniu wszystkich religii...
Kto mówi o zjednoczeniu wszystkich religii?
- Przypatrz się narracji - nie widzisz że idzie to właśnie w tym kierunku?
Cytuj:
Na serio nikogo nie razi to że miejsca w których się spotykamy na mszy, to ociekające przepychem sale gdzie na ścianach jest masa ludzi uznanych przez innych ludzi za świętych?
A dlaczego by miało?
- Przyzwyczajono Nas przez setki lat do tego że kościół opływa bogactwem, że za grzechy można się wykupić, masz racje - to już nikogo nie szokuje...
Cytuj:
Sory - jestem na etapie czytania o Babilonie
No czytaj sobie o Babilonie. Ale na litość boską – czytaj o Babilonie u historyków, a nie u paszkwilantów pokroju Chicka (zgadłem?)

DarkCoolioPL napisał(a):
Pytanie tylko co było pierwsze? A skoro to nawiażanie do tablic to dlaczego nie ma tam np. przykazań?
Pierwszy był Dagon. Ale co z tego. Kształt infuły wykształcił się niezależnie.
- Wykształcił? Ewoluował? I nie dziwne jest że przybrał akurat pogańskąforme sprzed tysięcy lat? a nie mógł wymyśleć coś swojego...
Cytuj:
Obejrzyj sobie Mitrę Benedykta
Benedykt nosił mitrę (nie infułę)? Proszę o źródło tej informacji.
- Sorry, ale tutaj jest zdjęcie tej mitry https://wolna-polska.pl/wiadomosci/zydo ... na-2013-08
Cytuj:
z przed
To jest forum polskie do ciężkiej cholery. Piszemy tutaj po polsku.
Cytuj:
Lucyfer jest za to "niosący swiatlość"
Niby tak. Ale po pierwsze Lucyfer to nie Słońce, a Wenus, a po drugie w Biblii masz napisane coś takiego:
Cytuj:
καὶ ἔχομεν βεβαιότερον τὸν προφητικὸν λόγον, ᾧ καλῶς ποιεῖτε προσέχοντες ὡς λύχνῳ φαίνοντι ἐν αὐχμηρῷ τόπῳ, ἕως οὗ ἡμέρα διαυγάσῃ καὶ φωσφόρος ἀνατείλῃ ἐν ταῖς καρδίαις ὑμῶν:
2P 1, 19
Święty Piotr chce, żeby Lucyfer wzeszedł w sercach naszych. No tak dosłownie pisze
- nie widze zwiazku miedzy tym co napisałem Ja, a co dałeś od siebie Ty :P No to Lucyfer to niosący światło czy nie?
Cytuj:
W tym przypadku jest to dobrze postawione pytanie... "kogo"...
No i jeszcze się będzie upierał. Pytajnym zaimkiem dzierżawczym jest w języku polskim „czyj”.
- sformułowanie KOGO ma tu znaczenie pejoratywne...
Cytuj:
Najpierw zobacz rozwinięcie IHS który jest u Nas na ołtarzu, później skup się na tłumaczeniu...
Nie ma czegoś takiego jak IHS. Jest IHΣ. Tłumaczenie jest proste „Jezus”.
- "Jak to się ma do symbolu IHS. Otóż historia tego symbolu jest następująca: W Księdze Rodzaju (rozdział 14) Abraham wygrał walcząc 318 ludźmi. Pierwsi chrześcijanie interpretowali liczbę żołnierzy Abrahama w sposób symboliczny. Otóż po grecku liczbę 318 zapisuje się 18 + 300. Druga zasada jest taka, że wszystkie liczby można przenieść na litery i odwrotnie, tak np. aby zapisać imię Neron, należy podać liczbę 666. Natomiast połączenie cyfr 18 + 300 daje wyraz IH + T. Jezus Chrystus + Krzyż. Łącznie IHT. Taki znak obowiązywał do V lub VI wieku. W jaki sposób zamieniono krzyż na literę "S" - tego nie wiemy, ale już VII wieku Justynian II miał na swoich monetach symbol IHS." - Źródło: odnowa.jezuici.pl - jak wiadomo Oni stali za krucjatami i to stąd wziął się ich symbol który dopiero później został podliftowany
Cytuj:
polskiego też nie było 2000 tysiące lat temu a jednak mamy wspólnego przodka jezykowego...
Kto ma z kim wspólnego przodka językowego? Bo polski z koptyjskim niekoniecznie mają. I na pewno nie miały 2000 lat temu. Wtedy rodziny afroazjatycka i indoeuropejska były już dawno rozdzielone.

- i tu rodzi się pytanie na ile wierzymy w stary testament... Na psychologii natomiats uważa się że jest jeden pra język od którego wszystko się zaczęło...


N maja 13, 2018 21:17
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Symbolika ukryta w Religii...
Proszę cytowac i odpowiadać na cytaty w ustalony sposób, a nie wklejając w cytaty swoje wypowiedzi w innym kolorze.
A przy okazji: nie upieraj się przy błędzie językowym: Kogo Kościół?, bo:
Kogo dzisiaj nie ma?
Czyj to długopis?
https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/kogo- ... ;9965.html
Nawet jesli jestes z Wielkopolski, to na forum ogólnopolskim uzywamy języka polskiego, a nie gwary.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N maja 13, 2018 21:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 13, 2018 8:02
Posty: 14
Post Re: Symbolika ukryta w Religii...
ErgoProxy napisał(a):
Panie mhrrroczny, naucz się polszczyzny porządnie, a nikt nie będzie miał pretensji.

Also, masz może przewlekłą obturacyjną chorobę płuc? Bo cięgiem podkreślasz w swoich postach, że tchu ci brakuje.

Nie pisz też jednym ciągiem, że jesteś wrogiem instytucji kościelnej, a nikomu nie stawiasz zarzutów, bo akurat na forum wiara od ludzi słabiej lub mocniej związanych z tą instytucją jest gęsto. Zaskakujące, nieprawdaż? Forum się wiara nazywa i zakonnicy się po nim plączą z katechetami zusammen.

Takoż nie żal się, że to niesprawiedliwe, że ksiundz majo tyyyle kasy, bo to jest butthurt w czystej postaci. Widocznie jesteś zbyt leniwy, żeby zostać biznesmenem i zbyt rozwiązły, żeby zostać księdzem, dajmy na to, unickim – ale to jest już twój problem życiowy, że kler ma więcej w głowie niż ty w nogach.

Wreszcie załóżmy, że jakimś cudem przekonasz ludzi, że instytucja kościelna jest fe i be. Co proponujesz w zamian – jeśli jesteś w stanie zaproponować cokolwiek?


Czemu uważasz że staram się kogoś przekonać do swoich racji? Zadałem proste pytanie - w kilku rozwlekłych zdaniach - Czy nie uważają że w kościołach znajdują się symbole które są zakazane przez kościół. Jedno pytanie...
Zastanawiam się czy jest tu jeszcze jakaś osoba która kiedykolwiek miała jakieś SWOJE zdanie na ten temat - rozumiesz? SWOJE - a nie wyuczone i klepane jak mantrę...
A w kwestii pisowni - to nie jestem polonistą i nie będę 10 razy czytał swojego tekstu by wyhaczać wszystkie literówki - każdy chyba umie czytać - to nie jest felieton tylko forum... a jak ktoś w temacie nie ma nic do powiedzenia to sie czepia tego że stawiam wielokropek (taki głupi nawyk w pisowni... wybacz :P)


N maja 13, 2018 21:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 13, 2018 8:02
Posty: 14
Post Re: Symbolika ukryta w Religii...
Małgosiaa napisał(a):
Proszę cytowac i odpowiadać na cytaty w ustalony sposób, a nie wklejając w cytaty swoje wypowiedzi w innym kolorze.
A przy okazji: nie upieraj się przy błędzie językowym: Kogo Kościół?, bo:
Kogo dzisiaj nie ma?
Czyj to długopis?
https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/kogo- ... ;9965.html
Nawet jesli jestes z Wielkopolski, to na forum ogólnopolskim uzywamy języka polskiego, a nie gwary.

Koleżanko - Ty napisałaś Kościół wielką literą, a ja MAŁĄ... Co za tym idzie ja miałem na myśli BUDYNEK, a Ty jak rozumiem wspólnotę. I sformułowanie "kogo" jest tu jak najbardziej zasadne ponieważ tyczy się konkretnego jednego bytu/człowieka który ma określoną rzecz.

A w ogóle to jakbym chciał lekcje polskiego to poszedłbym na forum o poprawnej polszczyźnie.
nie obrażaj się, ale jeśli masz na celu tylko sprowadzić te dyskusje na pole na temat pisowni... to daruj sobie dodawanie komentarzy ;) Przecież to się mija z celem, piszesz kompletnie nie na temat :) Wy Kobiety zawsze tak macie.. nawet na forach xD


N maja 13, 2018 21:32
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Symbolika ukryta w Religii...
DarkCoolioPL napisał(a):
Koleżanko - Ty napisałaś Kościół wielką literą, a ja MAŁĄ... Co za tym idzie ja miałem na myśli BUDYNEK, a Ty jak rozumiem wspólnotę. I sformułowanie "kogo" jest tu jak najbardziej zasadne ponieważ tyczy się konkretnego jednego bytu/człowieka który ma określoną rzecz.

Nie ma to znaczenia w przypadku pytania: kogo? czyj? Jeżeli pytamy o osobę, będzie "kogo", jeśli o własność (tu pytałes o własność)- czyj.
DarkCoolioPL napisał(a):
Zastanawiam się czy jest tu jeszcze jakaś osoba która kiedykolwiek miała jakieś SWOJE zdanie na ten temat - rozumiesz? SWOJE - a nie wyuczone i klepane jak mantrę..

Póki co, jesteś na forum katolickim i rozmawiasz z katolikami, a tu nie ma mowy o mantrze (ta jest u ŚJ). Nas obowiązuje korzystanie z rozumu. Najwyraźniej przy pomocy rozumu (mikt nam nie robi prania mózgu) doszliśmy do wniosku, że nauka Kościoła jest tą właściwą i podzielamy zdanie Kościoła, czyli jest to nasze zdanie, a nie mantra. Poniał?

Rejestrując się na forum, zaakceptowałeś regulamin, a tam stoi jak wół, że na forum obowiązuje język polski. I nie pouczaj mnie o moich prawach ("nie dodawaj komentarzy"), bo dyskutuję na temat jako user, a zwracam uwagę na pisownię jako moderator.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N maja 13, 2018 21:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 13, 2018 8:02
Posty: 14
Post Re: Symbolika ukryta w Religii...
Małgosiaa napisał(a):
DarkCoolioPL napisał(a):
Koleżanko - Ty napisałaś Kościół wielką literą, a ja MAŁĄ... Co za tym idzie ja miałem na myśli BUDYNEK, a Ty jak rozumiem wspólnotę. I sformułowanie "kogo" jest tu jak najbardziej zasadne ponieważ tyczy się konkretnego jednego bytu/człowieka który ma określoną rzecz.

Nie ma to znaczenia w przypadku pytania: kogo? czyj?
DarkCoolioPL napisał(a):
Zastanawiam się czy jest tu jeszcze jakaś osoba która kiedykolwiek miała jakieś SWOJE zdanie na ten temat - rozumiesz? SWOJE - a nie wyuczone i klepane jak mantrę..

Póki co, jesteś na forum katolickim i rozmawiasz z katolikami, a tu nie ma mowy o mantrze (ta jest u ŚJ). Nas obowiązuje korzystanie z rozumu. Najwyraźniej przy pomocy rozumu (mikt nam nie robi prania mózgu) doszliśmy do wniosku, że nauka Kościoła jest tą właściwą i podzielamy zdanie Kościoła, czyli jest to nasze zdanie, a nie mantra. Poniał?

Rejestrując się na forum, zaakceptowałeś regulamin, a tam stoi jak wół, że na forum obowiązuje język polski. I nie pouczaj mnie o moich prawach (nie dodawaj komentarzy), bo dyskutuję na temat jako user, a zwracając uwagę na pisownię, jako moderator.


Doprecyzujmy - Czy Twoim zdaniem nie ma nic NIEPOKOJĄCEGO w symbolice jaka pokazywana jest w kościołach? Nie ma tam absolutnie nic do czego mogłabyś się "przyczepić"?
Pytanie zero-jedynkowe ^^


N maja 13, 2018 21:45
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Symbolika ukryta w Religii...
Nie, nie ma.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N maja 13, 2018 21:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL