Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 21:52



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Ksiądz proboszcz święci otwarcie zagranicznego koncernu. 
Autor Wiadomość
Post Re: Ksiądz proboszcz święci otwarcie zagranicznego koncernu.
zefciu napisał(a):
Alus napisał(a):
wkurza mnie, że na te święcenia czas się znajduje
Wolałabyś, żeby się nie znajdował? Znowu nie wiadomo, o co Ci chodzi. Komunikuj się, proszę, czytelniej.

Wkurza Cię, gdy wyrwiesz 8 słów z 30, nie dziwne przy takim selekcjonowaniu, że nie wiesz o co chodzi.


Śr sty 09, 2019 9:51
Post Re: Ksiądz proboszcz święci otwarcie zagranicznego koncernu.
Alus napisał(a):
Wkurza Cię, gdy wyrwiesz 8 słów z 30, nie dziwne przy takim selekcjonowaniu, że nie wiesz o co chodzi.
Alus – ostatnio coraz częściej piszesz chaotyczne wypowiedzi, w których nie wiadomo, o co chodzi. Proszę o uspokojenie się, wyjaśnienie o co chodziło w tej wypowiedzi oraz o co chodziło w wypowiedzi o witaminach. Na przyszłość proszę o unikanie takich wrzutek.


Śr sty 09, 2019 10:29

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1476
Post Re: Ksiądz proboszcz święci otwarcie zagranicznego koncernu.
zefciu napisał(a):
Alus napisał(a):
wkurza mnie, że na te święcenia czas się znajduje
Wolałabyś, żeby się nie znajdował? Znowu nie wiadomo, o co Ci chodzi. Komunikuj się, proszę, czytelniej.

Wybiórczo przytaczasz wypowiedź, być może też tak czytasz, tym samym nie rozumiesz wypowiedzi.

Alus napisał(a):
Nie interesuje mnie co i gdzie ksiądz poświęca, ale zawsze w okresie kolędy wkurza mnie, że na te święcenia czas się znajduje, a kolęda trwa 5-6 minut: modlitwa, poświecenie domu, koperta...i dalej.

Moim zdaniem wypowiedź czytelna, a w tłumaczeniu na język prostszy, ksiądz nie ma czasu porozmawiać z wiernymi podczas kolędy, znajduje jedynie czas na modlitwę i wzięcie koperty.


Śr sty 09, 2019 10:56
Zobacz profil
Post Re: Ksiądz proboszcz święci otwarcie zagranicznego koncernu.
george45 napisał(a):
Moim zdaniem wypowiedź czytelna, a w tłumaczeniu na język prostszy, ksiądz nie ma czasu porozmawiać z wiernymi podczas kolędy, znajduje jedynie czas na modlitwę i wzięcie koperty.
Aha. Jednak fakt, że ksiądz nie ma czasu porozmawiać z wiernymi wynika z tego, ilu wiernych przypada na księdza i nie ma żadnego związku z tematem wątku.


Śr sty 09, 2019 10:58

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Ksiądz proboszcz święci otwarcie zagranicznego koncernu.
Wypowiedź #Alus rozumiem raczej w ten sposób, że ksiądz znajduje czas na poświęcenie budynku, a nie znajduje go na wydłużenie czasu kolędy, tak żeby mógł porozmawiać z parafianami.
Wypowiedź #Alus dla mnie prosta i jednoznaczna. #zefciu znowu tworzy jakieś chochoły i wyciąga przedwczesne wnioski z dwóch słów wyrwanych z kontekstu. #zefciu piekli się o wrzutki, ale nie zauważa, że gdyby nie jego nadinterpretacje, to wrzutek by nie było.
Potwierdzenia zarzutów #Alus w stosunku do księdza na swoim przykładzie się nie zauważam. U nas ksiądz dużo czasu poświęca na spotkania z parafianami.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Śr sty 09, 2019 11:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1476
Post Re: Ksiądz proboszcz święci otwarcie zagranicznego koncernu.
zefciu napisał(a):
george45 napisał(a):
Moim zdaniem wypowiedź czytelna, a w tłumaczeniu na język prostszy, ksiądz nie ma czasu porozmawiać z wiernymi podczas kolędy, znajduje jedynie czas na modlitwę i wzięcie koperty.
Aha. Jednak fakt, że ksiądz nie ma czasu porozmawiać z wiernymi wynika z tego, ilu wiernych przypada na księdza i nie ma żadnego związku z tematem wątku.

Miło, że zrozumiałeś moje tłumaczenie.
Co do stosunku ilości księży do wiernych, podpierasz to jakimiś statystykami, wyliczeniami? Przykładowo: jeden ksiądz na 1000 wiernych = wizyta 10 minut, jeden ksiądz na 2000 wiernych = 5 minut, czy to są tylko Twoje przemyślenia.
Na podstawie moich obserwacji, jestem skłonny przyjąć, że zdecydowanie większy wpływ na długość wizyty księdza po kolędzie, ma jego zaangażowanie, a nie ilość wiernych mu przepadających.


Śr sty 09, 2019 11:20
Zobacz profil
Post Re: Ksiądz proboszcz święci otwarcie zagranicznego koncernu.
Drogi Padre – na tym forum hash-tagi nie działają. Więc próba uruchomienia hash-taga #zefciu spełznie raczej na niczym.

george45 napisał(a):
Miło, że zrozumiałeś moje tłumaczenie.
Było napisane zrozumiale, to zrozumiałem. Co w tym niezwykłego?
Cytuj:
Co do stosunku ilości księży do wiernych, podpierasz to jakimiś statystykami, wyliczeniami?
Nie. Ale z tego co widzę po parafiach, to okres kolędowy jest „napięty”. Tzn. księża cały czas od momentu, w którym większość ludzi kończy pracę po ten, gdy większość ludzi idzie spać przeznaczają na kolędę. I chodzą zwykle wszyscy poza tym, który akurat odprawia Mszę. Zatem fakt, że może zabraknąć czasu na porozmawianie z wiernymi nie wynika z ich złej woli.

Natomiast sugerowanie, że problemem jest, iż ksiądz się z wiernymi modli (co zdaje się czynić Alus) uważam za pomyłkę. Ksiądz po kolędzie idzie się właśnie pomodlić. Dlaczego zarzucenie modlitwy na rzecz luźnej rozmowy miałoby być dobrym pomysłem?


Śr sty 09, 2019 11:29

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Ksiądz proboszcz święci otwarcie zagranicznego koncernu.
zefciu napisał(a):
Drogi Padre – na tym forum hash-tagi nie działają. Więc próba uruchomienia hash-taga #zefciu spełznie raczej na niczym.

Nie było to moim zamierzeniem.
zefciu napisał(a):
Natomiast sugerowanie, że problemem jest, iż ksiądz się z wiernymi modli (co zdaje się czynić Alus) uważam za pomyłkę. Ksiądz po kolędzie idzie się właśnie pomodlić. Dlaczego zarzucenie modlitwy na rzecz luźnej rozmowy miałoby być dobrym pomysłem?

Przypuszczam, że znowu nic nie zrozumiałeś z tego co pisała Alus. Ja jej słowa odebrałem jako pretensje, że ksiądz znajduje czas na poświęcenie budynku jakiejś firmy, a nie znajduje go na rozmowę z parafianami. To, że ksiądz modli się podczas kolędy raczej nie było zarzutem. A co faktycznie Alus chciała powiedzieć to niech rozstrzygnie ona sama.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Śr sty 09, 2019 11:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1476
Post Re: Ksiądz proboszcz święci otwarcie zagranicznego koncernu.
zefciu napisał(a):
Ksiądz po kolędzie idzie się właśnie pomodlić. Dlaczego zarzucenie modlitwy na rzecz luźnej rozmowy miałoby być dobrym pomysłem?

Może dla tego:
Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie. (Mt 6)


Śr sty 09, 2019 12:30
Zobacz profil
Post Re: Ksiądz proboszcz święci otwarcie zagranicznego koncernu.
Podczas wizyty powinien być czas na rozmowę duszpasterza z wiernymi.....
http://www.niedziela.pl/artykul/23744/n ... ska-szansa
Za mało księży - jest prosty sposób, który w TV przedstawił ksiądz warszawskiej parafii - parafia podzielona na pół i kolęda w jednej części odbywa się jednym roku, w drugim roku w kolejne połowie.
Po to aby ksiądz poza modlitwą, błogosławieństwem i kopertą, miał czas porozmawiać z domownikami, jeśli tego akurat potrzebują.


Śr sty 09, 2019 12:33
Post Re: Ksiądz proboszcz święci otwarcie zagranicznego koncernu.
george45 napisał(a):
Może dla tego
Dla którego?
Cytuj:
Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie. (Mt 6)
I ten fragment ma niby potępiać wspólną modlitwę wiernych? Wspólną modlitwę, którą przecież sam Chrystus z uczniami praktykował?
Cytuj:
Za mało księży - jest prosty sposób, który w TV przedstawił ksiądz warszawskiej parafii - parafia podzielona na pół i kolęda w jednej części odbywa się jednym roku, w drugim roku w kolejne połowie.
Z tego co wiem, praktykowane w niektórych parafiach.


Śr sty 09, 2019 13:02

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Ksiądz proboszcz święci otwarcie zagranicznego koncernu.
zefciu napisał(a):
george45 napisał(a):
Może dla tego
Dla którego?

Zefciu nawet średni inteligenty homo sapiens domyśliłby się, że george45 popełnił błąd i należy to odczytywać: "dlatego". Wytykasz innym bzdurne błędy, które nijak nikomu nie przeszkadzają i każdy wie co autor chciał przez to powiedzieć.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Śr sty 09, 2019 13:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 18, 2018 22:01
Posty: 35
Post Re: Ksiądz proboszcz święci otwarcie zagranicznego koncernu.
zefciu napisał(a):
dethroned napisał(a):
dobre pytanie do zwierzchników czy warto to robić, chrzcić stacje benzynowe, może nowo otwarte supermarkety, jadłodajnie, kawiarnie, bary piwne?
Dlaczego do zwierzchników? Przecież te supermarkety i jadłodajnie nie są własnością owych zwierzchników. To właściciel supermarketu, jadłodajni, samochodu, czy innego przedmiotu czuje potrzebę poświęcenia tegoż. I prosi księdza, aby poświęcił.
Cytuj:

Z oświadczenia wynika co innego:


Cytuj:
Komentarz McDonald's
Biuro prasowe

"Pragniemy podkreślić, że jako marka jesteśmy neutralni w kwestiach światopoglądowych. Uruchamiając nową restaurację zazwyczaj zapraszamy przedstawicieli społeczności lokalnych i jesteśmy otwarci na ich oczekiwania. Jeżeli spotkamy się z prośbą czy sugestią poświęcenia przez księdza nowo otwieranego lokalu, będącego też miejscem pracy dla kilkudziesięciu osób z danej gminy, to nie widzimy problemu, by tę prośbę uwzględnić. Dotyczy to oczywiście także duchownych innych wyznań ważnych dla mieszkańców danego obszaru".


Dalsza treść artykułu sugeruje wyraźnie nadgorliwość duchownych w tych nie do końca przejrzystych zagrywkach, jak to się mówi duchownych "na służbie".

Będziesz dalej uparcie stać przy swoim? To trzymaj się najlepiej jak potrafisz faktów. A jeśli się ich nie zna, to tym bardziej należy je ustalić, a nie udawać że nic się nie dzieje. Dyskusja niepotrzebna?

Na poprawianie przecinków w tekście czasu nie zabraknie?

_________________
... z emigracji.


Ostatnio edytowano Śr sty 09, 2019 14:01 przez Anonymous, łącznie edytowano 2 razy

Poprawiono niechlujstwo



Śr sty 09, 2019 13:46
Zobacz profil
Post Re: Ksiądz proboszcz święci otwarcie zagranicznego koncernu.
dethroned napisał(a):
Z oświadczenia wynika co innego
Z oświadczenia wynika, że jest jeszcze bardziej naturalnie, niż myślałem – tzn. inicjatywa, aby poświęcić restaurację może wyjść od pracowników, a nie tylko od właściciela, czy franczyzobiorcy.
Cytuj:
Dalsza treść artykułu sugeruje wyraźnie nadgorliwość duchownych w tych nie do końca przejrzystych zagrywkach , jak to się mówi duchownych "na służbie".
Proszę zatem przedstawić konkretne fakty i argumenty, które przemawiają za tym, że są to nieczyste zagrywki, czy że doszło do „nadgorliwości”.
Cytuj:
Będziesz dalej uparcie stać przy swoim?
Ja tutaj przy niczym nie stoję. Ty utrzymujesz, że zachowanie księdza jest niewłaściwe. Ale nie potrafisz uzasadnić, dlaczego. Więc czekam, aż przedstawisz argumenty.
Cytuj:
A jesli się ich nie zna to tymbardziej należy je ustalić
Przyjmuje się, że to obowiązkiem tego, który kogoś o coś oskarża jest ustalenie faktów i dostarczenie argumentów. Jeśli nie mamy argumentów, by stwierdzić, że ktoś postąpił źle, zakładamy, że postępuje dobrze.
Cytuj:
na poprawianie przecinków w tekście czasu nie zabraknie?
Wolałbym, gdybym nie musiał poprawiać niechlujstwa użytkowników. Niektórzy są, niestety, złośliwi.


Śr sty 09, 2019 14:00

Dołączył(a): Wt gru 18, 2018 22:01
Posty: 35
Post Re: Ksiądz proboszcz święci otwarcie zagranicznego koncernu.
Cytuj:
Ja tutaj przy niczym nie stoję. Ty utrzymujesz, że zachowanie księdza jest niewłaściwe. Ale nie potrafisz uzasadnić, dlaczego. Więc czekam, aż przedstawisz argumenty.

A jesli się ich nie zna to tymbardziej należy je ustalić
Przyjmuje się, że to obowiązkiem tego, który kogoś o coś oskarża jest ustalenie faktów i dostarczenie argumentów. Jeśli nie mamy argumentów, by stwierdzić, że ktoś postąpił źle, zakładamy, że postępuje dobrze.


Z tego co wynika z tekstu to nie chciałbyś zapytać tego księdza jak naprawdę było, czy może szefa tego księdza. W takim razie więc pozostań przy swoich złudzeniach i tkwij we własnych przekonaniach że wszystko jest dobrze, jesli ma to ci wyjść na zdrowie. Ale nie przekonuj do tego innych.

_________________
... z emigracji.


Śr sty 09, 2019 14:10
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL