Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Pracownicze Plan Kapitałowe - co o nich sądzicie? 
Autor Wiadomość
Post Re: Pracownicze Plan Kapitałowe - co o nich sądzicie?
Małgosiaa napisał(a):
Nie widać masowych odejść na emeryturę, za którą trudno przeżyć. Ludzie pracują dłużej niż 60 lat (kobiety) i 65 (mężczyźni). W sumie jest dowolność i pracodawca nie ma prawa nikogo zmusić do odejścia w ustawowo określonym wieku. Mnie trafił szlag, kiedy poprzedni rząd podniósł wiek emerytalny, a to z tego względu, że w razie niemożności dalszej pracy z powodów zdrowotnych musiałabym pójść na rentę, która zawsze jest niższa nić głodowa emerytura. Po zmianie ustawy nie odeszłam i pracuję nadal. Fakt, że nie planuję dłużej niż rok właśnie ze względów zdrowotnych, ale to i tak 1,5 roku krócej niż wynikało z poprzedniej ustawy.
To chyba jedyna ustawa, której nie jestem przeciwna.

Nie ma masowych powiadasz - dane GUS:
- 2014r spadek emerytów i rencistów o 0,9%,
- 2015r wzrost o 0,1%,
- 2016r wzrost o 0,3%,
- 2017r wzrost o 0,3%.
Emeryci dorabiają sobie, ale na emerytury idą w ustawowym wieku. Nikt nie ma pewności, czy kolejna ekipa znów nie pomajstruje przy wieku emerytalnym, zwłaszcza przy tak ogromnym braku rąk do pracy.
Gdyby Ukraińcy skuszeni wyższymi zarobkami jakie im oferują Niemcy czy Czesi, jeszcze w większej ilości porzucili rynek pracy w Polsce, to samych Mołdawian, którzy aktualnie masowo pracują na budowach nie wystarczy.


Wt lip 23, 2019 8:19
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL