Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 12:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Cenzura prewencyjna 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 21, 2020 11:59
Posty: 47
Post Cenzura prewencyjna
Jak w tytule. Pan Bóg obdarzył nas, istoty rozumne nieskrępowaną wolnością. Dziś internetowe media katolickie coraz częściej stosują prewencyjną cenzurę. I ona jako taka nie wynika z zaleceń Eurokołchozu - EU w temacie naruszania praw autorskich, ani łamania regulaminu danego portalu, ale jest to ohydne kneblowanie ust i wolności słowa. Podobnie rzecz się ma w mediach społecznościowych. Wolność kocham i rozumiem, wolności oddać nie umiem...
A Państwo co na ten temat myslicie? :-)

_________________
Piotr eN


Pt lut 21, 2020 12:29
Zobacz profil
Post Re: Cenzura prewencyjna
no_name napisał(a):
Jak w tytule. Pan Bóg obdarzył nas, istoty rozumne nieskrępowaną wolnością.
Nie. Nie obdarzył nas nieskrępowaną wolnością. Jeśli uważasz inaczej, przyfruń mi tutaj i raź mnie laserem z oczu.
Cytuj:
Dziś internetowe media katolickie coraz częściej stosują prewencyjną cenzurę.
Proszę o konkretne wskazanie, o co chodzi. Inaczej zamyka wątek.
Cytuj:
ale jest to ohydne kneblowanie ust i wolności słowa
Ale konkretnie co? Media katolickie same decydują, co chcą publikować, a czego nie. Jeśli czegoś Ci opublikować nie chcą, to załóż własne medium.


Pt lut 21, 2020 12:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Cenzura prewencyjna
no_name napisał(a):
A Państwo co na ten temat myslicie? :-)

Myślę, że to nie ma nic wspólnego z katolickością albo niekatolickością mediów. To wynika z czegoś, co opisałam w poniższym temacie:
viewtopic.php?f=37&t=41754
Chodzi o zjawisko sekciarstwa, zamykania się ludzi w różnych bańkach, co może wynikać z rozpadu tradycyjnych tożsamości przy jednoczesnej potrzebie posiadania takiej tożsamości, dzisiaj ludzie już nie tyle czują się częścią tego samego narodu, Kościoła co częścią tej samej ideolo :)
To szalenie ciekawy temat, o którym można by było napisać opasły doktorat :)

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Pt lut 21, 2020 12:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 21, 2020 11:59
Posty: 47
Post Re: Cenzura prewencyjna
zefciu napisał(a):
no_name napisał(a):
Jak w tytule. Pan Bóg obdarzył nas, istoty rozumne nieskrępowaną wolnością.
Nie. Nie obdarzył nas nieskrępowaną wolnością. Jeśli uważasz inaczej, przyfruń mi tutaj i raź mnie laserem z oczu.
Cytuj:
Dziś internetowe media katolickie coraz częściej stosują prewencyjną cenzurę.
Proszę o konkretne wskazanie, o co chodzi. Inaczej zamyka wątek.
Cytuj:
ale jest to ohydne kneblowanie ust i wolności słowa
Ale konkretnie co? Media katolickie same decydują, co chcą publikować, a czego nie. Jeśli czegoś Ci opublikować nie chcą, to załóż własne medium.

_________________
Piotr eN


Pt lut 21, 2020 20:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 21, 2020 11:59
Posty: 47
Post Re: Cenzura prewencyjna
Sprawa pierwsza, jestem osobą starszą, jeszcze nie bardzo radzę sobie na tym forum (dziś się rejestrowałem) i proszę mi wybaczyć "niezgrabność" poruszania się na tym forum. Biorąc pod uwagę ów "laser z oczu" podejrzewam, że moderuje mnie osoba o 30-40 lat młodsza ode mnie. Nie ma w tym nic złego, ale jednak proponuję ograniczać się do rozmowy w temacie. Po drugie zakładając ten wątek nie miałem W OGÓLE na myśli portalu wiara.pl, dlatego właśnie się na nim zarejestrowałem. Po trzecie, postaram się rozwinąć pierwotną myśl, bo chyba użytkownik "towarzyski_pelikan" - dziekuję za odpowiedź i pozdrawiam - również mnie nie zrozumiał. :-)

_________________
Piotr eN


Pt lut 21, 2020 21:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 21, 2020 11:59
Posty: 47
Post Re: Cenzura prewencyjna
Czym jest prewencyjna cenzura? To cenzura realizowana jeszcze PRZED opublikowaniem czyjegoś komentarza. Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach w ustalonych demokracjach (jak nasza) mamy tego typu cenzurę już dawno za sobą, a jedynym krajem gdzie się ją jeszcze stosuje jest KRLD. To mylny osąd.
Jestem tez użytkownikiem portalu DEON.pl. Na nim dokładnie nastąpuje od roku tego typu cenzurowa transformacja. Podam przykład. Z ostatnich pięciu komentarzy, które zamieściłem na tym portalu (ten sam nick, co tutaj) opublikowno mi jedynie dwa, a i one ukazały się dopiero wtedy, gdy felieton zszedł już do archiwum. Były to świadome działania moderacji tego portalu. Dodam, że nie łamałem w tych wpisach regulaminu, a jedynie zupełnie nie zgadzałem się z tym, co autor pisał w felietonie. Miałem do tego prawo. Moje komentarze nie zostały opublikowane, nie dostałęm też zwrotnej informacji dlaczego się tak stało. Na Fb jest trochę inaczej. Tam mozna zamieścić komentarz, ale jest szybko "wycinany".
Dziś zrobiłem research wszystkich głównych katolickich portali w tej sprawie. Na większości z nich nie ma możliwości komentowania przez użytkowników (e-Kai.pl, katolik.pl, mateusz.pl, alateia Polska, opoka.org.pl, Znak). Z pozostałych tylko dwa nie prowadzą cenzury prewencyjnej: wiara.pl i gość.pl.
DEON.pl, Przewodnik katolicki.pl, pch24.pl są moderowane prewencyjnie.

_________________
Piotr eN


Pt lut 21, 2020 21:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 05, 2018 16:01
Posty: 114
Post Re: Cenzura prewencyjna
Jeżeli chcesz naprawdę podyskutować na tematy duchowe bez cenzury to zarejestruj się na Facebooku. To jest forum katolickie, i tutaj nie dowiesz się prawdy, jedynie to co mieści się w schematach katolickich.

_________________
"Bądź najświetniejszą wersją najwspanialszego wyobrażenia o sobie"
Neale Donald Walsch - "Rozmowy z Bogiem" tom 3


Pt lut 21, 2020 22:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 21, 2020 11:59
Posty: 47
Post Re: Cenzura prewencyjna
"Samuel33", dziękuję za odpowiedź. Sam jestem katolikiem, ale fakt ten nie przeszkadza mi rozmawiac również z nie katolikami. Największy katolicki portal w Polsce to DEON.pl. Na nim komentowałem od wielu lat. To, jakie zaszły zmiany tam przez ostatni rok stawia włosy na głowie. Fb w pewnym stopniu również nas ogranicza. Wszystko szybko się tam "kręci" i aktualnymi pozostają tematy nie starsze, niż jednodniowe. Poza tym na deonowej stronie na FB tamtejsza moderacja również "wycina" komentarze.

_________________
Piotr eN


Pt lut 21, 2020 23:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 05, 2018 16:01
Posty: 114
Post Re: Cenzura prewencyjna
no_name napisał(a):
"Samuel33", dziękuję za odpowiedź. Sam jestem katolikiem, ale fakt ten nie przeszkadza mi rozmawiac również z nie katolikami. Największy katolicki portal w Polsce to DEON.pl. Na nim komentowałem od wielu lat. To, jakie zaszły zmiany tam przez ostatni rok stawia włosy na głowie. Fb w pewnym stopniu również nas ogranicza. Wszystko szybko się tam "kręci" i aktualnymi pozostają tematy nie starsze, niż jednodniowe. Poza tym na deonowej stronie na FB tamtejsza moderacja również "wycina" komentarze.


Na Facebooku jest ogromna ilość grup o tematyce duchowej, świadomościowej, religijnej. Poszukaj takich, które są otwarte i nie cenzurują lub robią to w wyjątkowych sytuacjach. Życzę powodzenia :-)

_________________
"Bądź najświetniejszą wersją najwspanialszego wyobrażenia o sobie"
Neale Donald Walsch - "Rozmowy z Bogiem" tom 3


Pt lut 21, 2020 23:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 21, 2020 11:59
Posty: 47
Post Re: Cenzura prewencyjna
Samuel33 napisał(a):
no_name napisał(a):
"Samuel33", dziękuję za odpowiedź. Sam jestem katolikiem, ale fakt ten nie przeszkadza mi rozmawiac również z nie katolikami. Największy katolicki portal w Polsce to DEON.pl. Na nim komentowałem od wielu lat. To, jakie zaszły zmiany tam przez ostatni rok stawia włosy na głowie. Fb w pewnym stopniu również nas ogranicza. Wszystko szybko się tam "kręci" i aktualnymi pozostają tematy nie starsze, niż jednodniowe. Poza tym na deonowej stronie na FB tamtejsza moderacja również "wycina" komentarze.


Na Facebooku jest ogromna ilość grup o tematyce duchowej, świadomościowej, religijnej. Poszukaj takich, które są otwarte i nie cenzurują lub robią to w wyjątkowych sytuacjach. Życzę powodzenia :-)



Dziękuję, mam nadzieję, że tutaj również mogę zostać i pisać? :)

_________________
Piotr eN


Pt lut 21, 2020 23:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 21, 2020 11:59
Posty: 47
Post Re: Cenzura prewencyjna
Dziękuję wszystkim osobom, które napisały w tym wątku. Szczerze mówiąc jestem trochę zawiedziony odpowiedziami, a to dlatego, bo oczekiwałem od Was jakiejś pomocy, nakierowania w tym temacie. Odpowiecie mi: dostałeś. Nie do końca. Mnie nie chodzi o to, żeby się poddać i uciec z jednego, czy drugiego portalu, bo warunki na nich już dawno przekroczyły te brzegowe. Na początku lat osiemdziesiątych działałem w Solidarności, bywałem nawet w komitetach strajkowych (na listach). Nikt nie bał się totalitarnego reżimu. A dziś? Zachęcacie mnie, abym w tej sytuacji się poddał? Amy w Rehab śpiewała: no, no, no!
Pomyślcie ze mną, proszę. Ja jestem już starszy, mam trochę życiowego doświadczenia, ale co "sto głów" to nie jedna. Powiem szczerze, liczyłem na jakąś refleksję na temat zmian, które dokonują się obecnie na naszych oczach. Czy my, Europejczycy stajemy się dziś bardziej wolni, czy coraz bardziej poddajemy się zniewoleniu? Internet - dotychczasowa ostoja wolności - przez ACTA1, ACTA2 dociska internautów prawie do ściany. Mówi się, że to koniec internetu, jaki znamy. ACTA2 to podobna do problemu opisanego wyżej cenzura prewencyjna. Portale mają obowiązek usuwać treści, które łamią prawa autorskie. Przepisy nie są precyzyjne. Za chwilę okaże się, ze linkowanie czegokolwiek będzie niemożliwe, bo moderatorzy portali ze strachu przed konsekwencjami będą "wycinać" wszystkie zewnętrzne treści. Pod pretekstem walki o ochronę praw autorskich blokuje się wolność i niezależność wypowiedzi.
Ja jestem już stary. Ale Wy, Młodzi Ludzie, którzy tworzycie przyszłość, dajecie na takie działania przyzwolenie? Nie buntujecie się?

_________________
Piotr eN


So lut 22, 2020 6:51
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Cenzura prewencyjna
Samuel33 napisał(a):
Jeżeli chcesz naprawdę podyskutować na tematy duchowe bez cenzury to zarejestruj się na Facebooku. To jest forum katolickie, i tutaj nie dowiesz się prawdy, jedynie to co mieści się w schematach katolickich.

Dlaczego klamiesz i imputujesz katolikom kłamstwo? Na tym forum można wyrażać swoje poglądy. Nie można tylko obrażać, werbować do sekt itp. Przeczytaj regulamin i nie kłam.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So lut 22, 2020 10:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 21, 2020 11:59
Posty: 47
Post Re: Cenzura prewencyjna
Pani Małgosiu, mogłaby Pani napisać jeszcze z dwa zdania w temacie dyskusji?
Bardzo proszę. :) :mrgreen: ;)

_________________
Piotr eN


So lut 22, 2020 12:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 21, 2020 11:59
Posty: 47
Post Re: Cenzura prewencyjna
Chciałbym Państwu pokazać na przykładzie, o czym mówiłem w tym wątku. Dziś o godz. 14:34 (przed ponad trzema godzinami) na portalu DEON.pl zamieściłem pod tekstem o. Jacka Siepsiaka SJ "Politykowanie księży" komentarz. Jego screen zamieszczę tutaj, abyście mogli go przeczytać i ocenić, czy wg Waszej opinii powinien być zablokowany. Młyny moderacji na DEON-ie działają bardzo powoli, czasem dobę i dłużej. Nie dostajemy żadnych zwrotnych informacji na temat komentarzy. Jeśli komentarz nie ukaże się w ciągu kilku dni, można uznać, że dostał negatywną ocenę podczas zatwierdzania.

Link do tematu podaję tu → https://deon.pl/kosciol/komentarze/poli ... ezy,763923

_________________
Piotr eN


N lut 23, 2020 17:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 21, 2020 11:59
Posty: 47
Post Re: Cenzura prewencyjna
Sorry, mam problem z wysłaniem screena w formacie JPEG (380 KB). Ktoś może wie dlaczego?
Dostaję taką informację: :(

Nie można wysłać załącznika do ./files/78736_99f88dc6bc360f6cf676cea21735ed94.

_________________
Piotr eN


N lut 23, 2020 18:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL