Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:18



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Pielgrzymka w intencji innych 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So lut 27, 2021 2:35
Posty: 1
Post Pielgrzymka w intencji innych
Witam. Jestem członkiem zakonu Rycerzy Kolumba. Wiem, że wiele osób chciało by osobiście odwiedzić najważniejsze miejsce pielgrzymkowe w kraju jakim jest Jasna Góra. Wiem też, że są tacy którzy z różnych powodów nie mogą zanieść swoich próśb osobiście. Dlatego ja w swojej pielgrzymce zanoszę je za nich modląc się przed ołtarzem Matki Boskiej.
(...) Usunąłem część postu. Ponieważ rozwinęła się dyskusja nie chciałem wywalać całego wątku. Posty związane z jakąkolwiek komercją, reklamą itp. jeśli będą zamieszczane bez zgody administracji będą usuwane a użytkownicy banowani. bramin


So lut 27, 2021 2:35
Zobacz profil
Post Re: Pielgrzymka w intencji innych
Bóg segreguje modlitwy na te mniej skuteczne odmawiane w domu i bardziej skuteczne odmawiane w sanktuarium?


So lut 27, 2021 8:25

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Pielgrzymka w intencji innych
To nie chodź do kościoła, pomódl się w domu ;-)

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So lut 27, 2021 9:33
Zobacz profil
Post Re: Pielgrzymka w intencji innych
Andy72 napisał(a):
To nie chodź do kościoła, pomódl się w domu ;-)


Ty zaś gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec Twój, który widzi w ukryciu, odda tobie (Mt 6,5-8)


So lut 27, 2021 13:08
Post Re: Pielgrzymka w intencji innych
Samotnypielgrzym napisał(a):
Witam. Jestem członkiem zakonu Rycerzy Kolumba.

Chyba nie ma za bardzo czym się chwalić.

Gdy Krzysztof Kolumb 12 października 1492 roku dopłynął do brzegów Nowego Świata, doszło do nagłego zderzenia dwóch całkowicie odmiennych kultur i cywilizacji. Tego dnia, spokojni i pokojowo nastawieni do przybyszów Arawakowie przywitali na swojej ziemi aroganckich, okrutnych i żądnych złota Hiszpanów. Gwałty, grabieże, wyzysk, zniszczenia oraz morderstwa, dokonywane na tubylcach – wszystko to działo się za przyzwoleniem człowieka, którego nazwisko przeszło do legendy i jest dziś nierozerwalnie związane z odkryciem Ameryki.

Przeczytaj więcej na: https://www.gdanskstrefa.com/krzysztof- ... wo-indian/

Mimo wszystko, w moim imieniu pomódl się za tych wszystkich, którzy w męczarniach ginęli z rąk rycerzy Kolumba, gwałcone kobiety i dzieci.


So lut 27, 2021 14:45
Post Re: Pielgrzymka w intencji innych
http://www.rycerzekolumba.com/polska/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Rycerze_Kolumba
O tych rycerzy chodzi, bardziej współczesnych.


So lut 27, 2021 14:57
Post Re: Pielgrzymka w intencji innych
Believing napisał(a):
http://www.rycerzekolumba.com/polska/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Rycerze_Kolumba
O tych rycerzy chodzi, bardziej współczesnych.

Dla mnie to tak, jak bardziej współcześni Komsomolcy, bardziej współczesne Hitlerjugend . Co poczułabyś słysząc o współczesnych rycerzach Stalina, Hitlera


N lut 28, 2021 7:15

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Pielgrzymka w intencji innych
Nolda, a ósme przykazanie?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N lut 28, 2021 11:30
Zobacz profil
Post Re: Pielgrzymka w intencji innych
Ósme przykazanie Boże zobowiązuje człowieka do mówienia prawdy, zabiegania o nią, pielęgnowania jej, szanowania i świadczenia o niej. Co niniejszym uczyniłem mówiąc o Kolumbie, potwornościach jakich się dopuścili jego rycerze oraz braku zrozumienia tego przez ludzi mimo niezbitych dowodów. To niezrozumienie powoduje, że kilkaset lat po dokonaniu tych okropności, tysiące ludzi dumnie przybiera nazwę Rycerzy Kolumba. Powstaje na ziemiach na których Kolumb i jego rycerze dopuścili się największego ludobójstwa w dziejach ludzkości.
Członkami mogą zostać jedynie mężczyźni będący praktykującymi katolikami.
Naczelnymi zasadami zakonu są: miłosierdzie, jedność, braterstwo i patriotyzm.
Czy ci rdzenni mieszkańcy mogą być patriotami, z nimi chce się bratać i jednoczyć, im okazać miłosierdzie?
Uważam, że nadal działa tak jak działał w czasach Kolumba, liczy się tylko pieniądz jeszcze raz pieniądz. Dziś pozyskiwany w inny sposób, bardziej wyrafinowany.
Zakon jest też jedną z większych w Stanach firm ubezpieczeniowych. Centrala w New Haven, poza gronem najwyższych funkcjonariuszy i dyrektorów, zatrudnia 700 osób personelu i 1400 terenowych akwizytorów. Carl Anderson, najwyższy rycerz Zakonu, jest także szefem wielkiej firmy ubezpieczeniowej, z roczną pensją ponad 1,1 mln dolarów amerykańskich[4].
Zakon w 2009 r. prawie 45 mln dolarów przekazał na charytatywne inicjatywy kościelne. Podczas swej wizyty w 2009 r. u papieża najwyższy rycerz przekazał Benedyktowi XVI czek na 1,6 mln dolarów.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rycerze_Kolumba

Na jak zawyżone składki ubezpieczeniowe musieli akwizytorzy naciągnąć, nie ludzi innego wyznania ale swych współwyznawców, by takie zarobki mógł mieć szef.


N lut 28, 2021 12:39

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Pielgrzymka w intencji innych
To nie Kolumb dopuścił się okropieństw a następcy , gdy droga do Nowego Świata była odkryta.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N lut 28, 2021 12:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Pielgrzymka w intencji innych
Alus napisał(a):
Ty zaś gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu.


Jezus mówi te słowa w innym kontekście :) Jak się modlisz to nie powinnaś sie tym chwalić, to nie może być na pokaz.

nolda napisał(a):
Dla mnie to tak, jak bardziej współcześni Komsomolcy, bardziej współczesne Hitlerjugend

Tradycjonaliści nazywają ich masonami działającymi w Kościele.
Przesadziłeś z tym stwierdzeniem. Oni robią dużo dobrego ale masz rację, ze z nazwą to mocno przegięli tzn. ich założyciel przegiął. Pierwotnie mieli się nazywać leśnikami czy jakoś tak.

Andy72 napisał(a):
To nie Kolumb dopuścił się okropieństw a następcy

W każdej biografii Kolumba jest mowa, ze zarzucano mu korupcję, okrucieństwo,egzekucje bez sądów, polowania na ludzi, sprzedaż niewolników, utrudnianie chrztu ponieważ ochrzczeni tubylcy nie mogli być traktowani jako niewolnicy i sprzedawani.
Za powyższe przestępstwa został aresztowany i wysłany do Hiszpanii. Pozbawiono go tez tytułu wicekróla.

_________________
ksiądz


N lut 28, 2021 14:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 11 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL