Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 12:56



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Suma za parafian 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Suma za parafian
Dzisiaj byłem w kościele na sumie o 12:00, no i te 5 minut się spóźniłem, na całe szczęście o dziwo ksiądz też się spóźnił :mrgreen: i msza zaczęła się gdzieś tak o 12:05, a więc tak jakby jednak zdążyłem, no ale już mniejsza o te kwestie bo nie o tym chciałem gadać.
Najbardziej zaciekawiło mnie co na kazaniu ksiądz miał do powiedzenia, a zaczął opowiadać o parze narzeczonych, gdzie facet postanowił że zaprosi swoją narzeczoną na romantyczną kolacje, oraz późniejszy spacer, i ten narzeczony bardzo się namęczył żeby było idealnie i wspaniale, żeby było romantycznie sympatycznie, i ogólnie mega super.

No i narzeczona troche z przymusu, była na tej kolacji w restauracji, ale jej się tam nie podobało, nie miała nastroju na takie rzeczy, miała ochotę wieczór spędzić w domu przed telewizorem, i nie było ochoty na żadne restauracje, i w tej sytuacji narzeczony zachował się niewłaściwie? na siłe chcąc doprowadzić do tej kolacji? bo skoro narzeczony jest taki cudowny i wspaniały, to czy nie lepiej było dać spokój, i pozwolić zostać w domu przed telewizorem?

Jak ktoś nie zrozumiał, to dla wyjaśnienia, narzeczony to Bóg, narzeczona to wszyscy ludzie, natomiast restauracja to jest Niebo, a siedzenie w domu przed telewizorem to jest życie doczesne.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N gru 09, 2018 19:08
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Suma za parafian
Chwali się, że zapamiętałeś homilię, ale o czym ma być dyskusja?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N gru 09, 2018 21:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Suma za parafian
Małgosiaa napisał(a):
Chwali się, że zapamiętałeś homilię, ale o czym ma być dyskusja?




W tej części postu zawarłem kilka pytań

Cytuj:
i w tej sytuacji narzeczony zachował się niewłaściwie? na siłe chcąc doprowadzić do tej kolacji? bo skoro narzeczony jest taki cudowny i wspaniały, to czy nie lepiej było dać spokój, i pozwolić zostać w domu przed telewizorem?


Jak już wcześniej mówiłem, narzeczony to jest Bóg.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N gru 09, 2018 23:44
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Suma za parafian
I wychodzi, że "Bóg jest zły", bo proponuje restaurację zamiast oglądania na kanapie durnego serialu.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N gru 09, 2018 23:52
Zobacz profil
Post Re: Suma za parafian
Andy72 napisał(a):
I wychodzi, że "Bóg jest zły", bo proponuje restaurację zamiast oglądania na kanapie durnego serialu.

Wychodzi raczej, że narzeczona przyzwyczajona do swojego fotela, kapci i telewizorka, nie potrafi dokonać niewielkiego wysiłku aby wznieść się ponad swoją egzystencję i dostrzec piękno w innych sytuacjach.....jak pisał Cz. Miłosz - ubrani, wyfiokowani po mszy wchodzą w wytarte ścieżki plotkarstwa, obmowy, pychy......


Pn gru 10, 2018 8:22

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Suma za parafian
Alus ubiegłaś mnie z komentarzem bo moje pierwsze przemyślenie po przeczytaniu tego co napisał Robek było takie samo.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Pn gru 10, 2018 8:44
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post Re: Suma za parafian
Robek, ale w czym jest problem czy choćby przyczynek do jakiejkolwiek dyskusji?
Ksiądz posłużył się formą przypowieści dla ukazania rzeczywistości nadprzyrodzonej. Nie był w tym oryginalny ani w formie, ani w treści.
Jezus też się posługiwał takimi obrazami, co więcej nawet treściowo jedna z Jego przypowieści jest bardzo bliska - zob. Mt 22, 1 - 14; Łk, 14, 15-24.

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


Pn gru 10, 2018 11:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Suma za parafian
Andy72 napisał(a):
I wychodzi, że "Bóg jest zły", bo proponuje restaurację zamiast oglądania na kanapie durnego serialu.



Zły albo dobry to są dwie bardzo odległe skrajności, coś taj biały i czarny, a pomiędzy nimi chyba jest jeszcze coś po środku? są jakieś inne kolory?



szumi napisał(a):
Robek, ale w czym jest problem czy choćby przyczynek do jakiejkolwiek dyskusji?



Zacząłem o tym gadać, ponieważ to co mówił ksiądz w dość dużym stopniu się do mnie odnosiło, gdzie ja również nie chce restauracji, wole siedzieć przed telewizorem, i ciekawiło mnie czy są jeszcze inni ludzie, którzy również by wybrali ten telewizor.


szumi napisał(a):
Jezus też się posługiwał takimi obrazami, co więcej nawet treściowo jedna z Jego przypowieści jest bardzo bliska - zob. Mt 22, 1 - 14; Łk, 14, 15-24.



Tutaj Ewangelia wg św. Mateusza, czy też Ewangelia wg św. Łukasza, przedstawia sytuacje w której brak chęci przyjścia na tą ucztę, i chęć powrotu do swojej pracy do swojego życia, jest odbierana przez Boga negatywnie, a czy to tak powinno być? że jak człowiek chce wrócić do swojej pracy, to Bóg może mieć o to, do niego pretensje?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn gru 10, 2018 17:07
Zobacz profil
Post Re: Suma za parafian
A jak Robek by chciał wyprawić super przyjęcie dla przyjaciół, to gdyby nie przyszli Robka by to nie dotknęło?
Możesz siedzieć przed tym telewizorem, ale nie miej pretensji (do Pana Boga), że ominie ciebie uczta i że będziesz siedział sam całą wieczność i do tego bez telewizora.


Pn gru 10, 2018 17:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Suma za parafian
Kael napisał(a):
A jak Robek by chciał wyprawić super przyjęcie dla przyjaciół, to gdyby nie przyszli Robka by to nie dotknęło?



Nie mam przyjaciół, więc sytuacja w której zapraszam kogokolwiek na przyjęcie, nie mogłaby zaistnieć.


Kael napisał(a):
Możesz siedzieć przed tym telewizorem, ale nie miej pretensji (do Pana Boga), że ominie ciebie uczta i że będziesz siedział sam całą wieczność i do tego bez telewizora.




To zabiorą mi ten cały telewizor, i nawet nie będę mógł mieć o to pretensji?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn gru 10, 2018 18:46
Zobacz profil
Post Re: Suma za parafian
Niestety, właśnie tak będzie. Ten telewizor jest w leasingu z opcją końca użytkowania, jak wszystko co w tym życiu mamy.

Na tej uczcie mógłbyś przyjaciół spotjać, ale wolisz wegetację w samotności. Więc pretensje o skutki możesz mieć tylko do siebie. Jeszcze ciągle masz wybór.


Pn gru 10, 2018 19:18
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Suma za parafian
Kael napisał(a):
Na tej uczcie mógłbyś przyjaciół spotjać, ale wolisz wegetację w samotności. Więc pretensje o skutki możesz mieć tylko do siebie. Jeszcze ciągle masz wybór.



Przecież mówiłem że nie mam przyjaciół, więc nie wiem o czym ty do mnie mówisz? jakby do ciebie nic nie docierało.

Ale powiem że fajna ta suma dla parafian, nie dość że z rozpoczęciem mszy na mnie poczekali, to jeszcze ksiądz konkretnie zwięźle rzeczowo na tym kazaniu mówił, o tej wizycie narzeczonych w restauracji.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn gru 10, 2018 19:55
Zobacz profil
Post Re: Suma za parafian
Na tej uczcie, na którą Pan Bóg Robka zaprasz, a Robek woli w domu siedzieć i nigdzie się nie wybiera.


Pn gru 10, 2018 20:11
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Suma za parafian
Kael napisał(a):
Na tej uczcie, na którą Pan Bóg Robka zaprasz, a Robek woli w domu siedzieć i nigdzie się nie wybiera.



Nigdy nie lubiłem jakiś większych imprez, bo żeby w takich miejscach się odnaleźć to trzeba być duszą towarzystwa, zacząć nawiązywać jakieś między ludzkie relacje, takie coś to nie moja bajka, to nie jest dla mnie.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn gru 10, 2018 20:29
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL