Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Leczenie prywatnie czy na NFZ? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Leczenie prywatnie czy na NFZ?
towarzyski_pelikan napisał(a):
Kozioł napisał(a):
W internecie jest m.in. baza leków. Kiedyś powszechniej (a i dziś często) korzystano z drukowanego "Pharmindex".
Cenię sobie lekarzy, którzy upewniają się co do swojej diagnozy, czy zdobywają się na konsultację przypadku z innym kolegą. M.in tak zdobywa sie doświadczenie. Człowiek to nie maszyna z fabryki - każdy jest nieco inny, u każdego choroba, schorzenie może dawać nieco inne objawy.

Ja też bardzo to cenię, ale pod warunkiem, że lekarz potrafi się do tego przyznać, a nie kłamie, że "nie pamięta, jak się nazywał ten tańszy zamiennik".
A co? Pamiętał?
towarzyski_pelikan napisał(a):
Cytuj:
No tak ... internet.

Napisał człowiek, który parę linijek wyżej bronił lekarza korzystającego z bazy leków w Internecie... Nie ma to jak podwójne standardy.
Tylko lekarz szukał obecnej nazwy leku na rynku, a ty ... czego szukasz? Stawiasz sobie diagnozę?
Ku zdrowotności polecam "Trzech panów w łódce (nie licząc psa)" ("Three Men in a Boat (To Say Nothing of the Dog", 1889r)

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Wt gru 17, 2019 22:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Leczenie prywatnie czy na NFZ?
Kozioł napisał(a):
A co? Pamiętał?

Nie chodziło o żaden tańszy zamiennik, tylko nie miał pojęcia, co mi przepisać i ostatecznie po konsultacji z kolegą potraktował mnie (jak to później skomentował zupełnie przypadkiem inny lekarz patrząc w moją kartotekę) "z grubej rury", przepisując najsilniejszy lek na rynku na schorzenie, które można wyleczyć "naturalnymi sposobami".
Cytuj:
Tylko lekarz szukał obecnej nazwy leku na rynku, a ty ... czego szukasz? Stawiasz sobie diagnozę?

A ja czytam artykuły i wypowiedzi napisane przez innych lekarzy w Internecie, czytam opinie o lekarzach, szukam informacji o przygotowaniu do badań, powikłaniach, metodach wykonywania badań, innymi słowy tego wszystkiego, o czym często nie chce mnie poinformować lekarz kierujący.

Nic mnie tak nie irytuje, jak lekarz, który robi łaskę, że odpowie na moje pytania i to wymalowane w oczach "Po co się pytasz? I tak się uja znasz". W moich oczach leci wtedy z reputacji -10. Profesjonalista nie musi się zasłaniać "autorytetem".

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Wt gru 17, 2019 23:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Leczenie prywatnie czy na NFZ?
towarzyski_pelikan napisał(a):
Kozioł napisał(a):
A co? Pamiętał?

Nie chodziło o żaden tańszy zamiennik, tylko nie miał pojęcia, co mi przepisać i ostatecznie po konsultacji z kolegą potraktował mnie (jak to później skomentował zupełnie przypadkiem inny lekarz patrząc w moją kartotekę) "z grubej rury", przepisując najsilniejszy lek na rynku na schorzenie, które można wyleczyć "naturalnymi sposobami".
Czyli dwóch lekarzy uznało, że powinnaś dostać skuteczny lek, a ty uważasz, ze lepsze ziółka :lol:

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Wt gru 17, 2019 23:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Leczenie prywatnie czy na NFZ?
Nie, jeszcze lepiej: drugi lekarz polecił na przyszłość ziółka. Ale on nie wiedział, że nie brałam tego leku przepisanego przez tego niekompetentnego lekarza, bo wiedziałam skądinąd, że to niepotrzebne. Ten drugi lekarz tylko potwierdził moją wersję.

Ale Ty bierz wszystko, Kozioł, co Ci przepisują. Na zdrowie. Lekarz nasz pan.

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Wt gru 17, 2019 23:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Leczenie prywatnie czy na NFZ?
towarzyski_pelikan napisał(a):
Ale Ty bierz wszystko, Kozioł, co Ci przepisują. Na zdrowie. Lekarz nasz pan.

Japonia ma najwyższą skuteczność leczenia i najmniej lekomanów. A wygląda tam to tak: idzie sie do lekarza, a ten już ma dostep do wynikow badań i zapoznaje sie z nimi zanim wejdziesz do gabinetu. Gdy zleci inne wykonuje sie je bez żadnego podważania jego decyzji. Zalecone leki dostaje się bez oryginalnych opakowań, więc nawet nie wie, co sie przyjmuje (dwa zielone rano, jeden czerwony do obiadu ;) ). Nie do pomyślenia jest także jakiekolwiek komentowanie, czy podważanie diagnozy, wymienianie sie diagnozami, zignorowanie zleconych badań, czy pominięcie wizyty.
Wnioski wyciągnij sama.

Cytuj:
Nie, jeszcze lepiej: drugi lekarz polecił na przyszłość ziółka. Ale on nie wiedział, że nie brałam tego leku przepisanego przez tego niekompetentnego lekarza, bo wiedziałam skądinąd, że to niepotrzebne.
Dwóch pierwszych zaleciło lek. Przeczytałas w necie, ze może lepiej nie brać (czyli sama sobie postawiłas diagnoze i zaleciłaś leczenie), a trzeci nie wiedząc, że leki nie przyjełas (czyli wprowadziłas go w błąd) zalecił na zakończenie leczenia ziółka.
A ty sie tym pysznisz.
Obys kiedys takiego podejścia własnym lub cudzym zdrowiem nie przypłaciła.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Wt gru 17, 2019 23:36
Zobacz profil
Post Re: Leczenie prywatnie czy na NFZ?
W Polsce widac kazdy jest lekarzem.
W Niemczech tez. Moja sasiadka dopiero ode mnie sie dowiedziala, ze do lekarza domowego chodzi sie takze na badania profilaktyczne. Ona chodzi tylko jak prawie umiera i tez jej sie leczenie nie zawsze podoba, bo "w telewizji mowili, ze ...."


Śr gru 18, 2019 7:34

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Leczenie prywatnie czy na NFZ?
@Kozioł - w tym miejscu przyznam Ci rację. Niestety najczęściej to sami pacjenci są winni, ale winę najłatwiej zrzucić na lekarzy. Kiedyś na Facebooku pokłóciłem się z gościem, który się skarżył na rzekomą niekompetencje lekarza, który nie zapytał go o zażywane leki. Argumentował, że lekarz ma obowiązek zadać takie pytanie. Odpowiedziałem, że pacjent ma prawa i obowiązki i obowiązkiem pacjenta jest podanie zażywanych leków bez pytania lekarza. To w interesie pacjenta jest podanie listy zażywanych leków, bo to jemu stanie się większa krzywda w razie komplikacji.

_________________
MODERATOR


Śr gru 18, 2019 11:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Leczenie prywatnie czy na NFZ?
Kozioł napisał(a):
Japonia ma najwyższą skuteczność leczenia i najmniej lekomanów. A wygląda tam to tak: idzie sie do lekarza, a ten już ma dostep do wynikow badań i zapoznaje sie z nimi zanim wejdziesz do gabinetu. Gdy zleci inne wykonuje sie je bez żadnego podważania jego decyzji. Zalecone leki dostaje się bez oryginalnych opakowań, więc nawet nie wie, co sie przyjmuje (dwa zielone rano, jeden czerwony do obiadu ;) ). Nie do pomyślenia jest także jakiekolwiek komentowanie, czy podważanie diagnozy, wymienianie sie diagnozami, zignorowanie zleconych badań, czy pominięcie wizyty.
Wnioski wyciągnij sama..

Nie jestem w stanie wyciągnąć wniosków po otrzymanych przez Ciebie informacjach. Nie dowiodłeś związku pomiędzy skutecznością leczenia w Japonii a tymi elementami systemu, które wymieniłeś. Jeśli prawdą jest, że Japonia ma najwyższą skuteczność leczenia i jednocześnie ma taki system jak przedstawiłeś, to co najwyżej wskazuje na korelację. Trzeba przeanalizować wszystkie możliwe czynniki, które mogą wpływać na tę skuteczność, żeby w ogóle doszukiwać się tutaj związku przyczynowo-skutkowego. Ponadto, nie zdefiniowałeś tego, czym jest skuteczność leczenia. Czy skuteczność polega na tym, że szybko się leczy, czy trafnie się diagnozuje, jaka jest umieralność etc.
Cytuj:
Dwóch pierwszych zaleciło lek.

Jakich dwóch pierwszych? Skąd Ty czerpiesz te tezy? Bo na pewno nie z moich postów.
Cytuj:
Przeczytałas w necie, ze może lepiej nie brać (czyli sama sobie postawiłas diagnoze i zaleciłaś leczenie)
,
W którym miejscu tak napisałam? Masz halucynacje?
Cytuj:
a trzeci nie wiedząc, że leki nie przyjełas (czyli wprowadziłas go w błąd) zalecił na zakończenie leczenia ziółka.

Proszę o cytat, z którego tak wynika :roll:
Cytuj:
A ty sie tym pysznisz.
Obys kiedys takiego podejścia własnym lub cudzym zdrowiem nie przypłaciła.

Jeśli polscy lekarze są tak kompetentni w leczeniu jak kompetentnym jesteś odbiorcą tekstów pisanych przeze mnie na forum, to muszę poważnie rozważyć przeprowadzkę...
Zbigniew3991 napisał(a):
@Kozioł - w tym miejscu przyznam Ci rację. Niestety najczęściej to sami pacjenci są winni, ale winę najłatwiej zrzucić na lekarzy. Kiedyś na Facebooku pokłóciłem się z gościem, który się skarżył na rzekomą niekompetencje lekarza, który nie zapytał go o zażywane leki. Argumentował, że lekarz ma obowiązek zadać takie pytanie. Odpowiedziałem, że pacjent ma prawa i obowiązki i obowiązkiem pacjenta jest podanie zażywanych leków bez pytania lekarza. To w interesie pacjenta jest podanie listy zażywanych leków, bo to jemu stanie się większa krzywda w razie komplikacji.

Gdzie można znaleźć taką listę obowiązków pacjenta, która zawiera wymóg poinformowania lekarza o zażywanych lekach?

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Śr gru 18, 2019 17:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Leczenie prywatnie czy na NFZ?
Sama powiedziałaś, że pierwszy poprowadził konsultacje. Czyli dwóch lekarzy wspolnie zdecydowało o twojej kuracji.
Sama przyznałas, ze zataiłas przed następnym fakt, ze nie poddałas sie kuracji. Czyli trzeci lekarz, którzy zapoznał się z twoim zdrowiem mogł mysleć, że leki brałaś. I przepisał ziółka.

Chodzenie po lekarzach aby otrzymać taką diagnozę lub leczenie jaką chcesz może pewnego dnia skończyc sie dla ciebie tragicznie.
Cytuj:
Gdzie można znaleźć taką listę obowiązków pacjenta, która zawiera wymóg poinformowania lekarza o zażywanych lekach?
Sama powiedziałas, ze rozumu uzywasz. To używaj.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Śr gru 18, 2019 19:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Leczenie prywatnie czy na NFZ?
Kozioł napisał(a):
Sama powiedziałas, ze rozumu uzywasz. To używaj.

Słuszna uwaga. Zatem użyję rozumu i w tej chwili przestaję dyskutować z Twoimi urojeniami. Niech się nimi zajmą specjaliści.

[Bez odbioru]

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Śr gru 18, 2019 20:35
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Leczenie prywatnie czy na NFZ?
towarzyski_pelikan napisał(a):
Gdzie można znaleźć taką listę obowiązków pacjenta, która zawiera wymóg poinformowania lekarza o zażywanych lekach?


Takie listy praw i obowiązków pacjenta znajdują się w odpowiednich ustawach - szukaj w Dzienniku Ustaw RP. Dziennik Ustaw to oficjalny rejestr obowiązującego prawa w naszym kraju. Oprócz tego obowiązują prawa rozsądku, które nakazują brać odpowiedzialność za swoje zdrowie i informowanie lekarza o tym, co może nam zaszkodzić. Jeśli o czymś lekarza nie poinformujemy, to według praw logiki nie będziemy mogli dokonywać oceny pracy tego lekarza - jak mam to zrobić, skoro to my czegoś zaniechaliśmy, chociaż wiedzieliśmy o tym, że bierzemy leki, które mogą wejść w interakcje z innymi?

towarzyski_pelikan napisał(a):
Zatem użyję rozumu i w tej chwili przestaję dyskutować z Twoimi urojeniami. Niech się nimi zajmą specjaliści.


Proszę o opanowanie emocji i szacunek dla rozmówców.

_________________
MODERATOR


Cz gru 19, 2019 0:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Leczenie prywatnie czy na NFZ?
Wskaż proszę konkretnie, gdzie w dzienniku ustaw są te obowiązki pacjenta, jaka ustawa je reguluje, gdzie znajdę informację o obowiązku informowania lekarza o przyjmowanych lekach, nawet jeśli lekarz o to nie zapyta.

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Cz gru 19, 2019 9:35
Zobacz profil
Post Re: Leczenie prywatnie czy na NFZ?
towarzyski_pelikan napisał(a):
gdzie znajdę informację o obowiązku informowania lekarza o przyjmowanych lekach, nawet jeśli lekarz o to nie zapyta.
Matko droga! Informowanie lekarza o przyjmowanych lekach leży w Twoim interesie! Wizyta u lekarza to nie jest egzamin z medycyny, gdzie przemądrzały pacjent jest egzaminatorem. Ona ma na celu dobranie właściwego sposobu leczenia i pacjent powinien to lekarzowi we własnym interesie ułatwić.


Cz gru 19, 2019 9:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Leczenie prywatnie czy na NFZ?
Pelikan
Widze, że masz duży problem nie tylko z otwieraniem linków ale też z korzystania z google
Pomogę

Pacjent ma prawo do:

1) świadczeń zdrowotnych odpowiadających wymaganiom aktualnej wiedzy medycznej,
2) informacji o swoim stanie zdrowia,
3) zachowania w tajemnicy, przez osoby udzielające świadczeń zdrowotnych, informacji związanych z pacjentem, w szczególności z jego stanem zdrowia,
4) wyrażenia zgody albo odmowy na udzielanie świadczeń zdrowotnych,
5) zgłaszania działań niepożądanych produktów leczniczych,
6) poszanowania intymności i godności, w szczególności w czasie udzielania świadczeń zdrowotnych,
7) dokumentacji medycznej dotyczącej stanu zdrowia oraz udzielonych świadczeń zdrowotnych,
8.) zgłoszenia sprzeciwu wobec opinii albo orzeczenia lekarza,
9) poszanowania życia prywatnego i rodzinnego,
10) opieki duszpasterskiej,
11) przechowywania rzeczy wartościowych w depozycie.


Obowiązki pacjenta



1) Pacjent ma obowiązek przestrzegania zasad określonych w regulaminie organizacyjnym, a w szczególności:
stosować się do wskazówek i zaleceń lekarzy, pielęgniarek i innego personelu medycznego zarówno w zakresie procesu diagnostyczno-terapeutycznego i rehabilitacyjnego, jak i w sprawach organizacyjno-administracyjnych,
- stosować się do zaleconej diety,
- odnosić się życzliwie i kulturalnie do innych pacjentów i personelu Szpitala,
- przebywać w wyznaczonych salach w porach obchodów lekarskich, zabiegów leczniczo-pielęgnacyjnych i w czasie wydawania posiłków,
- przestrzegać ciszy nocnej w godzinach od 22:00 do 6:00 i przebywać w oddziale, każdorazowo zgłaszać pielęgniarce, położnej zamiar opuszczenia oddziału na którym pacjent jest leczony,
- stosować się do przepisów o bezpieczeństwie, higienie i zagrożeniu pożarowym,
- szanować mienie Szpitala, utrzymywać ład i porządek w miejscu pobytu,
- przestrzegać zasad higieny osobistej,
- przestrzegać zakazu manipulowania przy aparaturze i urządzeniach medycznych, elektrycznych, gazowych, wentylacyjnych i grzewczych,
- przestrzegać zakazów: obrotu, posiadania i używania narkotyków, środków odurzających, substancji psychotropowych i innych podobnie działających,
- przestrzegać zakazu wnoszenia i spożywania napojów alkoholowych oraz palenia papierosów, zakazu gier o charakterze hazardowym,
- zabrania się leżenia w łóżku w odzieży cywilnej i obuwiu, siadania na łóżkach innych pacjentów, chodzenia bez dostatecznego ubrania wierzchniego.
2) Pacjent jest współodpowiedzialny za zachowanie osób go odwiedzających.
3) O wypisie pacjenta przed zakończeniem procesu diagnostyczno-terapeutycznego z powodu rażącego naruszenia regulaminu danego oddziału decyduje Dyrektor na wniosek właściwego Ordynatora.
4) Pacjent ma obowiązek nie wychodzenia poza teren Szpitala.
5) Korzystanie przez pacjentów z telefonów komórkowych powinno się odbywać w sposób nie stwarzający uciążliwości dla innych pacjentów, jak również w czasie obchodów lekarskich oraz w czasie trwania ciszy nocnej.
6) Pacjent nie ma prawa zażywać samowolnie leków w czasie pobytu w Szpitalu bez zgody lekarza.
7) Pacjent jest obowiązany udzielać w trakcie wywiadu lekarskiego lub pielęgniarskiego pełnej i prawdziwej informacji o swoim stanie zdrowia.
8.) Szpital nie ponosi odpowiedzialności za szkody wynikłe z zatajenia bądź udzielenia nieprawdziwej informacji, co do istotnych spraw dotyczących zdrowia pacjenta.
9) Za przedmioty zatrzymane przez pacjenta w sali chorych i zaginione, a także za przedmioty wartościowe pozostawione w magazynie ubrań, Szpital nie ponosi odpowiedzialności.

Podstawy prawne
- Ustawa o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (Dz. U. z 2014 r., poz. 1182 z późn. zm),
- Ustawa o prawach pacjenta i Rzeczniku praw Pacjenta z dnia 6 listopada 2008 r. (Dz. U. 2012.159 j.t. z poźn. zm.),
- Ustawa z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (t.j. Dz. U. z 2015 r. poz. 581 z późn. zm.),
- Ustawa z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej. (t.j. Dz. U. z 2015 r. poz. 618),
- Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 21 grudnia 2010 roku w sprawie rodzajów i zakresu dokumentacji medycznej oraz sposobu jej przetwarzania (Dz. U. z 2014 r., poz. 177).

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz gru 19, 2019 9:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Leczenie prywatnie czy na NFZ?
zefciu napisał(a):
Matko droga!Informowanie lekarza o przyjmowanych lekach leży w Twoim interesie! Wizyta u lekarza to nie jest egzamin z medycyny, gdzie przemądrzały pacjent jest egzaminatorem. Ona ma na celu dobranie właściwego sposobu leczenia i pacjent powinien to lekarzowi we własnym interesie ułatwić.

Ale ja nie twierdzę, że informowanie o przyjmowanych lekach, nie leży w moim interesie. Pytam o podstawę prawną, wedle której pacjent ma prawny obowiązek informować lekarza o przyjmowanych lekach, nawet jeśli nie został o to zapytany przez lekarza, a czego konsekwencją jest to, że jeśli pacjent nieświadomy tego, że przyjmowany lek może wchodzić w interakcję z innymi lekami albo nieświadomy tego, że w ogóle powinien informować lekarza o przyjmowanych lekach, zostanie obarczony odpowiedzialnością za wyrządzoną mu szkodę medyczną.
Kozioł napisał(a):
7) Pacjent jest obowiązany udzielać w trakcie wywiadu lekarskiego lub pielęgniarskiego pełnej i prawdziwej informacji o swoim stanie zdrowia.

Z której ustawy pochodzi ten fragment? Z tego fragmentu nie wynika jednak, że pacjent ma obowiązek informować lekarza o przyjmowanych lekach, nawet jeśli nie jest o to zapytany. Jak sama nazwa wskazuje - wywiad lekarski wskazuje na to, że osoba przeprowadzająca wywiad zadaje pytania, a pacjent na nie odpowiada. Jeśli nie padło pytanie o przyjmowane leki, to pacjent nie dopełnił obowiązku?

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Cz gru 19, 2019 9:59
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL