Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Cudowna woda 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Cudowna woda
Kozioł napisał(a):
http://www.trzyhostie.pl/

To nie jest źródło UNK, w dodatku nic nie mówi kto/co uzdrawia/dokonuje jakiegokolwiek cudu. Nauczanie UNK jest zawarte w nauczaniach soborów, Katechizmie KK, encyklik i ahhortacji papieskich.
Kozioł napisał(a):
Nie ma dokumentów. Jest praktyka, praktyka tak historyczna jak i ta dzisiejsza. Wszystko pod okiem Magisterium KK.

Praktyka czego? Że źródełko uzdrawia, nie Bóg? Bzdura, ale nawet jeśli ktoś wierzy, że to źródełko, to jest wyłacznie jego prywatne przekonanie wynikające z nieznajomości nauczania Koscioła.
Kozioł napisał(a):
A tak przy okazji. Moderatorem tego działu jest @zefciu i @Soul33.
Skoro i tu prowadzisz swoja wendetę, to jest jakiś dział bezpieczny przed twoją prywatą?

Reg. § III/6, to po pierwsze. Po drugie: Soula nie ma od roku (ma dłuższy urlop), jeśli nie zauważyłeś, a on nie ma nic przeciwko temu, abym moderowała także działy, które są jemu przydzielone. W tym temacie (jak i wielu innych) prawosławni też mają swoje źródełka (np. Grabarka), ale uczepiłeś się KK z wiadomego powodu.
I nie jest to żadna prywatna wendeta, a brak zgody na pisanie nieprawdy o szamańskich wierzeniach katolików.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr cze 19, 2019 4:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1468
Post Re: Cudowna woda
Małgosiaa napisał(a):
Kolejny raz poproszę o wskazanie nauczania UNK potwierdzające, że źródełka mają magiczną moc, że to one są źródłem uzdrawiania, a nie Bóg. Dyskusja o Waszych wyobrażeniach wiary katolików, szczególnie @Kozioł i pomijanie wyjaśnień w tym temacie (stawianie siebie na pozycji znawcy, wciskanie, że katolicy nie wiedzą w co wierzą i trzeba im to uświadomić) rzeczywiście spowoduje kary regulaminowe.

To ja Poproszę o wyraźne wskazanie nauczania UNK, że to Bóg jest źródłem uzdrawiania w tych źródełkach?

I poproszę oficjalne nauczanie UNK, że źródełka są i mogą być wykorzystywane przez Boga jako pośredniczące medium w uzdrawianiu?



Po drugie:
Fałszywie konstruujesz pytanie, by sugerować użytkownikom twoje twierdzenie.
Dyskusja i twierdzenia są o tym, czy Bóg nadaje źródełkom właściwości lecznicze/używa tych źródeł do uzdrawiania? Kozioł sugerował przenoszenie wiary na "magiczne" zdolności przedmiotów lub wiara w to, że Bóg nadaje tym przedmiotom zdolności "magiczne" czyli uzdrawiające. Czego poniższe wypowiedzi są dowodem. A twoja prośba to wyrwany z kontekstu zlepek twierdzeń, które tu już padły.

Po trzecie:
Twoje wkółko powoływanie się tylko na UNK również jest fałszywym założeniem. Czyli nie zrozumieniem nauki UNK. Ponieważ źródłem wiary dla Kościoła według poniższej encykliki jest Pismo Święte, święta Tradycja i Urząd Nauczycielski Kościoła, a nie tylko UNK jak fałszywie cały czas pouczasz:

"Dochodzi do tego, że utożsamia się słowo Boże wyłącznie z Pismem Świętym, a w ten sposób odmawia wszelkiego znaczenia nauczaniu Kościoła, które Powszechny Sobór Watykański II zdecydowanie potwierdził. Konstytucja Dei verbum przypomina, że słowo Boże jest obecne zarówno w świętych tekstach, jak i w Tradycji73, po czym stwierdza jednoznacznie: «Święta Tradycja i Pismo św. stanowią jeden święty depozyt słowa Bożego powierzony Kościołowi. Na nim polegając, cały lud święty zjednoczony ze swymi pasterzami trwa stale w nauce Apostołów»74. Tak więc Pismo Święte nie stanowi jedynego odniesienia dla Kościoła. Źródłem «najwyższego prawidła jego wiary»75 jest bowiem jedność, jaką Duch Święty ustanowił między świętą Tradycją, Pismem Świętym i Urzędem Nauczycielskim Kościoła, (...) 6" [ Encyklika Fides et ratio, ENCYKLIKI
Ojca Świętego Jana Pawła II, Rozdiał IV; http://www.katolicki.net/index.php/z-zy ... tio-4.html ]

Więc się pytam:

Kiedy kardynał Kościoła święci kapliczkę stojącą na źródełku:
"Po Mszy św. jej uczestnicy procesyjnie przeszli na skraj parku od trony ul. Średzkiej, ok. pół kilometra od sanktuarium, gdzie kard. Grocholewski poświęcił kapliczkę wzniesioną przy cudownym źródełku w miejscu domniemanych objawień Matki Bożej. W usytuowanej na drzewie sosnowej kapliczce umieszczona została również niewielkich rozmiarów kopia czczonej tu figury Tuleckiej Pani.
- Według ustnych przekazów znajduje się tu cudowne źródełko, przy którym objawiła się Matka Boża i kazała wybudować kościół na najwyższym miejscu w Tulcach - podkreślił ks. kan. Marian Libera, kustosz sanktuarium." [ https://m.deon.pl/137/art,19354,uczynmy ... -serc.html ]


A ksiądz kapłan przypomina wydarzenia, w których wyraźnie stwierdza "świadectwo wiary w uzdrawiającą moc wody":
"Świadectwem wiary w uzdrawiającą moc wody z tuleckiego źródełka jest zdarzenie dotyczące Teresy Labijak Rydzewa, która po Mszy św. odpustowej w 1953 lub 1954 r. poszła do źródełka i napiła się wody, (...) [ źródło powyższe ]

Tak samo, kiedy papież udziela świętemu miejscu odpustu, w którym występuje źródełko uważane za "wodę uzdrawiającą":
"Według miejscowej tradycji, obraz początkowo wisiał na drzewie w pobliżu źródełka, którego wodę uważa się za uzdrawiającą. (...) W 1774 r. papież Klemens XIV udzielił dla tego świętego miejsca odpustu zupełnego na poniedziałek i wtorek po święcie Zesłania Ducha Świętego. " [ https://www.przymierzezmaryja.pl/matka- ... 040,a.html ]

Czy, kiedy Ks. Mieczysław Lignowski dbający o wyjątkowe miejsce, w którym znajduje się "źródełko z wodą o uzdrawiającej mocy":
" Studzianka należąca do parafii w Hermanowej to szczególne miejsce. W tamtejszym lesie znajduje się źródełko z wodą o uzdrawiającej mocy, a nad nim kaplica z obrazem Matki Bożej Studziańskiej. (...) " [ https://www.niedziela.pl/artykul/9497/n ... edziela.pl ]

To nie ma mowy tu o świętej Tradycji Kościoła? Czy nie widać tu aprobaty na najwyższym szczeblu w hierarchii Kościoła? Gdyby UNK twierdziło inaczej, to czy przynajmniej duchowni nie powinni brać udziału w tych praktykach i prostować nazywanie ich "cudownymi źródłami", "woda o uzdrawiającej mocy" ?

Małgosia wprowadza dość mocno zauważany trend w apologetyce katolickiej, jak ktoś ma inne zdanie lub krytykuje naukę katolicką czy praktyki Kościoła, to najwyraźniej nie wie o czym mówi. I wydaje się jej, że zneutralizuje tym "niedouczonych protestantów", z których większość była katolikami i to wiele lat, z czego pewnie też nie "zdaje sobie" sprawy.
Wygląda na to, że prawdziwy katolicyzm jest znany tylko nielicznym "oświeconym" wiernym i w jakiś przedziwny sposób potrafi łączyć naukę Kościoła z ewidentnymi dowodami na odmienne praktyki i to nawet samego kapłaństwa urzędowego jak powyżej zacytowane. Usiłuje nam wmówić istnienie jakiegoś innego wyznania, oderwanego od rzeczywistości i pozbawionego cech jakie powyżej zacytowałem, a które na codzień oglądają polacy. Z pewnością chciałaby aby tak katolicyzm wyglądał. Innym przykładem i zarazem dowodem takiego zachowania była wypowiedź użytkownika "Tomek44", czyli motto papieża „Totus Tuus”, którym wskazuje że nawet sam papież nie spełnia wymogów stawianych przez UNK, "cały twój" nie oznacza przecież "cały twój" i przy pomocy semantycznych wykretów, podaje się tłumacznie, że przecież wyznanie to kończy się na Bogu? Tak samo pewnie wszystkie parafie i święte miejsca wyraźnie mówią o "mocy uzdrawiającej wody ze źródełek i innych przedmiotów", ale Małgosia nigdzie tego nie widzi w UNK wiec tego nie ma?


Śr cze 19, 2019 8:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Cudowna woda
Dzięki @Przeemek za trud. Rację masz ale tu nie o rację chodzi. Na pewno to zauważyłeś.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Śr cze 19, 2019 9:00
Zobacz profil
Post Re: Cudowna woda
Kozioł napisał(a):
Rację masz
Pewnie jak gada, że ludzie zbawiają się przez wykonywanie określonych uczynków to też ma rację. Ech.
Cytuj:
ale tu nie o rację chodzi
Chodzi przede wszystkim o kontekst. Chrześcijanie wierzą, że Bóg jest jedynym źródłem łask. I nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Więc wszelkie wyrażenia typu „cudowna ikona”, „uzdrawiająca woda” etc. nie mogą mieć charakteru negowania tej prawdy. No bo niby jak? To co robi Przeemek to jest intepretacja tych sformułowań poza jakimkolwiek kontekstem. Rzeczywiście jeśli ktoś, o czyich poglądach nic nie wiemy powie o „uzdrawiającej wodzie”, to może to wszystko znaczyć. Może być homeopatą, może sądzić, że w wodzie znajduje się jakaś substancja czynna biologicznie, albo może twierdzić, że mieszka w niej jakieś mzimu jego religii. Ale jeśli o „uzdrawiającej wodzie” mówi chrześcijański kapłan w kontekście chrześcijańskiego obrzędu, to może to znaczyć tylko jedno – że Bóg wybrał dane źródło, jako materialny środek, aby udzielać jakiejś łaski. Tak jak to miało miejsce z Naamanem, czy ze ślepcem uzdrowionym przez Chrystusa.


Śr cze 19, 2019 9:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Cudowna woda
zefciu napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Rację masz
Pewnie jak gada, że ludzie zbawiają się przez wykonywanie określonych uczynków to też ma rację. Ech.

@zefciu to chwyt typu "dziadek w Wermachcie"
Żaden człowiek nie jest nieomylny, a i tobie zdarza się mieć rację ;)

zefciu napisał(a):
Ale jeśli o „uzdrawiającej wodzie” mówi chrześcijański kapłan w kontekście chrześcijańskiego obrzędu, to może to znaczyć tylko jedno – że Bóg wybrał dane źródło, jako materialny środek, aby udzielać jakiejś łaski.
A jak ma do tego "Cudowne Źródełko" w Poznaniu? Na prawdę uważasz, że Bóg wybrał antysemityzm na swoja chwałę?

W tym artykule z frondy ani razu nie był wymieniony Bóg: Tak działa Cudowne Źródełko w sanktuarium w Gietrzwałdzie !.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Śr cze 19, 2019 10:09
Zobacz profil
Post Re: Cudowna woda
Kozioł napisał(a):
@zefciu to chwyt typu "dziadek w Wermachcie"
Ale to nie dziadek Przeemka wyznaje tekie poglądy.
Cytuj:
A jak ma do tego "Cudowne Źródełko" w Poznaniu? Na prawdę uważasz, że Bóg wybrał antysemityzm na swoja chwałę?
Nie mam pojęcia. Po pierwsze nie komentuję z zasady prawdziwości cudów w KRK. Po drugie – nie widzę w tej narracji niczego wyraźnie antysemickiego.
Cytuj:
W tym artykule z frondy ani razu nie był wymieniony Bóg
Ale jest mowa o tym, że wierni modlili się do Boga i że kult wokół źródła korzysta z biblijnej symboliki.


Śr cze 19, 2019 10:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Cudowna woda
zefciu napisał(a):
Kozioł napisał(a):
@zefciu to chwyt typu "dziadek w Wermachcie"
Ale to nie dziadek Przeemka wyznaje tekie poglądy.
Już pisałem: ty też czasami miewasz rację.
zefciu napisał(a):
Cytuj:
A jak ma do tego "Cudowne Źródełko" w Poznaniu? Na prawdę uważasz, że Bóg wybrał antysemityzm na swoja chwałę?
Nie mam pojęcia. Po pierwsze nie komentuję z zasady prawdziwości cudów w KRK. Po drugie – nie widzę w tej narracji niczego wyraźnie antysemickiego.
Naprawdę? Legenda do dziś podtrzymywana, że to Żydzi chcieli sprofanować hostie, wrzucili ja do studni, a ta cudownie wezbrała wodą? Inna legenda, ze ja pokuli nożem, wypłyneła krew i trysnęło źródlo aby ja zmyć. Nic antysemityzmu, zapewne, a Żydzi porywali dzieci aby z ich krwi mace robić :twisted:
zefciu napisał(a):
Cytuj:
W tym artykule z frondy ani razu nie był wymieniony Bóg
Ale jest mowa o tym, że wierni modlili się do Boga i że kult wokół źródła korzysta z biblijnej symboliki.
W którym miejscu?

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Śr cze 19, 2019 10:34
Zobacz profil
Post Re: Cudowna woda
Kozioł napisał(a):
Legenda do dziś podtrzymywana, że to Żydzi chcieli sprofanować hostie, wrzucili ja do studni, a ta cudownie wezbrała wodą? Inna legenda, ze ja pokuli nożem, wypłyneła krew i trysnęło źródlo aby ja zmyć. Nic antysemityzmu, zapewne, a Żydzi porywali dzieci aby z ich krwi mace robić :twisted:
Nie. Wiemy bowiem, że Żydzi nie przyrządzają macy z krwi. Jednakże profanacje obiektów kultu religijnego przez przedstawicieli innych religii się zdarzały w historii i zdarzają. Nie można wykluczyć, że kiedyś jacyś Żydzi rzeczywiście sprofanowali jakieś Hostie. Dowierzanie historyczności takiego zdarzenia nie oznacza antysemityzmu.
Cytuj:
W którym miejscu?
W którym miejscu co? O modlitwie masz tutaj:
Cytuj:
Przy źródełku na głos dzwonu kościelnego odmówiono Anioł Pański, potem Litanię Loretańską

A o symbolice biblijnej tutaj:
Cytuj:
nad źródełkiem umieszczono trzy marmurowe płaskorzeźby, ukazujące Mojżesza, dotykającego laską skałę, z której wytrysnęła woda i Izraelitów, pijących wodę na pustyni


Śr cze 19, 2019 10:40
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Cudowna woda
zefciu napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Legenda do dziś podtrzymywana, że to Żydzi chcieli sprofanować hostie, wrzucili ja do studni, a ta cudownie wezbrała wodą? Inna legenda, ze ja pokuli nożem, wypłyneła krew i trysnęło źródlo aby ja zmyć. Nic antysemityzmu, zapewne, a Żydzi porywali dzieci aby z ich krwi mace robić :twisted:
Nie. Wiemy bowiem, że Żydzi nie przyrządzają macy z krwi. Jednakże profanacje obiektów kultu religijnego przez przedstawicieli innych religii się zdarzały w historii i zdarzają. Nie można wykluczyć, że kiedyś jacyś Żydzi rzeczywiście sprofanowali jakieś Hostie. Dowierzanie historyczności takiego zdarzenia nie oznacza antysemityzmu.
Czyli uważasz, że wszystkie takie doniesienia miały swoje uzasadnienie historyczne? I nigdy nie zadałes sobie pytania: po co mieli by to zrobić albo skąd by mieli hostie?

zefciu napisał(a):
Cytuj:
W którym miejscu?
W którym miejscu co? O modlitwie masz tutaj:
Cytuj:
Przy źródełku na głos dzwonu kościelnego odmówiono Anioł Pański, potem Litanię Loretańską

A o symbolice biblijnej tutaj:
Cytuj:
nad źródełkiem umieszczono trzy marmurowe płaskorzeźby, ukazujące Mojżesza, dotykającego laską skałę, z której wytrysnęła woda i Izraelitów, pijących wodę na pustyni
Ach, rozumiem. Ale to, że to Maria ma byc sprawca "swiętości" źródełka i za jej przyczyną sa uzdrowienia i to ona zbiera za nie cześć to nie zauwazyłeś ;)
A nawiązanie płaskorzeźby jest ciekawe, bo woda ze "źródła Mojżesza" była po prostu wodą :D

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Śr cze 19, 2019 10:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1468
Post Re: Cudowna woda
zefciu napisał(a):
Chodzi przede wszystkim o kontekst. Chrześcijanie wierzą, że Bóg jest jedynym źródłem łask. I nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Więc wszelkie wyrażenia typu „cudowna ikona”, „uzdrawiająca woda” etc. nie mogą mieć charakteru negowania tej prawdy.

Ale są chrześcjanie którzy uważają tak samo w kwestii łask, jednak utrzymują, że sposób ich otrzymywnia jest inny i wyraża się inaczej. I teraz mamy pole do dyskusji używajac argumentów. Chyba, że nie należy o tym dyskutować na forum?

zefciu napisał(a):
No bo niby jak? To co robi Przeemek to jest intepretacja tych sformułowań poza jakimkolwiek kontekstem. Rzeczywiście jeśli ktoś, o czyich poglądach nic nie wiemy powie o „uzdrawiającej wodzie”, to może to wszystko znaczyć. Może być homeopatą, może sądzić, że w wodzie znajduje się jakaś substancja czynna biologicznie, albo może twierdzić, że mieszka w niej jakieś mzimu jego religii. Ale jeśli o „uzdrawiającej wodzie” mówi chrześcijański kapłan w kontekście chrześcijańskiego obrzędu, to może to znaczyć tylko jedno –

Właśnie o to chodzi, że sformułowania jak i codzienna praktyka są zawarte w kontekście. A o kontekście jest teraz polemika, czy rzeczywiście takie praktyki są wynikiem nauczania Kościoła Bożego?

Tak się składa, że za swoich "katolickich czasów" byłem w Licheniu i w Częstochowie na odsłonięciu Czarnej Madonny, i z własnego doświadczenia widzę jak się przekracza lub zaciera granicę między wiarą w Boga, a wiarą w moc cudownych źródełek i obrazów. Posiadanie "oficjalnego" stanowiska(jeżeli takowe jest) jakoś nie wywiera wielkiego znaczenia na wiernych, skoro nawet duchowni w praktykach tego nie stosują.

zefciu napisał(a):
że Bóg wybrał dane źródło, jako materialny środek, aby udzielać jakiejś łaski. Tak jak to miało miejsce z Naamanem, czy ze ślepcem uzdrowionym przez Chrystusa.

I tu kolejne nieporozumienie. Przeemek nie zaprzecza, że Bóg wybrał sadzawkę Siloe w sytuacji z "Niewidomym" opisaną w Biblii. Ale dyskusja jest o tym, czy można z tego robić regułę i że Bóg wybrał inne źródełka np. z tej listy którą podał użytkownik Kozioł na źródła udzielania swoich łask. I teraz mamy pole do dyskusji na argumenty.


Śr cze 19, 2019 11:03
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Cudowna woda
Przeemek napisał(a):
I tu kolejne nieporozumienie. Przeemek nie zaprzecza, że Bóg wybrał sadzawkę Siloe w sytuacji z "Niewidomym" opisaną w Biblii. Ale dyskusja jest o tym, czy można z tego robić regułę i że Bóg wybrał inne źródełka np. z tej listy którą podał użytkownik Kozioł na źródła udzielania swoich łask. I teraz mamy pole do dyskusji na argumenty.

A dlaczego Przeemwek ogranicza działanie Boga do Biblii/zamyka Go w Biblii?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr cze 19, 2019 11:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Cudowna woda
Ja uważam, że jeśli komuś pomogła cudowna woda to gdyby podobnie uwierzył w działanie cudownej tabletki homeopatycznej czy dowolnego rytuału lub substancji efekt byłby identyczny, bo to po prostu efekt placebo. Nie ma boskiej ingerencji, a naturalne, choć tajemnicze siły naszych organizmów wyzwalane wiarą. Nie ważne komu lub czemu się to przypisuje, chodzi o wiarę w skuteczność. Uzdrawia wiara w uzdrowienie. Nie Bóg.
Sorki, ale próbuję przestawić punkt ciężkości dyskusji co byście jako chrześcijanie może wspólnie bronili stanowiska, że Bóg może uzdrawiać i przemyśleli do czego wszechmocnej istocie cudowne źródełka ;)
Moje stanowisko to moc takim miejscom daje wiara w istnienie takiej mocy, bo moc jest w nas... tak samo jak Bóg.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr cze 19, 2019 12:53
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Cudowna woda
Przecież Jezus uzdrawiając mówił "twoja wiara cię uzdrowiła". Jeśli dochodzi do cudów, a nie są one tasmowe, to dlatego, że wiara danej osoby jest ogromna. Dla Ciebie to placebo, dla mnie działanie Boga i nic ani nikt nie zmieni mojej wiary.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr cze 19, 2019 13:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Cudowna woda
Tak, Małgosiu: Jezus powiedział- Twoja wiara cię uzdrowiła, nie dodając że chodzi o wiarę w cokolwiek innego poza wiarą w uzdrowienie.
Aby było zabawniej nasze poglądy wcale się nie różnią aż tak bardzo, bo jeśli to Bóg wykreował mechanizmy/prawa rządzące naszym światem to mógł po prostu odgórnie każdemu dać opcję skorzystania z prawa placebo, bez jakiś osobistych ingerencji. Wszystko zależy od umiejętności posługiwania się tym prawem, od zrozumienia jak to działa... Tym samym korzystanie z tej mocy jest dostępne dla każdego nie zależnie od religii, wyznania, wiary lub nie wiary w Boga, ale od wiary w samą opcję uzdrowienia i to na poziomie podświadomym...
Tu nie chodzi o życzenie czy chęć uzdrowienia, ale praktycznie o pewność, że tak się stanie z pełną otwartością na drogę do stanu który jest obiektem wiary.

Jeśli komuś cudowne źródełko ułatwia osiągnięcie tego stanu to super, ale nie jest to na pewno kwestia miejsca czy substancji czy innych odgórnych łask, ale kwestia wiary w osiągnięcie danego stanu...

I znów klocki dopasowane;) Jak ja lubię z Wami rozmawiać :)

Nikt ani nic nie zmieni wiary... to dla mnie fascynujące na maxa, bo sama nie wykazuję przywiązania do poglądów i każde moje założenie w świetle dowodów i merytorycznych argumentów podlega weryfikacji... dosłownie każde założenie jestem gotowa dopasować do faktów, doświadczeń itd.
Czy jakby Bóg osobiście Ci powiedział : Małgosiu, ja tylko stworzyłem prawa tego wszechświata a co z nimi robicie to Wasza sprawa, nikogo nie uzdrawiam, po prostu z góry kademu dałem taką moc aby sam siebie uzdrowił o ile w to w pełni wierzy. Co musiałby zrobić abyś w to uwierzyła? Czy istnieje coś takiego co Bóg mógłby zrobić aby zmienić Twoje poglądy na Jego temat? Z góry zakładam, że ludzie i fakty na to nie wpłyną, ale czy chociaż Bóg miałby opcję zmiany Twojego zdania?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr cze 19, 2019 13:43
Zobacz profil
Post Re: Cudowna woda
Kozioł napisał(a):
Czyli uważasz, że wszystkie takie doniesienia miały swoje uzasadnienie historyczne?
Na pewno nie.
Cytuj:
I nigdy nie zadałes sobie pytania: po co mieli by to zrobić
Po to samo, po co grupa prawdziwychpolakówkatolików demoluje żydowski cmentarz.
Cytuj:
albo skąd by mieli hostie
Z tabernakulum dowolnego kościoła.
Cytuj:
Ach, rozumiem. Ale to, że to Maria ma byc sprawca "swiętości" źródełka i za jej przyczyną sa uzdrowienia i to ona zbiera za nie cześć to nie zauwazyłeś ;)
Aha. Czyli się bramka przesunęła. Przed chwilą dowodziłeś, że woda sama w sobie. Teraz – że Bogurodzica, a nie Bóg. Ale argument jest nadal ten sam. Moc, którą szafuje Bogurodzica też pochodzi, zgodnie z wiarą chrześcijan, od Boga.
Cytuj:
A nawiązanie płaskorzeźby jest ciekawe, bo woda ze "źródła Mojżesza" była po prostu wodą :D
Tak. I nie ma żadnego znaczenia typologicznego dla wierzących w Chrystusa.


Śr cze 19, 2019 14:06
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL