Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 10:26



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Oferta pracy. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Oferta pracy.
Może ktoś z was się orientuje w tym wszystkim, bo znalazłem taką oferte pracy.


https://www.olx.pl/oferta/magazynier-bi ... 04884aecbe


No i mnie ciekawi, czy to nie jest jakieś oszustwo? bo jeśli chodzi o kwalifikacje, to tutaj nie ma żadnych wymagań, mówią że dają dość duże premie, i jeszcze jest zapewniony darmowy dojazd do miejsca pracy.

No i tutaj bym się chciał zapytać, bo do tego Mszczonowa, to ja mam około 100 km, a przecież to jest kawałek drogi? i oni by mnie za darmo do tej pracy w Mszczonowie wozili?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt lut 15, 2019 12:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 11:46
Posty: 357
Post Re: Oferta pracy.
Jak czytam że polski badacz nie wyjechał zagranicę ZARABIAĆ WIĘCEJ. To nie wiem o co chodzi w jego pracy. Ale ciesze się że niektórym wydaje się że pieniądze są dziwne i da się żyć bez nich.

_________________
jeżeli Bóg to miłość to coś o nim wiem. Jeżeli Bóg to mądrość to go znam. Jeżeli Bóg to nadzieja, to nigdy w Niego nie zwątpiłem. Jeżeli Bóg jest jednym z nas, to lubię ludzi. Jeżeli Bóg to choroba, to zaraźliwa.


Pt lut 15, 2019 13:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Oferta pracy.
Moze bys sie przeniosl do Mszczonowa ?


Pt lut 15, 2019 17:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Oferta pracy.
supahiroł napisał(a):
Jak czytam że polski badacz nie wyjechał zagranicę ZARABIAĆ WIĘCEJ. To nie wiem o co chodzi w jego pracy. Ale ciesze się że niektórym wydaje się że pieniądze są dziwne i da się żyć bez nich.



Jaki ma to związek, z tym o co pytałem?


subadam napisał(a):
Moze bys sie przeniosl do Mszczonowa ?



Wynajmowanie mieszkania przecież kosztuje, chociaż faktycznie można by tak zrobić.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt lut 15, 2019 21:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Oferta pracy.
Jezeli proponowana pensja pokrywa ew czynsz i zostawia ci wystarczajacy margines na w miare przyzwoite zycie to dlaczego nie skosztowac zycia miejskiego ?


Pn lut 18, 2019 15:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Oferta pracy.
subadam napisał(a):
Jezeli proponowana pensja pokrywa ew czynsz i zostawia ci wystarczajacy margines na w miare przyzwoite zycie to dlaczego nie skosztowac zycia miejskiego ?



Skoro w tej ofercie pracy, mówią że za darmo zawiozą mnie do tej pracy, i również za darmo przywiozą mnie z powrotem do domu, to w tej sytuacji nie bardzo jest sens, tam się przeprowadzać.
Natomiast ja bardziej się pytałem, czy ta oferta pracy, to nie jest jakieś oszustwo.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr lut 20, 2019 18:47
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Oferta pracy.
Robek napisał(a):
subadam napisał(a):
Jezeli proponowana pensja pokrywa ew czynsz i zostawia ci wystarczajacy margines na w miare przyzwoite zycie to dlaczego nie skosztowac zycia miejskiego ?



Skoro w tej ofercie pracy, mówią że za darmo zawiozą mnie do tej pracy, i również za darmo przywiozą mnie z powrotem do domu, to w tej sytuacji nie bardzo jest sens, tam się przeprowadzać.
Natomiast ja bardziej się pytałem, czy ta oferta pracy, to nie jest jakieś oszustwo.



Pracodawca nie jest skończonym kretynem, żeby zapewniać darmowy transport z szoferem dla pracowników w promieniu 100 km. Zazwyczaj zatrudniają kierowców, którzy jeżdżą busami wytyczoną trasą i zbierają pracowników po drodze, co oznacza że zasięg darmowej komunikacji jest ograniczony do określonego obszaru, o czym informują pracownika na rozmowie kwalifikacyjnej. Jeżeli ktoś jest zmotywowany, by szukać pracy daleko, ma opcję wynajęcia pokoju w lokalizacji nieopodal miejsca pracy, skąd zabierałby go później pojazd firmowy, dlatego@subadam wspomniał zdroworozsądkowo o wynajmie. Zapewne odezwą się do tych kandydatów, których transport będzie dla nich opłacalny, dlatego chcąc tam pracować musiałbyś dołączyć list motywacyjny, w którym określiłbyś w jaki sposób zamierzasz rozwiązać kwestię odległości, by przekonać pracodawcę, by pomimo tej ewidentnej przeszkody zatrudnił właśnie Ciebie.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Śr lut 20, 2019 19:36
Zobacz profil
Post Re: Oferta pracy.
Nie wydaje mi się, żeby to było oszustwo. Po pierwsze – ogłoszenie daje pracodawca bądź co bądź znany w Polsce – czyli Biedra. Po drugie – operator wózka widłowego to cały czas jest w Polsce zawód, w którym rynek należy do pracownika – operatorzy wózków dobrze zarabiają i jest na nich duży popyt. Po trzecie – Mszczonów to nie metropolia, więc tym trudniej znaleźć w tej miejscowości wykwalifikowanego pracownika.

Nieco podobnie jest w moim regionie. Amazon wybudował magazyn w podpoznańskich Sadach, gdzie jest miejsce i niższe podatki gruntowe, niż w Poznaniu. Też przyjmują ludzi „jak leci”. Też oferują przeszkolenie. Też dowożą z Poznania autobusem.


Cz lut 21, 2019 8:09
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Oferta pracy.
Mrs_Hadley napisał(a):
Pracodawca nie jest skończonym kretynem, żeby zapewniać darmowy transport z szoferem dla pracowników w promieniu 100 km.


A w tej ofercie pisze że jednak jest skończonym kretynem, i zapewni darmowy transport.



zefciu napisał(a):
Nie wydaje mi się, żeby to było oszustwo. Po pierwsze – ogłoszenie daje pracodawca bądź co bądź znany w Polsce – czyli Biedra.



Troche nie specjalnie mi to ogłoszenie sie podoba, bo tam piszą Opoczno Mszczonowa, i ja bym się spodziewał tego, że jest jakimś samochód który kursuje między Opocznem i Mszczonowem, i on dowozi tych wszystkich pracowników do tego Mszczonowa, więc takie coś ma racje bytu, o ile tych pracowników z Opoczna jest 5 może 10, wtedy jest sens przewozić ich na taką odległość, no ale w tym ogłoszeniu piszą inaczej, więc już sam nie wiem.
Również nie rozumem tego, że jak wpisałem w Google praca Opoczno, to wyskoczyło Opoczno Mszczonowa, i ta praca ma być w Mszczonowie, więc co do tego ma Opoczno?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz lut 21, 2019 12:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 11:46
Posty: 357
Post Re: Oferta pracy.
Robek napisał(a):
supahiroł napisał(a):
Jak czytam że polski badacz nie wyjechał zagranicę ZARABIAĆ WIĘCEJ. To nie wiem o co chodzi w jego pracy. Ale ciesze się że niektórym wydaje się że pieniądze są dziwne i da się żyć bez nich.



Jaki ma to związek, z tym o co pytałem?
.


Ano taki że ludzie chcą zarabiać jak najwięcej i przez to potrzebują jeszcze więcej pieniędzy i nigdy nie mają za dużo?

_________________
jeżeli Bóg to miłość to coś o nim wiem. Jeżeli Bóg to mądrość to go znam. Jeżeli Bóg to nadzieja, to nigdy w Niego nie zwątpiłem. Jeżeli Bóg jest jednym z nas, to lubię ludzi. Jeżeli Bóg to choroba, to zaraźliwa.


Pt lut 22, 2019 11:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 09, 2010 8:49
Posty: 994
Post Re: Oferta pracy.
Robek, we Mszczonowie jest bardzo duzo magazynów, między innymi jest magazyn Biedronki także raczej to nie ściema. Z darmowym dojazdem to niestety jest to oferta dla ludzi mieszkających w pobliżu Mszczonowa np. Bus zabiera ludzi z Żyrardowa (wiem bo tu mieszkam). Jeśli masz do Mszczonowa 100km to niestety musiałbyś dojeźdzać we własnym zakresie. Patrząc na fakt, ze Mszczonów nie ma połączenia kolejowego zostaje tylko samochód a jeśli miał być co dzień jeździć tyle km to więcej wydasz na paliwo niż zarobisz. Sensownym rozwiązaniem jest wynajem czegoś na miejscu. Koszt kawalerki w tych okolicach to około tysiąc złoty plus opłaty.

_________________
http://www.pompejanka.info


Wt lut 26, 2019 11:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Oferta pracy.
Mrs_Hadley napisał(a):
Zapewne odezwą się do tych kandydatów, których transport będzie dla nich opłacalny, dlatego chcąc tam pracować musiałbyś dołączyć list motywacyjny, w którym określiłbyś w jaki sposób zamierzasz rozwiązać kwestię odległości, by przekonać pracodawcę, by pomimo tej ewidentnej przeszkody zatrudnił właśnie Ciebie.




Piszą że sami załatwią darmowy transport, a to jednak nie jest prawda? a z całą resztą to już jest prawda? bo przecież może wyjść tak że jedno mówią w ofercie pracy, drugie będą mówić przez telefon, a zupełnie co innego będzie napisane, jak do nich pojade i zobaczę umowie o pracę, i okaże sie że w ofercie pracy zamieszczonej na internecie, nie było konieczności posiadania uprawnień na wuzek widłowy, a w umowie o prace, już jest napisane że jednak musze mieć na ten wózek uprawnienia.
"Mrs_Hadley" może bardziej się orientujesz w tym wszystkim, i czy takie praktyki są dosyć częste, że piszą w ofercie pracy, że dadzą 5 tyś. na miesiąc, a na końcu okaże się że dadzą tylko 2 tyś?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt lut 26, 2019 12:41
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Oferta pracy.
Robek napisał(a):
Piszą że sami załatwią darmowy transport, a to jednak nie jest prawda?

@Robku ja wiem, że niektórzy mają tendencję do odczytywania wszystkiego literalnie, czym sobie tylko utrudniają życie, ale trzeba brać zawsze pod uwagę kontekst i interesy potencjalnego przełożonego. W ofercie podano nr kontaktowy, gdyby kandydat miał wątpliwości, czego nie uczyniłeś i od forumowiczów dowiadujesz się, że Twoja postawa jest-bez urazy- naiwna.
Robek napisał(a):
jak do nich pojade i zobaczę umowie o pracę, i okaże sie że w ofercie pracy zamieszczonej na internecie, nie było konieczności posiadania uprawnień na wuzek widłowy, a w umowie o prace, już jest napisane że jednak musze mieć na ten wózek uprawnienia.

U dużych pracodawców takie sytuacje się nie zdarzają, mogą niezbyt precyzyjnie podać warunki, które szczegółowo przedstawiają dopiero na rozmowie kwalifikacyjnej, ale można część informacji uzyskać telefonując do nich i przy okazji powiedzieć im, że masz nadzieję, że zostaniesz zaproszony na rozmowę, bo bardzo byś tam chciał pracować. To niewiele kosztuje potencjalnego pracownika, ale jest to sposób na wyróżnienie się i zwiększenie swoich szans później.

Robek napisał(a):
piszą w ofercie pracy, że dadzą 5 tyś. na miesiąc, a na końcu okaże się że dadzą tylko 2 tyś?

Takie zdziwienie często występuje u tych, którzy nie przeczytali ze zrozumieniem oferty. Jeżeli piszą, że można zarobić nawet do 5.000 zł na początek, to oznacza to, że trzeba spełnić pewne warunki (wyrobienie ponad normę, branie nadgodzin lub dodatkowych zadań, pełna frekwencja itp.). Należy również dowiedzieć się, czy w ofercie podano kwotę brutto czy netto, bo to też częsty błąd kandydatów, że się nie zorientują o jakich stawkach mowa.

Jeżeli chcesz się uniezależnić od rodziny i zacząć żyć na własny rachunek musisz się zastanowić, czy naprawdę tego chcesz i przygotować się na pewne wyrzeczenia i trudności, a także na rozczarowania, że może być inaczej niż sobie wymarzyłeś. Dzielisz włos na czworo i dziwisz się rzeczom, które dziwić nie powinny, bo żyjesz z lekka w innej rzeczywistości i są to braki, które możesz nadrobić, na forum dano Ci wiele dobrych rad i wskazano postawy, które warto przyjąć, a nie marudzić, że ludzie są oszustami, bo Cię wozić za darmo do pracy nie będą.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Wt lut 26, 2019 14:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Oferta pracy.
Mrs_Hadley napisał(a):
W ofercie podano nr kontaktowy, gdyby kandydat miał wątpliwości, czego nie uczyniłeś i od forumowiczów dowiadujesz się, że Twoja postawa jest-bez urazy- naiwna.




Skoro napisali tam że transport jest darmowy, a mówisz że nie jest, to i jeśli chodzi o uprawnienia na wózek widłowy, to przecież może być ta sama sytuacja, napisali że nie trzeba a wyjdzie że jednak trzeba, więc odnośnie wszystkiego można mieć tutaj wątpliwości, i w sumie nic nie jest pewne z tego co tam piszą, wszystko trzeba sprawdzać przez telefon? a to niby przez telefon to już, prawdę mi powiedzą?



Mrs_Hadley napisał(a):
U dużych pracodawców takie sytuacje się nie zdarzają, mogą niezbyt precyzyjnie podać warunki, które szczegółowo przedstawiają dopiero na rozmowie kwalifikacyjnej.



No przecież precyzyjnie napisali że dojazd do pracy jest darmowy, więc jak to mieli precyzyjniej zrobić? napisać to dziesięć razy?



Mrs_Hadley napisał(a):
a także na rozczarowania, że może być inaczej niż sobie wymarzyłeś.



Co może być inaczej?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt lut 26, 2019 16:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 09, 2010 8:49
Posty: 994
Post Re: Oferta pracy.
Robek a jeśli to ogłoszenie przeczytał by ktoś z Gdańska to myślisz, że też by co dzień jeździli po niego 300km? Napisali dojazd darmowy w domyśle mając ludzi z okolicy. Tak jak napisała Mrs_Hadley, ogłoszenie to tylko ogólne warunki pracy a szczegóły będą przedstawiane dopiero na rozmowach kwalifikacyjnych. Tak robi praktycznie każda firma.

_________________
http://www.pompejanka.info


Wt lut 26, 2019 17:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL