Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:59



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Prawo i niesprawiedliwość 
Autor Wiadomość
Post Re: Prawo i niesprawiedliwość
krzysiekniepieklo emerytura moze byc dobrowolna. Ilu ludzi naprawde cos odlozy na starosc a ilu przeje i przepije a potem bedzie wyrzekac, te "pansteo im nic nie daje"?
Poza tym prawo dotyczy wielu aspeltow zycia. Juz ci podalam przyklad: wedlug Ewsngelii dosloenie, masz zlodziejowi oddac wszystko, bijacemu pozwolic sie okladac i jeszcze im pomagac.
Jak chcesz to realizowac tu i teraz?
Kazda zmiana tego prawa to ludzka ingerencja, a po swiecie nie chodza sami chrzescijanie i to na najwyzszym etapie wyrzeczenia sie siebie.


Pn sie 03, 2020 7:02

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Prawo i niesprawiedliwość
Robek napisał(a):
Medycyna się rozwija, więc i ludzie żyją dłużej.

Przy tak szybkim rozwoju medycyny, za rok może dwa będziemy nieśmiertelni (jak Bóg da).

Kael napisał(a):
Kazda zmiana tego prawa to ludzka ingerencja, a po swiecie nie chodza sami chrzescijanie i to na najwyzszym etapie wyrzeczenia sie siebie.

To prawo zostało napisane przez człowieka, który coś tam zasłyszał, coś zinterpretował coś przekazał, następny uzupełnił, przypisując sobie zdolność odczytania co Twórca miał na myśli i tak się potoczyło i toczyć się będzie. Nie ma okresu w którym by nie było zmieniane, uzupełniane, odkrywane, interpretowane w mniemaniu „odkrywców” w sposób „właściwy”.
To że chodzą po świecie nie sami chrześcijanie (Boże strzeż przed tymi co wyrzekają się siebie) sprawia, że ten świat jeszcze istnieje.


Pn sie 03, 2020 7:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Prawo i niesprawiedliwość
Robek napisał(a):
wspiera emerytów, którym ja nie jestem, wspiera rozmnażającą się patologie, którą ja nie jestem, wspiera skrajnie biednych ludzi, do których ja się nie zaliczam.


"Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem.
Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą.
Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem.
Nie byłem przecież socjaldemokratą.
Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem.
Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było."

Moze troche trudno dostrzec zwiazek, ze postawa "ja nie jestem" jest bledna.
Uwazaj bo mozesz np. zostac biedny.


Pn sie 03, 2020 16:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Prawo i niesprawiedliwość
Robek napisał(a):



Więc Jezus nie wypłaci ci emerytury, a skoro jak się nie pracuje, to i się nie je, więc śmierć głodowa.


Ty Robek nie przekręcaj tego, co jest w Piśmie, tak jak to robili komuniści. W Piśmie jest tak:
2 Tes 3
10 Albowiem gdy byliśmy u was, nakazywaliśmy wam tak: Kto nie chce pracować, niech też nie je!

No i tu jest wyraźnie napisane, że kto nie chce pracować. Emerytura, to jest umowa społeczna.
Przez całe dorosłe życie potrącają z naszych zarobków pieniądze i wypłacają po przekroczeniu wieku emerytalnego. trudno tutaj mówić, że emeryt nie chce pracować, skoro pracował całe dotychczasowe życie, a oddają mu to, co wcześniej zarobił i to nie wszystko, bo sporą część tego zjedli ci, którzy rozliczają te pieniądze. Może za dużo jest tych darmozjadów, którzy przerzucają papierki i mnożą bariery biurokratyczne. Zamiast wykonywać pracę pożyteczną społecznie, to są tylko piątym kołem u wozu, i generują niepotrzebne koszty.


Pn sie 03, 2020 16:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Prawo i niesprawiedliwość
Kael napisał(a):
emerytura moze byc dobrowolna. Ilu ludzi naprawde cos odlozy na starosc a ilu przeje i przepije a potem bedzie wyrzekac, te "pansteo im nic nie daje"?


Może kilkanaście lat płacić składki emerytalne, a i tak nic z tego nie będziesz miał, bo za mało płaciłeś składki żeby dostać emeryturę.
Zresztą są kraje gdzie ktoś ponad 40 lat płacił składki, kraj zbankrutował, i nie dostał emerytury.

george45 napisał(a):
Przy tak szybkim rozwoju medycyny, za rok może dwa będziemy nieśmiertelni (jak Bóg da).


To co napisałeś, to jakiś żart?
Nawet jakby można ludzi odmładzać w nieskończoność, to i tak są wypadki choroby, więc wcześniej czy później każdego by to spotkało, i każdy by od tego zmarł.
robaczek2 napisał(a):
Moze troche trudno dostrzec zwiazek, ze postawa "ja nie jestem" jest bledna.
Uwazaj bo mozesz np. zostac biedny.


Chyba się nie orientujesz, w jaki sposób funkcjonuje świat :mrgreen: żeby dostać kase na dzieci to musze mieć dzieci, a niby z kim będe je miał z własną ręką?
Żeby dostać pomoc od państwa, to musiałbym dojechać do miasta, bo na wsi takie coś nie występuje, a do miasta jest na tyle daleko, że nie opłaca sie po te kilka torebek ryżu i mąki, jechać.
I jeśli faktycznie bym został bezdomnym, to by sie wyjechało za granicę, do kraju gdzie są o wiele lepsze warunki dla kogoś kto jest bezdomnym, więc niestety ale ta moja postawa, jest całkowicie nie trafna.


krzysiekniepieklo napisał(a):
Ty Robek nie przekręcaj tego, co jest w Piśmie, tak jak to robili komuniści. W Piśmie jest tak:
2 Tes 3
10 Albowiem gdy byliśmy u was, nakazywaliśmy wam tak: Kto nie chce pracować, niech też nie je!

No i tu jest wyraźnie napisane, że kto nie chce pracować. Emerytura, to jest umowa społeczna.
Przez całe dorosłe życie potrącają z naszych zarobków pieniądze i wypłacają po przekroczeniu wieku emerytalnego. trudno tutaj mówić, że emeryt nie chce pracować, skoro pracował całe dotychczasowe życie, a oddają mu to, co wcześniej zarobił i to nie wszystko, bo sporą część tego zjedli ci, którzy rozliczają te pieniądze. Może za dużo jest tych darmozjadów, którzy przerzucają papierki i mnożą bariery biurokratyczne. Zamiast wykonywać pracę pożyteczną społecznie, to są tylko piątym kołem u wozu, i generują niepotrzebne koszty.


To co tutaj robisz, to jest kłamliwa manipulacja, nie wstyd ci? nie masz żadnego honoru?
No przecież sam napisałeś:
2 Tes 3
10 Albowiem gdy byliśmy u was, nakazywaliśmy wam tak: Kto nie chce pracować, niech też nie je!

Więc emeryt nie chce pracować, to i nie powinien jeść, bo jakby chciał pracować to by i na emeryturze pracował, a twoje kłamliwe manipulacje, tego nie zmienią.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr sie 05, 2020 1:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Prawo i niesprawiedliwość
Robek napisał(a):

krzysiekniepieklo napisał(a):
Ty Robek nie przekręcaj tego, co jest w Piśmie, tak jak to robili komuniści. W Piśmie jest tak:
2 Tes 3
10 Albowiem gdy byliśmy u was, nakazywaliśmy wam tak: Kto nie chce pracować, niech też nie je!

No i tu jest wyraźnie napisane, że kto nie chce pracować. Emerytura, to jest umowa społeczna.
Przez całe dorosłe życie potrącają z naszych zarobków pieniądze i wypłacają po przekroczeniu wieku emerytalnego. trudno tutaj mówić, że emeryt nie chce pracować, skoro pracował całe dotychczasowe życie, a oddają mu to, co wcześniej zarobił i to nie wszystko, bo sporą część tego zjedli ci, którzy rozliczają te pieniądze. Może za dużo jest tych darmozjadów, którzy przerzucają papierki i mnożą bariery biurokratyczne. Zamiast wykonywać pracę pożyteczną społecznie, to są tylko piątym kołem u wozu, i generują niepotrzebne koszty.


To co tutaj robisz, to jest kłamliwa manipulacja, nie wstyd ci? nie masz żadnego honoru?
No przecież sam napisałeś:
2 Tes 3
10 Albowiem gdy byliśmy u was, nakazywaliśmy wam tak: Kto nie chce pracować, niech też nie je!

Więc emeryt nie chce pracować, to i nie powinien jeść, bo jakby chciał pracować to by i na emeryturze pracował, a twoje kłamliwe manipulacje, tego nie zmienią.


Tu masz Robek szerszy kontekst tego zdania:
2 Tes 3
10 Albowiem gdy byliśmy u was, nakazywaliśmy wam tak: Kto nie chce pracować, niech też nie je!1 11 Słyszymy bowiem, że niektórzy wśród was postępują wbrew porządkowi: wcale nie pracują, lecz zajmują się rzeczami niepotrzebnymi. 12 Tym przeto nakazujemy i napominamy ich w Panu Jezusie Chrystusie, aby pracując ze spokojem, własny chleb jedli.


Więc się Robek trochę zastanów nad tym, o co Pawłowi chodziło. No i weź pod uwagę, jak taka gmina chrześcijańska wtedy funkcjonowała. No i w dzisiejszym społeczeństwie jest wiele takich przypadków, gdzie ludzie robią rzeczy niepotrzebne, a nawet szkodliwe społecznie i biorą za to pieniądze. To jest taki wrzód na dup.. społeczeństwa. No a władza mnoży takie stanowiska "pracy" i obsadza swoimi ludźmi, aby im się żyło lekko łatwo i przyjemnie. Całę resztę "roboli" uciskają i żyją na ich koszt. A ci, co mieszają w tym "kotle", to żyją w pałacach. No, nie wiem, co Ty Robek robisz ale nie wybieraj się do tych elit żeby żyć ja koszt innych. A emerytura jest OK, bo wielu emerytów w swoich rodzinach (o ile mają dość siły) wykonują wiele pożytecznych prac, które dla Ciebie nie są pracą, bo robią to bez zapłaty. No ale to jest nieuzasadniona opinia.


Śr sie 05, 2020 8:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Prawo i niesprawiedliwość
krzysiekniepieklo napisał(a):
Więc się Robek trochę zastanów nad tym, o co Pawłowi chodziło.


Przecież jest wyraźny nakaz, żeby ci którzy nie chcą pracować, nie jedli, wiec o co ci chodzi? co to za jakieś głupoty tutaj wypisujesz.

krzysiekniepieklo napisał(a):
No a władza mnoży takie stanowiska "pracy" i obsadza swoimi ludźmi, aby im się żyło lekko łatwo i przyjemnie.


Zawsze tak było i zawsze tak będzie.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz sie 06, 2020 7:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Prawo i niesprawiedliwość
Robek napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
No a władza mnoży takie stanowiska "pracy" i obsadza swoimi ludźmi, aby im się żyło lekko łatwo i przyjemnie.


Zawsze tak było i zawsze tak będzie.

I tak trzymać, na życie łatwe lekkie i przyjemnie trzeba sobie zasłużyć, zarówno tu na ziemi jaki i w niebie.


Cz sie 06, 2020 7:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Prawo i niesprawiedliwość
Robek napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
Więc się Robek trochę zastanów nad tym, o co Pawłowi chodziło.


Przecież jest wyraźny nakaz, żeby ci którzy nie chcą pracować, nie jedli, wiec o co ci chodzi? co to za jakieś głupoty tutaj wypisujesz.

krzysiekniepieklo napisał(a):
No a władza mnoży takie stanowiska "pracy" i obsadza swoimi ludźmi, aby im się żyło lekko łatwo i przyjemnie.


Zawsze tak było i zawsze tak będzie.


Mylisz się Robek, bo pewnie jesteś defetystą. Były wspólnoty, może nieduże, gdzie wszyscy żyli zgodnie i jeden drugiego nie wykorzystywał. No a jak byś poczytał Apokalipsę, to byś wyczytał o świecie bez wyzysku. No, chyba, że nie wierzysz w to, co tam jest napisane. No, Twoje proroctwo jest wątpliwe.


Cz sie 06, 2020 8:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Prawo i niesprawiedliwość
george45 napisał(a):
I tak trzymać, na życie łatwe lekkie i przyjemnie trzeba sobie zasłużyć, zarówno tu na ziemi jaki i w niebie.


O czym ty teraz mówisz? co ty tutaj wypisujesz?

krzysiekniepieklo napisał(a):
Mylisz się Robek, bo pewnie jesteś defetystą. Były wspólnoty, może nieduże, gdzie wszyscy żyli zgodnie i jeden drugiego nie wykorzystywał. No a jak byś poczytał Apokalipsę, to byś wyczytał o świecie bez wyzysku. No, chyba, że nie wierzysz w to, co tam jest napisane. No, Twoje proroctwo jest wątpliwe.


Praktycznie w każdej wspólnocie wyłaniał się jakiś przywódca, który dzięki temu zyskiwał przywileje.
Mam ci teraz tłumaczyć to, że premier/król/dyktator wraz ze swoimi dworzanami, żyją lepiej od całej reszty podwładnych, nawet takich prostych rzeczy nie rozumiesz? a może żyjesz w jakieś urojonej fantazji?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt sie 07, 2020 0:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Prawo i niesprawiedliwość
Robek napisał(a):
george45 napisał(a):
I tak trzymać, na życie łatwe lekkie i przyjemnie trzeba sobie zasłużyć, zarówno tu na ziemi jaki i w niebie.


O czym ty teraz mówisz? co ty tutaj wypisujesz?


Robek, wszystko co cię spotyka jest piękne, boskie, a jak boskie to i sprawiedliwe, ale będąc nieświadomym, nie jesteś w stanie tego dostrzec. Pozostaje mi tylko współczuć, że tak się męczysz każdym dniem i nieświadomie zadajesz sobie tyle bólu.
Jesteś jak filiżanka wypełniona do pełna zimna kawą, nie poznasz i nie jesteś w stanie rozkoszować się smakiem ciepłej, świeżo parzonej kawy, dopóki do póty nie wylejesz zawartości filiżanki. Nie musisz wylewać do zlewu, wylej do słoika, byś mógł ją ponownie przelać do niej, jeśli smak tej ciepłej, aromatycznej nie będzie odpowiadał. Mając filiżankę pełną zimnej kawy, nie jesteś w stanie poznać innego smaku.


Pt sie 07, 2020 7:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Prawo i niesprawiedliwość
Uprzejmie proszę podawać merytoryczne argumenty. Stanowczo proszę powstrzymać się od argumentów odnoszących się do osoby (do interlokutora) i powstrzymać się od ocen interlokutora. Zbigniew


Pt sie 07, 2020 8:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Prawo i niesprawiedliwość
george45 napisał(a):
Robek, wszystko co cię spotyka jest piękne, boskie, a jak boskie to i sprawiedliwe, ale będąc nieświadomym, nie jesteś w stanie tego dostrzec. Pozostaje mi tylko współczuć, że tak się męczysz każdym dniem i nieświadomie zadajesz sobie tyle bólu.
Jesteś jak filiżanka wypełniona do pełna zimna kawą, nie poznasz i nie jesteś w stanie rozkoszować się smakiem ciepłej, świeżo parzonej kawy, dopóki do póty nie wylejesz zawartości filiżanki. Nie musisz wylewać do zlewu, wylej do słoika, byś mógł ją ponownie przelać do niej, jeśli smak tej ciepłej, aromatycznej nie będzie odpowiadał. Mając filiżankę pełną zimnej kawy, nie jesteś w stanie poznać innego smaku.


O proszę, kolejny marzyciel :mrgreen: o jakiej ty sprawiedliwości mówisz? wiesz na jakim świecie żyjesz? to jak w latach dziewięćdziesiatych, poseł SLD rozjechał jakiegoś dzieciaka samochodem, i nic mu nie zrobili( w końcu prokurator może tyle na ile pozwoli mu minister sprawiedliwości, a minister jest podwładnym premiera, a premier jest kolegą tego posła, który rozjechał)a nic mu nie zrobili bo go premier ochronił, i to jest sprawiedliwe? to jest ta twoja sprawiedliwość?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So sie 08, 2020 12:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Prawo i niesprawiedliwość
krzysiekniepieklo napisał(a):
Uprzejmie proszę podawać merytoryczne argumenty. Stanowczo proszę powstrzymać się od argumentów odnoszących się do osoby (do interlokutora) i powstrzymać się od ocen interlokutora. Zbigniew



No, może nie czytałeś tego, co Robek pisał pod moim adresem. Staram się pisać w takim stylu, w jakim piszą do mnie inni. Widocznie jestem na indeksie i to, co uchodzi innym, to w moim wykonaniu jest prześladowane. Jak znam Robka, to na pewno by się na takie pisanie z mojej strony nie obraził. To tylko moderacja ma ze mną problem. Piszę tutaj, bo tutaj się do mnie zwrócono w tej sprawie.


So sie 08, 2020 16:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Prawo i niesprawiedliwość
krzysiekniepieklo napisał(a):
No, może nie czytałeś tego, co Robek pisał pod moim adresem. Staram się pisać w takim stylu, w jakim piszą do mnie inni. Widocznie jestem na indeksie i to, co uchodzi innym, to w moim wykonaniu jest prześladowane. Jak znam Robka, to na pewno by się na takie pisanie z mojej strony nie obraził. To tylko moderacja ma ze mną problem. Piszę tutaj, bo tutaj się do mnie zwrócono w tej sprawie.


Pisałem pod twoim adresem, wyłącznie prawdę :mrgreen: a to że jest ona nieco przykra, to już nie jest mój problem.
I odnośnie prawdy, to widzę że masz z nią problem, bo z twoich wypowiedzi, można wysnuć wnioski że świat jest sprawiedliwy, a to nie jest prawda, i to nie odnosi sie tylko do życia doczesnego, bo po śmierci również nie będzie sprawiedliwości, w końcu co to za sprawiedliwość żeby za ileś grzechów, wysyłać kogoś na wieczność do piekła? do jakiego rodzaju sprawiedliwości to przystaje? bo na pewno nie do tej sprawiedliwości, którą ludzie sobie tworzą w życiu doczesnym, bo jakby czysto teoretycznie przyjąć, że ludzie nie umierają, i żyją sobie w życiu doczesnym, w nieskończoność, to i tak za morderstwo byłby wyrok na kilka czy tam kilkanaście lat, nikt by nie wymyślił tego, żeby za takie coś, dać wyrok więzienia na nieskończoną ilość lat.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So sie 08, 2020 23:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL