Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 7:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Nerwica lękowa 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz cze 04, 2020 13:13
Posty: 2
Post Nerwica lękowa
Witajcie,
zastanawiam się czy ktokolwiek wstąpił na drogę duchowego odnalezienia dzięki nerwicy lękowej. Tak się składa, że mi pomogła książka Eckhart-a Tolle o nazwie "Potęga teraźniejszości". Czy ktoś z Was ją czytał? Jak tylko moja przygoda z nerwicą się zaczęła, dotarłem do tej książki i bardzo mi pomogła. Nie wiedziałem że ma tyle wspólnego.

Polecam tę recenzję:
https://wolniodleku.pl/porady/recenzja- ... gn=organik

Jestem ciekaw czy w ogóle ktoś z Was czytał tę książkę i chciałby napisać co mu dała? Zachęcam do wypowiedzi.

_________________
:)


Cz cze 04, 2020 13:24
Zobacz profil
Post Re: Nerwica lękowa
Witamy na forum.
A dlaczego nie skorzystales z obowiazkowej, forumowej wyszukiwarki?

search.php?keywords=Pot%C4%99ga+tera%C5%BAniejszo%C5%9Bci&terms=all&author=&sc=1&sf=titleonly&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj


Cz cze 04, 2020 13:51

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Nerwica lękowa
Prawdzowa nerwica lekowa wymaga lekow i skomplikowanej psychoterapii.
Nie sadze ze przeczytanie jednej ksiazki moze tu cokolwiek zmienic.


Cz cze 04, 2020 15:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Nerwica lękowa
Uznajmy, że tamten wątek jest ogólnie o tej książce a ten, jak tytuł wskazuje o nerwicy lękowej i duchowości z którą przygodę Kamil zaczął właśnie od niej.

Kluczem do skuteczności tego typu książek w przypadku zaburzeń lękowych jest przyczyna tych zaburzeń, czyli właśnie ciągłe rozważanie negatywnych scenariuszy dotyczących przyszłości a współczesny nurt rozwoju duchowego podkreśla rolę zakotwiczenia w tu i teraz, brak oczekiwań w tym negatywnych, pracę z umysłem i przekonaniami, a zaburzenia lękowe właśnie na przekonaniach bazują.

Techniki proponowane przez E. Tolle mają wiele wspólnego z tymi obecnymi w wielu nurtach psychoterapii.

Natomiast ta książka to ledwie muśnięcie tematu, taki wstęp do świata rozwoju duchowego skierowanego na oświecenie i to takie poza podziałami religijnymi.
To wstęp do duchowości, która nie wymaga religii, wiary bez dowodów, do rozwoju duchowego opartego na osobistych doświadczeniach.

Jeśli masz nerwicę lękową to raczej jedna książka nie rozwiązała całego problemu, chyba że udało Ci się przebudzić- wtedy jest to realne. W jakim obecnie idziesz kierunku?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz cze 04, 2020 18:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt paź 16, 2020 2:37
Posty: 1
Post Re: Nerwica lękowa
Kamil_Kluczbork napisał(a):
Witajcie,
zastanawiam się czy ktokolwiek wstąpił na drogę duchowego odnalezienia dzięki nerwicy lękowej. Tak się składa, że mi pomogła książka Eckhart-a Tolle o nazwie "Potęga teraźniejszości". Czy ktoś z Was ją czytał? Jak tylko moja przygoda z nerwicą się zaczęła, dotarłem do tej książki i bardzo mi pomogła. Nie wiedziałem że ma tyle wspólnego.

Polecam tę recenzję:
https://wolniodleku.pl/porady/recenzja- ... gn=organik

Jestem ciekaw czy w ogóle ktoś z Was czytał tę książkę i chciałby napisać co mu dała? Zachęcam do wypowiedzi.

Przekaz bardzo cenny, natomiast od połowy nic nowego już się nie pojawiło, dużo powtórzeń


Pt paź 16, 2020 2:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL