Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 0:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Czy Rydzyk jest naciągaczem? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Czy Rydzyk jest naciągaczem?
Zakładam nowy wątek, bo wszystkie które znalazłem są zamknięte.
bramin napisał(a):
Mówienie o o. Rydzyku jako naciągaczu jest oszczerstwem. I będzie tak samo piętnowane jak mówienie o Owsiaku czy Ochojskiej.

Szczerze mówiąc nawet nie pomyślałem, że nazwanie Rydzyka naciągaczem jest kontrowersyjne.
Facet co chwile prosi o dotacje i ciągnie kasę od emerytek, które często potem nie mają na leki (jak moja śp. babcia).
Każda okazja do wyciągania dotacji jest dobra:
tu ciągnie kasę mimo pandemii
Cytuj:
Szanowni Państwo, Kochana Rodzino Radia Maryja, mimo trudności, z jakimi się borykamy, jeszcze bardziej prosimy o pomoc. Pamiętajcie o niej zwłaszcza teraz, w tej trudnej sytuacji - pisze o. Tadeusz Rydzyk, prosząc wiernych o finansowe wsparcie.

https://wiadomosci.dziennik.pl/media/ar ... aryja.html

Tu obiecuje zasługi na sądzie ostatecznym
Cytuj:
Pan Jezus powie do nas na Sądzie Ostatecznym: „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”. Nikt nie zabierze w wieczność ze sobą czegokolwiek. Zabierzemy zasługi za dobre czyny i one będą za nami przemawiały. Prosimy, jeżeli jest taka Państwa wola, o przekazanie 1% Fundacji Nasza Przyszłość, wpisując w rozliczeniu podatkowym numer KRS:
Więcej: https://biznes.radiozet.pl/News/Rydzyk- ... statecznym


Jednocześnie bierze miliony z budżetu państwa z których się nie rozlicza. https://oko.press/325-milionow-rydzyka/
A organizacje które domagają się aby ujawnił ile publicznej kasy dostaje oskarża o nękanie.


So maja 22, 2021 18:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Czy Rydzyk jest naciągaczem?
Oczywiscie ks Rydzyk, podobnie jak kapitalisci ma kilka zoladkow i w zwiazku z tym potrzebuje wiecej jedzenia. Stad jego apele o ofiary, donacje, itd. Po prostu nie chce byc glodny. Dla mnie o. Rydzyk jest bohaterem narodowym dzieki ktoremu swiat moze sluchac Radia Maryja a powtarzajaca sie od kilkunastu czy kilkudziesieciu lat nagonka jest odbiciem ryku sil piekielnych - nieprzyjazn miedzy wezem a Niewiasta.


So maja 22, 2021 19:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Czy Rydzyk jest naciągaczem?
Nie wiem czy to na serio czy trolujesz.


So maja 22, 2021 19:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 935
Post Re: Czy Rydzyk jest naciągaczem?
Protekcjonalne traktowanie emerytów, jak biednych, bezwolnych, zdziecinniałych, słabo orientujących się w dzisiejszym świecie, dającym się en masse "naciągać na wnuczka", powinno być surowo zakazane. Na szczęście natura prędzej, czy później sama rozwiązuje ten problem. Każdy kiedyś wejdzie w ten emerycki wiek i będzie zmuszony słuchać, jak mówią do niego, jak do siusiającego w pampers dzidziula.

_________________
Tylko Bogu chwała


So maja 22, 2021 19:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Czy Rydzyk jest naciągaczem?
Białogłowa czy emeryci nie dają się naciągnąć na wnuczka?


So maja 22, 2021 20:21
Zobacz profil
Post Re: Czy Rydzyk jest naciągaczem?
Mam brutalne pytanie: jaki jest sens życia emerytki w niemiłościwie panującej nam świeckiej kulturze? Bo sens życia młodej, pięknej i rozruchanej singielki, permamentnie bezdzietnej , to wiem. Ale co ma z sobą zrobić staruszka, której nie wypieprzy już nikt oprócz, ewentualnie, paru ekscentryków-parafiletyków? Jaki ona ma widzieć sens w wydawaniu akurat na leki - przedłużanie jałowego czekania na śmierć?

Bo w takiej Fukushimie miejscowi emeryci samorzutnie zgłaszali się do urzędników rządu cesarskiego, żeby ich posłać do strefy zero; uważali, że młodzi robotnicy nie powinni tam tracić zdrowia, skoro są jeszcze młodzi. Był w tych decyzjach, w zasadzie heroicznych, pewien sens - że ludzie doskonale zbędni nagle poczuli się komuś dramatycznie potrzebni. Otóż wydaje mi się, że Rydzyk jegomość sprzedaje polskim emerytkom za te ich złocisze uciułane dokładnie to samo. Mylę się?


So maja 22, 2021 20:25

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Czy Rydzyk jest naciągaczem?
Jako nie tak bardzo swiezy emeryt nie uwazam sie za traktowanego protekcjonalnie, a to o czym piszesz nie wynika z tego ze normalny czlowiek staje sie emerytem i gwaltownie dziecinnieje, tylko ze poziom wiekszosci suwerena w Polsce nie jest moze zbyt wysoki. Wg badan PISA i OECD wynika ze co szosty polski magister to analfabeta funkcjonalny, 40% Polakow nie rozumie tego co czyta a dalsze 30% rozumie w niewielkim stopniu. Nie rozumieja rozkladu jazdy pociagow, instrukcji obslugi roznych urzadzen, czytaniem diagramow, wypelnianiem drukow urzedowych. Maja klopoty z czytaniem umow ( np z bankiem ) wiec opieraja sie na reklamie i informacji urzednikow bankowych co doprowadzic moze do np niekorzystnego dysponowania swymi pieniedzmi. W 2017r 62% Polakow nie przeczytalo zadnej ksiazki.
Tyle o tym.
Co do Rydzyka to uwazam go za pospolitego przestepce gospodarczego, wykorzystujacego religie do osiagniecia korzysci finansowych. Oprocz braku rozliczenia licznych dotacji czy on sie kiedykolwiek rozliczyl ze zbiorki na Stocznie Gdanska? Sadze ze nie ale dokladnie nie sprawdzalem.

Co do japonskich emerytow to calkowicie rozumiem ich decyzje i w podobnej sytuacji postapilbym tak samo, mimo ze nie uwazam sie za calkowicie zbednego. Co do tych staruszek, to jesli sa czescia wiekszej rodziny to dalej maja rozne role do wypelnienia i poczucie bycia potrzebna.


So maja 22, 2021 20:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Czy Rydzyk jest naciągaczem?
ErgoProxy napisał(a):
Mam brutalne pytanie: jaki jest sens życia emerytki w niemiłościwie panującej nam świeckiej kulturze? Bo sens życia młodej, pięknej i rozruchanej singielki, permamentnie bezdzietnej , to wiem. Ale co ma z sobą zrobić staruszka, której nie wypieprzy już nikt oprócz, ewentualnie, paru ekscentryków-parafiletyków? Jaki ona ma widzieć sens w wydawaniu akurat na leki - przedłużanie jałowego czekania na śmierć?

Przykro mi że wartość kobiet widzisz jedynie jako obiekty seksualne.
Uważam że każda kobieta, stara czy młoda, podobnie jak każdy mężczyzna ma prawo sam decydować o sensie swojego życia.
Dla jednaj starszej pani będzie to rozpieszczanie wnucząt, dla innej podróże po świecie, dla innej dokarmianie kotów a dla jeszcze innej walka o mniejsze zużycie plastiku.

Czy sensem życia może być rozpieszczanie redemptorysty? Może i może, ale niech się rozlicza ze zbiórek żeby każda babcia mogła zdecydować świadomie.

Cytuj:
Bo w takiej Fukushimie miejscowi emeryci samorzutnie zgłaszali się do urzędników rządu cesarskiego, żeby ich posłać do strefy zero; uważali, że młodzi robotnicy nie powinni tam tracić zdrowia, skoro są jeszcze młodzi. Był w tych decyzjach, w zasadzie heroicznych, pewien sens - że ludzie doskonale zbędni nagle poczuli się komuś dramatycznie potrzebni.
To był heroiczny i godny podziwu czyn. Nie uważam, ze wcześniej byli niepotrzebni, zwłaszcza że jak widać mieli w sobie dużo dobra do zaoferowania innym.

Cytuj:
Otóż wydaje mi się, że Rydzyk jegomość sprzedaje polskim emerytkom za te ich złocisze uciułane dokładnie to samo. Mylę się?

Mylisz się. Sprzedaje im poczucie że robią coś dobrego, ale na dobrą sprawę nit nie wie co się z tymi pieniędzmi dzieje. Cześć idzie na dostatnie życie Rydzyka, część na upolitycznione radio i propagandę. Prawdopodobnie też dzieli się z kim trzeba.


So maja 22, 2021 21:17
Zobacz profil
Post Re: Czy Rydzyk jest naciągaczem?
robaczek2 napisał(a):
Oczywiscie ks Rydzyk, podobnie jak kapitalisci ma kilka zoladkow i w zwiazku z tym potrzebuje wiecej jedzenia. Stad jego apele o ofiary, donacje, itd. Po prostu nie chce byc glodny. Dla mnie o. Rydzyk jest bohaterem narodowym dzieki ktoremu swiat moze sluchac Radia Maryja a powtarzajaca sie od kilkunastu czy kilkudziesieciu lat nagonka jest odbiciem ryku sil piekielnych - nieprzyjazn miedzy wezem a Niewiasta.

I ten cały świat słucha modlitw, transmisji Mszy św, przeplatanych wyrazami pogardy, kłamstwami i agitacją polityczną...co to ma wspólnego z Ewangelią :(


N maja 23, 2021 7:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Czy Rydzyk jest naciągaczem?
ErgoProxy, za wulgaryzmy i obrażanie kobiet dostajesz ostrzeżenie.
Subadam, o. Rydzyk nie został skazany prawomocnym wyrokiem ani nie ma nawet statusu oskarżonego wiec nazywanie go przestępcą jest nie na miejscu. Jest to na razie upomnienie.

_________________
ksiądz


N maja 23, 2021 11:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy Rydzyk jest naciągaczem?
subadam napisał(a):
tylko ze poziom wiekszosci suwerena w Polsce nie jest moze zbyt wysoki. Wg badan PISA i OECD wynika ze co szosty polski magister to analfabeta funkcjonalny, 40% Polakow nie rozumie tego co czyta a dalsze 30% rozumie w niewielkim stopniu. Nie rozumieja rozkladu jazdy pociagow, instrukcji obslugi roznych urzadzen, czytaniem diagramow, wypelnianiem drukow urzedowych. Maja klopoty z czytaniem umow ( np z bankiem ) wiec opieraja sie na reklamie i informacji urzednikow bankowych co doprowadzic moze do np niekorzystnego dysponowania swymi pieniedzmi. W 2017r 62% Polakow nie przeczytalo zadnej ksiazki.
Tyle o tym.



A kto do tego wszystkiego doprowadził? Polskie szkolnictwo to jeden wielki żart, który trwa od wielu dekad, a żartem jest choćby to, że chociaż kilka lat chodziłem na lekcje informatyki, to nic mi to nie dało, samo zero, nawet jednej lekcji na temat programów antywirusowych, chcę sobie kupić komputer i nawet nie wiem za co sie łapać.
Tak samo lekcje religii, to jest indoktrynacja, która wpychała na siłę Katolicyzm, a Rydzyk dobrze to wykorzystuje, był i jest w stanie tych ludzi zagospodarować, to jest biznesmen jakich mało.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N maja 23, 2021 15:52
Zobacz profil
Post Re: Czy Rydzyk jest naciągaczem?
Cytuj:
to jest biznesmen jakich mało.

I właśnie tacy biznesmeni pustoszą polskie kościoły :(


Pn maja 24, 2021 6:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Czy Rydzyk jest naciągaczem?
Posty będące OT są w koszu, za kolejne zaśmiecanie wątku będą ostrzeżenia.

_________________
ksiądz


Pn maja 24, 2021 6:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Czy Rydzyk jest naciągaczem?
Bramin, wydaje mi sie ze Rydzyk zostal skazany prawomocnym wyrokiem na jakos smieszna grzywne, ale napisalem wyraznie ze dla mnie jest ( czyli w mojej opinii ) przestepca gospodarczym, a tu zadnego wyroku nie potrzebuje. Tak jak za przestepcow uwazam amerykanskich preachers wyciagajacych pieniadze od publiki na rzecz swoich organizacji zwanych "kosciolami".


Pn maja 24, 2021 15:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Czy Rydzyk jest naciągaczem?
Tak, znalazłem to:
https://bydgoszcz.tvp.pl/4713650/ojciec ... na-zbiorke
3,5 tysiąca kary. A ile zebrał?

Teraz jest natomiast oskarżony ale prokuratora robi wszystko żeby sprawę umorzyć. Przypadek? Nie sądzę;)


Pn maja 24, 2021 21:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL