Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 0:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 wzmożone akty nienawiści po filmie Kler 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N paź 21, 2018 19:30
Posty: 1
Post wzmożone akty nienawiści po filmie Kler
Czy wy również zauważyliście wysyp nienawiści w sieci odkąd pojawił się na ekranach film Kler?
Uważam, że my Katolicy powinniśmy bojkotować takie formy szkalowania naszej wiary i religii..
Jakie jest wasze zdanie w tym temacie?
Kilka przykładów o czym piszę:
świeża strona na facebooku
<ciach – nie promujemy>
nawet strony plotkarskie zamiast zająć się nowym makijażem Pani Rozenek rozwodzą się nad czymś do czego nie mają prawa!!!
<ciach>

Katolicy! Łączmy się w wierze!


N paź 21, 2018 19:30
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: wzmożone akty nienawiści po filmie Kler
dobrychleb napisał(a):
Katolicy! Łączmy się w wierze!

Tak mi się skojarzyło: Obrazek

A poważnie mówiąc, to w jaki sposób masz zamiar walczyć z tą skalą nienawiści?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N paź 21, 2018 20:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: wzmożone akty nienawiści po filmie Kler
Małgosiu - mam podobne skojarzenia.

DobryChleb - Ciekawe podejście , ktoś nie ma prawa o czymś mówić i wyrażać swojego zdania? Czy to nie cenzura?

Jako że to Twój pierwszy post może warto by było zapoznać się z tutejszym wątkiem dotyczącym tego filmu ?

Zresztą , jak chcesz bojkotować? Walką ? Atakami? Zakazami? Nie lepiej swoim dobrym przykładem ?
A przykład dajesz nieciekawy, bo zaczynasz od twierdzenia, że ktoś nie ma prawa się o czymś wypowiadać, bo ma inny światopogląd, czyli okazujesz brak tolerancji. Inna sprawa gdyby za tym 'wysypem nienawiści' szły autentyczne ataki na wiernych czy niewinnych księży, ale jest to tylko dyskusja, wyrażanie opinii, nikt się nie zmawia aby dowalić członkom Kościoła... Gdyby tak było uważam że należałoby podjąć pewne kroki, ale uwierz że jak szłam z psem to nikt nie utrudniał ludziom ani dotarcia na mszę, ani spokojnej modlitwy...
Z samego kina też ludzie wychodzą w ciszy i zadumie, a nie pałając chęcią do jakiś złych czynów z nienawiści...

Aż zerknęłam na tego Pudelka, choć generalnie unikam tego typu stron, poziom jak się można spodziewać absurdalnie niski i plotkarski, ale ton raczej nawołujący do reform, zmian, ataki nie są skierowane na Kościół, ale na konkretne patologiczne sytuacje, które nie powinny mieć w nim miejsca, a to ogromna różnica.

Na marginesie - widziałeś film? Czy piszesz na zasadzie - z góry zakładam że to wstrętny paszkwil ,więc nie obejrzę - ok , forma bojkotu, ale wówczas czy masz prawo się wypowiadać o czymś o czym tylko słyszałeś?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


N paź 21, 2018 20:27
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: wzmożone akty nienawiści po filmie Kler
IrciaLilith napisał(a):
Nie lepiej swoim dobrym przykładem ?

Dokładnie tak. I znów posłużę się skojarzeniem (które przyszło mi do głowy podczas pisania poprzedniego postu, ale spasowałam), a mianowicie - piosenka Wojciecha Młynarskiego: https://www.youtube.com/watch?v=pV2ojAEPd1U

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N paź 21, 2018 20:37
Zobacz profil
Post Re: wzmożone akty nienawiści po filmie Kler
dobrychleb napisał(a):
Czy wy również zauważyliście wysyp nienawiści w sieci odkąd pojawił się na ekranach film Kler?


Nie, może gdybym Internet miał od pół roku to bym coś takiego zauważył

Cytuj:
Uważam, że my Katolicy powinniśmy bojkotować takie formy szkalowania naszej wiary i religii


A po co? Kościół przetrwał dwa tysiące lat ujadania i opluwania go, przetrwa i następne tysiące lat. Niech pieski szczekają nadal, karawana jedzie dalej


N paź 21, 2018 20:50
Post Re: wzmożone akty nienawiści po filmie Kler
dobrychleb napisał(a):
Uważam, że my Katolicy powinniśmy bojkotować takie formy szkalowania naszej wiary i religii..
No to bojkotujcie. Ty jednak zamiast bojkotować spamujesz na ten temat.


Pn paź 22, 2018 7:20
Post Re: wzmożone akty nienawiści po filmie Kler
dobrychleb napisał(a):
Czy wy również zauważyliście wysyp nienawiści w sieci odkąd pojawił się na ekranach film Kler?
Uważam, że my Katolicy powinniśmy bojkotować takie formy szkalowania naszej wiary i religii..
Jakie jest wasze zdanie w tym temacie?
Kilka przykładów o czym piszę:
świeża strona na facebooku
<ciach – nie promujemy>
nawet strony plotkarskie zamiast zająć się nowym makijażem Pani Rozenek rozwodzą się nad czymś do czego nie mają prawa!!!
<ciach>
Katolicy! Łączmy się w wierze!

Wysyp - i raptem jedna strona na fb, z 0 polubień....czy to aby nie autopromocja?


Pn paź 22, 2018 8:13
Post Re: wzmożone akty nienawiści po filmie Kler
Alus napisał(a):
czy to aby nie autopromocja?
Podejrzenie bardzo zasadne, więc wyciąłem linki.


Pn paź 22, 2018 8:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 06, 2019 14:28
Posty: 111
Post Re: wzmożone akty nienawiści po filmie Kler
dobrychleb napisał(a):
Czy wy również zauważyliście wysyp nienawiści w sieci odkąd pojawił się na ekranach film Kler?
Uważam, że my Katolicy powinniśmy bojkotować takie formy szkalowania naszej wiary i religii..
Jakie jest wasze zdanie w tym temacie?


Zgadzam się, że trzeba bojkotować. Wysypu nienawiści nie zauważyłem. Internetowych trolli nie wspominając. Wg mnie najlepszym sposobem jest bojkot samego filmu. Nie oglądać i olać w ogóle temat jako przejaskrawiony obraz stworzony specjalnie na zamówienie lewackiego ateistycznego środowiska. Niech się podniecają tym co widzą ale w swoim towarzystwie. My mamy do dyspozycji znacznie bardziej ambitne filmy.


N sty 06, 2019 16:18
Zobacz profil
Post Re: wzmożone akty nienawiści po filmie Kler
Stworek napisał(a):
dobrychleb napisał(a):
Czy wy również zauważyliście wysyp nienawiści w sieci odkąd pojawił się na ekranach film Kler?
Uważam, że my Katolicy powinniśmy bojkotować takie formy szkalowania naszej wiary i religii..
Jakie jest wasze zdanie w tym temacie?


Zgadzam się, że trzeba bojkotować. Wysypu nienawiści nie zauważyłem. Internetowych trolli nie wspominając. Wg mnie najlepszym sposobem jest bojkot samego filmu. Nie oglądać i olać w ogóle temat jako przejaskrawiony obraz stworzony specjalnie na zamówienie lewackiego ateistycznego środowiska. Niech się podniecają tym co widzą ale w swoim towarzystwie. My mamy do dyspozycji znacznie bardziej ambitne filmy.



Stworek, a jakież to macie do dyspozycji znacznie bardziej ambitne filmy?


N sty 06, 2019 20:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 06, 2019 14:28
Posty: 111
Post Re: wzmożone akty nienawiści po filmie Kler
Filmy generalnie nie próbujące wyszydzać konkretnych ludzi lub całych grup, wyolbrzymiając ich wady tak aby prosta gawiedź miała z czego się naśmiewać, a środowiska nieprzyjazne Kościołowi miały o czym pisać i mówić. Większość poważnych filmów o Jezusie, apostołach, Kościele, zakonach, problemach międzyludzkich opowiedzianych w zdrowy i rzetelny sposób, jest ich za dużo by wyliczać.

Przykład: Wielka Cisza, Die Große Stille (2005), pytanie z którego filmu więcej wyniesiesz nie wymaga odpowiedzi.


Śr sty 09, 2019 11:58
Zobacz profil
Post Re: wzmożone akty nienawiści po filmie Kler
Stworek napisał(a):
Filmy generalnie nie próbujące wyszydzać konkretnych ludzi lub całych grup, wyolbrzymiając ich wady tak aby prosta gawiedź miała z czego się naśmiewać, a środowiska nieprzyjazne Kościołowi miały o czym pisać i mówić. Większość poważnych filmów o Jezusie, apostołach, Kościele, zakonach, problemach międzyludzkich opowiedzianych w zdrowy i rzetelny sposób, jest ich za dużo by wyliczać.

Przykład: Wielka Cisza, Die Große Stille (2005), pytanie z którego filmu więcej wyniesiesz nie wymaga odpowiedzi.

Że też episkopat utrzymuje w swoich szeregach biskupów prostaków z gawiedzi, którzy oglądali film i wypowiadali się w kwestii problemu pedofilii w Kościele.


Śr sty 09, 2019 12:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 06, 2019 14:28
Posty: 111
Post Re: wzmożone akty nienawiści po filmie Kler
Biskupi wypowiadali się nieraz o pedofilii w Kościele także bez związku z filmem i na długo zanim film powstał, problem nie jest nowy, także nie wiem do czego zmierzasz.


Śr sty 09, 2019 13:04
Zobacz profil
Post Re: wzmożone akty nienawiści po filmie Kler
Stworek napisał(a):
Biskupi wypowiadali się nieraz o pedofilii w Kościele także bez związku z filmem i na długo zanim film powstał, problem nie jest nowy, także nie wiem do czego zmierzasz.

Zmierzam do tego, aby Ci uzmysłowić, że wielu duchownych oglądało film "Kler" i wypowiadało sie o nim, m.in bp Czaja.
Zresztą kanwą przewodnią filmu nie jest pedofilia.


Śr sty 09, 2019 14:03

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: wzmożone akty nienawiści po filmie Kler
Ale chyba na tym polega dyskusja, że jeden powie: podobało mi się, a drugi: to nie dla mnie.
Jeśli jakiś biskup powiedział, że jego zdaniem ten film pokazuje coś co warto obejrzeć, to chyba jeszcze nie znaczy, że ja nie mogę mieć odmiennego zdania. Film do jednego trafi do innego nie. Kwestia gustu. Trudno mieć do kogoś pretensję za to, że ma inny gust.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Śr sty 09, 2019 14:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL