Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Czy Bóg mi wybaczy? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt sty 15, 2021 10:58
Posty: 8
Post Czy Bóg mi wybaczy?
Straciłam pracę i popadłam w ogromne długi. Nie widzę już dla siebie ratunku. Próbowałam wszystkiego, założyłam zbiórkę internetową, pisałam listy do ludzi. Nikt nie pomógł. Ludzie myślą może, że jestem oszustką która chce ich naciągnąć :-| Dla mnie to koniec. Czy Bóg mi wybaczy? Czy tam, u Pana będzie lepiej?


Pt sty 15, 2021 11:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Czy Bóg mi wybaczy?
Myślałaś o upadłości konsumenckiej?


Pt sty 15, 2021 13:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sty 15, 2021 10:58
Posty: 8
Post Re: Czy Bóg mi wybaczy?
Myślałam już o wszystkim... Moja rodzina nie może się dowiedzieć, ojciec dostałby chyba zawału. On uważa że nie wolno nic pożyczać, sami musimy sobie radzić..


Pt sty 15, 2021 14:28
Zobacz profil
Post Re: Czy Bóg mi wybaczy?
Zawsze jest wyjscie, a samobojstwo zamyka wszystkie opcje.
Zapewniam ciebie, ze to, ostateczne wyjscie, zniszczyloby twojegp ojca bardziej niz wiadomosc o twoich dlugach.

Nie wiem, kto dokladnie, ale wiem ze sa mozliwosci porad prawnych i znalezienie wyjscia z kryzysu finansowego.
Moze ktos na forum bedzie mial blizsze namiary.
Albo zadzwon pod telefon zaufania. Chyba jeszcze w Polsce jest???

https://www.telefonzaufania.org.pl/

Trzymaj sie! Moze byc tylko lepiej!


Pt sty 15, 2021 14:52

Dołączył(a): Pt sty 15, 2021 10:58
Posty: 8
Post Re: Czy Bóg mi wybaczy?
Dziękuję za wsparcie ale ja już nie widzę innego wyjścia... Rozmawiałam o tym z księdzem z mojej parafii i usłyszałam od niego że jestem chora psychicznie i on się nie zajmuje takimi rzeczami. Wiara zawsze była dla mnie ważna, ale teraz mam wątpliwości


Pt sty 15, 2021 18:21
Zobacz profil
Post Re: Czy Bóg mi wybaczy?
Stan, kiedy tylko samobojstwo wydaje sie byc jedynym wyjsciem, nie jest zdrowym stanem psychicznym, a ksiedza, jak wiekszosc zwyklych ludzi, sytuacja przerosla.
Poszukaj pomocy profesjonalnej.


Pt sty 15, 2021 20:05
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Czy Bóg mi wybaczy?
@ona_258, współczuję trudnej sytuacji życiowej, w jakiej się znalazłaś. Pandemia spowodowała, że wielu ludzi popadło w długi i jest im ciężko, nie jesteś sama.
Piszesz, że rozmawiałaś z księdzem, czy podał Ci namiary do specjalistów, którzy mogą Ci udzielić pomocy? To nie jest tak, że ksiądz ma kompetencje w dziedzinie psychologii, jego zadaniem jest wesprzeć duchowo, od leczenia psychiki jest psycholog/terapeuta/psychiatra. Zachęcam Cię, do szukania fachowej pomocy u specjalistów. Możesz zadzwonić pod kryzysowy telefon zaufania 116 123, możesz również skorzystać z tej strony: https://pzn.org.pl/bezplatna-pomoc-psyc ... wodztwach/

Najważniejsze jest, żebyś znalazła kogoś zaufanego, komu powiesz szczegółowo o swoich problemach dobrze by było, żeby był to ktoś z Twojego otoczenia(może doradzić mądre rozwiązanie, w jaki sposób powiedzieć rodzicom), nie bój się mówić o trudnościach, rodzina nie jest Twoim wrogiem, to że są przeciwnikami pożyczek, wcale nie oznacza, że ich reakcja jest do przewidzenia, porozmawiaj ze specjalistą, z kimś zaufanym, przedstaw im swoją sytuację i poproś ich o opinię, jak to widzą z boku, bo może czegoś nie dostrzegasz?

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Pt sty 15, 2021 20:31
Zobacz profil
Post Re: Czy Bóg mi wybaczy?
ona_258 napisał(a):
Myślałam już o wszystkim... Moja rodzina nie może się dowiedzieć, ojciec dostałby chyba zawału. On uważa że nie wolno nic pożyczać, sami musimy sobie radzić..

O upadłości konsumenckiej nie musi dowiedzieć się rodzina gdy pójdziesz do kancelarii adwokackiej złożysz wniosek. Aby korespondencja nie przychodziła na Twój adres domowy, możesz uzgodnić z osobą zaprzyjaźnioną i podać jej adres jako adres do korespondencji.
Psychologa możesz poszukać w diecezjalnej przychodni zdrowia, gdzie lekarze charytatywnie udzielają pomocy.
Pieniędzy nikt Ci nie prześle, bo oszustw "na potrzebujących biednych, chorych" jest multum i ludzie jeśli przesyłają to na konta sprawdzonych fundacji.


So sty 16, 2021 9:12
Post Re: Czy Bóg mi wybaczy?
ona_258 napisał(a):
Dziękuję za wsparcie ale ja już nie widzę innego wyjścia... Rozmawiałam o tym z księdzem z mojej parafii i usłyszałam od niego że jestem chora psychicznie i on się nie zajmuje takimi rzeczami. Wiara zawsze była dla mnie ważna, ale teraz mam wątpliwości


Posłuchaj, skoro wierzysz w Boga, to doskonale wiesz, że nie jesteś panią swojego życia. Widzisz, można wyliczyć dzień narodzin dziecka, ale często bywa tak, że dziecko rodzi się kilka dni później lub wcześniej. Jest to tajemnicą dlaczego tak się dzieje. Tajemnicą Boga.
Podobnie jest ze śmiercią - ona też należy wyłącznie do Boga. Tylko On zna jej dzień i godzinę. Zatem jak widzisz nie jesteśmy panami naszego życia, ani naszej śmierci. Bóg - kochający Ojciec dał radość Twoim narodzeniem, życiem bliskim i całemu światu. On też wie, kiedy będzie Twój czas, by spotkać się z Nim Twarzą w twarz.

Podobnie jak Ty jestem osobą wierzącą, dlatego pomimo trudności jakie mnie spotykają ufam głęboko, że czemuś służą, czegoś mają mnie nauczyć.

Jeżeli czujesz, że nie masz się komu wygadać, to pisz. Choćby tu, na tym forum. To pozwoli wypowiedzieć Ci cały ból, a z czasem ( uwierz mi), pozwoli spojrzeć z innej perspektywy. Postaraj się robić to codziennie. Są tu życzliwi ludzie, którzy już odpowiedzieli Ci tak jak potrafią. Dali też pewne wskazówki. Nie jesteś sama. Pamiętaj.

ona_258 napisał(a):
Straciłam pracę i popadłam w ogromne długi. Nie widzę już dla siebie ratunku. Próbowałam wszystkiego, założyłam zbiórkę internetową, pisałam listy do ludzi. Nikt nie pomógł. Ludzie myślą może, że jestem oszustką która chce ich naciągnąć :-| Dla mnie to koniec. Czy Bóg mi wybaczy? Czy tam, u Pana będzie lepiej?


Czy praca jest sensem Twojego życia, czy źródłem dochodu? Znajdziesz inną, choćby w Biedronce są przyjęcia. Pomyśl o tym, jak wielu ludzi pracuje w zupełnie innych zawodach niż ten wyuczony.

Też kiedyś dane mi było stanąć na krawędzi, choć z innego powodu, i wiara którą dał mi Bóg ocaliła mnie. Trzymaj się tej wiary i Boga. Ludzi którzy Ci pomogą Bóg da Ci Sam.


So sty 16, 2021 9:45

Dołączył(a): Pt sty 15, 2021 10:58
Posty: 8
Post Re: Czy Bóg mi wybaczy?
Zawsze byłam raczej odludkiem,moja jedyna przyjaciółka wyjechała i rzadko mamy kontakt. Nie mam nikogo bliskiego, dlatego chciałam porozmawiać z księdzem. Po tym co usłyszałam nie odważę się na rozmowę z nikim. Dziękuję Wam za wszystkie rady. Dziękuję, że ktoś w ogóle zainteresował się moim problemem. Dziękuję


So sty 16, 2021 11:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Czy Bóg mi wybaczy?
ona_258 napisał(a):
Nie mam nikogo bliskiego, dlatego chciałam porozmawiać z księdzem. Po tym co usłyszałam nie odważę się na rozmowę z nikim.

Ale właśnie się odważyłaś.


So sty 16, 2021 11:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sty 15, 2021 10:58
Posty: 8
Post Re: Czy Bóg mi wybaczy?
Ale właśnie się odważyłaś.[/quote]

Tylko na forum,w cztery oczy nie mogę i nie chcę


So sty 16, 2021 14:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Czy Bóg mi wybaczy?
ona_258 napisał(a):
w cztery oczy nie mogę i nie chcę

Czemu?


So sty 16, 2021 18:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sty 15, 2021 10:58
Posty: 8
Post Re: Czy Bóg mi wybaczy?
Gdy rozmawiałam z księdzem zamiast jakiejkolwiek rady usłyszałam jedynie złe słowa. Nie chcę więcej tego robić


N sty 17, 2021 10:20
Zobacz profil
Post Re: Czy Bóg mi wybaczy?
Możesz się wygadać tutaj, albo założyć temat o tym trudnym etapie życia. Zrobisz jak zechcesz. Zacznij tylko od początku.
Dobrego dnia.


N sty 17, 2021 10:28
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL