Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Czy rezygnacja z kościoła w pandemii, to dobry pomysł? 
Autor Wiadomość
Post Re: Czy rezygnacja z kościoła w pandemii, to dobry pomysł?
Robek napisał(a):
Nie trzeba mnie zwalniać, jak pójdę na chorobowe, to nie przedłużą ze mną umowy, i w sumie wyjdzie na to samo, Mrs_Hadley żyje w innych realiach więc nie o czym ja mówie, natomiast ty nolda, skoro o tych głosach wspominasz, to chyba coś do ciebie w nocy mówią?

Jaki głos powiedział, że jak pójdziesz na chorobowe to nie przedłużą z Tobą umowy? Ten, który wykluł się w twej głowie. W nocy przyszedł do Ciebie, może nad ranem czy przed snem?


N cze 14, 2020 11:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy rezygnacja z kościoła w pandemii, to dobry pomysł?
nolda napisał(a):
Jaki głos powiedział, że jak pójdziesz na chorobowe to nie przedłużą z Tobą umowy? Ten, który wykluł się w twej głowie. W nocy przyszedł do Ciebie, może nad ranem czy przed snem?


Szef mi tak powiedział :biggrin: też rozmawiałem wczoraj z kolegą z pracy, i jego za 5 nieobecności wyrzucili z pracy, na tej zasadzie że nie przedłużyli z nim umowy, i musiał czekać kilka miesięcy na to żeby zatrudnili go spowrotem, no i nikogo nie obchodziło, z jakiego powodu te nieobecności były, tutaj oni są wyczuleni w tej kwestii.
I co cie nolda tak dziwi? to ty możesz brać w każdym miesiącu, po 2 tygodnie wolnego, i u ciebie nie ma z tym problemu?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn cze 15, 2020 8:04
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 14, 2020 14:36
Posty: 7
Post Re: Czy rezygnacja z kościoła w pandemii, to dobry pomysł?
To jest dobry pomysł, zwłaszcza dla osób starszych i innych w grupie ryzyka. Są transmisje w tv albo online. Zależy też jak się zachowują ludzie w konkretnej parafii - czy noszą maseczki i się dystansują czy nie. Jeśli nie to naprawdę nie warto ryzykować życiem i zdrowiem.


Pn cze 15, 2020 14:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy rezygnacja z kościoła w pandemii, to dobry pomysł?
enkidu napisał(a):
To jest dobry pomysł, zwłaszcza dla osób starszych i innych w grupie ryzyka. Są transmisje w tv albo online. Zależy też jak się zachowują ludzie w konkretnej parafii - czy noszą maseczki i się dystansują czy nie. Jeśli nie to naprawdę nie warto ryzykować życiem i zdrowiem.


Okazało się że jest już pierwszy przypadek zakażonego w naszej gminie :mrgreen: :twisted: :o taka faza :D :D jeśli złapali jednego, to zapewne z 10 kolejnych chodzi na wolności, w końcu tak to działa że "łapią" tylko tych co już są chorzy, i sami sie zgłosili z tą chorobą do lekarza, no niestety pętla sie zaciska, wirus jest coraz bliżej, mam nadzieje że jak już ewentualnie trafie na kwarantannę, to ona sie zacznie dopiero w lipcu, a w lipcu to już będe miał podpisaną umowę na cały rok pracy, i wtedy faktycznie, mogę na te 2 tygodnie iść na chorobowe, byle by wytrzymać jeszcze te 2 tygodnie :biggrin:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn cze 15, 2020 17:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy rezygnacja z kościoła w pandemii, to dobry pomysł?
Marcin008 napisał(a):
U mnie w kościele postawili już jakiś czas temu automat do dezynfekcji rąk Ludzi zaczęło przybywać :)


I nie boją się tego, że się pozarażają?
No i słyszałem że msza w kościele może przebiegać inaczej, słyszałeś coś o tym? czy u ciebie dalej jest po staremu?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So lut 06, 2021 20:14
Zobacz profil
Post Re: Czy rezygnacja z kościoła w pandemii, to dobry pomysł?
Marcin008 napisał(a):
U mnie w kościele postawili już jakiś czas tem automat do dezynfekcji rąk.Ludzi zaczęło przybywać :)

W galeriach chyba leprze postawili, tam zdecydowanie więcej ludzi przybywa.


So lut 06, 2021 20:33
Post Re: Czy rezygnacja z kościoła w pandemii, to dobry pomysł?
Marcin008 napisał(a):
U mnie w kościele postawili już jakiś czas temu automat do dezynfekcji rąk Ludzi zaczęło przybywać :)

Skoro powołujesz się na fakt, że u Ciebie w kościele postawili jakiś czas temu automat do dezynfekcji rąk, to dlaczego w linku podałeś tylko reklamę tegoż urządzenia? Czy nie uważasz, że byłoby bardziej wiarygodne, gdybyś wrzucił link automatu do dezynfekcji rąk w przestrzeni Twojego kościoła?


N lut 07, 2021 7:48
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy rezygnacja z kościoła w pandemii, to dobry pomysł?
Believing napisał(a):
Skoro powołujesz się na fakt, że u Ciebie w kościele postawili jakiś czas temu automat do dezynfekcji rąk, to dlaczego w linku podałeś tylko reklamę tegoż urządzenia? Czy nie uważasz, że byłoby bardziej wiarygodne, gdybyś wrzucił link automatu do dezynfekcji rąk w przestrzeni Twojego kościoła?


Nawet nie zwróciłem uwagi :mrgreen: bo trzeba było zajrzeć pod ten link, to by sie okazało co tutaj sie wyprawia :lol: przecież Marcin008 to jest reklama automatów do mycia rąk :D to nie jest prawdziwy forumowicz, a rozmawianie z reklamą jakiegoś produktu, jest czymś co raczej dobrze sie nie skończy :D

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N lut 07, 2021 9:48
Zobacz profil
Post Re: Czy rezygnacja z kościoła w pandemii, to dobry pomysł?
Robek napisał(a):
Nawet nie zwróciłem uwagi

Dlaczego mnie to nie dziwi.

A wracając do tematu, czy nie uważasz, że lepiej jest pójść do kościoła odstać te 45 minut, czy zostać w domu i samemu podjąć refleksję na swój temat w kontekście czytań z danego dnia, bądź a caso z Pisma Św.?
Co byś wybrał, mając z tyłu głowy swą ludzką ułomność do wszelkiej pracy?


N lut 07, 2021 13:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy rezygnacja z kościoła w pandemii, to dobry pomysł?
Believing napisał(a):
A wracając do tematu, czy nie uważasz, że lepiej jest pójść do kościoła odstać te 45 minut,


U mnie w kościele są ławki, tutaj się siedzi, nie wiem czy bym dał radę na stojąca, no i 45 minut to masz w mieście, u mnie jest głęboka zapadła wieś, msza często trwa tutaj półtorej godziny.

Believing napisał(a):
czy zostać w domu i samemu podjąć refleksję na swój temat


Co w moim życiu wymaga refleksji?

Believing napisał(a):
Co byś wybrał, mając z tyłu głowy swą ludzką ułomność do wszelkiej pracy?


O wybieraniu czego, ty tutaj mówisz?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N lut 07, 2021 16:22
Zobacz profil
Post Re: Czy rezygnacja z kościoła w pandemii, to dobry pomysł?
Robek napisał(a):
U mnie w kościele są ławki, tutaj się siedzi

Sam widzisz jaki masz komfort. Siedzisz sobie i słuchasz Słowa Bożego.

Robek napisał(a):
Co w moim życiu wymaga refleksji?

To pytanie na które odpowiedź znasz jedynie Ty.

Robek napisał(a):
O wybieraniu czego, ty tutaj mówisz?

Przeczytaj jak brzmi temat, a poznasz odpowiedź.


N lut 07, 2021 19:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy rezygnacja z kościoła w pandemii, to dobry pomysł?
Believing napisał(a):
To pytanie na które odpowiedź znasz jedynie Ty.


Skoro proponujesz refleksie, to musisz powiedzieć na jaki temat, bo ja w ogóle nie wiem o co ci chodzi.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N lut 07, 2021 19:43
Zobacz profil
Post Re: Czy rezygnacja z kościoła w pandemii, to dobry pomysł?
Robek napisał(a):
Skoro proponujesz refleksie, to musisz powiedzieć na jaki temat, bo ja w ogóle nie wiem o co ci chodzi.

Jak w temacie.


Pn lut 08, 2021 20:03
Post Re: Czy rezygnacja z kościoła w pandemii, to dobry pomysł?
Robek mam poważne wątpliwości czy Ty w ogóle kiedykolwiek uczestniczyłeś świadomie w mszy św. przed pandemią :) no chyba że jesteś niewierzący praktykujący :(

Robek napisał(a):
"Bycie ateistą jest grzechem?

To nie jest grzech, to jest kwestia wyboru.
Bo ateista nie podlega temu, co Bóg uznaje lub nie uznaje za grzech, w końcu to tak by wychodziło że ktoś dostał ruzgę od Świętego Mikołaja, w którego nie wierzy
Oczywiście to wszystko co mówie, odnosi się do życia doczesnego, bo w końcu ateista jedynie w tym funkcjonuje."
Źródło: viewtopic.php?f=3&t=40216&hilit=robek

I te Twoje ateistyczne dogmaty „ślub 1500zł, pogrzeb 1300zł, chrzciny 600zł…” :))))))))))

Ale mimo to udało się Tobie poruszyć bardzo ważne zagadnienie Czy rezygnacja z kościoła w pandemii, to dobry pomysł?

Otóż moim zadaniem nie. Twierdzę tak ponieważ w centrum życia Kościoła jako wspólnoty jest przyjmowanie Najświętszego Sakramentu - ponawianej bezkrwawej Ofiary Jezusa Chrystusa, w której jest obecny Sam Jezus fizycznie w Swoim Ciele i Krwi pod postacią chleba i wina na pamiątkę krwawej Ofiary Odkupieńczej na Golgocie. To sam Jezus podczas ostatniej wieczerzy wziął chleb, odmówiwszy dziękczynienie połamał go i podał mówiąc: «To jest Ciało moje, które za was będzie wydane: to czyńcie na moją pamiątkę!» (Łk 22, 19).
Jezus powiedział również: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim.(J 6, 53-56).

Dlatego msze św. online lub TV to pewnego rodzaju pożyteczne ale jednak „wydmuszki”, jeśli ktoś jest chory i nie może uczestniczyć w mszy św. to ok msza online lub w TV jest jak najbardziej potrzebna i powinna być uzupełniona przyjęciem Komunii Świętej podczas odwiedzin chorych. Jednak gdy ktoś jest zdrowy i może (podkreślam może!) to powinien uczestniczyć w mszy pomimo wszelkich np. zakazów państwowych, limitów itp. które notabene są skandalem same w sobie uderzające w wolność i swobodę praktykowania swojej wiary. Bo czy w czasach cesarza Dioklecjana też nie było prze państwo zakazane, pod kara śmierci, uczestnictwo w mszy św.? Było i pomimo to Chrześcijanie ryzykowali życie aby uczestniczyć w mszy i przyjąć Najświętszy Sakrament jako wyraz swojej wiary Boskość i Wszechmoc Jezusa wyrażone w słowach Samego Jezusa:
Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle. (Mt 10, 28).

Natomiast to dobrze że Pasterze Kościoła udzielają dyspensy tym którzy naprawdę panicznie boją się o siebie i swoich bliskich w kontekście pandemii, aby nie zaciągali grzechu ciężkiego przeciwko III przykazaniu. Jednak każdy Katolik który może uczestniczyć w mszy św. poddany jest przez pandemie próbie siły swojej wiary. Tu również poddana jest wiara samych Kapłanów w Boskość i Wszechmoc Chrystusa czy pomimo zagrożenia karą finansową ze strony aparatu państwa w przypadku „przekroczenia limitów”, utratą zdrowia a nawet życia głoszą i udzielają Chrystusa w Słowie Bożym, Ciele i Krwi wszystkim którzy tego chcą. To okazja do przyjrzenia się prze Kapłanów własnemu powołaniu.

Myślę że szatan poprzez ten diaboliczny wirus i lęk z nim związany chce zniszczyć w Kościele to co jest jego istotą a mianowicie uniemożliwić przyjmowanie Komunii Świętej na wszystkie możliwe sposoby np. zakazy, strach, szantaż emocjonalny pt. „nie gromadźcie się na mszy św. bo będą ludzie umierali…”. Uderzenie w możliwość przyjmowania Ciała i Krwi Jezusa jest to kolejna nieudana próba zniszczenia Kościoła. Szatan „rękoma ludzi mu poddanych” czyni to pod pozorem dobra ludzi poprzez grzech począwszy od decydentów państwowych nakładających limity osób uczestniczących w mszach św. , poprzez hierarchów Kościoła odradzających uczestnictwo w Liturgii na żywo na rzecz uczestnictwa online/TV, a na niektórych proboszczach przestrzegających limity obostrzeń kończąc. Ten grzech to próba przesłania prawdziwych wartości, „Bo przecież Jezusa można odstawić na czas pandemii..” „ bo zdrowie obywateli jest ważniejsze niż Jezus w Eucharystii w państwie gdzie 32 miliony obywateli to Katolicy z czego 20% regularnie przyjmuje Komunie Świętą...” „nic się nie stanie jak przez jakiś nieokreślony czas nie będą udzielane Sakramenty Święte…” „wiara w prawa przyrody okazuje się większa niż w Boskość i Wszechmoc oraz Słowa Jezusa Chrystusa” itd.

Co to ma na celu? Otóż według mnie aby ponownie spełniły się Słowa Pisma Świętego:
„Odtąd wielu uczniów Jego się wycofało i już z Nim nie chodziło”. (J 6, 66).
--------------------------------------
https://bzz24.pl/


Wt kwi 13, 2021 11:43
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Czy rezygnacja z kościoła w pandemii, to dobry pomysł?
AdamKazmierczak napisał(a):
Jednak gdy ktoś jest zdrowy i może (podkreślam może!) to powinien uczestniczyć w mszy pomimo wszelkich np. zakazów państwowych, limitów itp. które notabene są skandalem same w sobie uderzające w wolność i swobodę praktykowania swojej wiary.


Nie, skandalem w polskich kościołach w czasie pandemii jest śpiewanie, przyjmowanie Komunii do ust, brak oznakowania miejsc gdzie można siedzieć z zachowaniem zasad odstępu, liczni ministranci przy ołtarzu, koncelebransi przyjmujący Komunię z jednego kielicha oraz bezmyślność i głupota niektórych duchownych, którzy uważają, ze poświęcone przedmioty nie zawierają żadnych bakterii czy wirusów.

AdamKazmierczak napisał(a):
Bo czy w czasach cesarza Dioklecjana też nie było prze państwo zakazane, pod kara śmierci, uczestnictwo w mszy św.? Było i pomimo to Chrześcijanie ryzykowali życie aby uczestniczyć w mszy i przyjąć Najświętszy Sakrament jako wyraz swojej wiary Boskość i Wszechmoc Jezusa wyrażone w słowach Samego Jezusa:

Było zakazane, ale były tez wyraźne nakazy synodów aby niepotrzebnie nie narażać się i jest wiele świadectw mówiących o tym ze, nie sprawowano Eucharystii jeśli było niebezpieczeństwo dekonspiracji.
AdamKazmierczak napisał(a):
Tu również poddana jest wiara samych Kapłanów w Boskość i Wszechmoc Chrystusa czy pomimo zagrożenia karą finansową ze strony aparatu państwa w przypadku „przekroczenia limitów”, utratą zdrowia a nawet życia głoszą i udzielają Chrystusa w Słowie Bożym, Ciele i Krwi wszystkim którzy tego chcą.

Nie, to jest zwykle kuszenie Pana Boga, które z wiarą ma niewiele wspólnego raczej jest to głupota i brak odpowiedzialności za siebie i innych.
AdamKazmierczak napisał(a):
Ten grzech to próba przesłania prawdziwych wartości, „Bo przecież Jezusa można odstawić na czas pandemii..” „ bo zdrowie obywateli jest ważniejsze niż Jezus w Eucharystii w państwie gdzie 32 miliony obywateli to Katolicy


Gratuluję optymizmu. Nie wiedziałem, ze 32 miliony obywateli to katolicy.

_________________
ksiądz


Cz kwi 15, 2021 7:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL