Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 19:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Jednostka zerem, jednostka bzdurą 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Jednostka zerem, jednostka bzdurą
Oczywiście, ze część Norwegów ominie te zakazy, ale część dzięki nim nie nabawi się alkoholizmu, bo to nie jest tak, że człowiek się rodzi z potrzebą picia alkoholu, uczymy się tego od społeczeństwa. Wszyscy piją, alkohol jest wszędzie, na każdym rogu, więc ja też będę pić.

Zauważ, że gdyby pozostałe państwa Europy również wprowadziły takie ograniczenia jak Norwegia, to Norwegowie nie mieliby skąd importować alkoholu, pozostałoby im pędzenie domowego bimbru albo produkowanie wina, ale jak się człowiek narobi przy produkcji alkoholu, to i inny będzie miał do niego stosunek. Coś o tym wiem :)

A co do tej edukacji, to jak sobie ją wyobrażasz praktycznie?

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Cz lis 28, 2019 21:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Jednostka zerem, jednostka bzdurą
Przynajmniej zajęcia jakie się oferuje nastolatkom którzy już wpadli w problemy z prawem przez alkohol lub inne substancje psychoaktywne.
Praktycznie żaden nie chciał w tym uczestniczyć, bo często trafiali już z nakazu sądu a potem praktycznie każdy to samo: dlaczego nikt mnie tego nie nauczył wcześniej? Nie dało się tego zrobić w szkołach?

Do tego prawdziwe informacje o substancjach psychoaktywnych, bez propagandy, łącznie z tym jak minimalizować ryzyko jeśli ktoś się na tego typu środki zdecyduje.

Zauważ, że dzieci i młodzież są uczeni tego co prawdopodobnie nigdy im się nie przyda, a nawet jeśli to znajdą to w Google w kilka minut a nie uczy się umiejętności, które przydają się praktycznie każdemu- mówię o rozwijaniu szeroko pojętej inteligencji emocjonalnej, umiejętnościach interpersonalnych, zdobywaniu oraz weryfikowaniu informacji, porządnego i owocnego dyskutowania.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz lis 28, 2019 22:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL