Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Czy pracodawca może zmusić do testu na covid? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Czy pracodawca może zmusić do testu na covid?
Pracodawca zapowiedział przymusowe testy na covid, bo jak nie mam wirusa, to i tak jest około 10% szansy że test wyjdzie fałszywie pozytywny, i chciałbym tego uniknąć, w końcu nie mam warunków do odbycia kwarantanny, chleb się sam nie kupi, a wychodzić z domu nie można,
Więc jak to jest? pracodawca może zmusić do badania? co mówić żeby się z tego wykręcić?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt sty 22, 2021 2:00
Zobacz profil
Post Re: Czy pracodawca może zmusić do testu na covid?
Moze zmusic. Jezeli pracujesz z ludzmi i mozesz ich zarazac (a oni ciebie) to nawet powinien robic testy.
A chleb mozesz kupic na zapas, pokroic na kromki i zamrozic. Bedzie jak swiezy po rozmrozeniu.

Wyobraz sobie, ze to ciebie ktos zaraza i ladujesz w izolacji. Kto ci wtedy zakupy zrobi?


Pt sty 22, 2021 8:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy pracodawca może zmusić do testu na covid?
Kael napisał(a):
Moze zmusic. Jezeli pracujesz z ludzmi i mozesz ich zarazac (a oni ciebie) to nawet powinien robic testy.


Z tego co ludzie mówili to dział HR, który jest wyżej niż moi przełożeni, powiedział że nie mogą nas zmusić do tych testów, no ale zapewne będzie jakaś forma zastraszenia, i większość a może i wszyscy, się ugną.

Kael napisał(a):
A chleb mozesz kupic na zapas, pokroic na kromki i zamrozic. Bedzie jak swiezy po rozmrozeniu.


Tutaj jest problem, że ja mieszkam z rodzoną, która ma gospodarstwo z ponad 200 sztukami bydła, bym im narobił problemów jakby jednak wyszło że mam covid, bo nawet jakbym nie miał, to i tak test może się pomylić, tutaj nie ma nic pewnego.
Ale podobno jest możliwość żeby odbywać kwarantannę poza miejscem zamieszkania? jak to wygląda?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt sty 22, 2021 23:59
Zobacz profil
Post Re: Czy pracodawca może zmusić do testu na covid?
Jest kwarantanna i jest izolacja. To nie to samo.


So sty 23, 2021 10:28

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Czy pracodawca może zmusić do testu na covid?
Robek napisał(a):
Kael napisał(a):
Moze zmusic. Jezeli pracujesz z ludzmi i mozesz ich zarazac (a oni ciebie) to nawet powinien robic testy.


Z tego co ludzie mówili to dział HR, który jest wyżej niż moi przełożeni, powiedział że nie mogą nas zmusić do tych testów, no ale zapewne będzie jakaś forma zastraszenia, i większość a może i wszyscy, się ugną.

Kael napisał(a):
A chleb mozesz kupic na zapas, pokroic na kromki i zamrozic. Bedzie jak swiezy po rozmrozeniu.


Tutaj jest problem, że ja mieszkam z rodzoną, która ma gospodarstwo z ponad 200 sztukami bydła, bym im narobił problemów jakby jednak wyszło że mam covid, bo nawet jakbym nie miał, to i tak test może się pomylić, tutaj nie ma nic pewnego.
Ale podobno jest możliwość żeby odbywać kwarantannę poza miejscem zamieszkania? jak to wygląda?


Zapytaj się ich Robek, czy Ci na kwarantannie zapłacą 100% wynagrodzenia i czy zapłacą Ci odszkodowanie za to, że Ciebie w pracy zarazili. No i że w umowie o pracę nie ma nic na temat, że musisz im udowodnić, że nie jesteś chory. No bo jak przychodziłeś do pracy, to byłeś zdrowy.
Aha Robek. jak bys już sie zdecydował na badanie, to nie pozwól sobie czegoś włożyc do gardła żeby Ciebie nie zarazili. Powiedz im, że możesz im napluć. No bo te maseczki to podobno zapobiegają przed zarażaniem poprzez plucie. To w ślinie powinien być wirus, jeśli jesteś nosicielem.


So sty 23, 2021 12:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Czy pracodawca może zmusić do testu na covid?
Jeszcze jedno Robek. Jak już będą chcieli Ciebie zmusić, to zażądaj tego na piśmie i powiedz, że to na wypadek tego, jak byś chciał iść z tą sprawą do sądu (konstytucja i takie tam). To może ich dość skutecznie zniechęcić do tej akcji.
No i zacznij już dzisiaj szukać nowej pracy, bo w takim towarzystwie nie masz przyszłości.


So sty 23, 2021 12:16
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Czy pracodawca może zmusić do testu na covid?
krzysiekniepieklo napisał(a):
Zapytaj się ich Robek, czy Ci na kwarantannie zapłacą 100% wynagrodzenia i czy zapłacą Ci odszkodowanie za to, że Ciebie w pracy zarazili.

Osoby skierowane przez jednostkę Państwowej Inspekcji Sanitarnej na kwarantannę mają prawo do świadczeń chorobowych – wynagrodzenia za czas choroby, które finansuje pracodawca, albo zasiłku chorobowego.

Robek napisał(a):
nie mam warunków do odbycia kwarantanny, chleb się sam nie kupi, a wychodzić z domu nie można,

Wymyślasz sobie sam problemy, przecież zakupy organizuje gmina, oczywiście Ty im płacisz za zakupy, a oni dostarczają. W ostateczności różne dyskonty oferują dostarczanie zakupów pod drzwi, a Internet masz, więc sobie poradziłbyś:
https://www.gov.pl/web/rodzina/pomoc-os ... rantannie2

Nie ma zmiłuj, każdy może się zarazić i na to nie masz wpływu, nieważne jaki wyjdzie test, w końcu współpracownik może mieć fałszywie dodatni i trafisz na kwarantannę, więc co za różnica czy kumpel czy Ty zrobicie badanie? Zawsze też możesz poprosić o ponowny test, żeby się upewnić, a jeżeli tak bardzo na sercu Ci leży dobro Twojej rodziny, to wynajmij pokój w pobliżu miejsca pracy i będziesz miał spokój. W istocie interesującym jest, że wszystko i wszystkich masz gdzieś, dbając o swój własny interes, a tu się okazuje, że jednak nie do końca, jest dla Ciebie nadzieja ;).

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


So sty 23, 2021 22:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy pracodawca może zmusić do testu na covid?
Mrs_Hadley napisał(a):
a jeżeli tak bardzo na sercu Ci leży dobro Twojej rodziny, to wynajmij pokój w pobliżu miejsca pracy i będziesz miał spokój. W istocie interesującym jest, że wszystko i wszystkich masz gdzieś, dbając o swój własny interes, a tu się okazuje, że jednak nie do końca, jest dla Ciebie nadzieja ;).


Ja mam wszystkich gdzieś, tyle że musze gdzieś mieszkać, a wynajęcie pokoju w pobliżu miejsca pracy, razem z rachunkami pochłonęłoby sporą część pensji, a tutaj to ja mam wszystko za darmo, więc nie ma sensu z tego rezygnować, a przecież jak wszyscy domownicy razem ze mną pójdą na kwarantannę, to kto będzie się zajmował 200 sztukami bydła? pracownicy gminy będą karmić to bydło? przecież to jakiś bezsens, trzeba się bronić przed tym badaniem.

krzysiekniepieklo napisał(a):
Jeszcze jedno Robek. Jak już będą chcieli Ciebie zmusić, to zażądaj tego na piśmie i powiedz, że to na wypadek tego, jak byś chciał iść z tą sprawą do sądu (konstytucja i takie tam). To może ich dość skutecznie zniechęcić do tej akcji.


Aż tak tragicznie chyba nie będzie, za dużo ludzi się buntuje, więc oficjalnie nikt nie powie że badania na covid są obowiązkowe, tutaj jakaś presja będzie, ale wszystko będzie dobrowolne, na badania zdecyduje się jedna trzecia, może nawet mniej, tutaj wielu odstraszyła forma tego badania, bo to trzeba wepchnąć w nos i to dość głęboko, zdarzały się przypadki że po takim czymś, to kilka dni potrafiła krew z tego nosa lecieć, więc nie każdemu to odpowiada.
Też wielu dostało od tego wszystkiego fiksacji, i oni by chcieli rano badanie na covid wieczorem dostać szczepionkę, i tak przez cały rok :mrgreen: no ale reszta jest w miare normalna, i szczepić sie będą dopiero jak to będzie przymusowe.
Nie wiem co tu sie dzieje, przecież na jesieni, bywały dni kiedy dziennie było blisko 30 tysięcy nowych zakażonych, wtedy niemal co dzień, były u nas nowe przypadki zakażonych na covid, i jakoś nikt żadnych badań na covid nie robił, i było wszystko ok, teraz takiej głupawki dostali że już nie wiem co!!! a dziennie to jest teraz 5 może 7 tysięcy nowych zakażonych, przecież to już prawie że po wszystkim, o co im chodzi? nakupili testów na covid i nie mają co z nimi zrobić? już sam nie wiem.

I żeby była jasność, to wcześniej lider mówił że badania będą obowiązkowe, później koledzy pytali się o te badania, to powiedział że są dobrowolne, jak to z tym jest? poczekamy zobaczymy, bo jak wielu będzie na przeciw, to może coś z tego będzie.

krzysiekniepieklo napisał(a):
No i zacznij już dzisiaj szukać nowej pracy, bo w takim towarzystwie nie masz przyszłości.


W trakcie pandemii? to nie jest takie proste, a nawet jak znajdę, to na pewno będzie z tego dużo mniej pieniędzy, kto mi da blisko trzy tysiące na ręke? no i teraz to może dość szybko wzrastać bezrobocie, nie jestem pewien czy teraz jest dobry czas na zmianę pracy, trzeba poczekać jak to przeminie, czyli do wakacji, może do końca roku, i tutaj nie mówię o samym covidzie, tylko o obostrzeniach, które będą trwać dużo dłużej niż wirus, i to przez te obostrzenia może być duże bezrobocie.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N sty 24, 2021 1:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 10, 2021 4:51
Posty: 1
Post Re: Czy pracodawca może zmusić do testu na covid?
Moze zmusic.


Śr mar 10, 2021 5:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL