Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 8:42



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Nawróciłem się i potrzebuję rady? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt mar 19, 2019 20:52
Posty: 7
Post Nawróciłem się i potrzebuję rady?
Szczęść Boże.
Mam 20-22 lat. Ostatnio udało mi się przeciwstawić z pomocą Matki Bożej oraz Jezusa od grzechu i nawrócić, pragnę zmienić swoje życie i iść za Nim oraz Jego naukami. Prosiłem o to. Oczywiście złemu którego kiedyś byłem wyznawcą bardzo się to nie spodobało i pokazał mi jak się wściekł :/Poczułem ogromną ulgę w tamtym momencie ale i strach. Nie choruję na schizofrenie. Od razu mówię, że wszystko co tutaj piszę jest autentyczne. Podpisałem kiedyś cyrograf własną krwią i od tamtej pory zaczęło to się dziać. Miałem wtedy 15-16 lat. Pół roku temu byłem u spowiedzi m.in z tego. Nie mam się kogo doradzić, jestem sam.
Widzę co źle robiłem i żałuję tego, staram się zmieniać swoje życie. Modlę się codziennie i gorąco. Mam kilka problemów. Odwlekam ze spowiedzią, a mam wielkie pragnienie wyspowiadania się i przyjęcia Jezusa na nowo. On manipuluje moimi zmysłami i myślami, żeby mi dokuczać i ośmieszać. Gdy się modlę to mnie rozprasza na różne sposoby. Znowu zaczęły mi się pojawiać bluźniercze myśli nad którymi nie panuje. I wyżera mnie to okropnie, nie mogę momentami tego znieść. Mam też okropne koszmary w których mi się pokazuje i mnie dręczy. Przybiera przerażające kształty, nie potrafię ich opisać. Czasami mam wrażenie, że Bóg mnie każe i zaraz umrę, po czym wyśle mnie do piekła, że mi nie okaże miłosierdzia. A wiem że to bzdura, że nie jest taki. Jeżeli chodzi o pokusy to odrzucam je od razu, nawet te najmniejsze i modlę się wtedy. Obiecałem naszej Matce, że już nigdy pewnych rzeczy nie zrobię, że już wolę umrzeć. Boję się, że jestem opętany.


Śr mar 20, 2019 22:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Nawróciłem się i potrzebuję rady?
he3lp napisał(a):
Nie choruję na schizofrenie. Od razu mówię, że wszystko co tutaj piszę jest autentyczne. Podpisałem kiedyś cyrograf własną krwią i od tamtej pory zaczęło to się dziać.




Jaki cyrograf? o czym ty mówisz?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr mar 20, 2019 23:12
Zobacz profil
Post Re: Nawróciłem się i potrzebuję rady?
A czy już sam fakt że w wieku 15 lat podpisałeś cyrograf i "byleś wyznawcą złego" nie wskazuje na to, że masz jakieś problemy ze sobą? Piszesz tez ze w wieku 22 lata "nie masz nikogo" ( i nie mówię tu o partnerze)

Możesz starać się uderzyć do egzorcysty, ale tam pierwszym krokiem będzie pójście do psychiatry co sugeruję zrobić... :)

A czy chorujesz na schizofrenię to powiem Ci są chorzy którzy zaprzeczają że chorują, nikt nie chce być chory...z tego co opisujesz to na schize mi to jeszcze nie wygląda...ale jakiegoś "F*" może by Ci przypisali...

*F to symbol chorób i zaburzeń psychicznych


Cz mar 21, 2019 7:34

Dołączył(a): Wt mar 19, 2019 20:52
Posty: 7
Post Re: Nawróciłem się i potrzebuję rady?
Chodziłem do psychiatrów oraz psychologów kilka lat, przyjmowałem leki. Przeszedłem badania psychiatryczne i jedyne co mi zdiagnozowano to zaburzenia osobowości co jest związane z m.in traumami z dzieciństwa oraz przemocą, poza tym depresje i lekkie psychozy. To ludzie mi tak zrobili, nie ja sam.
Teresse jeżeli masz nadal atakować mnie ocenami, to wyjdź stąd i już więcej nie odpowiadaj.


Cz mar 21, 2019 11:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Nawróciłem się i potrzebuję rady?
he3lp napisał(a):
Gdy się modlę to mnie rozprasza na różne sposoby. Znowu zaczęły mi się pojawiać bluźniercze myśli nad którymi nie panuje. I wyżera mnie to okropnie, nie mogę momentami tego znieść. Mam też okropne koszmary w których mi się pokazuje i mnie dręczy. Przybiera przerażające kształty, nie potrafię ich opisać.



To wszystko sie tworzy jedynie w twojej głowie, więc wystarczy to ignorować, i będziesz miał spokój.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz mar 21, 2019 13:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 19, 2019 20:52
Posty: 7
Post Re: Nawróciłem się i potrzebuję rady?
A skąd to wiesz? :V


Cz mar 21, 2019 13:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Nawróciłem się i potrzebuję rady?
Opowiesz więcej o tym cyrografie?

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Cz mar 21, 2019 13:34
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Nawróciłem się i potrzebuję rady?
he3lp napisał(a):
Widzę co źle robiłem i żałuję tego, staram się zmieniać swoje życie. Modlę się codziennie i gorąco. Mam kilka problemów.

Nawrócenie to proces, czasem rozłożony w czasie, niekoniecznie oznacza to radykalne zerwanie ze złem, dlatego warto być cierpliwym i... wytrwałym. Daj sobie czas.

Cytuj:
Znowu zaczęły mi się pojawiać bluźniercze myśli nad którymi nie panuje. I wyżera mnie to okropnie, nie mogę momentami tego znieść. Mam też okropne koszmary w których mi się pokazuje i mnie dręczy.

Jeżeli się czegoś boimy, psychika podsuwa nam obrazy związane z naszym strachem, nastrajając nas do walki z zagrożeniem, źródłem koszmarów sennych najczęściej są doznawane w przeszłości traumy, trudne przeżycia. Dzieje się tak dlatego, że doświadczenie sytuacji, która wytrąca człowieka z równowagi, bądź zaburza poczucie bezpieczeństwa, uaktywnia emocje, które zapisują się w lęk. To sygnał, że jesteśmy czymś mocno obciążeni, jest to efekt silnego stresu, przeciążenia psychicznego.

Cytuj:
Chodziłem do psychiatrów oraz psychologów kilka lat, przyjmowałem leki. Przeszedłem badania psychiatryczne i jedyne co mi zdiagnozowano to zaburzenia osobowości co jest związane z m.in traumami z dzieciństwa oraz przemocą, poza tym depresje i lekkie psychozy. To ludzie mi tak zrobili, nie ja sam.

Współpraca ze specjalistami po przejściu negatywnych doświadczeń jest dobrym krokiem w kierunku odbudowania siebie i swojej siły psychicznej. Czy opowiadałeś specjalistom o swoich koszmarach sennych? Prosiłeś o zmianę leków? Czasem reakcje organizmu na dany lek mogą powodować pewne objawy, które ustępują po zmianie leków.
Cytuj:
Boję się, że jestem opętany.

Jeżeli masz obawy, że możesz być opętany, możesz poszukać kontaktu do egzorcysty i z nim porozmawiać. Warto również zaznajomić się ze stroną: https://egzorcyzmy.katolik.pl/tematy/mo ... my-proste/

Są tam różne informacje dotyczące spraw, które Cię nurtują, warto się z nimi zapoznać, znajdziesz tam tzw. egzorcyzmy proste, przeznaczone do prywatnego odmawiania, ale i pomoc duchową, świadectwa i innego rodzaju wsparcie. Miej jednak na uwadze, że potencjalny egzorcysta z którym chciałbyś się skontaktować, winien być poinformowany o Twoim leczeniu psychiatrycznym.

PS. Forumowicze mogą różnie interpretować teksty nowicjuszy, zwłaszcza że chyba sam przyznasz, że na podstawie jednej wiadomości, gdzie autor stara się zawrzeć to, co jest istotą problemu i tło, może dla innych nie być tak oczywiste z tej racji, że nie mieli okazji poznać osoby, która siedzi po drugiej stronie ekranu.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Cz mar 21, 2019 21:59
Zobacz profil
Post Re: Nawróciłem się i potrzebuję rady?
he3lp napisał(a):
Szczęść Boże...


Witaj, jeśli rzeczywiście jest tak, jak napisałeś, proponuję Ci skontaktować się z diecezjalnym egzorcystą, by rozeznać Twoją sytuację, gdyż my, tutaj na forum raczej nie wiele pomożemy.Tutaj potrzebna jest pomoc specjalisty.Sprawdź na stronie diecezji do której należysz numer telefonu do egzorcysty i najlepiej umów się na spotkanie.

he3lp napisał(a):
Boję się, że jestem opętany.


Raczej nie mówił bym tutaj o opętaniu, gdyż opętanie jest stanem człowieka, którego ciałem zawładnął zły duch.Natomiast z twojego opisu wynika, że może być to dręczenie.


Pt mar 22, 2019 6:28
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Nawróciłem się i potrzebuję rady?
he3lp napisał(a):
A skąd to wiesz?




Ponieważ sny istnieją jedynie w twojej głowie, jak również jeśli jakiś demon cie rozprasza, to go zignoruj i po problemie.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt mar 22, 2019 12:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 17, 2012 19:38
Posty: 43
Post Re: Nawróciłem się i potrzebuję rady?
Szczęść Boże. Potrzebujesz rady? Więc moja rada jest taka: kontynuuj swoje nawrócenie z pomocą Pana Jezusa. Przyjmuj Komunię świętą i przekazuj Mu o swoim opętaniu. Ja problem znam z doświadczenia. Bóg doświadcza ludzi złem szatańskim, po to, by go poznali na swoim ciele a nie na podstawie opowiadań innych ludzi. Jeśli go poznałeś to masz teraz powód do pokonania go ale - Wolą Jezusa. Samemu jest ciężko, gdyż ogranicza nas ciało i wiedza, której nie posiadamy, a którą ma zło szatańskie. Szatan poprzez człowieka walczy z Bogiem a Bóg „wykorzystuje” wolę człowieka do pokonania zła. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego Bóg sam nie zniszczy zło, które nas atakuje? Dlatego, że tylko człowiek musi zniszczyć zło. Bóg zło rozliczy w odpowiednim czasie. Jeśli wolą człowieka jest trwanie przy Bogu to On wykorzysta wolę człowieka i obróci ją w pokonanie zła. Dlatego nie zadręczaj się, że przytrafiło Ci się opętanie. Jest to dowód na to, że masz tyle w sobie siły, że przy pomocy Boga Jezusa zniszczysz szatana. A co oznacza zniszczenie szatana? Oznacza to, że wszelkie cierpienia, którymi Cię zadręczał – Bóg nałoży na niego ale - SWOJĄ SIŁĄ. Amen.


Pt mar 22, 2019 14:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 19, 2019 20:52
Posty: 7
Post Re: Nawróciłem się i potrzebuję rady?
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.


Pn mar 25, 2019 19:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 02, 2019 2:01
Posty: 29
Post Re: Nawróciłem się i potrzebuję rady?
Nie ma grzechu którego miłosierny Pan by nie wybaczył, o to nie musisz się martwić, aczkolwiek takich spraw nie wolno lekceważyć, ksiądz na spowiedzi doradził ci w jakiś sposób co z tym zrobić? myślę że warto udać się do egzorcysty.

Na marginesie, nie jesteś i nigdy nie będziesz sam, bo zawsze nad tobą będzie czuwał Chrystus, nie zapominaj o tym.

_________________
[i]"Kto nie odwraca się plecami do współczesnego świata, ten okrywa się hańbą."[/i] ~ Nicolás Gómez Dávila


Wt kwi 02, 2019 16:45
Zobacz profil
Post Re: Nawróciłem się i potrzebuję rady?
Cytuj:
Nie ma grzechu którego miłosierny Pan by nie wybaczył, o to nie musisz się martwić


A mnie uczono że grzechy przeciwko DŚ, nie zostaną wybaczone


Wt kwi 02, 2019 20:27

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Nawróciłem się i potrzebuję rady?
A nauczono Cię tego, jakie to są grzechy przeciwko Duchowi?

_________________
MODERATOR


Śr kwi 03, 2019 16:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL