Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 22:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Ksiądz proboszcz święci otwarcie zagranicznego koncernu. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Ksiądz proboszcz święci otwarcie zagranicznego koncernu.
dethroned napisał(a):
pozostań przy swoich złudzeniach

dethroned napisał(a):
tkwij we własnych przekonaniach

Co pozwala ci uważać, że tylko to co ty myślisz jest jedynie słuszne?
Nie twierdzę, że w Kościele nie ma nigdzie nadużyć, ale podciąganie pod nie wszelkiej działalności Kościoła to chyba lekka przesada. To, że nie lubisz kogoś czy też czegoś nie sprawia, że postępowanie tego człowieka czy też instytucji jest tylko złe.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Śr sty 09, 2019 14:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 18, 2018 22:01
Posty: 35
Post Re: Ksiądz proboszcz święci otwarcie zagranicznego koncernu.
Nie podciągam nadużyć pod działalność Kościoła. Właśnie po to się wyjaśnia sprawy aby tego unikać.
Księża tak samo jak inne zawody mają swoją hierarchię służbową. Działalność księdza różni się od działaności spawacza tym, że działalność tego pierwszego jest publiczna.

_________________
... z emigracji.


Śr sty 09, 2019 14:32
Zobacz profil
Post Re: Ksiądz proboszcz święci otwarcie zagranicznego koncernu.
dethroned napisał(a):
Z tego co wynika z tekstu to nie chciałbyś zapytać tego księdza jak naprawdę było, czy może szefa tego księdza.
Z tekstu wynika, co ja bym chciał, czy czego ja bym nie chciał?
Cytuj:
W takim razie więc pozostań przy swoich złudzeniach i tkwij we własnych przekonaniach że wszystko jest dobrze, jesli ma to ci wyjść na zdrowie. Ale nie przekonuj do tego innych.
Do zasady domniemania niewinności będę przekonywał wszystkich, w każdych okolicznościach.

Daję Ci ostatnią szansę – czy podasz konkretne argumenty przemawiające za tym, że doszło do nadużycia? Jeśli nie – zamykam wątek


Śr sty 09, 2019 14:45

Dołączył(a): Wt gru 18, 2018 22:01
Posty: 35
Post Re: Ksiądz proboszcz święci otwarcie zagranicznego koncernu.
Podałem - to negatywnie wpływa na wizerunek Kościoła. Od tego już tylko jeden mały krok od poświęcenia
Giełdy Papierów Wartościowych na Wall Street w Nowym Jorku. Dziękuję pozdrawiam wszystkich. Amen.

_________________
... z emigracji.


Śr sty 09, 2019 14:55
Zobacz profil
Post Re: Ksiądz proboszcz święci otwarcie zagranicznego koncernu.
dethroned napisał(a):
Podałem - to negatywnie wpływa na wizerunek Kościoła.
Już się do tego odniosłem. Pytam zatem ponownie – czy Kościół powinien się zastanawiać nad skutkami wizerunkowymi udzielając sakramentów i sakramentaliów?
Cytuj:
Od tego już tylko jeden mały krok od poświęcenia
Czemu tu jest enter?
Cytuj:
Giełdy Papierów Wartościowych na Wall Street w Nowym Jorku.
Gdyby takie coś miało miejsce, to dlaczego byłoby czymś złym (czy znowu chodzi tylko o wizerunek)?


Śr sty 09, 2019 15:06

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Ksiądz proboszcz święci otwarcie zagranicznego koncernu.
Padre77 napisał(a):
zefciu napisał(a):
george45 napisał(a):
Może dla tego
Dla którego?

Zefciu nawet średni inteligenty homo sapiens domyśliłby się, że george45 popełnił błąd i należy to odczytywać: "dlatego". Wytykasz innym bzdurne błędy, które nijak nikomu nie przeszkadzają i każdy wie co autor chciał przez to powiedzieć.

Średnio inteligentny zapewne tak, jednak tym wybitnie inteligentnym winny jestem sprostowanie, powinno "dlatego". Czy teraz moja wypowiedź stała się zrozumiała? Jeśli nie to proszę dopytywać, miałbym przykrość, jeśli z powodu mojego błędu zostałby zamknięty ten wątek :(


Śr sty 09, 2019 15:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Ksiądz proboszcz święci otwarcie zagranicznego koncernu.
dethroned napisał(a):
Podałem - to negatywnie wpływa na wizerunek Kościoła. Od tego już tylko jeden mały krok od poświęcenia
Giełdy Papierów Wartościowych na Wall Street w Nowym Jorku. Dziękuję pozdrawiam wszystkich. Amen.

Dla jednych negatywnie, dla innych nie. Nie zdziwiłbym się, gdyby przy otwarciu giełdy na Wall Street był wśród oficjeli jakieś duchowy. Amerykanie to wierzący naród i np. prędzej prezydentem USA zostanie muzułmanin, niz ateista.
Nie rozumiem twojego zniesmaczenia. Dany ajent jest katolikiem i poprosił proboszcza o błogosławieństwo. I tyle. Sensacja jest szukana na siłę.

george45 napisał(a):
zefciu napisał(a):
Ksiądz po kolędzie idzie się właśnie pomodlić. Dlaczego zarzucenie modlitwy na rzecz luźnej rozmowy miałoby być dobrym pomysłem?

Może dla tego:
Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie. (Mt 6)
W czasie kolędy ksiądz przychodzi "z wizytą duszpasterska" i modli się we wspólnocie z domownikami. To, co przytoczyłeś wyrwane z kontekstu pasuje tu jak pieść do nosa. Warto poznac trochę biblię zanim bedzie się nia obkładac kogos po głowie i jeszcze pisac, że taka jest wola Boga :evil:

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Śr sty 09, 2019 17:08
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Ksiądz proboszcz święci otwarcie zagranicznego koncernu.
Alus napisał(a):
Nie interesuje mnie co i gdzie ksiądz poświęca, ale zawsze w okresie kolędy wkurza mnie, że na te święcenia czas się znajduje, a kolęda trwa 5-6 minut: modlitwa, poświecenie domu, koperta...i dalej.

Tak to jest, gdy ktoś odgrzewa starego kotleta. Ksiądz znalazł czas na poświęcenie firmy.... 2 lipa. Pomijając kwestie sensowności kolędy w lipcu, chyba sama przyznasz, że okres wakacyjny byłby prawdziwym wyzwaniem organizacyjnym dla księdza? Marudy zawsze znajdą powód do narzekania :) .

dethroned napisał(a):
Podałem - to negatywnie wpływa na wizerunek Kościoła. Od tego już tylko jeden mały krok od poświęcenia
Giełdy Papierów Wartościowych na Wall Street w Nowym Jorku. Dziękuję pozdrawiam wszystkich. Amen.

To już zależy od poglądów danej osoby. Niewierzący wykorzysta byle pretekst, by utwierdzić się w przekonaniu o negatywnym wizerunku Kościoła, wiele firm zaprasza księży na wigilie pracownicze, zamawia z tej okazji msze, jest to więc pewien trend wśród przedsiębiorców, choć trudno określić skalę i popularność zjawiska. Nie wiem również co jest negatywnego w poświęceniu miejsca pracy, choćby to była giełda bądź instytucja bankowa.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Śr sty 09, 2019 19:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Ksiądz proboszcz święci otwarcie zagranicznego koncernu.
A sklepik z dopalaczami?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr sty 09, 2019 19:58
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Ksiądz proboszcz święci otwarcie zagranicznego koncernu.
JedenPost napisał(a):
A sklepik z dopalaczami?

Uprzedzając kolejne pytania o przybytki, gdzie świadczy się usługi seksualne, kluby, koncerty heavy-metalowe, gale boksu, więzienia...

KKK 1668 Sakramentalia zostały ustanowione przez Kościół dla uświęcenia pewnych posług w Kościele, pewnych stanów życia, najrozmaitszych okoliczności życia chrześcijańskiego, a także użytkowania rzeczy potrzebnych człowiekowi. Według decyzji duszpasterskich biskupów sakramentalia mogą dotyczyć potrzeb, kultury i historii ludu chrześcijańskiego określonego regionu i epoki. Zawierają one zawsze modlitwę, której często towarzyszy jakiś określony znak, jak włożenie ręki, znak krzyża, pokropienie wodą święconą (znak przypominający chrzest).

KKK 1670 Sakramentalia nie udzielają łaski Ducha Świętego na sposób sakramentów, lecz przez modlitwę Kościoła uzdalniają do przyjęcia łaski i dysponują do współpracy z nią. "Prawie każde wydarzenie życia odpowiednio usposobionych wiernych zostaje uświęcone przez łaskę wypływającą z Paschalnego Misterium Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa, z którego czerpią swoją moc wszystkie sakramenty i sakramentalia; w ten sposób niemal każde godziwe użycie rzeczy materialnych może zostać skierowane do uświęcenia człowieka i uwielbienia Boga" (Sobór Watykański II, konst. Sacrosanctum Concilium, 61).

Ksiądz święcąc jakiś przybytek wypowiada jedną z trzech formuł błogosławieństwa:

1. Wszechmogący, wieczny Boże, Ty chcesz, aby przez wodę, która podtrzymuje życie i służy do oczyszczenie, także nasze dusze zostały oczyszczone i otrzymały zadatek życia wiecznego, prosimy Cię, pobłogosław tę wodę, którą będziemy pokropieni w dniu Twoim, Panie. Odnów w nas źródło swojej łaski i broń od wszelkiego zła nasze dusze i ciała, abyśmy mogli zbliżyć się do Ciebie z czystym sercem i otrzymać Twoje zbawienie. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

2. Panie, Boże wszechmogący, Ty jesteś źródłem i początkiem życia ciała i duszy. Prosimy Cię, pobłogosław tę wodę, którą z ufnością się posługujemy, aby uprosić przebaczenie naszych grzechów i uzyskać obronę przeciwko wszelkim chorobom i zasadzkom szatana. Spraw, Boże, w miłosierdziu swoim, niech źródła żywej wody zawsze tryskają dla naszego zbawienia, abyśmy mogli zbliżyć się do Ciebie wewnętrznie oczyszczeni i uniknęli wszelkich niebezpieczeństw duszy i ciała. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

3. Panie, Boże wszechmogący, wysłuchaj łaskawie próśb swojego ludu, który wspomina wspaniałe dzieło stworzenia i jeszcze wspanialsze dzieło odkupienia i pobłogosław tę wodę. Stworzyłeś ją, aby przez nią użyźniać ziemię oraz wzmacniać i oczyszczać nasze ciała. Woda była również narzędziem Twojego miłosierdzia: przez nią wyprowadziłeś Twój lud z niewoli i ugasiłeś jego pragnienie na pustyni. Prorocy zapowiedzieli wodę jako znak nowego przymierza, które miałeś zawrzeć z ludźmi. Przez wodę, którą Chrystus uświęcił w Jordanie, odnowiłeś w odradzającej kąpieli chrztu naszą upadłą naturę. Niech ta woda przypomina nam przyjęty chrzest, abyśmy się radowali z naszymi braćmi ochrzczonymi w czasie uroczystości wielkanocnych. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen. (w okresie Wielkanocnym)


Poświęcenie miejsca/rzeczy/osoby jest czynione z pewną intencją, która dotyczy tego, co Bóg od początku zaplanował: zbawienia. Nie o uświęcenie miejsca chodzi, lecz o duszę osoby, która pragnie wzrastać w wierze i relacji z Bogiem.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Śr sty 09, 2019 20:59
Zobacz profil
Post Re: Ksiądz proboszcz święci otwarcie zagranicznego koncernu.
Mrs_Hadley napisał(a):
Alus napisał(a):
Nie interesuje mnie co i gdzie ksiądz poświęca, ale zawsze w okresie kolędy wkurza mnie, że na te święcenia czas się znajduje, a kolęda trwa 5-6 minut: modlitwa, poświecenie domu, koperta...i dalej.

Tak to jest, gdy ktoś odgrzewa starego kotleta. Ksiądz znalazł czas na poświęcenie firmy.... 2 lipa. Pomijając kwestie sensowności kolędy w lipcu, chyba sama przyznasz, że okres wakacyjny byłby prawdziwym wyzwaniem organizacyjnym dla księdza? Marudy zawsze znajdą powód do narzekania :) .

A księża autentycznie traktujący kolędę jako spotkanie i rozmowę z wiernymi, znajdą sposób aby zaradzić traktowania kolędy jako zdawkowej 5 minutowej wizyty. Wskazałam przykład warszawskiej parafii..... czyli można dostrzegać ludzi, a nie jedynie odfajkowywać obowiązek.


Cz sty 10, 2019 8:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Ksiądz proboszcz święci otwarcie zagranicznego koncernu.
Alus napisał(a):
A księża autentycznie traktujący kolędę jako spotkanie i rozmowę z wiernymi, znajdą sposób aby zaradzić traktowania kolędy jako zdawkowej 5 minutowej wizyty. Wskazałam przykład warszawskiej parafii..... czyli można dostrzegać ludzi, a nie jedynie odfajkowywać obowiązek.

Mam mieszane uczucia. Przyszedł ksiądz do mnie kolendowac. Porozmawialiśmy, pomodliliśmy się, próbował żartować, pomylił moje wyznanie (uważał, ze jestem baptysta; w ogóle skąd miał takie informacje?) i na koniec zostawił mi "swięty" obrazek :lol:

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz sty 10, 2019 9:06
Zobacz profil
Post Re: Ksiądz proboszcz święci otwarcie zagranicznego koncernu.
Alus napisał(a):
A księża autentycznie traktujący kolędę jako spotkanie i rozmowę z wiernymi, znajdą sposób aby zaradzić traktowania kolędy jako zdawkowej 5 minutowej wizyty. Wskazałam przykład warszawskiej parafii.....
Co to jest za znak interpunkcyjny?
Cytuj:
czyli można dostrzegać ludzi, a nie jedynie odfajkowywać obowiązek.
No można. Ale co to ma wspólnego z poświęceniem McDonalda, nadal nie wiemy. I pewnie się nie dowiemy (tak jak nie dowiemy się nigdy, o co chodziło z tymi witaminami nieszczęsnymi).


Cz sty 10, 2019 9:08
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL