Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 8:56



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Co czują zwierzęta? (wydz. z "Przegląd prasy i Aktualności") 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Co czują zwierzęta? (wydz. z "Przegląd prasy i Aktualnoś
Kozioł napisał(a):
No własnie mam i to nie z mediów, a z dawnego zajęcia pośrednio z przemysłem miesnym zwiazanego. Rzeźnię widziałem nie jedna od uboju po załadunek mięs i wędlin. Hodowle tez niejedna widziałem.

Dawnego... i wszystko jasne.
Kozioł napisał(a):
Tak, świnia ma zdrowo i szybko roznąć (nie tyć, otyłe słabo sie sprzedają). Potem jest zabita, pokrojona, a cześci jej ciała po przetworzeniu lub upieczeniu/ugotowaniu trafiaja na twój talerz. Smacznego.

No, zbyt smaczne to mięso nie jest, bo rzucone na patelnię, najpierw gotuje się, a dopiero po wyparowaniu wody smaży. Jadłeś takie, które od razu się smazyło, a zapach drażnił kubki smakowe? Ja takie mięso jadłam ostatni raz 10 lat temu, na Podlasiu. Przeżyłam niemały szok, że mięso na patelni się smaży, a nie gotuje. I żeby nie było: to nie jest powszechna praktyka tradycyjnego tuczu także w tamtym rejonie.

Odpowiemm jeszcze na pytanie o rybołóstwo, o które byłam pytana wcześniej: tak, nie mogę patrzeć np. na karpie stłoczone w małym basenie i duszące się z powodu braku powietrza.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So sty 11, 2020 15:42
Zobacz profil
Post Re: Co czują zwierzęta? (wydz. z "Przegląd prasy i Aktualnoś
Kozioł napisał(a):
Alus napisał(a):
Ukręcanie głów pisklętom to nad wyraz humanitarne traktowanie zwierząt...

Szybka śmierć. Jaką formę śmierci proponujesz?

p.s. Nadal nie moge przyzwyczaic sie do tej nowomowy i uzywania pojęcia humanitaryzmu w stosunku do nieludzi.

Kurczęta, indyki chore na ptasią grypę zabijane są poprzez zagazowanie.
Piskląt nie można tak uśmiercać?
A czym różni się mięso młodego kogutka od mięsa młodej kury, który kupujemy w sklepach?


So sty 11, 2020 15:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Co czują zwierzęta? (wydz. z "Przegląd prasy i Aktualnoś
Małgosiaa napisał(a):
Kozioł napisał(a):
No własnie mam i to nie z mediów, a z dawnego zajęcia pośrednio z przemysłem miesnym zwiazanego. Rzeźnię widziałem nie jedna od uboju po załadunek mięs i wędlin. Hodowle tez niejedna widziałem.

Dawnego... i wszystko jasne.

Co jasne, co insynuujesz? Co ci podpowiada wyobraźnia? Informatyka, elektronika, hydraulika, mechanika, a moze księgowego czy kierowcę?
Małgosiaa napisał(a):
Jadłeś takie, które od razu się smazyło, a zapach drażnił kubki smakowe?
Rzadko jadam ale ... tak i to w tym roku.
Małgosiaa napisał(a):
Odpowiemm jeszcze na pytanie o rybołóstwo, o które byłam pytana wcześniej: tak, nie mogę patrzeć np. na karpie stłoczone w małym basenie i duszące się z powodu braku powietrza.
A łosoś, śledź, dorsz? Większość ryb trafiająca na nasze talerze własnie tak ginie: dusi się. Nie oszukuj się, że jest inaczej.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Wt sty 21, 2020 12:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Co czują zwierzęta? (wydz. z "Przegląd prasy i Aktualnoś
Alus napisał(a):
Kurczęta, indyki chore na ptasią grypę zabijane są poprzez zagazowanie.
Duszą się z powodu braku tlenu? (CO2 !)
Alus napisał(a):
A czym różni się mięso młodego kogutka od mięsa młodej kury, który kupujemy w sklepach?
Kura ma więcej mięsa i szybciej rośnie od "zwykłego" koguta. Koguty są tez w hodowli kłopotliwe (agresywne zachowania). Koguty pozwolono znów kastrować dopiero od kilkunastu lat ale trochę czasu minie, gdy kapłony (kastraty) znów będą za rarytas uchodzić (kapłony to zdecydowanie lepsze mięso od "kurczaków").

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Wt sty 21, 2020 12:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL